Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aggregátor feszültség szabályzó
Lapozás: OK   8 / 18
(#) staci123 válasza olika76 hozzászólására (») Júl 7, 2019 /
 
Szevasztok,
Elolvastam amit írtál, viszont a rajz
alapján fordítva kell müködni az egésznek,
ha a kondi ludas akkor a kimeneten
túlfeszültség van!Mit szólsz hozzá?
(#) olika76 válasza staci123 hozzászólására (») Júl 8, 2019 /
 
Kedves staci123!

Bármilyen hihetetlen, de a szabályzó részben magas feszültséget mértem terhelés alatt és a kimeneten mindig tartottam a 220VAC-t. A kondi egy "puffer" ott, de nagyon alul-tervezték. Amikor a szabályzó tekercsen pl. 17VAC-t mérek (mert mértem), az messze a kondi lehetőségeinek felélését jelenti, hiszen ez egyenirányítva rögtön 24VDC. Persze rosszul is gondolhatom. Nekem mindenesetre bejött.

Üdvözlettel: olika76
(#) staci123 válasza olika76 hozzászólására (») Júl 9, 2019 /
 
Kedves Olika 76,
csak ara gondoltam hogy az elektrólit kondik
a határfeszültség környékén már jelentös
szivárgóáramot produkálnak, ami söntöli
a visszacsatoló feszültséget, és nem
lineáris jellegü...
A munkatekercs és a visszacsatoló tekercs szoros
csatolásban vannak, tehát ha a kondi szivárgóárama
növekedne, nagyobb feszültség kellene hogy a szabályozás helyessen müködjön, akkor pedig
a kimenöfesz is arányossan növekszik...
Persze még így is bizonyos hatàrok közt állítható
a kimenöfeszültség, nem kételkedem hogy
lehet használni...
Üdvözlettel: staci123
(#) zaza99 hozzászólása Aug 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Güde ISG1200ECO inverteres áramfejlesztőm, de nem ad áramot. A Zöld led csak villog rajta.
Mit kell rajta néznem? A kiöntést mivel tudom leszedni? Puha anyaggal van kiöntve.
(#) ciribiri hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Sziasztok fiatalok!
Nem tudom van-e közöttünk olyan szaki aki egy straus nevű SZAR aggregátorral kapcsolodott-e?
nos hozzá jutottam egyhez 3 fázisú természetesen leégett! az összes tekercse 0,8mm zománcozott aluminium vezeték!!!!!!! lebontottam a tekercseket a három fázisnak fázisonként 8x32 menet=256 menet volt a 12v-os 16 menet, a gerjesztő tekercs 2x53= 106 menet volt de a figyelő tekercset nem tudom, mert úgy össze volt égve! van-e esetleg infója valakinek, hogy mekkora feszültséget figyelhet ez a tekercs?? ahogy elnéztem ez az egyik fázis tekercséből volt osztottan megcsinálva. most azon filózom, hogy 1 fázisra tekerem meg, a vasmag 30 hornyos! 1 horonypár lenne a 12v-os 16 menetnek, 2 horony pár a gerjesztőnek és a figyelőnek, és 6-6 horonypár a 230 v tekercsnek hornyonként 22 menettel olyan keresztmetszettel ami beleférne a horonyba.
nos ha valakinek van infója a figyelő tekercs menetszámáról ne tarcsa magában.
tisztelettel köszönöm
szép napot mindenkinek
(#) szikorapéter válasza ciribiri hozzászólására (») Szept 30, 2019 / 1
 
Emlékeim szerint olyan 9-14V körülit figyel, mi anno kívülről kellet egyszer gerjesszük (anno a mágnes szállt ki a tengelyből).
Ma már szerencsére csak motorfunkciót tölt be hidraulika tápegységen (levágtam róla azt a nagyon hasznos aggregát részt és tettem a 6,5LE-s motorra egy hidraulika szivattyút.
Érdekes azóta bajom se volt vele (cca 2 éve így szolgál).
(#) staci123 válasza ciribiri hozzászólására (») Okt 1, 2019 / 1
 
Szevasztok,
legegyszerübben egy variálható trafóval lehet megállapítani a szükséges feszültség értékét,
összeraksz az asztalon próbaáramkört...
Egyben kiderül hogy jó e a feszültségszabályozó.
A 12Voltos tekercset érdemes berakni?
Lessz rá szükség? A figyelő tekercs a munkatekercs
felett legyen...
Sikert kívánok...
(#) ciribiri hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Sziasztok mindenki!
Nos az éjszaka nem hagyott nyugodni a figyelő tekercs ismeretlensége és arra sarkallt, hogy próbálgassam.
A gerjesző tekercs helyett egy 24V AC trafót kötöttem, a forgórész gerjesző kivezetéséhez 2 db 12v 10w mini izzót kötöttem sorosan, a figyelő tekercsre pedig torois trafót kötöttem. 0 v tól kezdtem emelni a feszültséget bekapcsoláskor teljes fénnyel világitanak az izzók amikor a figyelő fesz eléri a 17 v-ot kezd halványodni és végül (17,3 V)nem ad áramot a forgórésznek a tis trimmert nem álitottam el azzal biztos lehet plussz minuszba állitgatni
ezen vizsgálatbol úgy gondolom, hogy hogy az egyik fázis tekercs úgy lett kialakitva hogy a közös nullapontól számitott
19-20. menetnél megvan csapolva a tekercse ezzel szabályoz
bocsi a csúnyácska rajzért
üdv nektek

aggreg.jpg
    
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Sziasztok sikerült megjavítanom az elektronikát. Gyárilag ki völt öntve gyimis anyaggal nem tudom hogy az átütés miatt vagy víz ellen. Mivel tudnám újra szigetelni? Sziloplaszt?
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2019
(#) Gafly válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Ecettelennel!
(#) zaza99 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2019 /
 
Köszönöm. Van egy alternatívám még kitöltőanya ami 200°C-on folyik autóiparban használják csatlakozóknál csak nem tudom, hogy az smd chipek kibírják e ezt a hőt míg kihűl.
(#) Atis57 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 7, 2019 / 1
 
Szia !
nem a legcélszerűbb , a forrasztások ilyen hőfokon már elengedik magukat .

Nitrolakk, és utána vmi ecet,sav mentes tömitő .
régen az epokittet meg utódait használtuk----de ez végleges nem tudod kiszedni!
esetleg a műanyag ragasztó pisztolyból kinyomott rúd.
utána ventillátoros hűtés.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Okt 7, 2019 / 1
 
Az "ecettelen" az vizes bázisú az sem igazán jó elektronikára , van spec kiöntő gyanta azt kell használni . Bővebben: Link
(#) zaza99 hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Már működik rendesen az egyik elektronika, a másiknak már csak annyi baja van, hogy a léptetőmotor csak alapállapotba áll vissza. Terhelés hatására nem emeli a fordulatszámot. Mi és mit figyel ezeknél az invertereknél hogy stabil 230V legyen a kimeneten?
(#) klenósanyi válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Rubosil SR-30-t ajánlom.
(#) zaza99 válasza klenósanyi hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Köszönöm!
Az utolsó kérdésemhez lenne valami ötleted? Esetleg nincs egy inverteres rajzod, hogy kb el tudjak rajta indulni?
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Megvan a hiba egy 10K smd el volt tötrve.
(#) Gafly válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Idézet:
„tötrve”

(#) zaza99 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
törve
(#) zaza99 hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Sziasztok! Isg 1200 eco inverteres agragátort csak hivi, tv laptoptápegység üzemeltetésére ajánlja a leírása, tehát induktív terhelést mint pl fúrógép, akkutöltő nem bírja, szerintem ezért is ment tönkre.
A kimenetre nem lehetne építeni induktív lökés elnyelőt?
(#) Atis57 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Szia!

Láttam többféle négyszög/szinusz szürőt , hát elég jól melegszenek --leviszik a hatásfokot..

Amiről irtál -fúrógép stb---nem az induktiv lőkéssel ,hanem az inditóárammal van a gond.
PL mostani hűtők kompresszora 85W-s de csak az 1200W-s inverterről indul el.!
ha a hálózati áramjelét nézed is 10X inditóáramról beszélünk.
Tehát a 800w-s fúrógépet a 4-5kW s inverterrel kell kipróbálni.!

Sajna a kinai mértékrendszert sem szabad kihagyni. a 600w inverter hány w? ha stabilan csak 300w -t bir ? mennyire lehet túlterhelni? szerintük 1200w-ig.
Szerintem meg a 60w ról beszélgetünk.......
(#) zaza99 hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Sziasztok!
Az normális jelenség az aggregátoros inverternél, hogy a frekvencia és a kitlötési tényező pár tizedet ugrál és a hozzá csatlakoztatott izzószálas lámpán is látni a pulzálást?
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Van egy ECO 1200 inverteres aggregátor aminek elromlott az invertre, az ára fele mint az aggregátor és ki van öntve így nehezen javítható. Méregettem és a feszültség már az egyenirányítás után nem jut el a pufferkondenzátorra(ez ki van vezetékelve), meg is röntgeneztem a bemeneten van 6 darab TO220 tokozású alkatrész csak nem tudom hogy mi, ha az FET vagy dióda lenne akkor ki tudnám mérni, de mindenhol szakadást mérek a 3 bemenet meg a puffer kondenzátor között, azt nem hinném hogy 6 darab tirisztor lenne az egyenirányító. Hogyan tudnám megjavítani?
(#) erbe válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Hány vezeték megy a generátorból a panelra? Biztos nem FET vagy triak, mert vezérlés nélkül nem adna át, azaz el se indulhatna az inverter. Használnak TO 220-as tokozású diódákat is. Általában dupla diódákat, leggyakoribb a középső közös kivezetés, két irányból a két dióda. Az irány változó, PC tápokban pl. anód van kívül, tehát ha a két szélére mérsz, szakadást látsz. Közép és széle között mérhetsz diódát.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
A kimeneti 4 db GP19NC60KD IGBT fetek valamelyikét veri szét álltalában a rákapcsolt szénkefés motor. Mielőtt nekiállsz az két kiálló TO220 tokozású /stabicé és schotkey dióda /zászlója segítségével süsd ki a kondit egy égővel ezekre a pontokra van kivezetve a kondi.

A 4 igbt-k környezetében van 20Ω 200Ω 10KΩ 18V zéner ezeket kell ellenőrizni még. Van hogy az igbt meghajtó IR2104S is elmegy azt is lehet cserélni. Skóppal kimérhető hogy jó e. /Egy segéd elekronika segítségével lehet asztalon is tesztelni az invertert./

Próbánál vigyázz hogy a gáz léptető motorja legyen visszadugva mert ha nagy fordulaton járaton kb 10-15 másodpercig akkor szétrobban az elektronika./ Ez tapasztalat volt, de javítható volt./
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2019
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
A hűtőbordát szedd le először és ott mérd ki ,hogy melyik igbt ment át zárlatba. Utána csipesszel szedd le a másik oldalon a gumirozást.
(#) zaza99 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Ha még nem szedted szét akkor indítsd el az aggregátort és ha a két zászlón mérsz DC 320v-ot akkro a 6db TYN612 tirisztor biztos jó ami a 3 fázist egyenirányítja. A zöld led gondolom villog.

Kiváncsi lennék rá, hogy mikor gyártották a gépet mennyit használtad és milyen eszközök voltak üzemeltetve vele?
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Látod, akad itt olyan, aki alaposan ismeri az inverteredet. Én csak tippelgetni tudtam.
(#) zaza99 válasza erbe hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Két hónap kellett hozzá, hogy megismerjem meg persze a Ti segítségetek amit köszönök szépen.
Ami még mindig nem világos, hogy ezzel az inverterrel lehet e induktív terheléseket használni pl fúrógép. Eddig a megkérdezettek közül 50-50% volt az eredmény. Ami látszik, hogy az esetek 90%-ban az kimeneti igbt-k mennek zárlatba.
(#) erbe válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
A fúrógép nem induktív terhelés. Változó értékű ellenállás terhelésnek tekinthető. Az induló árama sokszorosa lehet az üzeminek, ezt kell tudni biztosítani az inverternek.
A felfutási karakterisztika hasonlósága miatt tartják sokan induktív terhelésnek, de csak ebben hasonlít ahhoz.
Következő: »»   8 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem