Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   839 / 1127
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Bocs, de nem ez volt a kérdés. Én egy alkalmazás által jelzett érték különbségekre kérdeztem rá.
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 4, 2019 / 1
 
Egy 'közönséges' alkalmazásnak nincs joga benézni bizonyos könyvtárakba, még olvasási joga sincs bizonyos fileokhoz, sőt néha még a rejtett/system atribútos könyvtárakba sem lép be kereséskor stb...

Ezeket 0 nak számolja. Egy másik user joggal futtatotnak van joga így többet mutat.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2019
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Idézet:
„Egy másik user joggal futtatotnak van joga így többet mutat.”

Mind a két gépen csak egy User (és így egy fiók) van, mint rendszergazda. A Total Commander-nek is teljes rendszergazdai hozzáférés van engedélyezve. Ezért nem értem a különbséget.
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Nemis humán userről beszéltem..
(#) MakSamu válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Ha windows fájlkezelőben (windows intéző) bemész a sajátgépbe/Ez a gépbe, ott a kiválasztott meghajtóra rákattintasz jobbgomb>tulajdonságok, akkor windows 7 és 10 alatt ugyanazt a tárhelyértékeket kéne mutatnia. Total commander nekem is kiír mindenféle hamis adatot, és bonyolultabb a használata.
(#) Gombszem válasza MakSamu hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
A Win fájlkezelőben látható érték ugyanaz, mint amit a TC mutat a fejlécen, vagy a helyfoglalás ablak alján.. Biztos, hogy ez a valós érték.
Közben nagy nehezen sikerült írni a TC oldalra, kíváncsi vagyok a válaszukra.
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Szept 5, 2019 / 2
 
Üdv. minden érdeklődőnek!
Minolta-Qms pagePro 1100 leaser nyomtatóval akadt egy "kis problémám". Ugyanis az történt, hogy lecseréltem a 10 éve összerakott asztali számítógépemet, amin már W-10-es operációs rendszer futott, amelyen még a W-10-re való frissítés után, igaz nem könnyen, de lehetett a Minoltának nyomtató-illesztőt az Updaten találni, és így tökéletesen működött. Most jön amiért megosztom a következőket. Nemrég összeraktam(megújítottam) az asztali Pc-met, amire telepítettem a W-10-et, a W-10 automatikusan "felrak" a nyomtatónak egy nyomtatóillesztőt, amivel betűhibásan nyomtat(mivel nem a saját illesztője). Amikor illesztőprogram frissítést kerestem az Updaten sem gyártót(Minolta), sem típust(PagePro 1100) nem adott. Mivel ez a nyomtató gyors, csendes és kivállóan nyomtat nem nyugodtam bele, hogy ne tudjam használni. A következőt csináltam, s ezért írtam le tüzetesen, hátha valakinek volt, vagy van hasonló problémája: készítettem a régi és az új géppel egy magán hálózatot ruteren keresztül, amin beállítottam a hálózat felderítés és a nyomtató és fájlmegosztás funkciókat, majd az új gépről(amin a Minolta betű-hibával nyomtatott) a régi géphez csatlakoztatott Minoltával kinyomtattam valamit(hogy mit nem lényeges), a régi gépen lévő megfelelő nyomtatóillesztő települt a nyomtatás előtt az új gépre, és most már az új géphez csatlakoztatott Minolta tökéletesen hibátlanul nyomtat(hálózat nélkül is).
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 8, 2019 /
 
Sziasztok,
Érdekes problémába futottam bele: <ctrl-alt-del> nyomásra bejön a feladatkezelő, viszont az egér random módba vált, nem is tudom használni. Minden más esetben normálisan üzemel.

Random mód= kurzor beáll a bal felső sarokba, mozgatás hatására véletlenszerű pozicióba vesz fel, ha menűgombra ugrik éppen akkor azt meg is nyomja. Ha befejezem a mozgatását, visszaugrik a bal felső sarokba.

A gép Acer Z5610 AllInOne, program win7, az egér gyárilag hozzá adott USB vezetéknélküli (benne levő akku feltöltve).

Valami ötlet esetleg, hogy mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2019
(#) Pacso hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Sziasztok!
A gépemmel gondok támadtak! Az USB portokra ha csatlakozok(még a nyomtató használatkor is) akkor leválasztás után a processzor 31% on marad és lassú illetve akadozik a gép,ha újra indítom vagy alvó állapotból indul akkor minden rendben megy ! A Bluetooth-ot nem ismeri fel egyik porton sem ! A kérdésem,hogy van e gyógymód erre az esetre vagy alaplap csere ?? FUJITSU D3011-A1 alaplap,Q8200 proci.
Ha van használható ötlet,köszönettel veszem ! További szép napot kívánok !
(#) Inhouse hozzászólása Szept 9, 2019 /
 
Szerintem nem a legjobb fórumot találtátok a problémátokra. Vannak kimondottan számítógépes fórumok, ez itt a He-n inkább a hardveres résszel foglalkozik. Ha nem kaptok választ, az leginkább ennek tudható be. Persze vannak itt is, akiknek lehet ötletük ehhez is, de kevesebben.
(#) xxxyyy válasza Pacso hozzászólására (») Szept 9, 2019 /
 
Szia

Milyen op. rendszer, vírusirtó és mennyi RAM van a gépedben?
(#) Pacso válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Szia! Win7. vírusirtó az nincsen 4 GB RAM és ebből 3 GB használ !
(#) xxxyyy válasza Pacso hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Gondolom 32bites W7-et telepítettél és alaplapi VGA-d van. 60-80%-on van a memóriahasználatod?
(#) Pacso válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Igen 32 bites de nem alaplapi VGA-t használok ! memória használat 25-29 %. nVIDIA Geforce 8600 GT. használok.
(#) antikzsolt hozzászólása Szept 10, 2019 /
 
Hasonló problémával én is megküzdöttem. Driver probléma volt ha jól emlékszem.
(#) xxxyyy válasza Pacso hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Az erőforrás figyelőnél (Alt-Ctrl-Del/Teljesítmény fül/Erőforrás figyelő/CPU fül) lehet infót találni, hogy milyen program/szolgáltatás zabálja a CPU-t.

Alaplap csere előtt én azért megpróbálkoznék azzal, hogy CMOS reset-elem feszültségének ellenőrzése, Bios beállítása.
Ha ez nem segít, újratelepíteném 64bites rendszerrel a gépet korrekten driver-ezve. Így később lenne lehetőséged memóriát bővíteni.
USB hiba esetén több hátsó aljzatot is próbáljál ki, mivel az előlapi csatlakozók kábelei sokszor gagyik és sokszor a hátsók több különböző vezérlőn vannak.

Sok sikert.
(#) Pacso válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 10, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget! Sajnos a hátsó portokon is ugyan az a jelenség, CMOS reset is volt ,elem jó! Megpróbálom az újra telepítést ! Ha jutok valamire jelezni fogom !
További szép napot kívánok !
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 15, 2019 /
 
Sziasztok.

Hogy hivják azt a "szilikon" szerű lapot amit akkor használnak ha több chipre kell e hűtőbordát ráfektetni...
A különbsegeket kompenzálja, de baromi jo a hőátadása..
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
(#) villanyipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Íme a ragasztható verzió!
Amúgy thermal pad néven kereshetsz simát is, csak méretre kell vágni!
(#) zsa hozzászólása Szept 16, 2019 /
 
Sziasztok. Asztali pc-ben időnként kontakt hibás a memória szlot vagy a ram modul, ilyenkor kiveszem aztán vissza és megy tovább a gép egy darabig. Mivel erdemes tisztitani a ram es a slot lábait?
(#) pittti válasza zsa hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Fültisztító + tiszta alkohol.
Csak óvatosan! (főleg a slotoknál)
(#) villanyipi válasza zsa hozzászólására (») Szept 16, 2019 1 /
 
A memória érintkező felületeit fújd le wd40-el ami folyna itasd fel rongy vagy zsepi segítségével és mehet össze, egy laptopban is így állítottam helyre a kontaktot és azóta is hibátlanul végzi a dolgát szinte non-stop!
(#) Doky586 válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Az olaj. Olajat szigetelésre is használnak..
(#) antiktelefon válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 16, 2019 /
 
Ha arra a vastagabb, ragacsos lapra gondolsz, amit a VRM-re és a memóriára raknak, akkor thermal pad néven találsz belőle különböző vastagságban.
(#) Inhouse válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Én is csatlakoznék arra az oldalra, aki azt mondja, hogy a WD40 sok mindenre jó, de számítógép érintkezőire ne fújjunk belőle.
(#) Doky586 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Már Krisztus idején is árultak MINDENRE jó szereket. (jó köszvényre, hasfájásra, potencianövelőnek, szóval mindenre) Az emberek még ma is hiszékenyek. A placebo hatás tipikus esete.
(#) proba válasza zsa hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Érintkező tisztításra a radír is jó. Igaz csak a modul lábaihoz.A foglalathoz esetleg megfelelő vastagságú gumilapot ki be csúsztatva..
(#) villanyipi válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 17, 2019 1 / 1
 
Mivel a kimondottan erre kitalált csudaszerek 3 lépcsős alkalmazása után is kontakt hibás maradt a ram a wd40 óta 3ik hete hibátlanul üzemel, ergo nem szigetel az semmit.
Ha szigetelne én szerintem nem üzemelne a laptop de ezt a szöveget is arról gépeltem.
Attól hogy még nem próbáltunk ki valamit nem biztos hogy az nem működhet!
(#) Ge Lee válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 17, 2019 / 2
 
Ha nem mostad le róla a WD40-et akkor azért ne érjen majd meglepetésként ha néhány hónap elteltével végleg megáll. Sem a műanyag, sem az érintkező felület nem fogja sokáig szeretni...
Ha ezt nem ide írod hanem valami szakfórumra, akkor most olyan reakciókat kaptál volna hogy csak pislognál. Ki szokták hangsúlyozni, hogy ilyen helyekre egyedül az izopropil, semmi más, mert az az egyetlen amatőr számára is hozzáférhető alkoholtípus, ami úgy párolog el, hogy semmilyen szennyeződést nem hagy maga után.
Ha meg már egy felület odáig jut hogy oxidálódik, azon már az sem segít, a WD40 meg aztán egyáltalán nem.
Következő: »»   839 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem