Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Whirlpool mosógép
 
Témaindító: janosf, idő: Aug 5, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 11
(#) janosf hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Azért kérnék segítséget, mert van egy whirlpool mosógépből kiszerelt motor, aminek a típusát tudom csak, de nem találtam sehol leírást, hogy a hat vezeték közül melyiket hová kell kötni.
A motor típusa: mca 52/64-148/IRA
10000 n -1,9 A, 360W -220/240 V 50 Hz

Vagy szervizkönyv, vagy konkrét bekötési példa kellene, ha lehet.
Köszi
(#) Trash válasza janosf hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
hát azokat kell bekötni amik egy sorban vannak azthiszem
legalábbis ami nekem volt abbban úgy volt hogy volt két fokozat, egy centrifuga meg egy sima mosás, bal oldali a sima mosás, jobb a centrifuga, és úgy voltak hogy 0,védföld,220V
De mérd ki , vmelyik két lábnak a motor fémvázával össze kell hogy kötve legyen, az a védföld, másik kettőre meg kell az áramot adni, és mivel váltóáramról van szó , vagy elindul a motor, vagynem!
Kísérletezni lehet, vagy majd vki aki esetleg ismeri megmondja!
De szerintem ha a vázát összekötöd a védfölddel sok rosszat nem tudsz vele csinálni, max lenyomja a kismegszakítót!
(#) ferci válasza janosf hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Ez az AWG 652 Whirlpool szervizmanuálja. A motor talán hasonló, van kapcsrajz is benne.

AWG652.pdf
    
(#) _JANI_ válasza ferci hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Köszí a leírást. Aszem ÉN tudom használni...

De ami janosf-nek kell, az egy másik széria lessz! Mert neki kefés motor halytja a dobot, és nem rövidrezárt forgórészű (kalickás (kalitkás)) !!!

H. miért? Mert
Idézet:
„10000 n”
a fordulata. ( !? )
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Vagy műszerrel ki kell mérni a kivezetéseket, h. hátha lessz egy kis egyezés a ferci által talált, szervízkönyvben lévő, motorbekötéssel.
(#) ferci válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
1., Egészségedre....

2., Nem vagyok háztartási gépszerelő, de mérget vennék rá, hogy nem 10.000 a fordulata és nem is kefés motor.. jól néznénk ki....

(#) oldman válasza ferci hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
Inkább ne vegyél rá mérget - legalábbis ha még néhány évig húzni akarod a drótokat!
Valójában sok mosógépben (és más háztartási gépben) van univerzális (soros) kefés motor.
Egyébként valóban jól néz ki, kicsi, könnyű egyszerűen szabályozható akár elektronikával akár leágazás átkapcsolással. Csak a konstrukciót tudnám feledni! Találkoztam olyannal is, amiben még kefét sem lehetett cserélni roncsolás nélkül - használd > dobd el > vegyél másikat!
(#) _JANI_ válasza ferci hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
1:

2: Majd janosf tesz fel róla képet, méreget, rajzol, s mindannyian jobban fogjuk látni azt, h. milyen típusú és bekötésű a motorja.
(#) janosf hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Vagyok ám Figyelek, próbálok okosodni.
Teszek fel képet róla, sőt, itt egy link, ahol ezt a motort elvileg kapni lehet, csak épp leírás nincs róla, mármint használható.


SAjnos a képen nem sok látszik, legalább is a vezetékekből, de talán infót nyújt azoknak, akik hozzáértőbbek
a motor leírása (ebnay-oldalon)

47_1_b.JPG
    
(#) ferci válasza oldman hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Nyertél.... kefés motor.
(#) ferci válasza janosf hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Okoskodni még lehet azért, hi...

Próbáld meg kiválogatni a forgórész ( kefék ) két drótját, utána nézd meg müszivel, a többi négy "egyben" van-e vagy pl. két különálló tekercs.
Utána vigyázz arra, ne csapkodjon meg a villany és egy 100-150 wattos izzón keresztül kösd sorba a forgórésszel valamelyik tekercset, próbálj következtetni, hogyan mehet direktben.
Mérhetsz áramot is, az is segíthet.

Sajnos az eredeti képen sem látható az adattábla.
(#) _JANI_ válasza janosf hozzászólására (») Aug 13, 2007 / 4
 
Mivel keresgéltem a hétvégén, s ederményre nem jutottam... (Legtöbb, amit sikerült kiderítenem, az az, h. [quote]Bizalmas dokumentum, s nem adható ki!"... Halandó felhasználónak... )

S ezért, a motor bekötést neked kell kimérni és saját szakáladra kipróbálni! (Ha addig, jobb megoldás nem lesz!) Ki kell mérned az állórész és a forgórész tekercsvégeit. S egy soros kapcsolással össze kell kötni őket. Az állórész tekercsvégeire fokozottan figyelni kell, h. az állórészben gerjesztett mágneses terek ellenkező polaritásúak (azonos gerjesztési irányúak) legyenek.

Erre az egyszerű jobb kézszabály a legjobb, és legegyszerűbb...

Ha a gerjesztett mezők nem "É-D" "É-D", polaritást gerjesztenek, hanem "É-D" "D-É"-t akkor a motor tönkremehet, leéghet! (A példa egy egyenáramú táplálást szemléltet... Váltóáramnál az állórész és forgórész polaritása egyszerre fordul meg, és így a vonzás iránya a forgórész és állórész között nem változik meg. )

Szerintem max 7 vezeték csatlakozhat a motor csatipontjára! S ezek a következők:

4, az állórész tekercskivezetései.

2, a forgórész (kommutátorához érinkező) keféinek
kivezetése.

1, védőnulla, a motor fémvázára.

Csak óvatosan a hálózati próbával! Egy 100-150W os izzót édemes sorbakapcsolni, a motorral, az első próbánál! Ha gondvan, akkoz az izzó veszi fel a hibaáramot. S a motor még túlélheti a próbát...

(#) janosf hozzászólása Aug 14, 2007 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a megoldódott a probléma.
A hat kivezetés közül 2- az állórész, 2- a forgórész tekercséhez ment, kettő pedig a kondihoz.
Méregetéssel be lett azonosítva, hogy melyik melyik...

Szóval siker
(#) _JANI_ válasza janosf hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
(#) zoz11 válasza janosf hozzászólására (») Aug 14, 2007 /
 
Csak ezzel egy probléma van hogy ehhez a motorhoz nem kell kondi
(#) viczki válasza janosf hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Motorszabályzók topicba valami hasonlót írtam:
...mégiscsak előkotortam egy jó multiméter, sőt, a végén még egy szkópot is. A whirlpool motorom plusz két vezetéke közt némi ellenállás volt mérhető (kb 70 Ω), de egy kis kézi forgatásra máris ugráltak a digitek ; nosza, nézzük a feszkót! Fordulat szerint biz' szépen ment fel az vRMS, s micsoda meglepetés, szkópon már szép (majdnem) szinuszos jel is látható volt. :yes: Pont ilyesmit láttam tekercses fordulat jeladóktól.
Feladat megoldva, sőt, egy szenzor megspórolva!

Sz\'al MCA 45/64-148/ALB | Line A28 esetén a csatlakozó:
2 vezeték: állórész (barna+fekete)
2 vezeték: forgórész kefék (kék+szürke)
2 vezeték: fordulat jeladó (piros+piros)
(házon - védőföld csatlakozás)
A motor tengelyére erősített műanyag tárcsán 6 db mágnest számoltam; szkópon ellenőrizve: fordulatonként ennyi impulzust generál a jeladó. :yes:

viczki
(#) sound.man hozzászólása Máj 27, 2008 /
 
Nem tudjátok hogy hol lehet kapni Whirlpool mosogépekhez ékszíjat?? Elszakadt és kellene egy. Nagyon fontos lenne. Előre is köszönöm
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Már találtam egy céget. Az van az ékszíjon hogy 46197308581 utána pirossal pedig 1204 H MA melyiket kellene néznem a másodikat nem?
(#) zoz11 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Az utolsót kell nézned, én ezt ajánlom:Bővebben: Link
vagy pedig menjél be pesten a Whirpool márkakereskedésbe, ott is ugyan annyi mint egy rendes boltban, sőt sokszor olcsobb a cucc
(#) masterpieces00 hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Szeretnék segítséget kérni a szénkefés mosógép motor bekötéséhez valamilyen rajzot. A kivezetések lábkiosztás szerint melyik micsoda? Vezeték színezések minden motorra igazak?( a régi mosógép motorokat ismerem,de azok még nem szénkefések voltak és más volt a vezérlésük, illetve a főáramkörük)
Mindegy milyen whirlpool tipus. Komplett rajz is érdekelne.
Előre is köszönöm.
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
( Pedig alig kellet volna visszalapozni... Namindegy :bummafejbe: )
(#) _JANI_ válasza masterpieces00 hozzászólására (») Jún 25, 2008 / 1
 
Ja! Bocs, most látom hogy át lett(-lettél) ide helyezve.
Ha az nem jó, akkor lapozz vissza és találhatsz egy másik választ!
(#) masterpieces00 hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Köszönöm az eddigi segítséget. De engem igazából a nyolckivezetéses, szénkefés mosógép motor bekötése és színjelölése a vezetékeknek(mi micsoda) érdekelne, mert nem sikerült még információt szereznem hozzá.
(#) _JANI_ válasza masterpieces00 hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
( Nekem sem sikerült! )
(#) iprayram hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Én sem kaptam még megoldást a MCA 85/64 148/BK2 tipúsra. Ha valaki ismeri szóljon bele.
(#) iprayram hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Tévedtem... MCA 52/64 148/BK2 látásra olyan mint a képen

5806_1.jpg
    
(#) wer hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Whirpool MCA 45/64-148/ALB 1
típusú motorom, a tachogenerátorjával,hogy tudnám mérni a ford.számot műszerrel.
Vagyis az mekkora feszt ad fordulatonként AC VAGY DC)
Válaszokat köszönöm
(#) zoz11 válasza wer hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Hello
Ez típustól függő!
Különben se a feszültségét figyelik hanem egy fordulaton belül adott impulzusát számolják.

A Whirpool gépekben található motorok általában 8impulzust adnak fordulatonként.

Üdv: Zoltán
(#) Barret válasza ferci hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Pedig de!
Van olyan autómata mosógép motor ami egyenáramú!
220V-mellett 10000 a fordulatszáma! (centrifuga üzem)
Permanens mágnesű egyenáramú motor ! Természetesen szénkefés...
(#) zoz11 válasza Barret hozzászólására (») Okt 23, 2009 / 1
 
Nézd meg már hogy egyáltalán mikor kérdezték
Az univerzális mosógép motorok nagy része 14500-at pörög maximum, de van olyan ami 17500-at.
És nincs bennük mágnes mert univerzális kefés motor, állója forgója tekert, és ugyan úgy megy egyen áramról mint váltóról
Eddig egyetlen egy szériába találkoztam egyenáramú motorral, amiben mágnes volt de az is kb. 5éve volt
Következő: »»   1 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem