Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítás
 
Témaindító: Zsolti1980, idő: Feb 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 16
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Nem biztos, hogy hátrány az amire gondolsz, sokkal többet tudnak ezek a fajták a fix kódokkal leőhívhatóknál. A döglődés mit jelent? Nem érintkezési hibás?
(#) djuice válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Az eredeti gombjai már szét vannak...
(#) Bakman válasza djuice hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
"tanítón" vannak gombok? Kicsi a valószínűsége, hogy az nem javítható gazdaságosan.

Azt viszont nem tudom, hogy elő lehet-e csalni a kódokat a távirányítóból vagy csak egyirányú kapcsolat van a PC és a távirányító között, nem ismerem a rendszert.
(#) djuice válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Hogy érted? A távirányítókon gombok vannak.

Itten van némi áttekintés: Bővebben: Link
A szoftvere meg fel a gépre, indításkor frissíti a kódadatbázist, betöltjük a kívánt eszközt és ha van interface csatlakoztatva, akkor küldi rá a mókát.
Rossz egérről van usb kábelünk, infra led is van (sőt egy Pinnacle TV-tuner kártya RS232-es csatijú infra kiegészítője is!). Ha lehetne vmi egyszerű elektronyikot csinálni belőle, vagy a tuner ir-t driverileg felismertetni a programban, akkor elvileg működhetne, talán, gondolom én (de lehet hogy rosszul). Ha a kódoló chipjét azonosítja a szoftver indításkor felismeréshez, akkor nyilván alma a fa alatt...
Szóval csak töprengek.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Nem egyértelmű amit írsz. Most van hozzá USB-IR interfész, vagy nincs? A házi készítés nem ilyen egyszerű, ezek csak a saját hardverükkel mennek. A tanítás, keresés, stb. is csak a géppel együttműködve szokott menni.
Minek vannak már szét a gombjai? A távirányítónak? Hiába nyomod nem működik? Esetleg megér egy felújítást, ha már ilyen tudású a cucc.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) djuice válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Ha az előző oldalra lapozol, mindenre megtalálod a választ, mert onnan folytattam...
Mindenkinek azért hagy ne írjam már le minden kommentben az egészet az elejéről. Köszi!
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Szept 19, 2019 / 2
 
Az előző oldalon nem találtam ezzel kapcsolatban semmit. Itt írtál először, amiben az jött le, hogy van egy távirányítód, és a programozót akarod hozzá megépíteni. Aztán Bakman csak a programozóról szóló írására azt írtad, hogy
Idézet:
„Van működő példány (még) csak már végét járja.”
Akkor itt te értetted félre Bakmant, mert te a távirányítóra gondoltál? Érdemes többször elolvasni amit írsz, mert te érted a problémád, tisztában vagy az helyzeteddel, de mi csak azt látjuk, amiről írsz. Ha az nem egyértelmű, akkor tévútra vihet és nehéz segíteni. Köszi.
(#) Jonas hozzászólása Dec 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Mi a különbség EZ és EZ között? Mivel tud többet a gyakorlatban szűrős 34838 ?
(#) Peter65 válasza Jonas hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Szia!
Csak az adatlapok alapján, a TSOP4838 érzékenyebb, nagyobb a hatótávolsága (45m vs 35m).
(#) martin66789 hozzászólása Márc 14, 2021 /
 
Sziasztok

Készítettem egy Infra hosszabbítót az Ezermester 1995/6 20. oldalán található cikkből. TEA 1009 infra erősítőt sajnos nem találtam viszont régi Videoton tv-ből bontott teljes infra erősítőm van TBA 2800 IC-vel.A TEA 1009 részt teljesen kihagytam a kapcsolásból és helyére a TBA 2800 került gyári kapcsolásával. A módosított kapcsolás fél sikerrel működik is annyi a hibája hogy a vevő csak maximum 5 cm-ről képes jelet fogadni viszont az adó része az még 6 méterről is szépen leadja a jelet. Lehetne vele valamit kezdeni hogy a vevő része 2-3 méterről is fogjon jelet?
Piros szűrővel is próbáltam már a vevő elé tenni de nem segített.
Egy erősítőhöz kellene amit film nézés közben a vetítővászon eltakar és a szoba elrendezése miatt az erősítőt nem tudom máshova elrakni.
(#) proli007 válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Hello! Szerintem a hiba forrása abban leledzik, hogy anno a TV távirányító kódolása más volt mint manapság. Akkor néhány 10us-os impulzus ment ki, ma meg 38..40kHz-es csoportimpulzusok rohangálnak. Az a gyanúm, hogy a 2800 AGC fokozata leszabályoz erre a jelre. Ezért az érzékenység csökkenés. Talán jobb lett volna, ha valamelyik TSOP vevőt alkalmazod, miután tisztázódott, hogy hány kHz-es az átvitel. De akkor az adónál is ezt a fekit kell kapuzni a vett impulzusokkal..
Pld..
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2021
(#) Inhouse válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Én pont fordítva jártam, a régi bontott, még nem agyonintegrált IR vevőkkel szépen működik az 555-ös IR hosszabbító, a TSOP vevőkkel ugyanígy csak közelről.
(#) Inhouse válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
(#) martin66789 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Elkészítettem ezt a kapcsolást ami működik már távolról is vesz, csak sajnos pont az erősítő nem nem veszi tőle a jelet tv az működik vele. Egy Onkyo A-SV420 erősítőt kellene működtetni vele.
(#) nedudgi válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
A szervízkönyvet megtaláltam. Ha jól értelmeztem, HC-312 a távvezérlő vevője. Arról viszont nem találtam adatlapot, amiből meg lehetne állapítani, hogy milyen infra LED kellene hozzá.
Szerintem érdemes lehet egy kísérletet tenni, nem infra vevő modullal, hanem sima infra fotodióda és egy infra LED felhasználásával.
Még egy ötlet: az erősítő inframodulja nem poros?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) martin66789 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Az előzőleg megépített régi vezérlőből vettem ki az adó diódákat teljes egészében. A réginél működött fogadta a jelet, itt szerintem a csoportimpulzus kHz értéke nem egyezhet.

Most látom hogy az erősítő tartalmaz a hátulján egy RI Remote Control nevű csatlakozót, esetleg ide nem lehet valahogy hozzáilleszteni?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) nedudgi válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Ha van működő adó diódád, ami működik, akkor már csak egy infra dióda (nem vevőmodul) kell. Egy tranzisztorral megerősítve működhet a dolog.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) proli007 válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Hello! Sajnos nem ismerem ezeket. A szerviz könyvet nézve hasonló a vevő mint a TSOP. Legalább is háromlábú eszköz. De tényleg nem találni róla semmit. A gyártók kínosan ügyelnek, nehogy valaki más eszközét tudd használni..
(#) nedudgi válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Nem tartom valószínűnek, ugyanis az RI IN/OUT közvetlenül egy mikroporcesszorba megy.
Valamikor csináltunk izzólámpa, és fotódióda felhasználásával hangátvitelt. Innen származik az ötlet. Ha vevőmodult használsz, akkor az adó diódát kellene vezérelni valamilyen frekvenciájú jellel - ennek a frekvenciának a megállapítása már húzós ügy. Viszont a távvezérlőtől érkező infra jel "lemásolása" egyszerűbb feladat.
(#) martin66789 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2021 / 1
 
Sikerült megoldani a problémát. A cikket tovább olvasva írja hogy a R4 6.8 Ohm ellenállás helyére be lehet tenni egy 1 KOhm ellenállást sorba kötve egy 10 KOhm potméterrel, mellyel lehet finomhangolni távirányítóhoz. Sikerült szépen beállítani és így már működik az erősítővel.
(#) nedudgi válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Ja kérem, úgy könnyű, ha elolvasod az egész cikket!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2021
(#) luluzulu hozzászólása Szept 27, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy Samsung TV távirányítóját szeretném kiváltani egy ESP32+ infra LED párossal. A problémám az hogy nagyon gyenge az adó. A távirányítóval minden irányból működik a TV, azonban ha az ESP - vel akarom irányítani csak akkor működik ha pontosan egy vonalba esik a IR led és a tv vevője. Próbáltam már több LED-et tranzisztorral kapcsolva közel 500mA- árammal azonban majdnem hogy rosszabb lett mint mikor csak egy LED-et használok. Lehetne ezen segíteni?
(#) robis01 válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 28, 2023 / 2
 
Valószínű hogy nem egyezik a IR hullámhossz. Próbálj ki több fajta IR LED-et hátha sikerül megfelelőt találni (feleslegessé vált távirányítókból is szedhetsz ki LED-et)
(#) nagym6 válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Infra ledek között nagy hatásfokbeli különbségek vannak, és megfelelő árammal üzemel-e.
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem