Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   801 / 962
(#) tothbela válasza djusee hozzászólására (») Szept 9, 2019 1 /
 
Bizonyosan kecsketej lehet, mert Mehemed idejében még nem volt Photoshop. Kecske az meg volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2019
(#) nagym6 válasza tothbela hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Birka is volt. Vagy akkor még gyerek volt, tejet nem adott.
(#) tothbela válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 9, 2019 / 2
 
Biztos volt birka, de Photoshop nem. Keményen analógban ment a mozgókép utó munka abban az időben. Igazi celluloidra. A törökök már süldő korukban szerkesztették a filmeket.
Egy versike is van róla:
-Török gyerek megvágta-
A másik sort elírták, mert így szól:
-Magyar gyerek fordítja, síppal, dobbal, nádi hegedűvel-
A szinkronmunka, és a filmzene mindig is erőssége volt a hazai színészeinknek.
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Szept 11, 2019 / 1
 
No ez vóna a tehén, meg a gyerektehén kedves török gyerekek. Most már nincs kifogás hogy nem láttatok. A kisebbik azért néz a másik oldal felé, mert ott van az új kapu.
Természetesen mind a kettő rendezői, úgynevezett vágatlan változat. A vágottat elvitték pörköltnek.
(#) szs hozzászólása Szept 12, 2019 /
 
Hamár ezt a régi poént újrafeldolgozzuk, hát elárulom az ugyancsak szakállas válaszomat:
Nincs a világon olyan tej, ami látott tehenet.

(mivel is látna bármit is?)
(#) tothbela válasza szs hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Lehet hogy nem látott, de ha lett volna szeme akkor nézte volna irígykedve a tőgyét, hogy jó lett volna onnan származni.
(#) erbe válasza tothbela hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Ti csak vicceltek, ugye?
Gyerekként otthon a TSZ-ből hordtam a szeparált tejet. láttam a folyamatot a cicimosástól az üvegbetöltésig. Felnőttként a frissen fejt szűrt tejet is megittam forralás nélkül pár lépésre a tehéntől. Ma már sajnos egy tehén sincs a faluban, csak marha.
Ettől függetlenül vehetném "Tiszta forrásból." mert hetente kétszer hozza a "Boci-boci tarkás" autó.
(#) mek-elek válasza erbe hozzászólására (») Szept 12, 2019 / 1
 
Ne vedd komolyan, ez csak olyan szarvak közt tőgyes.
(#) tothbela hozzászólása Szept 13, 2019 / 1
 
Fárasztó lehet az adócsaló élete, mert se éjjel, se nappal nincs nyugta.
(#) tothbela hozzászólása Szept 13, 2019 /
 
Hofi a Rózsa Sándor paródiában a "Szögedi" "ö" betűzést az eszperente analógiájára művészi szintre emelte.
 
- Jött vörös főcsősz Gödről. Rögtön sört hörpölt, vörös nőt dögönyözött ötször.
Döngölt földön hörgött, nyögött, gyönyörködött. Jövő őszön vörös nőből jött öt vörös csősz-kölök.
- Főcsősz Gödről? Zömök, töpörödött?
-Ő, ő! Dölyfös, gőgös.
(#) sonajkniz hozzászólása Szept 13, 2019 / 1
 
(#) pipi válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
A csajos, meg az ásós különösen tetszett
(#) mateatek válasza tothbela hozzászólására (») Szept 13, 2019 /
 
Egyszer, amikor meghívtak az APEH-hez, ott is megmondták, hogy nyugtával dicsérjem a napot.
(#) Gafly hozzászólása Szept 14, 2019 / 1
 
(#) lelkes amatőr válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Ágilus is very haszos too.
(#) djusee válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2019 /
 
Jo was ujra meglelni this mesét.
(#) sany hozzászólása Szept 28, 2019 /
 
Szerintetek ez a számítógép valóban jól működik?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2019
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Nincs kizárva.
Még ifjú koromban építettünk egy 30/32 csatornás PCM berendezést, természetesen Kontakta szekrénybe, európa kártyás fiókokba. A hátsó oldali kábelezést jó öreg postás szokás (szabvány) szerint kábelkorbáccsal készítettük. A bekapcsolás után a berendezés önállóan, teljesen össze vissza működött.
A megoldás végül az lett, hogy kábelkorbács ki, összevissza, egyenes vonalban összekötve.
Így már prímán működött ahogy kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) sargarigo válasza sany hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Kell hogy működjön!
Ott van a papíron a program aminek futni kell rajta! Namost míg a papírról a gépbe kerül, egy OCR eljárásnak hiba nélkül le kell futnia, különben honnan tudná mit kell csinálnia? Tehát működik!
(#) tothbela válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 29, 2019 / 10
 
A hangya például minden számítógépen egyformán fut. Mindegy neki hány bites, sőt be se kell kapcsolni. Van mikor néha megáll, de magától újraindul. A katicabogár is ugynígy tesz, de ha megáll egy kicsit, akkor ott hagy egy hibaüzenetet kis sárgás pötty formájában.
A hangya egyébként windows alatt is simán fut. Mármint az ablakok alatt. De ott a macska is fut. Bár lehet hogy valami vírus is van ott, mert valamit felszedett ott a macska, és tavaly orvoshoz kellett vinni antivírus telepítésre. De az idén is vittük, mert évente kell frissíteni az adatbázist. A szomszéd kutyája bugos lett, és egy végtelen ciklusba kezdett. Kergette a saját farkát. De mióta fel lett telepítve a nyakára egy bolhairtó nyakörv, simán fut. Azt hinné az ember, hogy egy windows alatt ha két dolog fut, akkor lassabbak lesznek, de ez nem igaz. Amikor a macska fut először, utána meg a szomszéd kutyája, akkor sokkal gyorsabb mind a kettő. Ilyenkor sem vírus, sem bug nem lassítja őket.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Pucuka, sargarigo hiszek nektek!
(#) nagym6 válasza tothbela hozzászólására (») Szept 29, 2019 / 1
 
Idézet:
„A hangya például minden számítógépen egyformán fut.”
Lehet fejelni az előbbi perverziót, egy hangyát drótozzon össze valaki. Fusson a dróthangya a drótprocin.
(#) tothbela hozzászólása Szept 30, 2019 / 3
 
-Anyuka! Nézzen csak ki az ablakon! Micsoda szép ló áll az udvaron.
-Milyen ló? Hülye vagy te drága vejem, hiszen az nem ló, hanem egy dagadt tehén.
-Anyuka az ablak! Nem a tükör, az ablak!
(#) tothbela válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 30, 2019 / 2
 
Inkább pókot kellene, mert az nyolc bites, és önállóan képes hálózatot építeni.
(#) mek-elek válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 30, 2019 / 1
 
Lehet, hogy önző vagyok, mert azt hittem, hogy csak én vagyok hangyás.
(#) mek-elek válasza tothbela hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Ezért van, hogy nem szívesen nézek tükörbe, mert nem tudom kit látok benne.
(#) mek-elek válasza tothbela hozzászólására (») Szept 30, 2019 / 1
 
"Inkább pókot kellene, mert az nyolc bites, és önállóan képes hálózatot építeni."

De azért az optikai interface képességei sem rosszak.
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Az is 8 bites.
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Régen nem értettem, hogy Küklopsz az egyetlen szemével hogyan tud megkülönböztetni színeket. Mindössze egy bites az optikai interfésze. A pók a nyolc szemével 256 színt lát de az egy szemű óriás az valahogy mindig misztikus volt. Hát letakartam az egyik szemem, és csodák csodája, nem csak egy színt láttam, hanem sokat. Akkor döbbentem rá, hogy biztosan soros adat forgalom zajlik odabenn, mert másképp nem lett volna szüksége az embernek színes tévére. Régen nem is volt csak fekete-fehér, de az idősebb korosztály még valószínűleg nem ismerte a soros adat forgalmat. Csak újabb kérdés merült fel, mert a soros adat forgalom értelmezéséhez szinkronizálni kell a vevőt az adóval. Például egy szentjánosbogár kettőt villant, és ez azt jelenti, hogy most indulnak a potrohának zöld színét hordozó bitek. Majd egy villantással jelzi, hogy vége az üzenetnek. Ekkor a szemem (vagyis szemeim, mert hát én nem vagyok küklopsz), kiszámítják a színét a szentjánosbogár potrohának. És látom hogy zöld.
De mi van ha közben pislogok? Akkor hibásan értelmezem az információt? Vagy a bogár küld valami javító bitet is? Annyit villog szegény, hogy már régen belefárad, és még csak a keret bitek jöttek át, adat még semmi. És régen hogy volt. Akkor nem volt zöld a szentjánosbogár potroha? Vagy csak rámondták hogy zöld. Hisz fekete-fehér tévén ha láttak egy katicabogarat, akkor tudták hogy piros. Na ja. Akkor. De ma már van kínai sárga is. Hát ezért kell a soros adat forgalom, meg a színes tévé.
(#) sany válasza tothbela hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
És mi van a színtévesztőkkel?
Következő: »»   801 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem