Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   40 / 53
(#) nedudgi válasza Kisgedus hozzászólására (») Ápr 24, 2019 1 /
 
Nem ártana tudnunk, hogy milyen fényerőt szeretnél kapni. Párszáz forintért lehet kapni elektronikát, ami egy darab 18650 cellából elő tud állítani egy LEDszalagdarabka számára olyan feszültséget, amivel már világít.
(#) Kisgedus válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Linkelek pár képet ebből már szerintem látszik mi akar lenni, és mennyi fényerő kellene. Nyilván minél több annál jobb de leginkább az exit kis világító táblákhoz tudnám hasonlítani ami ajtók fölött szokott lenni. Igazándiból a fény célja hogy a mintát megvilágítsa. Egy hat ledes szalag darab bőven elég. Ami ahogy néztem nyilván attól függ milyet vesz az ember, 300 lumen/méter kb., és olyan 4 watt körüli fogyasztással, most amit hirtelen néztem a neten.

Ilyen 9v-s tartóval oldottam meg, de ezt szeretném ha lehet cserélni.
(#) jdani hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Üdv.
RGB LED szalagnál megadott m/W teljesítmény akkor érvényes gondolom, ha minden szín világit, nem?
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Tapasztalatom alapján a ledszalag leírása ritkán tartalmaz konkrét értéket. az a wattos teljesítmény rendszerint tájékoztató jellegű. Jobban jársz, ha megnézed az előtétellenállások értékét, és a rajtuk, vagy a ledeken fellépő feszültségből következtetsz a tényleges viszonyokra.
(#) jdani válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Na most akkor 50m led szalaghoz milyen tápot vegyek?
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Szept 17, 2019 / 2
 
Elöször vedd meg a LED szalagot majd mérd le egy darab fogyasztását. A többit a másik témában leírtuk.
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Végül vettem 50m led szalagot 230Vra, + hozzá 1500Wos fenyszabalyzot.
Letudva.
(#) pipi válasza jdani hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Hali!
Az a "fényszabályzó" biztos jó ahhoz a 230-as ledszalaghoz?
Ha valami egyszerű triakos csoda, akkor nem lesz jó...
(#) kokozo válasza pipi hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Attól függ mi a cél, lehet hogy 50m tűzijáték lesz belőle.
Mellesleg ha tudnánk a ledszalagok pontos típust, lehet, hogy tudnánk mekkora, és milyen táp kell neki..
Nálam pl 20m-enként van egy 50A-es táp, úgy hogy minden 5m ledszalag mindkét végén betáplálok..
(#) tice_rex hozzászólása Okt 14, 2019 /
 
Sziasztok!
Biztos ismeritek az ún. mikroszálas LED-füzért. Van valakinek ötlete, hogy azt hogyan lehet forrasztani?
Olyan, mintha a vezetékek lakkozva lennének, vagy valami szigetelővel bevonva, amit a hagyományos forrasztópáka (Weller, max. 450C) nem tud leolvasztani. Lepereg róla az ón...
Előre is köszönöm!
(#) nedudgi válasza tice_rex hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Polírpapír, smirgli.
(#) tice_rex válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
100 darab lednek 200 lába van.
Nincs erre valami egyszerű módszer? Oldószer?
(#) nedudgi válasza tice_rex hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Félek, nem tudom, mi a szösz az a "mikroszálas LED-füzér".
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Szerintem olyan/hasonló, mint ameilyen a mellékletben is látható.
(#) tice_rex válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Van két (látszólag) csupasz vezeték, amik közé be van forrasztva egy rakás LED.
Nem tudom, hogy linket lehet-e beilleszteni, de ilyen:
https://kulteri-izzosor.arukereso.hu/home/hidegfeher-mikroszalas-led-fenyfuzer-80db-7-9m-ml-80-wh-p353925373/
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
A képen minden egyes láb forrasztva, zsugorcsövezve van. Ha ez igaz, akkor mi a probléma?
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Nincs zsugorcső. Szigetelt vezetékek valahogy a LED-re applikáva, majd kiöntve/körbeöntve/bemártva valamilyen lakkba a LED, a forrasztás (már ha van ilyen egyáltalán) teljesen hozzáférhetetlen.
(#) nedudgi válasza tice_rex hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
A hozzászólás írása ablak alatt ott a [Link] gomb. A linket másold a vágólapra, majd a [Link] gomb lenyomása után CTRL/V billentyűkombinációval beilleszted.
(#) tice_rex válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Én nem is magát a ledet szeretném forrasztani, hanem a köztük lévő vezetékeket. De az is vmi szigetelést kapott. Nyilván azért, hogy ne legyen zárlatos, ha összegubancolódik. Lehet, hogy nekimegyek smirglivel, de félek, hogy nem lesz türelmem hozzá...
(#) tice_rex válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Köszönöm, legközelebb így teszek.
(#) jucsaba válasza tice_rex hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
lehet (inkább valószinű)hogy a vezeték az a fajta , amit régen a fülhallgatóknál is használtak : selyem cérnára rézfólia van tekerve , így erősebb mint a réz de sokkal hajlékonyabb is , ebből több szál fut eggyütt .
Cserébe nehéz forrasztani .
Ha van erős órás lupéd vagy mikroszkópod megnézhetnéd .
Régebben az oxidos litzéket vagy alkohol lángjában oxidmentesítették (míg izzott gyantaoldatba merítették ) vagy kalmopirint használtak segédanyagnak gyanta helyett ( bevonatos pl weller hegyet kinyírja) , sima pillanatpáka jó befuttatni.

Írd meg mire jutottál
(#) atus1981 hozzászólása Okt 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Létezik ws2812b típushoz hasonló led szalag, ami nem RGB, hanem "sima" hideg fehér? Az lenne a lényeg, hogy 3 vezetéken kapcsoljak ki-be 35 ledet.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2019
(#) wbt válasza atus1981 hozzászólására (») Okt 16, 2019 / 1
 
APA102c
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Az is tartalmazza a három alapszínt, nem?
(#) wbt válasza Bakman hozzászólására (») Okt 16, 2019 / 2
 
Nagyon cseles a típusszám, néha nem lehet tudni, csak ha direktben rákeres az ember...
White strip APA102C
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Valóban cseles.
(#) tice_rex válasza jucsaba hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Ez egy sima egyeres rézdrót, valami műanyag alapú szigetelővel.
Próbáltam smirglizni, de nagyon vékony, így nem igazán lehet roncsolásmentesen tiszta felületet létrehozni. Az igazi megoldás a nyílt láng (teamécses). Pillanatok alatt meggyullad és leég a szigetelő réteg. Egy hátránya van: a melegítéstől a rézdrót elveszíti a rugalmasságát, nagyon könnyen törik. És nagyjából a ledek felét ki lehet dobni utána, a nagy meleget azok sem bírják.
Viszont a karácsony közeledtével pár száz forintért lehet kapni 50-100 ledes füzéreket.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2019
(#) proli007 válasza tice_rex hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Hello! A rezet, pont fordítva kell edzeni mint az acélt. Tehát ha felmelegíted és hirtelen hűtöd le, akkor lágy marad. Egyébként a hajtogatásra is felkeményedik a réz.
(#) matty91 hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok. Valaki meg tudja mondani nekem, hogy RGB Led szalag színei mitől cserélődhetnek fel maguktól. Van egy rejtett RGB Led szalagos világításom ami 4-5 hónapja jól működik kisebb kontakthibáktól eltekintve. Most meg egyik napról a másikra a piros színből zöld lett a zöldből piros. Semmit nem csináltam vele. Míg csak piros vagy csak zöld fénnyel világít nincs is gond de mikor kevert színt kellene csinálni valami lehetetlen színeket kever ki. Valaki tudja mitől cserélődhetnek fel a színek egyik napról a másikra? A válaszokat köszönöm.
(#) Bakman válasza matty91 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Valószínűleg a vezérlő romlott el. Milyen LED szalagról és vezérlőről van szó?
Következő: »»   40 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem