Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   247 / 277
(#) IMi hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Keresem a HP Elitebook 8570p laptop kapcsolási rajzát. 010172N00-600-G lap van benne.
Köszönöm!
(#) mhatalyak hozzászólása Okt 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Sajnos beleborult a sör a laptopom billentyűzetébe. Működőképes maradt, egészen addig, míg meg nem száradt. Van valakinek valami már bevált módszere ezek tisztítására? Féktisztító spray-re gondoltam. Az nem bántja elektronikát. Egy próbát megérhet, vagy van más tapasztalata valakinek?

Előre is köszönöm
Máté
(#) bbb válasza mhatalyak hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Szétszedés után alapos átnézés, sűrített levegővel (kompresszorral) kifúvás, alkoholos (nem pálinka, hanem izopropil) tisztítás. Féktisztító meg hasonló cuccokat felejtsd el!
(#) pipi válasza mhatalyak hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Hali!
Kicsi az esély hogy kiszáradjon, 3 vékony fólia van egymáson, ha ezek közé bement nem tudod kiszárítani, szétszedni meg nemigen lehet.
(#) mhatalyak hozzászólása Okt 22, 2019 /
 
Szétszedését elengedtem, most alkoholban ázik, adok neki egy esélyt, bár már megrendeltem az újat. Kompresszor előkészítve, ha ázott pár órát, akkor kifújatom vele. Majd jelzek mi lett a végeredmény!
(#) bbalazs_ válasza mhatalyak hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Szét kell szedni, más esély nincs. A vékony billentyűzet általában műanyag kis plecsnikkel van odafogva a fém laphoz. Ezeket ki kell vágni, pl. tapétázókéssel, mindjárt lejön. Bent találsz 3 fóliát, két szélső az érintkező, középső a távtartó. Az érintkezőseket igen finoman kell tisztítani, alkohollal.
A műanyag billentyűzet erősebb szereket is kibír, de az aceton kerülendő. Ott mozgasd is a billentyűket, mert hajlamosak beragadni. A végén vízzel átmosni, sűrített levegővel kifúj, két napot szabad levegőn szárít. Összerakásnál használhatsz mindenféle ragasztót, akár pillanatragasztót is.
(#) menyus hozzászólása Okt 27, 2019 /
 
Sziasztok, kérdezném hol lehet szert tenni BIOS hex állományra amit be tudnék égetni a BIOS chipbe? Minden gyártónál csak online BIOS frissítés van, vagy letölthető exe vagy bin állományt találok. .hex ami kéne nincsen. Nincs valakinek ötlete a megoldásra? Egy HP pavilion BIOS a halott, és a BIOS recovery sem működik már. Marad a BIOS chip újra írás, csak kéne a belevaló. De honnan? Még fizetős oldalt se találok ahonnét le lehetne szedni. Ebay en van megírt BIOS chip, de kutya vacsorája működik e és elég drága, 10k körül van. Help please... Thx.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Szia,
a .bin miért is nem jó? Vagy az sincs hozzá?
A letölthető .exe fájlokban gyakran lehet turkálni winrar-al vagy Total commanderrel, és bennük van a tartalom külön fájlban.
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Szia, a programozóm nem eszi meg a .bin állományokat csak .hex et. Bár össze kéne barátkoznom vele lehet jobban, friss szerzemény. A forrás kiválasztásánál a .bin állományt nem kínálja fel, szürke és nem kiválasztható csak a hex. Az exe ben még nem turkáltam, ez az egész bios írás nekem feketelyuk, nem volt még ilyen esetem. Odáig jutottam hogy a kiforrasztott BIOS chipet felismeri a programozó és töröltem a tartalmat. Teli tudom írni random tehát a chip jó csak a tartalom sérülhetett. Frissítés közben áramszünet, az
akku meg kuka volt.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Ha leírnád a programozód pontos típusát, a gép pontos típusát, az IC típusát, talán célravezetőbben tudnék segíteni.
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Jogos, pillanat...
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
A programozó "TL866 II Plus" 10 féle adapterrel, socket el, a gép egy HP Pavilion 17 Model: 17 - e051sh / ( Korea model: RT3290LE )
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
És milyen IC-be szeretnéd a tartalmat beleírni?
Mindjárt utánanézek, de volt nekem TL866 még a kezdetekben, de emlékeim szerint meg kellett egye az összes kiterjesztést.
(#) menyus válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Az EEPROM ot a programozó AT93C56 nak ismeri fel
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
És stimmel a chip fizikai feliratával? Mondjuk, ha hiba nélkül tudod írni-olvasni, akkor nagy baj nem lehet.
A gyártó honlapjáról letöltöttem a bios frissítést (sp79620.exe) és mindenféle varázslat nélkül felajánlotta nekem, hogy kitömöríti a bios frissítéshez szükséges fájlokat. Ide csak 8MB csatolható, ezért feltettem szerverre: https://data.hu/get/12112961/pavilion2.zip
https://data.hu/get/12112962/pavilion.zip
A pavilion.zip az exe fájl kicsomagolt változata. A pavilion2.zip-ben van az, amit a program kreált nekem. A kettő között ránézésre az a különbség, hogy a nyers kicsomagoltban a .bin fájlban benne vannak feltehetőleg a beállítások, míg a kicsomagoltban külön fájlba tette ezeket. A programozó felhasználói felülete elég intelligens emlékeim szerint, menni fog. Ha mégsem, szólj.
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Nem, a chipen csak valami ismeretlen jelölés van. Neten se tudok rákeresni mert nem dob fel semmit. Renben, megpróbálom, köszi a segítséget. Még annyit kérdeznék hogy a BIOS recovery az egy külön BIOS chipben van vagy hol tárolja a gép? Mert van még egy ilyesmi tok a chipset mellett is. Amit én kivettem az a superior chip (ITE5828 EXS) mellett van közvetlenül, egy tápon vele (3,3V) A másikon, a chipset mellettin viszont nincs tápfesz.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Tippem szerint automatikusan le fogja kezelni, legfeljebb az első indítás kicsit tovább fog tartani neki (ne kapcsold ki) mert összehasonlítja a két chip tartalmát, és az újabb, egészséges fog nyerni.
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Rendben, köszönöm. Sikerült a tartalmat a chipbe égetni, be is forrasztottam. Nos ezzel a géppel még valami gebasz van mert most már legalább próbál bootolni, de aztán egyszer csak leáll. Kivettem az összes perifériát (akku, Wifi / bluetooth, HDD, SD card és USB panel, LCD) eredmény ugyan az. De legalább csinál valamit, eddig ennyi sem volt. Az ITE chipet kicserélem, szerintem azzal lehet valami gond mert 3,3V helyett 2,8V van a táp lábán és ennyi van a BIOS chipen is. Ráadásul az ITE érezhetően melegszik. Ha felemelem a táp lábát akkor megvan a 3,3V a BIOS on is. Tehát ez a I/O chip kuka szerintem. Szerencsére van belőle pár db.
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Rendben, kíváncsian várom a fejleményeket.
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Köszönöm az eddigi segítséget, megosztom ha happy end a vége a javításnak, persze ha nem akkor is.
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Nos, kicseréltem az ITE chipet és a gép működik. Minden ok, csak az akkut nem tölti, de szerintem ez az akku teljesen kuka. Ha kiveszem a gépből akkor azt írja a gép hogy "töltés 255%, nem töltődik" persze mert az üresjárati töltőfeszt méri gondolom... Ha benne van az akku akkor "0%, és nem töltődik". Tehát tekintsük most ezt happy endnek, elviszi így a gazdija, vegyen bele új akkut. Ha azzal gond lesz akkor az egy külön javítási project mert a töltésnek se a BIOS hoz se az ITE chiphez nincs köze, legalábbis közvetlenül.

Köszönöm a segítséget. Ja, a programozóhoz letöltöttem a legújabb drivert és programot, azóta megkajolja a .bin állományokat is. Hallelúja.
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Ez gyors volt, gratula.
Ha jól tudom, I2C buszon megy a kommunikáció a laptop akksi és a gép között, és az ITE dolgozza fel. Apropó, ezt a Super I/O chipet nem kellett programozni? Rákerestem a típusára (ITE5828 EXS) de nem találtam semmit. Jól írtad a típusát?
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Nem... sorry IT8528 EXS, nem 5828 EXS bocs, elírtam. Semmit nem csináltam csak kicseréltem egy az egyben. És működj a gép... Lehet az akku gondot az ITE nem megfelelő inicializálása okozza? Erről viszont nem találtam semmit, legalábbis eddig. Más minden működik csak a tölrés nem, de ez lehet a hibás akkutól. Ezt kizárni nem tudom csak egy jó akkuval ami az ITE felé releváns értékeket küld. Ez az ITE tudomásom szerint csak a perifériák tápját figyeli és engedélyezi, így az akkuét is. Többnyire az áramfigyelő ellenállásokon eső feszültség értékek is ide vannak visszacsatolva. És nyilván ez kezeli le az akku életciklus adatait is, ha az akku kiszolgálta az idejét vagy pl. rendellenes a töltőáram pl. cella sérülés vagy zárlat miatt akkor közbeszól.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Nos igen, de mindezt program alapján kell tennie. Túl meleg az akku? -> Le kell kapcsolni a töltést. Melegszik a proci? -> nagyobb kitöltést a hűtőventi PWM vezérlőjének, stb. Tehát tudnia kell, melyik információt hogyan reagálja le. Erre van benne a Flash rom.
De ha így működik, nem szőrözök, örülök, hogy sikerült. Próbáld ki, hogy minden billentyű működik-e, és a CPU/GPU hűtőventi felpörög terhelésre (Prime95 / furmark tökéletes erre).
Ha nagyon alapos akarsz lenni, akkor nézd meg S1/S3 állapotból visszatér-e gond nélkül (standby, energiatakarékos mód)
Ha ez mind megy, akkor szuper.
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
A gyerek kínozza éppen a frontnite al... Nem vettem észre semmi rendelleneset eddig. A ventillátor is szépen szabályoz a terhelés függvényében. Az energiagazdálkodással még megpiszkálom, de tény hogy ennek egy csomó GPIO ja van, ami ugye azt csinálja amire programozzák. Én az ebayről vettem 5 db ot, de nem kimondottan ehhez a notebookhoz, hanem csak a chip tipusára rákeresve. Lehet a ROM jában van valami alap program ami megfelel ennek a gépnek? Teljesen jogos amit írsz, lehet szerencsém van de úgy néz ki működik.
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Én sem aggodalmaskodom, ha megy hát megy.
Örülünk neki mi is, meg a gazdája is
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Így van. Egyébként elgondolkodtattál... Már nem egy notihoz rendeltem ilyen ITE / ENE, WINBOND..stb super i/ o chipet és mindet csak cseréltem, nem programoztam semmit. És amelyiknek valóban ez (is) volt a baja az mind működött is a csere után minden hókuszpókusz nélkül. Hmmm érdekes, de ha így működik az csak jó.
(#) yohnsee válasza menyus hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Gyors utánaolvasás után leírom, mire jutottam. Az eevblog-on tárgyalták nálam jobban hozzáértők, hogy ezt csak tapasztalati úton tudjuk meg (próba szerencse), hogy hol van külön programja a Super IO chipnek. A másik eset (a mostani tied is ilyen) amikor a bios chip-be van töltve ez az infó, részünkről ez a szerencsésebb. Super IO programozást amúgy is csak kevés programozó készülék támogat, és tovább nehezíti a dolgot, hogy a legegyszerűbb módja ennek a billentyűzet csatlakozón keresztüli programozás.
Úgyhogy hurrá-hurrá, csak így tovább!
(#) menyus válasza yohnsee hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Uhhh.. akkor eddig szerencsém volt.
Következő: »»   247 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem