Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   316 / 360
(#) Ferkógyerek válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 19, 2019 / 3
 
Sikerült orvosolni a problémát.
Win7 alatt a KB4512506 frissítés eltávolítása, Win10 alatt pedig a KB4512501 frissítés eltávolítása után rendesen működik a Flowcode.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Szia , Win10 alatt hol találom meg ezt a KB4512501 frissítést ?
(#) kaqkk hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Olyan problémába ütköztem hogy 100Hz megszakítás és 100 as értékre beállított int mellett ha a pic HS re van állítva óránként kb fél órát késik , ha Hs-pll enabled akkor meg óránként fél órát siet . Milyen beállítást rontottam el ? 18F252 az áldozat fejlesztőpanelon,( a végleges áramkörben 18f1320 lesz )
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2019
(#) Horváth P Tamás válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget .Működik a progi. KÖSZI.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Megoldódni látszik a probléma (a makróhívások áthelyezése volt a megoldás) A Megszakítás makróból hívtam meg az LCD makrót és valószínűleg ez "akasztotta meg" a programot .
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Szia! Sokat segítene ha látnánk is valamit belőle
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
A programot "legallyaztam" kidobtam belőle mindent csak a kijelző és a megszakítás maradt benne , így pontosan járt (a főmakróba került a kijelző makró hívása ) Most az eredeti program van a picben (kis átrendezéssel ) és úgy látszik pontos . Nem is gondoltam hogy a kijelző makróban lévő időzítések hatással lehetnek a megszakításra ha csak meghívom onnan a makrót ...
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Sajnos a gyári makrok tele vannak delay-el, amit a Timerek nem nagyon szeretnek. Mellesleg megszakításból nem nagyon szoktunk makrot hívogatni, meg hosszú programrészt se nagyon szabad oda tenni, mert mind befolyásolja az időzítést.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Most már tudom ....
(#) Georgee hozzászólása Szept 2, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
A következő lenne a kérdésem. Ha van egy vagy több kapcsolóm, akkor azt a switchről(0)-ról hol tudom átnevezni, mondjuk xy-ra?
(#) kokozo válasza Georgee hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Szia!
Sehogy, mivel azt a program generálja, de igazából úgy is be kell olvasni az értékét változóba, és annak már az lehet a neve amit akarsz.
(#) Georgee válasza kokozo hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Köszönöm. Több végállás kapcsolót figyelek és jó lett volna valahogy a végállás kapcsolókat is egyszerűbben kezelni.
(#) kokozo válasza Georgee hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
az összes inputot tedd be egy makroba akkor átláthatóbb lesz a program.

kapcsolo.fcf
    
(#) Georgee válasza kokozo hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Köszönöm, én is így oldottam meg
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2019
(#) kaqkk válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Nálam ugyanezt csinálja (ma délelőttől) a 8 próbaverzió .
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Szept 8, 2019 /
 
Sziasztok, megtudná valaki mondani,hogy az alábbi összeállítás miért nem jelez ki mínusz értéket? Köszi.

Dellas.fcf
    
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
A "Temp" és a "TEMP2" változó nem lehet negatív a típusa miatt (UINT). Némi számítási hibát is javítottam, lásd melléklet.

A szenzor gyártója "Dallas", nem "Dellas".

Dallas.fcf
    
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Két hónapra visszamenőleg minden frissítést töröltem (amit engedett) de nem változott semmi ,egyáltalán nem hajlandó megnyílni . Elkezdi de azután egyszerűen bezárja a programot minden hibajelentés nélkül
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2019
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Virtuális gép egy alap XP rendszerrel?
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Megpróbálom , köszi az ötletet .
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Szept 8, 2019 /
 
Most meg csak úgy elindult
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Szia.meglehetne csinálni ezt a programot 2 vagy 3 szenzorra is ?
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Igen, semmi akadálya, sőt, többre is. Mi a kérdés?
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Szept 14, 2019 /
 
Sziasztok .Szeretném megkérdezni hogy jó úton járok -e a 2 db DS hőmérő szenzor progival kapcsolatban. Azt szeretném csinálni, hogy 2 db DS hőmérő szenzort szeretnék rákötni PIKK 16F690-re. Tekintsétek meg legyetek szivesek, hogy a csatolt programban jó úton járok -e. Köszönöm.

Dellas.fcf
    
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Nekem ez a fajta vezérlés, gyári makrókkal, egy vonalon több OneWire eszköz, soha nem működött normálisan. Igaz, annyira erősen soha nem is akartam.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Szia!
Azért mert Neked nem sikerült még másnak sikerülhet, én is tettem fel ide több szenzoros verziót, tehát működik..
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Nem azt írtam hogy nem működik, hanem azt, hogy normálisan (CRC, 64 bites azonosító) nem működik.
(#) Baxi válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Szia, jelenleg nálam is ez van. Megnyitok egy projektet s ki is lép/bezáródik a program. Viszont ha új projektet nyitok avval nincs gond, azaz elindul a prg.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Szept 19, 2019 /
 
Sziasztok, szeretném megkérdezni ,hogy mit rontok el ezen a progin . Szeretnék 2, szenzort használni .
Következő: »»   316 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem