Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   210 / 245
(#) Moderátor hozzászólása c27 hozzászólására (») Aug 14, 2019
 
A hozzászólás felhasználói kérésre törölve.
(#) thomato hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy HP 1741a 100MHz-es szkópot javítok, eltűnt róla a sugár. Milyen tranzisztort javasoltok a bekarikázott helyre? Csak azt cseréljem, vagy a felső tagját is az Y erősítő bemenetének? (az nem ment tönkre) Sajnos ez valami HP részére gyártott típus, csak annyi van róla, hogy 350mW -os, egyéb paramétert nem találtam.
(#) gerenk válasza thomato hozzászólására (») Aug 22, 2019 / 1
 
Szia!
EMG oszcilloszkópom van az Y csatornája 250 MHz sávszélességű. Az erősítőlánc nagyon hasonló az összes pozícióban fT 5 GHz PNP tranzisztorokat használnak Motorola MM4049 típus.A máik csatolmányon lehet keresni paraméterekben hasonlót de a 3-5 GHZ fT szükséges.
(#) thomato válasza gerenk hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget! Nem túl bő a kínálat ilyenekből, a BFQ23 PNP 15V 35mA 0.18W 5GHz amit lehet kapni, ez jó lehet? Eltekintve a beszerelési nehézségektől...
(#) peterpan válasza thomato hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
TO-92 1853-0354 PNP hi-b Transistor 7 Used $4
Bővebben: Link
(#) peterpan válasza peterpan hozzászólására (») Aug 25, 2019 / 1
 
(#) thomato válasza peterpan hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Köszi, kipróbálom!
(#) devergo74 hozzászólása Szept 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy régi orosz H313 oszcilloszkópom. A problémám, nagyon régóta nem használtam, viszont most amikor bekapcsolom a biztosítékot egyből kiégeti, próbáltam többször, de a bekapcsolás pillanatában annyi a biztinek. Gondolom valahol valami zárlat lehet. Valakinek valami ötlete?
(#) gerenk válasza devergo74 hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Szia!
Módszeresen meg kell keresni a zárlat helyét. Tegyél be egy ép biztosítékot és egy 230V40 W-os izzót köss sorba a primer oldalon. Most már nem fog kiolvadni a biztosíték, és a tápegységet lehet vizsgálni,a feszültségértékek nem lesznek hitelesek csak a meglétét kell ellenőrizni.Nagy valószínűséggel dióda vagy a KS cső DC nagyfeszültségét szűrő kondenzátorok valamelyike zárlatos. Nagyon óvatosan és körültekintően méricskélj mert 1000 V DC körüli feszültségek is vannak. A készülék táplálását ajánlott leválasztó transzformátoron keresztül megoldani.
(#) devergo74 válasza gerenk hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Az a baj a kapcsolási rajzzal, hogy a kondik paraméterei mellé nem írja hány voltosak.
(#) devergo74 hozzászólása Szept 26, 2019 /
 
Meg lett a hiba a H313-as oszcilloszkópomnak, tropára ment a trafó. Nem tudom honnan tudnék ilyen típusú szkóphoz trafót szerezni, ha véletlen valakinek van, kérem jelezze.
(#) Ge Lee válasza devergo74 hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Azoknak az jellemző hibája, más bajuk ritkán szokott lenni. Szerintem nem fogsz találni, hacsak nem árul valaki egy üzemképtelent más hibával vagy egy hiányosat. A doksijában ott vannak a trafó adatai, megtekerteted valahol, bár az szerintem többe lesz mint amennyit a szkóp ér.
(#) Ge Lee válasza devergo74 hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Tessék a doksi.

N-313.pdf
    
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Tizen(sok) éve, működőképesen 2.000-ért adtam el fórumtársnak az enyémet.
Most nem tudom mennyi a piaci értéke egy N313-nak...
(#) devergo74 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Köszi.
Én 5e-ft-ért vettem, tudom már nem ér sokat, de sajnálnám kidobni. Inkább költök rá , hátha sikerül trafót venni, vagy csináltatni.
(#) devergo74 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Köszi, ide szántam
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Szerintem olyan 3000, vagy annyi amennyiért megveszik. Az enyémért 6-ot is adtak annak idején, de akkor még nem voltak az ebay-ről zseb DSO-k ötezerért.
(#) Gafly válasza devergo74 hozzászólására (») Szept 26, 2019 / 1
 
Trafót tekerni meg úgyis meg kell tanulni.
Kis szerencsével drótot meg tudsz lejmolni, ha ez a szűk keresztmetszet.
(#) granpa válasza devergo74 hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Nagyon jó ks gyakorlat a trafót megtekerni. Lebontod figyelmesen, mindent feljegyezve; aztán hajrá! 1-2 napig elleszel vele, de jó szórakozás.
(#) STamás hozzászólása Okt 18, 2019 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat, ezidáig nem voltam a gép közelében.
Most bekapcsolva tökéletesen hozza a képet, ma ilyen napja van:

Bővebben: Link

A képről leolvashatjátok a beállításokat is és látszik hogy a függőleges kicsit elmarad a várttól, de ez belső kalibrálás amihez nincs most időm.

Nekem ez volt a problémám és magától úgy sem javul meg, csaka most jobb a kedve :

Bővebben: Link
(#) devergo74 hozzászólása Okt 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Sikerült üzemképessé hozni valamennyire a H313-as oszcilloszkópot. Viszont akadt egy problémám, mégpedig, nem tudom teljesen megállítani a jelet, mert van egy kis "remegés" az adott jel megjelenítésekor a képernyőn. Ezt a jelenséget mi okozhatja?
(#) Ge Lee válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Az N313 egy elég kezdetleges (nagyon egyszerű) áramkör a szkópok viszonylatában, már az is jó, ha egyáltalán fog rendesen a trigger, és meg tudod vele állítani a jelet.
Már ha ezt érted rajta, és nem az alacsony eltérítéskor jelentkező villogást.
(#) devergo74 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Igen a trigger jelet értem, akkor örülök annak hogy működik.
(#) gerenk válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 27, 2019 / 1
 
Szia!
A D4 AI301V trigger dióda ( alagút dióda)munkapontját az R27 470 ohmos trimer potméterrel lehet beállítani. A "stab" feliratú előlapi potméter közép állásában az R27 finom állításával a legjobb álló képet kell elérni.Ehhez az Y bemenetre (az előlapi kezelőszervvel maximális erősítést beállítva) az osztó bekapcsolt állásának megfelelő nagyságú jelet kell adni. Az erősítést fokozatosan csökkentve a beállítás finomítható.
(#) gerenk válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
A rajz itt van fent egy pár hozzászólással fentebb, de csatolom a jelölt alkatrészek rajzát.
A 2 potméterrel lehet a beállítást elvégezni.

n313.jpg
    
(#) devergo74 válasza gerenk hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) c27 hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy hm204-es szkóphoz. A problémám az, hogy a sugár x irányban picit mozog bár nem jelentősen, de kicsit zavaró. Ez csak 10ms 5ms és 2ms állásban látható, de a sweep variable poti tekerésével csökkentve az időalapot egy bizonyos szintnél már nem látható ez az oldal irányú mozgás. Olyan mintha csak bizonyos "sugársebességnél" jönne elő. Mindkét csatornán ugyan az egyébként minden más oké, ha mindkét csatorna aktív akkor a két vonal ellentétesen mozog oldalra, mintha változna a sugár kezdőpontja, de csak bizonyos intervallumban. 1ms vagy annál kisebb időalapnál teljesen stabil.
Mi lehet a hiba vagy merre kéne keresgélni? Nem vagyok valami jó a szkóp javításban, de jó lenne mégis megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Szia!
Tápegység szűretlenség vagy esetleg árnyékolás hiány a trigger-X-fokozatban lehet az okozó.
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Szóval az 50Hz lenne x irányban?
A tápfeszek rendben voltak, legalább is a tápegység panelon. A trigger-X fokozatban az árnyékoláshiányt hogy kell elképzelni? Vagyis gyárilag lett volna valamilyen árnyékolás külön?
Tápegység szűretlenséget pontosan hol kéne keresni? A táppanelon ac állásban a 100V felettieknél 1-2V van a 12, 24, 5V-nál még egyszer ellenőrzöm. Egyébként a burkolat nincs rajta, oda van festésen már egy ideje, így nem tudtam kipróbálni teljesen összerakva.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) nagym6 válasza c27 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
A burkolat hiánya is okozhatja. Amit kolléga írt előbb "árnyékolás hiány" az alatt a burkolat hiányt is érti.
Következő: »»   210 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem