Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   252 / 291
(#) Busz válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Meddig bírja egy modern háztartási kombihűtő kompresszora?

A régiek ugye 20 év után is hűtöttek.


De az újjak a rejtett hőcserélő, no-frost stb, kissebb teljesítmény miatt sokkal többet mennek üzemórára.

Legalábbis a frissen vásárolt electrolux is szinte non-stop zúg ebben a melegben.
(#) Villanymozdony hozzászólása Aug 31, 2019 /
 
Sziasztok!

Hűtőgépet szeretnék szállítani autó tetején. Kérdés, hogy a rendszerbe folyó olajjal mennyire tud majd megbírkózni?
Ez nem a "szokásos" elrendezésű gép, hanem külső rugókon lógatott fekvő kompresszor van benne.
(Saratov)
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Nem a rendszerbe jutó olaj lesz a legnagyobb gond . Éppen ez az a konstrukció ami miatt elterjedt hogy fekve nem szabad szállítani hűtőt . El fogod hagyni a kompresszort , leakad a rugókról és integethetsz neki a körforgalomban ...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2019
(#) Mosomasa01 válasza Busz hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Nem igazán a technológia miatt mennek hamarabb tönkre. Inkább a felhasznált anyagminőség és a hibás konstrukciók, gyártási hibákat okolnám. Ma sem ritka, hogy egy egy típus nagyon sokáig működik. De mint minden gépnél az ár tükrözi a minőséget!
(#) Villanymozdony válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Ezek szerint ha a kompresszor megfelelő rögzítéséről gondoskodok, túl fogja élni a szállítást?
Lehet hogy rosszul emlékszem, de mintha még lenne is ennél a típusnál hely, ahol csavarral szállítás idejére rögzíthető a kompresszor. De ha nincs, akkor alaposan lekötözöm, moccanni se tudjon út közben.
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 1, 2019 / 1
 
Nagyon alaposan kell rögzítened ,és 24 órán keresztül talpon pihentetni mielőtt újra elindítod .
(#) granpa válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Én már többször szállítottam Szaratovokat. Minden esetben 3 db. M8×60-as csavarral lehúztan a rúgóktalpakra a motort. Mai napig működik az egyik, a másikat 20 évesen, jól működően ajándékoztam el. Természetesen állva szállítottam, így nem kellett várni a beindítással egy napot. A "kiszajú" működéshez a rúgókat perlonzsinórral lekötöztem kissé (kb. 1/4 előfeszítés).
(#) Villanymozdony válasza granpa hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Köszönöm az ötletet, viszek csavart, aztán úgy hozom el.
Egyébként gyűjteményi darab lesz a hűtő, (régi lámpák és csöves cuccokkal berendezett helyen) egy-egy sörözés előtt lesz bekapcsolva, kímélni akarom.
Egy Szaratov valójában mennyivel fogyaszt többet egy "mai" átlagos hűtőnél?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2019
(#) granpa válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Azt nem tudom, de idő, ár, érték arányban biztos jobb a maiaknál.
(#) yulo5310 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Kb a kétszeresét. Én 85-ben vettem egy szögletes szaratovot,2010-ben cseréltem le egy Snaigére,az már két éve meghalt,(a gáz vette a kalapját és elköszönt egy éjszaka),a szaratov még mst is üzemel a haver garázsában,kutyakaját táraz bele.
(#) Villanymozdony válasza granpa hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Ez egyértelmű. Meg a Bk-2000 klíma hiába eszik háromszor annyit mint az inverteres split, ha a telken egy évben 20 órát nem megy. Egy baj van, hogy R12-t nem kapni bele. Viszont amit kapok az elvileg nem hibás.
Az igaz, hogy az R436v hűtőközeggel (kisebb tömeget betöltve mint r12-vel) gond nélkül elmegy az R12-es gép?
Az R436v egyébként R600a és R290 keveréke. (Majdnem PB-gáz, de azt azért nem raknék gépbe, bár évekkel ezelőtt valaki próbálkozott volna vele de tűzvédelmi okokból lebeszélték, pedig az R600a ma már teljesen elárasztotta a hűtőpiacot szinte, pedig az is tűzveszélyes.)

yulo5310: Az nem is olyan vészes ahhoz képest, hogy mennyi az új ára.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2019
(#) erbe válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Idézet:
„(Majdnem PB-gáz, de azt azért nem raknék gépbe, bár évekkel ezelőtt valaki próbálkozott volna vele de tűzvédelmi okokból lebeszélték,”

Nem teljesen így volt. A kolléga házilag kísérletezett volna.
(#) yulo5310 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Hogy most mennyi,azt nem tudom,de mikor vettem a szergejt még vissza is kaptam valamennyit a négyezerből! Most egy hatalmas Samsungom van,nem látok rá a tetejére,pedig nem vagyok alacsony. Amit imádok benne,hogy mélyebb mint a többi hűtő,igaz az ára is bőven 120 felett volt,de a nyakamat rá,nem bírja olyan sokáig mint a szergej!
(#) Villanymozdony válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Nekem egyébként az inverteresek tetszenek, de áruk is van. Olyan lényegében mint az inverteres klíma, nem kapcsol ki ha eléri a beállított hőfokot, hanem visszaveszi a tempót a frekiváltó. (Meg talán az elektronikus adagolószelep.)
Csak javítani ne kelljen.
(#) yulo5310 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Hát ez tuti nem inverteres,mert hallom mikor indul,meg leáll. Két éve beállítottuk a helyére,belőttem a hőfokokat,azóta teszi a dolgát. Még azt sem tudom,hogy 1 vagy 2 motoros,szerintem szelepváltós.
(#) Villanymozdony válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Elhoztam a Szaratovot, túlélte a szállítást.
Szép darabja lesz gyarapodó gyűjteményemnek. Nézem az adattáblát, 1,3 A-t ír. Pont annyit is vesz fel úgyhogy rendben van.
Azért a 130 W teljesítmény mellett jó kicsi a cos φ így. (0,455)

szaratov.png
    
(#) Jano2121 hozzászólása Szept 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy régi 25+ éves Gorenje Zos 101 fagyasztóm, aminek elöregedett a gumija, cserérlném. Már melegítettem, de nem javult meg. A fagyasztó pedig sűrűn megy, s lejegesedik. Nem tudom milyet kéne venni. Elvileg ez kerekített profil. Kép a gumiról.
(#) kolko hozzászólása Szept 14, 2019 /
 
Bővebben: Link
Sziasztok, szállítás után nem kapcsol be egy Whirlpool, de a világítás sem ég, ha kinyitom az ajtót.

Az izzóra rámértem multival, nem szakadás, szemre is jónak néz ki. A kompresszor mellett a sorkapocsra rámértem ott a tápfesz, a szürke kábelen is, ami megy fel a hűtőbe, szóval tápkábel ok. Szedném szét a hőfokszabályzót. Csatoltam egy képet ami igazából három kép egymás mellett, csak oldalra kell húzni, az utolsó képen látszik a hőfokszabályzó feneke. Tehát kiszedem az izzót, mögötte kitekerem a csavart és utána mit feszítek és merre pontosan?

Ezek az öreg műanyagok olyan könnyen törnek, nem merem "kitalálni" inkább rákérdezek itt, hátha ismeri valaki.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2019
(#) kolko válasza kolko hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
videó

Nekem ez a videó segített. Természetesen a termosztát fenekén lévő sarus csatlakozónál kontaktos, hogy az egészet szét kelljen szednem.
Az már művészet ahogy ezeket tervezik. 2 pár sarus elektromos csatlakozó, az egyik pár a termosztátház alatt egy dobozban, a másik benne. Ami benne van legbelül az bezzeg nem pattan össze. Aminek értelme lenne. A két egymásba nyomott sarus csatlakozó szét tud csúszni olyan lazák a saruk, de a burkolat a csavarkötésen túl még 3 helyen összepattan. Videó nélkül biztos, hogy valahol eltörik. Most jó, de csak megmozgattam, hát ezek után sok kedvem van összerakni. Ha összerakom és mire a helyére tesszük megint nem lesz jó nagyon boldog leszek.
(#) proli007 válasza kolko hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Hello! A saruk vezeték felőli végén kicsit laposfogóval összenyomva, megszorul a vége felé. Egyébként pocsékok ezek a saruk. Hol van már az a saru, ahol egy kis fül ugrott be egy lyukba és szét sem lehetett ezután húzni, kivét ha a biztosítót felemelted. Egyébként ezek a sarufogók sem érnek semmit. A munkában volt utoljára normális a kezemben. Ott amikor csukódott össze, acéllemezek jöttek sorba le. Ahol a vezetéket fogta, ott a vezetéket két félbe választotta és a két fület C alakban meghajtotta. Utána hasonló módszerrel a vezeték szigetelés rögzítését is ily módon fogta meg. Ki sem lehetett venni a vezetéket belőle, jobb ha levágta az ember és eldobta. A saru anyaga is nem ilyen puha volt. A 80-as évek óta nem láttam gyártót aki ilyen fogót árult volna..
(#) hzsiga hozzászólása Szept 19, 2019 /
 
Üdv mindenkinek. Egy hausmeister HM 3108 N hűtővel kapcsolatban kellene egy kis segítség. A kompresszor nem működik. Digitális műszerrel dióda állásba zárlat nincs. A motor két tüskés, 159 Ω mérhető ez megfelelő-e. PTC motor védelemmel van ellátva ami szét éget. Milyen típusú kell bele.
(#) StMiklos válasza hzsiga hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Szevasz!

2 "tüske" kevés, hol a harmadik? A 159 ohm sok, a PTC nem motorvédelem, hanem segédfázis "előállító".
3. láb nélkül a motor nem indítható.

Üdv: StMiklos
(#) hzsiga válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Üdv StMiklós. Köszönöm szépen a segítségedet. Ezzel a típusú motorral még Én sem találkoztam. Rakok fel képeket.
(#) StMiklos válasza hzsiga hozzászólására (») Szept 20, 2019 /
 
Szevasz!

A kompresszor elektromos bevezető csatlakozásáról nincs kép, az indító egységről meg bőségesen.
De ott van az elvi kapcs.rajz, ahol látszik a kompresszor 3 csatlakozó pontja.
Hova lett a 3.-ik? Már ha csak kettőt látsz?
A rajzon kör alakú a kompresszor, felső részén balról jobbra: segédfázis (ezt "hajtja meg" a PTC), középen a főfázis, jobbra ezek közös pontja.
Ha csak kettő van, akkor kuka, bár nyoma akkor is volna....

Üdv: StMiklos
(#) hzsiga válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szia. Most vagyok megint a hűtőgép közelébe. Meg van a harmadik láb is. A gép elégé sötét helyen van és nem vettem észre a feketeszínű hőfok kapcsolót. A PTC ellenállással volt gond, fordítottam rajta most működik. Köszönöm a segítséget. Üdv: hzsiga.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2019
(#) Ktulu hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Sziasztok.
A hűtő egyre gyakrabban vacakol. Utóbbi időben csak a fagyasztó része hűtött, a másik 15 foknál nem ment lennebb, és havasodott felül a hátsó része.
Most ott tart, hogy a fagyasztó is havasodik, és gyengén hűt.
Többszőr leengedtem, hagytam sokat állni.
Ahogy bedugom, a kompresszor normális hangon indul, és a kondenzátor felmenő ága is egyből elkezd forrósodni ahogy kell. De, kb. fél perc múlva elhalkúl a kompresszor, és lehűl a kondenzátor teljesen. Nagyon keveset hűl a fagyasztó, de a hűtő szinte semmit, akár órák után is.
Mi a baja?
Köszönöm.
(#) Ktulu válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Javítható, érdemes foglalkozni vele?
(#) kaqkk válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Két eset lehetséges 1: A kompresszor szállító teljesítménye csökkent le, kompresszor csere (kb 30000)
2: szökik a gáz a rendszerből ,ha szerencséd van akkor csak a keretfűtés rozsdált el kikötve újból feltöltve még 10 év (kb 15000) nézz rá a gépre megéri e javítani , ha igen hívj szerelőt .
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2019
(#) Ktulu válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
A hűtő kb 15 éves, végig lakásban volt használva. Ránézésre hátul semmi fizikai kárásodás nem látható. A 2 opció közül laikusként meg tudom mondani, hogy melyik lehet?
Belseje nem hozzáférhető, hátul habbal van kiöntve.
Ezekben két külön elpárologtató van? (két ajtós a hűtő, külön fagyasztóval)
(#) kaqkk válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Igen 2 db elpárologtató van benne és ha tippelni kellene én a gáz szökésre voksolnék. Hívj szerelőt nézesd meg .
Következő: »»   252 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem