Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   88 / 104
(#) cimopata hozzászólása Júl 15, 2019 /
 
Üdv.

Szerintetek ez paszta nélkül forrasztható? :

Bővebben: Link

Arra gondoltam hogy akármennyire is picike lábai vannak felhevítve hegyes pákával a szélén meg lehetne forrasztani a belső részen ami a jó hőátadáshoz szükséges ott pedig a forraszpadot megfuratoznám hogy a mások oldalról a via-kon keresztül átforrósítva és a via-kon átfolyatva beforradna a közepe is.

Szerintetek?
(#) (Felhasználó 116638) válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Ez a tok reflow-ra van kitalálva, de kézzel is ültethető.
A hegyes pákahegyet pont hanyagolnám, széles lapossal ültetném, először felónoznám a thermal pad-jét, és az forrasztanám le elsőnek (pozicionálásra figyelni), utána pedig a 4 különálló pint egyszerre.
Jó minőségű ón, flux, meg jó páka kell hozzá.
(#) elektroncso válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Minden probléma nélkül forrasztható paszta és hőlégfúvó nélkül. Egy párat beforrasztottam már belőle. A nagy thermal pad-et kell leónozni előre, majd bő folyasztószerrel ellátni. Ezt ha felmelegíted akkor "belökhető" a helyére a folyékony ón felületén az alkatrész. A többi pici lábát meg simán be lehet forrasztani. Persze a siker attól is függ, hogy milyen a NYÁK kialakítása.
De ha te tervezed a panelt akkor inkább egy nagy furatgalvanizált furatot hagyjál alatta, amin keresztül hozzáférsz az alsó pad-hez, majd ezt teljesen feltöltöd ónnal (természetesen folyasztószert bőségesen használva).
Hogy mennyire profi azt nem tudom, de forrasztottam már fel ilyen alkatrészt olyan panelre ami utána röntgenezve volt és megfelelt az elvárásoknak.
(#) Joe_001 válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Szia!
Nem. Fok flux a lelke. Egyébként ferdén kúpos 3mm körüli fejet használok. A sarkait forraszd le jó pozícióban a többit húzd végig sok fluxxal. Utána fluxot IPÁval,(Izo-Propil-Alkohollal), kefével takarítsd le. (A flux nem a kész forrasztó kötés tartozéka.) A forrasztási hőmérséklet ólom mentes forrasznál 390°C.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2019
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Valahogy így. A felületi feszültség a barátod.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2019
(#) superuser válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
A 390 fok mechanikailag lehet jó, de ami a tokon belül van, az nem biztos, hogy szereti.
Én a magam részéről alámelegítenék a nyáknak, de hát mindenki másképp...
(#) cimopata válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Köszönöm a sok ötletet mindenkinek.
Valúszínű teszek alá viákat. PCBWay nél elég jó/tiszta nyákot csinálnak eddig nemigen kellett folyasztószerezni szerintem is egy jó forró pákahegy megteszi. Magy valami vastagabbal próbálom.

Fontos a jó kontakt mert maga a fet 0,0006Ohm
(#) elektroncso válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2019 / 1
 
A folyasztószer nem azért kell, hogy a "koszos" NYÁK-ot is lehessen forrasztani. Nagyban elősegíti az ón jó terülését és nedvesítését. Sokkal könnyebb hidd el.
A forrasztásnál lehetőleg kb. tarts be az adatlapon a szereplő reflow adatokat (hőmérséklet és idő elsősorban).
Nekem a legjobban a 2,8mm széles véső alakú hegy vált be, ami egy ERSA Vario 2 állomásba van befogva (melóhelyen; otthon pedig egy ERSA Pico-ba van befogva). Hegyes pákahegyekkel kár kísérletezni, kicsi a hőkapacitása, odafagy, kínlódás és ráadásul sokkal tovább tart átmelegíteni az alkatrészt ergo nagyobb lesz a hősokk is.
Én pl. a QFN-t úgy ültetem be, hogy egy szép nagy óngolyót görgetek végig a lábakon, ha megfelelően adagoltam a folyasztószert akkor a felületi feszültség éppen a megfelelő mennyiséget hagyja ott. Gyakorlatilag négy húzással be lehet ültetni egy négyoldalú QFN-t (persze előtte egy ideig szórakozni kell a bepozicionálásával).
(#) sedan hozzászólása Júl 25, 2019 /
 
Sziasztok! Rég voltam itt, csak megköszönni jöttem az itt kapott segítséget, amelynek hála a telefon működőképes lett. Még hátlapi kamerát kellett kicserélnem, aminek hibája az usb beforrasztása utáni bekapcsoláskor derült ki, mivel chineshopos megrendelés volt, ezért az is majdnem két hónap volt mire megjött. Közben az aksi is megadta magát, az is cserélve lesz. Köszönöm a segítséget még egyszer.
(#) Viktoria211 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Nagyon szépen le lehet szedni egy pákával is. Mindkét oldalon fel kell ónozni a lábakat, hogy zárlatos legyen. Nem kell sajnálni az ónt. Egyik oldalt melegítem pákával és mikor olvad, picit megemelem az alkatrészt féloldalasan. Utána ugyanígy a másik felét. És újra az első oldalt. Addig folytatom amíg szépen le tudom emelni az alkatrészt. Főleg akkor veszek így le alkatrészt ha lakkos a panel, mert hóléggel, aláfűtéssel megfeketedne az egész környezete.
(#) Chipmunk1960 válasza Viktoria211 hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 1
 
Szia, Ez igaz, de van 2 kezem, meg 2 pákám, miért ne használnám.
(#) Droot hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Sziasztok!

TQFP100-as tokot milyen forrasztószerrel érdemes forrasztani?
Most egy régi (8 éves, ismeretlen márkájú) hq elektronikás fluxot használok, de a minőséggel nem vagyok elégedett.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza Droot hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
A márkás folyasztószerek nem szoktak csalódást okozni.
Alpha Metals RMA-9 például...
(#) superuser válasza Droot hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Én folyasztószer nélkül szoktam lerakni és ónszívó szalaggal leszedem a felesleget.
Ha folyasztószert használok, akkor egyébként sűrű kínai zselét. M-223
(#) Droot válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Köszi!
Erre gondoltam. Dolgozott már vele valaki?
(#) (Felhasználó 1947) válasza Droot hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Ez nem jó. Flux zselé, vagy toll.
A kínai bálnazsírok is felejtősek.
Jó minőségű segédanyagokban gondolkozz.(Kester/Alpha Metals, Multicore, stb)
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019
(#) Droot válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Köszi!
Ez esetleg?
(#) (Felhasználó 1947) válasza Droot hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Ez már megfelelő.
(#) patexati válasza Droot hozzászólására (») Szept 7, 2019 /
 
Kövezzetek meg de nekem EZ nagyon bevállt!! Alaplap rámelegítésre beforrasztásra mindenre jó..Van tégelyes is az tényleg bálnazsír de ez zselé..Garantáltan nem vezet raktam vele be bga-t is..
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2019
(#) (Felhasználó 1947) válasza patexati hozzászólására (») Szept 8, 2019 / 1
 
Amennyiben megfelel számodra, akkor semmi gond nincs.
Személy szerint kétféle folyasztószert használok:
-Folyadék, alkoholbázisú, toll kivitel, precízen adagolható, "no-clean", de ennek ellentmondva mosom, izopropil alkohollal.
-Zselé, 10cm3-es tubusos kivitelt használok, ez is no-clean, de ezt is mosom Cramolin Flux-off
spray-vel, vagy izopropil alkohollal, attól függően, mennyi szennyeződés, vagy flux maradvány marad.
Számomra fontos a paneltisztaság, jobb ha semmilyen maradvány anyag nem marad forrasztás után.
A jobb minőségű ónok eleve jó minőségű folyasztószert tartalmaznak, ez esetben nem adok a forrasztáshoz plusz folyasztószert.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2019
(#) superuser válasza patexati hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Én is ilyesmit használok. BGA-t nem, de LGA-t raktam le vele.
(#) Droot válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Köszi a segítséget!
(#) patexati válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Igen számomra is fontos a tisztaság én is mosok mint a mosómedve Izoprop alkohollal mosok ,de szükség esetén mosni jó a drenatulált szesz is de kell bele minimális lakkbenzin mert kifehéredik a nyák..Persze nem minden szereti ezt a koktélt
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Ez a projekt teljesen leállt?
Nekem is itt tart még csak.
Lesz ebből még valami szerinted?
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Szerintem leállt..
(#) Chipmunk1960 válasza patexati hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Én a denszeszbe keverem egy kis izopropilt, úgy erősebb, gyorsabban dolgozik. Az aránnyal be lehet állítani a kívánt erősséget. Viszont az izo nagyon szárít, attól fehéredik. A lakbenzin olajos, eddig nem használtam, de kipróbálom.
(#) aquacon hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Üdv,
Autó komfort vezérlő modulon egy SMD IC egyik lábához vezető vezetősáv megszakadt. Ezt kellene átkötni, de nincs megfelelő eszközöm tudásom és gyakorlatom hozzá. Tudtok-e valakit ajánlani aki meg tudná forrasztan?

Előre is köszönöm.
(#) (Felhasználó 1947) válasza aquacon hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Ha Kőszeg elérhető távolságban van elhozhatod hozzám.
(Az adatlapodon nem látható a lakóhelyed.)
(#) aquacon válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Nagyon Köszönöm, de személyesen biztosan nem tudom elvinni. Budapestről kicsit hosszú út lenne.
(#) (Felhasználó 1947) válasza aquacon hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Valóban.Biztosan találsz rá embert a környéken is.Sok sikert a javításhoz.
Következő: »»   88 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem