Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szárítógép problémák
 
Témaindító: csatalo, idő: Máj 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 22
(#) Mosomasa01 válasza nogjut hozzászólására (») Szept 22, 2019 / 1
 
Megtaláltad vagy megkaptad a megoldást?
Véleményem szerint a kondenzvíz szivattyúnál keresendő a hiba. Ezeknek a gépeknek a kondenzátor alatt van egy kis ajtó és ez alatt a szöszök összeállnak és a vízszint jelzőt felakasztják, ezért azt hiszi a gép, hogy mindig tele van a víztartály. Az ajtón keresztül tisztítsd ki és jó lesz!
(#) pali020 hozzászólása Szept 25, 2019 / 1
 
Kedves mindenki!

Olyan problémám lenne egy Bosch avantixx 8al,hogy bekapcsol után változó idő után, de ez kB max 5 perc, fogja magát, és kikapcsol. A forgótárcsa kikapcsol állapotba állítása után kB 2-3 perc múlva újra bekapcsolható, de ugyanúgy kikapcsol minden programon. Hol keressem a hibát, a gépet teljesen kitakarítottam, így nekem csak a panelhiba maradhat.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2019
(#) Dino71 válasza pali020 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Azért egy pontosabb tipust írhattál volna. Teljesen szét kell szedni és kitakaritani a szösztől. Motor kondikat ellenőrizni kapacitásra. Minden járatot, ventillátorokat, és az NTC érzékelők környékét és vízszint érzŕkelőt és szivattyút.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2019
(#) roseln hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Sziasztok,
Több éve használok egy eddig jól működő AEG Electrolux T57869 kondenz szárítót. A hibajelenség hogy beállítom a programot (van táp) és amikor indítanám 2 másodpercig zúg és utána semmi. Minden programban ezt csinálja, nincs hibaüzenet. Köszönöm előre is a válaszokat.
(#) roseln hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
A youtube-on talált 2 gombos módszerrel e71-et ír ki...
(#) Dino71 válasza roseln hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Ha nem is kezdi el forgatni a dobot akkor ellenőrizzed a motor kondenzátorát. Ha forgat akkor meg fűtés vagy NTC. Lehet elkoszolodva, eltömődve is a legcsatorna stb.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2019
(#) Pepeti hozzászólása Okt 20, 2019 /
 
Sziasztok
AEG protex Lavatherm száritógép nem kapcsol be,milyen költséggel kell kalkulálnom?
(#) botesz válasza Pepeti hozzászólására (») Okt 20, 2019 / 1
 
Ha a márkaszerviz csinálja akkor panelcsere 30000 től felfelé.Ha olyan szereli aki megtudja javítani a panelt akkor szerintem kb fele.
(#) Baxi hozzászólása Okt 26, 2019 /
 
Hi Mesterek!
Adott egy szárítógép, ami nagy takarításon esett át. A szellőző/ventilátor takaró/burkoló lemezenl lévő szigetelés megérte a cserét. Szerintetek milyen cucc van/volt ott? Jelenleg vettem hozzá ablakhoz való tömítést. Gyártói ajánlás szerint 60°C -ig bírja. Lehet ott nagyobb hőmérséklet?
Válaszokat segítséget előre is köszönöm.
(#) máté erika hozzászólása Okt 27, 2019 /
 
Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni egy aeg lavatherm 540 es szárítógép problémával kapcsolatban.A szárítógép tökéletesen működött de sajnos csapágyas lett.Ki lett cserélve a motor csapágy és utána olyat csinál,hogy 10 perc szárítás után kikapcsol és sípol azt jelzi hogy kész van.A frissítő szárításon tökéletesen működik.
(#) Baxi válasza máté erika hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Szia, a nedvesség érzékelő szenzor, vissza lett dugva a szerelés után?
(#) máté erika válasza Baxi hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Én is erre tippelek,hogy a nedvesség érzékelővel van baj csak nem tudom hol keressem a hőfok érzékelőt megtaláltam az jól működik.
(#) peter54 hozzászólása Okt 28, 2019 /
 
Jó reggelt!
Az a probléma állt elő,hogy a Whirlpool 799-es szárítógépemben nem forog a dob. Szerintetek mi okozhatja a hibát és mennyire lehet bonyolult a javítása? Köszönöm
(#) Dino71 válasza Baxi hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Én ezt szoktam használni. Whirlpool kerámialap tömítés 481246688969 kb 1000ft
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2019
(#) Dino71 válasza peter54 hozzászólására (») Okt 29, 2019 /
 
Szia! lehet ékszíj szakadás. stb... vagy ami a valószínűbb a motor indító kondenzátor gyengélkedik. ha jól rémlik 2 db is van benne. cseréljed mind kettőt, vagy mérjed ki ha tudod.
(#) M Tibi hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni !

Adott egy Siemens C44-10 típusú szárítógép, amely start után változó idő után szűrő koszossággal leáll!
A szűrő,hőcserélő, levegőcsatornák és ventilátorok ki lettek tisztítva!A fűtőszálak felett találtam 2 db érzékelőt. Melyik lehet a hibáért felelős? Melyiknél milyen ellenállás értékeket kell mérnem?
képet csatolok az érzékelőkről!

A segítségeket előre is köszönöm!
(#) Baxi válasza M Tibi hozzászólására (») Nov 13, 2019 / 1
 
Szia, a balnoldalinal kozzen nulat, az egy hokioldo, bimetal. A jobb oldalibol meg nem latom ki hogy mi is az.
(#) M Tibi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Szia
Köszönöm a hozzá szólásodat!
A hőkioldó felel akkor a fűtőszál ki-be kapcsolásáért?
Megtaláltam a robbantott ábrát hozzá, és a jobb oldali egy NTC sensor ami szerintem a levegő áramlást nézheti.
Nem tudom hogy milyen értékeket kell rajta mérni.

1.png
    
(#) katy27 hozzászólása Nov 15, 2019 /
 
Sziasztok,

van egy kb 6 éves Electrolux kondenzációs szárítógépem (edp2074 pdw), ami az utóbbi időben egyre gyakrabban leáll és EH0 hibakódot ír ki. 15-20 perc után lehet újraindítani. Ez a hibakód elvileg áramellátási problémára utal, a kézikönyve szerint a dugót érdemes kihúzni és visszadugni a konnektorba, viszont a konnektor rendben van. Inkább olyan, mintha túlmelegedne a gép. A dilemmám, hogy egy ilyen korú szárítónál érdemes hozzá szerelőt hívni, javítható vajon gazdaságosan, vagy kapásból cseréljem le?
(#) Baxi válasza M Tibi hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Szia! A hokioldo/ bimetal szerintem csak “ vesz” leallitasert felel, ha tulfutne a vezerles, pl vezerles hiba. Az ntc barmilyen erteku lehet. En olyan ~ 20k kornyekire tippelnek. Rakd ra s multimetert s mutnija kell valamit. Utanna fogd meg a szenzort, a kezmelegedre csokenije kell az elenallasanak. Prrsze szenzor kikotve, berendezes aramtalanitva!
(#) M Tibi válasza Baxi hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Kedves Baxi,
Köszönöm az instrukciókat! A héten ha az időm engedi ismét szétszedem, és jelzem a történteket!
(#) ati790731 hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy AEG 59840 hőszivattyús szárítógépem. Hiba: Szárít rendesen, de a tartályban nincs víz, viszont a légtér tiszta pára. Van esetleg ötletetek, mi lehet a probléma, mit kellene megnézni rajta?
Segítséget előre is köszönöm!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
A 7 kg-os gépeknek kisebb a dobja mint a 8-9-10-kg-osoké ?
(#) Mosomasa01 válasza ati790731 hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Szia! A légtér alattmit értesz? Ha a helyet ahol a szárítód van akkor nagy valoszínűséggel nem zátr a dob! A dob szája egy filc/szivacs tömítésen csúszik a tátsó részén pedig egy gumi/filc tömítás van, de az is előforduhat, hogy az ajtók nincsenek rendessen bezárva.
(#) ati790731 válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Szia!
Jól zár az ajtó, viszont a tartályban nincs víz, az 1órás program megy kb 2-2,5 órát, és nem tökéletesen száradnak a ruhák.
(#) M Tibi válasza M Tibi hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
Utólag kiderült a behalter leeren és reinigen A víztartály megtelt és szűrő koszos jelentéssel bír! A piktogram megtévesztett! A tartály telítettség szenzor persze a dob alatt található, ami miatt szét kell szedni az egész gépet
Baxi köszönöm a segítséget!
(#) bogumil13 hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Udv mindenkinek!
Egy AEG géppel kapcsolatban kérnék segitséget.Kb fél évet állt a gép nem volt használva.Mikor ujra használatba került,tette a dolgát ahogy kell,viszont sokkal zajosabb lett mint előtte.Arra tippeltem csapágyas lett a motor.Le vettem az ékszilyat ugy probaltam es olyan volt mintha valoban csapágyas lenne.Ki vettem,es mikor az asztalon probaltam meglepetesemre csendesen jart.Majd később jöttem rá,hogy nem a motor hanem a szivattyu adja azt a csunya hangot.Az lenne a kérdésem,a szivattyúnak mindig működnie kell?Mert most a motor nincs benne,de ha a gepet bekapcsolom száritásra ruha nélkül,csak próbára, a szivattyu azonnal megy de szárazon ugye,mivel nincs mitől víz legyen.Nem igy kellene működnie ha jól gondolom.
Előre is köszönöm a segítséget.
Fotoztam a gép tipusát,ill a szivattyú tipusát is.Utóbbit nem talàltam a neten,ha van esetleg valakinek vevő vagyok!
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) markusjancsi válasza M Tibi hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Udv!

Bosch kondemzacios gépnek pontosan ugyanez volt a hibája

Először eldugult a lenti kifolyó, emiatt összedzsuvázta a szenzort, ami meg mindig telit jelzett ha a párát felvette a kosz...

Valóban a dob alatt egy lyukban van a szenzor...

Nekem sikerült csak az oldalait leszedve kijátszani a dobot...

Így csak három óra volt...

Bosch E-szám: WTC84101BY/04

A fényképeken pont így néz ki...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) markusjancsi válasza nogjut hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Nézd meg az előbbi hozzászólásomat. Valószínű nálad is a Tartaly jelző szenzornál koszos
(#) bogumil13 válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Sziasztok!
Továbbra is küzdök a géppel.A foton látszik a szivattyu mellett egy piros szerkezet,amire egy cső csatlakozik a gép felső részén lévő tartályba,amely tartàlybol szintén egy cső jön a szivattyuhoz.Az a piros szerkentyunek mi a szerepe?Ha azon viz folyik az kapcsolja a szivattyut?A problemam,hogy a szivattyu folyamatosan megy akkor is ha a vizgyujtő tálcában nincsviz.Ez által mindenféle rossz hangja van már a szárazsàg miatt.A jobb oldali tálcában van a szivattyu,a masikban a piros szerkentyu(nem tudom a nevét)
Tudna segiteni vki mi lehet a baj?
Még annyi,hogy az ékszijat le vettem,igy probalgatom.A dob nem forog ez nem befojasolja?
Következő: »»   10 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem