Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 72
(#) janpier hozzászólása Júl 15, 2019 /
 
Tisztelt fórumozók!
Egy Szarvasi Mini eszpresszóval kapcsolatban kérnék kis segítséget. ( Szv-612/3 )
Sajna megadta magát a billenő kapcsoló. ( ki-be kapcsoló gomb )
Töröttnek tűnik, mert a 0 állásba nagyon nehéz átkapcsolni.
Azt már felderítettem, hogy lehet hozzá venni, de szerelési útmutatót nem találtam.
Még nem szedtem szét, kérnék egy kis útmutatást, ha valaki már javított ilyen típust.
Mivel a feleségem kedvence a kicsike, muszáj lesz megjavítanom.
Mindenképpen meg csinálom, csak bízom benne, hogy kis útmutatással gyorsabban fog menni a dolog.
Előre is köszönöm, ha valaki tudna adni pár tippet, vagy pár támpontot, hogy honnan induljak a cserénél.
(#) kaqkk válasza janpier hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A gumilábak közepét kipiszkálod , és a bennük talált csavarokkal kezdve kihajtod az összes csavart az alján -hátulján ezután lejön egyben a hátulja és már látható is a kapcsoló . A kapcsoló két oldalán lévő rögzítőfüleket egy fogóval összenyomva a kapcsoló kitolható a helyéről , ezután egyesével átrakod a vezetékeket az új kapcsolóra majd visszatolod a helyére és felrakod a hátlapot ...
(#) kaqkk válasza zeusmaior hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Elvileg a két cső kompatibilis menetesen csatlakozik a kazán aljába (de a kivételéhez szét kell szedni a kazánt) az egyenes verzió az újabb megoldás ,ez annyiból jobb hogy nem dugul el mert nincs rajta "kisluk "
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2019
(#) kisubul27 hozzászólása Júl 18, 2019 /
 
Sziasztok! Hátha tudtok segíteni! Adott egy Delonghi Caffe Venezie ESAM 2200 típusú kávéfőzőgép!
a kávémennyiség beállítással kapcsolatos a problémám! Akármilyen hosszúra (vagy rövidre) állítom a mennyiséget, mindig a maximum kávémennyiséget főzi a gép, függetlenül attól, hogy 1 vagy 2 csészés gombot használom! A mennyiségállító poti lehet oda? Vagy egyéb tipp esetleg? Több gépen tanítható a mennyiség úgy, hogy a választott (1/2 csésze) gombot lenyomva tartja az ember, amíg nem elegendő a mennyiség, ennél ez sem működik! Kérlek segítsetek! Köszi!
(#) janpier válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Ez nagy segítség volt. Ezer hála és köszönet. A legjobbakat kívánom, és természetesen a kedves családod részére is...
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2019
(#) Znupi hozzászólása Aug 6, 2019 /
 
Tisztelt fórum társak!

Van egy Saeco odea go kávégép. olyan problémám van vele hogy olyan mintha fel forralná a kazán a vizet, eleve nehezen jön át, illetve ha jön a kávé olyan mintha túl forrósodna a víz, köpködve jön mint a szarvasi gépen. Minden fúvóka, szelep, kazán, csövek makulátlan tiszta, vízkőmentes. Ja és állandóan lenyomja a kazánon lévő kismegszakítót, mert túlhevül. Nem tudom hogy az a kis bimetál ment rajta tönkre, Vagy mi vezérli esetleg a hőfok szabályzást?

Köszönettel: Tamás
(#) kávészem válasza Znupi hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Szia! Egy termisztor a hőérzékelő, és az elektronika egy triacon keresztül kapcsolja a fűtőszálat. A triac a hűtőbordán van, néha zárlatos, vagy átvezet, ezis okozhat túlfűtést. Üdv.
(#) Tornyi81 hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem Jura J5tipusú kávéfözőm a vizet a csepegtető tálcába nyomja,a vizes zaccot pedig a zacctartóba.Vízkőtlenítve volt azóta csinálja ezt!
(#) ocsisajt hozzászólása Aug 8, 2019 /
 
Tisztelt hozzáértők! Egyik barátom keresett meg egy Delonghi Magnifica EAM2000 kavéfőzőjével, hogy mar 3x vitte szervizbe es mindig egy kondit cserelnek ki, hogy talaljam meg a hiba igazi okat. En nem haztartasi gepekkel foglalkozom, hanem hajozasi elektronikak, akkutoltok, hajomuszerek javitasaval, ezert fordulnek nagy tisztelettel az itt lévő szakikhoz. Ez a kondi egy 0,68µF szurke kocka kondi. Azon az egy alkatreszen latok forrasztast es csunyan nem is odavalo meretu. Meg jeloles is van rajta. ESR merommel megmertem, kapacitasa oke 0,7uF. Hibanak pedig az also led sorbol a foton lathatok vilagitanak pirosan. Mikor bekapcsolom viz van benne, bar kicsit szivarog a csatlakozasanal, kv van benne, tiszta a kave utja, stb... Mit nezzek meg ezen a gepen még? Mi okozhatja, hogy bekapcsol, ket relé hang kattan es berreg egyet, majd ez a hibajel.
(#) Judit1211 hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnénk kérni, egy 2 éves Krups EA810570/70K Kávéfőzővel kapcsolatban.
Kávét tudunk főzni, gőzöltetni is, viszont hibát jelez, az összes lámpa felváltva világít.
Sajnos nem tudom vízkőmentesíteni, még egyetlen egyszer sem tudtam.
Vettem hozzá Vízkőmentesítő port, vízkőtelenítő tablettát, de hiába.
A vízkőmentesítő program nem kivitelezhető.
Egy alkalommal volt javítva, ugyanezzel a problémával, akkor azt írták le,
hogy a víztartály volt rossz.
Mi lehet a probléma? Mit tehetek még?
A segítő szándékú tanácsokat előre is megköszönöm. Köszönettel: Judit
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) Deer hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Szarvasi (arámylag új) kávéfőző valószínűleg vizet kapott, most bedugás után azonnal leveri a fi relét.
Lehet összefüggés? Ha igen, van esély rá, hogy ha kiszárad, jó lesz? A fűtő-"rész" kiszedtehető ezekből?
(#) kaqkk válasza Deer hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Én a helyedben megpróbálnám a kapcsolót kicserélni , a többi dolog nem igazán érzékeny a fröccsenő vízre . A fűtőszál egybe van öntve a kazánnal és ezen kívűl már csak egy hőbiztosíték van az elektromos rendszerben ..
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) ocsisajt hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Swiss Egro 5110 pultra teheto kaveautomata nalam. Hibas. Foglalkozik valaki ennek a javításával? Érdemes vele egyáltalán foglalkozni? Milyen érték egy ilyen gép ha működik? Köszi előre is a válaszokat!
(#) Joe_001 válasza ocsisajt hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Üdv!
Anno a Gelkában:
- Kijönnének megjavítani a tévémet?
- Természetesen, mi a baja?
- Rossz!
Úgy látszik semmi sem változott 30 év alatt!
(Bocs ne bírtam kihagyni!)
Mielőtt törölné a moderátor hagyhatná egy kicsit, okulás gyanánt...
(#) AsztalosLaca hozzászólása Szept 2, 2019 /
 
Üdv mindenkinek. ***
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása AsztalosLaca hozzászólására (») Szept 3, 2019
 
A fórum felületen az apróhirdetés szigorúan tilos!
(#) zoltantamas hozzászólása Szept 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Nekem egy Siemens Surpresso S40-nel lenne egy kis problémám.
Nem hajlandó kávét darálni. Add Beans.
Ha porkávét teszek bele azt tökéletesen lefőzni.
Tettem bele másik darálót, azzal se darál.
Szerintetek hol nézelődjek?
Köszi!
(#) misike válasza Judit1211 hozzászólására (») Szept 15, 2019 /
 
Szia!
El tudod inditani a tisztitási folyamatot?
Hátha az megoldja.
Sajna nekem kilyelzős Krupsom van.
Lehet hogy dugulás van a rendszerben.
Szia
(#) Paler hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
Tisztelt fórumozók!

Van nekünk egy Dolce Gusto KP120531 automata kávéfőzőgépünk. Olyan hibája van, hogy a fenti választókar (hideg/meleg) egyik irányba sem marad fixen. Ennek ellenére a gép működik, az automata részével egyetemben (leáll ha eléri a beállított mennyiséget), csak a kart végig tartani kell, míg ki nem jön a beállított folyadékmennyiség.
Mi lehet a hiba oka? Van valakinek valami ötlete ezzel a hibával kapcsolatba?? Vagy esetleg találkozott már valaki ezzel a hibajelenséggel?
Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2019
(#) Jules2 hozzászólása Okt 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Krups EA81xx kávéfőzőn szeretnék gyári visszaállítást végezni. A kávédarálási időt próbáltam módosítani, mert közel 20 másodpercig darált és szakirodalom híján elnyomkodtam, teljesen működésképtelenné tettem. Ezen nincs kijelző, csak a ledek állásából kell kitalálni, hogy mit akar, hol tart épp, nem sikerült. Várom segítségeteket köszönettel!
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2019
(#) kávészem válasza Jules2 hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Szia Jules! Pontos számot írj, akkor utána lehetne nézni. Üdv.
(#) Jules2 válasza kávészem hozzászólására (») Okt 11, 2019 /
 
Szia kávészem! Itt a cimke:
(#) koczka0 hozzászólása Okt 15, 2019 /
 
Üdv nekem van AEG Cafamoza kávégép főzőegységen tőmitést cseréltem.Ősszerakás után a motor nem alaphelyzetbe állitja a főzőegységet hanem felviszi ütkőzésig és akkor sem áll le hanem darálo hangot ad.Kérdésem hogyan kell bekapcsoláskor alaphelyzetbeálljon a főzőegység.Előre is köszi
(#) péter71 hozzászólása Okt 16, 2019 /
 
Sziasztok. Segitséget kérnék egy Delonghi Magnifica ESAM3000B kávéfőzőhöz. A probléma,hogy szemes kávánál,nem indul el a daráló,és vizet sem ad. A központi egység felmegy a felső holtpontra, a daráló nem indul,kis várás után a kpe visszaáll alapra. A daráló jó mert a teszt program inditja. Ha darált kávéval van használva,tökéletesen csinál mindent. Mikrokapcsolók nincsenek,az nem lehet probléma.Hol keressem a hibát? Péter.
(#) JZoli válasza péter71 hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Nem ad hibajelzést, ha szemeskávéval próbálod? Másik vezérlőpanellal nem próbáltad, hogy mit csinál? Nekem ez programhibának tűnik. Még szerencse, hogy újra lehet programozni, ha bebizonyosodik a program hiba.
(#) péter71 válasza JZoli hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Semmilyen hibajelzés nincs. Üzemkész állapotban van.
(#) kávészem válasza koczka0 hozzászólására (») Okt 16, 2019 /
 
Szia! Akkor szokott ilyen hangot adni amikor a hajtómű fogaskereke "átugrál" a főzőegységet hajtó hosszbordás tengelyen. Okozhatja a hajtómű nem megfelelő rögzítése, vagy a hajtómű hibája. Legtöbbször a hajtómű felfogatótalptörése miatt. De sokszor a hajtómű nyaka reped meg. Egyébként jól indul a folyamat: először felviszi ütközésig, utána leviszi ütközésig, majd megint fel ütközésig, és utána le az alaphelyzetig. A Te gépeddel az a baj, hogy nem ütközik a felső helyzetben, forog a hajtómű, ezt érzi a forgásérzékelő a hajtóművön, és ezért nem vált irányt. Üdv, sok sikert!
(#) JZoli válasza péter71 hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Akkor ez szerintem a vezérlőpanel programhibája lesz. Ugyanis, ha kifogy a kávé, akkor amikor főzné az kért adagot, amint a felső holtpontba ér a programmotor, egyből jelzi, hogy valami gond van. Ha a Tiéd nem jelez akkor ott amúgy is gond van. Ebből azt gondolom, hogy mindenképpen programhiba lesz.
(#) klenósanyi hozzászólása Okt 17, 2019 /
 
T. Urak!
Van nekünk egy Saeco HD 8763 tip. kávéfőzőnk, aminek a tápjából kijött a "működtető" füst. Lehet ezekhez kapcsolási rajzot keríteni, illetve valaki foglalkozik ezeknek a paneleknek a javításával? A képeken lévő panel van benne:
(#) koczka0 hozzászólása Okt 17, 2019 /
 
Üdv amikor összerakás uián bekapcsoltam a gépet le föl mozgatta a motor és beállt a normális helyzetbe.Elkezdett füteni kinyitottam a gőzcsapot mert a kazánba nem volt viz, gőzőlés kőzben kikapcsoltam a gépet.Amikor visszakapcsoltam akkor a motor felvitte a főzőegység fogaskerekét ütkőzésig de motor nem váltott irányt hanem ment tovább amig le nem tiltottA motort levettem és kézzel visszatekertem az also állásba a főzőegységet és ujjra indiva ismét ugyan azt csinálja. Kb őtszőr megismételtem de semmi változás.Azt szertném kérdezni mit kell tenni hogy vissza álljon az alap helyzetbe? Előre is kőszi
Következő: »»   39 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem