Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   920 / 1149
(#) sonajkniz válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Ez a "zavarkiejtő" engem kissé zavarba ejtett!
(#) Auth Zsigmond válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
"Jó tudni, hogy a feltekert hosszabbítók további veszélyforrásokat rejtenek, ugyanis ha a kötegelt kábelszakaszba áramot vezetünk, akkor az gyakorlatilag ellenállásként (induktív tekercs) működik, és a kábelkötegbe belépő áramerősség a kábelhurkok számával arányosan munkát végez, amelynek során a kábelmenetek egymást is melegítik. Szakirodalmi adatok alapján, ha a kábelmenetek száma 20 vagy annál több, akkor a kábel terhelhetősége egy menet terhelhetőségének 40%-ára esik vissza. "
Bővebben: Link
(#) janigel válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Ez a cikk lehet hogy "enyhén szólva nevetséges" ???
El kell olvasni végig, a hozzászólást is.
(#) pipi válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Hali!
20-30 menet légmagos tekercs nem végez komolyabb "munkát" amitől megzakkan a hosszabbító, viszont a már emlitett szellőzés hiánya miatti túlmelegedés (amit a sima ohmikus ellenállás okoz) már megolvaszthatja a kábelt.
Szerintem...
(#) kaqkk válasza pipi hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Lehet de ezt csak példának hoztam fel , 2-3 menet a mikró mögött feltekert 1m es kábel az szerintem elenyésző hőt termel és ráadásul még hűlni is tud mert a menetek közt mozoghat a levegő ...
(#) morgo válasza pipi hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Nagyon sok kábeldob vaslemezből van, tehát ugrott a légmagos történet. Márpedig lemezdobon égett már szét hosszabbító.
(#) proli007 válasza morgo hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Hello! Csak nem az indukciótól, hanem a rossz hűtéstől.
Mert az áram a vezetékben oda-vissza megy, ezért nem lehet mérni pld. egy lakatfogóval a kábelben folyó áramot..
(#) pipi válasza morgo hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
De egy 15 centis átmérőben egy lemezke sem sok vizet zavar...
A készülékekben a zavarszűrő tömör ferritgyűrűre 2*szembe tekert kb 30-40 menet van, mégse dolgozik annyit, hogy leégjen...
(#) Davidd hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Sziasztok! Keresek egy logikai kaput, egy regi panelen talalhato, ezzel a felirattal “4071s6”, ugyebar hef 4071 re tippeltem de az csak 14 labas, ez az smd ic pedig 16, szerintetek mi lehet?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Találtam egy érdekes alkatrészt jelölés nélkül. Kinézetre teljesen hasonlít egy induktivitáshoz, viszont 3 lába van. Két láb is elég hogy be lehessen kötni jó erős vagy gyengébb induktivitásként.
Egy hiperolcsó ablaküvegre tapasztós riasztóban volt az érzékelő alkatrész. Egyik lába az elemtartó pozitívjára, másik lába a hangadó piezo lapkára, harmadik lába pedig az áramkör harmadik ismeretlen pontjára (nem tudtam lekövetni hogy hova) volt bekötve.
Szerintetek mi lehet?
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Trafó?
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Egy fénykép lehet sokat segítene a helyes megfejtés megtalálásában!
(#) Lamprologus hozzászólása Szept 7, 2019 /
 
Rendeltem egy ilyen infra távirányítót.

Nem találok róla semmilyen infót, hogy milyen jelsorozatot ad ki.
Azon kívül, hogy logikai analizátorral végig nézegetem melyik gombnál mit ad, más ötlete nincs valakinek a jelek dekódolására?

infra.JPG
    
(#) vargham válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Arduino példa
Néhány variáns létezik csak. Mindhez van Arduino leírás, lib, mintakód. Ha más platformon akarod használni, akkor is jó kiindulás.
Nem szoktam Arduino-t használni a végleges cuccaimban, de kiindulásnak mindig van kéznél egy darab. Megjön Kínából a rendelés, rádugom a modult, letöltöm a libet, és lehet tesztelni.
(#) sonajkniz válasza Lamprologus hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Idézet:
„logikai analizátorral végig nézegetem melyik gombnál mit ad”

Ennél minden más megoldás bonyolultabb.
17 gomb dekódolása, kódok kiírása logikai analizátorral kb. 10 perc.
Bármilyen áramkőr összeállítása, arra szoftver keresése, vagy írása az egész napot elviheti.
(#) farad válasza misi93 hozzászólására (») Szept 7, 2019 / 2
 
Szia!
1.
Keresés: CH-15 (a második fényképen ez látszik)
Az alkatrész beazonosítása, lehetőleg az eredeti OEM gyártó hivatalos adatlapja, prospektusa:
link: https://www.cantherm.com/wp-content/uploads/2017/05/R53_APRIL_2015.pdf
2.
Az alkatrész, illetve az adott készülékről, javításról található-e leírás, kép. video a neten
link: https://www.eevblog.com/forum/repair/replacing-thermal-fuse-in-a-fo...chine/
3.
Vizsgálat, mérés, mi hibás, a fényképen közölt 220 °C fokos termosztát vagy a hőbiztosíték a készülék alján??..
4.
Beszerzés:
pl. aliexpress.com (KSD301, 302.. type) ...normally open, normally closed, automatic
Üdv
farad
(#) misi93 válasza Cinema hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket.
220fokos klixon igen, (kolegám megtalálta) már érkezik a pótalkatrész.
(#) elektro13 hozzászólása Szept 7, 2019 /
 
Sziasztok,
lenne valami ötletetek, hogy mi ez? Az alsó és felsõ NYÁK- lapok hasonló felépitésüek.
Minap szereztem lomolásból, sajna semmi mást nincs hozzá.
(#) elektro13 hozzászólása Szept 7, 2019 /
 
még képek:
(#) villanyipi válasza elektro13 hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Szia!
Engem nagyon emlékeztet a régi érintéses tv csatorna váltóra, de nem tennék fel rá egy lyukas zoknit sem
(#) pucuka válasza elektro13 hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
BRG rádió kezelőjének szelektív hívója.
(#) witi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Például egy ilyené?
(#) witi válasza witi hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Ha már szóba került...az rendben van hogy rádió, de akkor minek a tárcsázó?Ez tudott volna vezetékes készüléket "összekapcsolni" egy másik rádióval?
Amúgy itt a többi része is, az enyészettől mentettem meg. Az antennája hiányos ahogy látszik...
a "végfok" csak tipp, nem ismerema berendezést...
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2019
(#) pucuka válasza witi hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Az antenna nem penetrátor, hanem egy -gondolom- 80 MHz -es antenna, mert a rádió is egy FM10-80 -as BRG duplex rádió (a tetején a duplex szűrő) a hozzá tartozó 24 V -os tápegységgel, és kezelővel. A kezelő a duplex rádió szelektív hívós kezelésére, és a vezetékes telefonhálózattal való összekötésére szolgált. (diszpécser állomás)
(#) witi válasza pucuka hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Köszönöm a felvilágosítást, akkor jól sejtettem.Az antennát a google első képtalálata alapján gondoltam annak.És egy másik kép az enyémről.Mindegy, antenna-antenna, nem az én műfajom.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) pucuka válasza witi hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Az lehetséges, a penetrátort eredetileg a CB (27 MHz) sávra tervezték, de lehetséges, hogy valaki átbuherálta a 80 MHz -es sávra, de lehet, nem is ehhez a készlethez tartozott.
A rajzon egészen biztosan CB antenna látható, a méretei szerint.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Szept 9, 2019 / 1
 
Tulajdonképpen valamennyire passzol is:
- Mint minden darab drót bármilyen műszerbe...
- Meg minden rádió vesz valamit, ha beledugunk egy drótot...
(#) Koncsar hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Sziasztok!
HF32F 024 24V relé. Valami helyettesítő kéne, amit holnap meg tudnék venni. Segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Az igaz, csak ebben az esetben adni is kéne, az meg nemigen szokott működni rendesen hangolt antenna nélkül.
(#) Koncsar válasza pucuka hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Szia Ferikém!
Következő: »»   920 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem