Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   368 / 429
(#) Directors hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Tudtok olyan boltot ahol lehetne vásárolni Bp. 18. kerületbe, esetleg szomszédos kerületekbe, vagy online, sodrott réz kábeleket méterre ?
sárga 2,5 mm2
piros, fekete, lila 1,5 mm2
(#) Peter65 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Üdv!
Egy kb. 30VA-es 230/21V transzformátorból készíthetsz egy autó-transzformátort. A pont 21V-os szekunder nem járatos, de a céljaidra egy 18V-os vagy 24V-os is megfelelő lehet. Ha toroidat választasz, kevésbé változik a feszültség a terhelés hatására.
A transzformátor így gyári lesz, de a bekötés, dobozolás az sajna rád marad. Egy biztosítót is illene a trafó elé tenni.
(#) tbarath válasza Directors hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
1,5 mm2 átmérőjűt már tuti vettem a Konthában (Bővebben: Link), tőbb színben is. A 2,5 mm2 pedig tipikus villanyszerelő boltos téma szerintem.
A sárga és a lila csücskös lesz, de ha ez kiváltható pl. barna és kék színekkel, akkor simán megoldható, azt hiszem.
Illetve hestore-t is érdemes lehet megnézni.
(#) Directors válasza tbarath hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
2 villanyszerelős boltban is voltam és sajna ezek közül egyiket sem adták méterre. Daniella és még egy másik.
Hát ha más nem akkor megoldom máshogy a dolgot.
A 2,5 mm2 sárga lenne a legfontosabb. Ez a szín lehet akár fehér is.
Köszönöm a segítséget.
(#) ktamas66 válasza Directors hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
(#) granpa válasza Directors hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Próbáld ezeket is. Rozivill, VIII. Nagyfuvaros u.9. ; Lövőhház Elektro II. Lövőház u. 20.
(#) Directors válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket!
Neked is granpa.
(#) mrbini válasza Directors hozzászólására (») Aug 29, 2019 / 1
 
Szia!
Itt is megkérdezheted: Bővebben: Link
(#) DannyTorrence válasza Peter65 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Köszönöm a választ, de a tudásom elégtelen ehhez.
Külföldi oldalon beszéltek hasonlóról, elég könnyű is találni, csak az árak és a szállítás...
Bővebben: Link
Ezért kerestem itthoni kész megoldást, amit csak bekötök a műhelybe és az ottani elosztóban csak 220V lenne, így védve a régi elektronikát. Persze nem kell sok KW, csak max 200W.
(#) Horváth Lajos Sándor hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Sziasztok***
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) aroxol hozzászólása Szept 2, 2019 /
 
Sziasztok!
A képen látható védőkupak hol vásárolható?
(#) Moderátor hozzászólása Horváth Lajos Sándor hozzászólására (») Szept 2, 2019
 
Ilyen fogalmazással, és nyelvtanilag ennyire helytelenül? Semennyire. Amúgy is kategórián kívüli hirdetés volna.
(#) Szasza9668 hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Keresek lehetőleg magyar országon centronics, mini-centronics átalakítót.

Van valakinek ötlete rá? Használt de működőképes is megteszi!

Esetleg olyan megoldás a mi a db25 villás csatlakozóból csinál olyan aljzatot mint ami a régebbi párhuzamos nyomtatók hátulján van!

Köszönöm a segítséget!

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) Secret válasza Szasza9668 hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Ilyenre gondolsz?

Bővebben: Link
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Keresnék 2-3 as és 10-14 es alu "lapokat" kb 200*200 mm minimum méretbe. akár bontott akár turt. tehát nem feltétlen kell uj gyári darab..
Szerintetek hol érdemes keresni. Illetve miből lehetne ilyet kitermelni?
(#) granpa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
XIII. ker. Szabolcs u. Bronzker kft. Tudom, kicsit messze vn.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Nekem meg a garázsba' a 2...3 mm-es.
De nem postázom.
(#) proba válasza DannyTorrence hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Néha lehet olyan transzformátort kapni, amin van 200,220,240 kivezetés a különböző hálózati feszültségekhez. Ebből ha a 240-re rá kötöd a hálózatot, a többin a felírt feszültség jelenik meg. Illetve ha Peter65 tanácsát megfogadod,az sem bonyolult.
Bekötöd a transzformátort rendesen. A szekunder egyik végét rákötöd a primer fázis oldali kivezetésére. Leméred nullához képest a szekunder másik végén hány volt van. Ott vagy hálózat-24 , vagy hálózat+24 lesz kb . Ha a hálózat+24V jött ki, akkor már kész is vagy. Átkötöd a fázist a szekunder üresen marat pontjára ( ahol a 270V-ot mérted), és ahonnan levetted a vezetéket, az lesz a 220V-os kimenet. Ha kisebb feszültség jött ki, akkor a szekunder másik végét kell a fázisra kötni. És a továbbiakban az előző pont.
(#) DannyTorrence hozzászólása Szept 14, 2019 /
 
Üdv, van a Népliget környékén olyan elektronikai bolt, ahol rendelés nélkül, helyben lehet vásárolni?
(#) ronin75 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Kicsit odébb, Elektro-Kontha, Üllői út 68.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2019
(#) pucuka válasza DannyTorrence hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Elnök utcában a DND, bár azt nem tudom, hogy alkatrészt árulnak-e, vagy csak komplett rádiókat, és azok tartozékait.
(#) DannyTorrence hozzászólása Szept 14, 2019 /
 
Köszönöm, mindkettőt felhívom.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Sziasztok. A képen látható csipogót keresem, lehetőleg 3V-os, aktív változatban (tehát tartalmazza az elektronikát is). Ha 5V-osban van csak, az sem gond, de 3V-os sokkal jobb lenne. Esetleg másik is jó lenne, aminek db-ja kb. 50-100Ft körül alakulna, lapos kivitelű, minél kisebb, annál jobb (persze hangosnak is kellene lennie).
Köszi.
(#) Sanyesz5 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Sziasztok! Keresnék hálózati feszültség mérésére alkalmas kész modult, 0-300v ac ami elég lenne, egyszerüen itthon nem találok sehol.
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 27, 2019 1 /
 
Sziasztok.
Keresek ADC-t, 12-16bit felbontással, és 6-8 csatornásat, 300Ft alatti áron (nagy mennyiségben vásárolnék belőle).
A tokozás és a kommunikáció teljesen mindegy.
Tudnátok segíteni, hogy hol lehet ilyen tudású ADC-t olcsón vásárolni?
Nem sürgős, szóval akár Ebay/stb is szóba jöhetne.
Köszönöm.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 27, 2019 /
 
Nem lenne egyszerűbb eleve mikrokontrollert használni? 12 bites felbontás nem fehér holló kategória. Pl. PIC18FxxK80.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 28, 2019 1 /
 
Kell sok láb, sok program memória, nagy kompatibilitás, könnyű beszerezhetőség, így Atmega328 mellé menne az ADC. PIC-et nem programoztam még.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2019
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 28, 2019 1 / 1
 
A reichelt.de-nál találtam max1202-t, 1€/db áron. Elég hihetetlen, de rákérdeztem, nem elírás se az ár, se a típus. 12bit ADC, SPI, 8 csatorna. Szerintem jó lesz.
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Sziasztok!


SP14N01L6VLCZ LCD kijelző beszerzésében szeretnék segítséget kérni.
Nem találok magyar oldalt ahol meg lehetne vásárolni számlaképesen, újat.

Köszönöm!
(#) Remci hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen hőbiztit 60C°-osban lehet-e kapni valahol,vagy egyáltalán ilyen értékben létezik-e? Mármint országon belül.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2019
Következő: »»   368 / 429
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem