Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Automatikus szagelszívás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) doominogame hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Hogyan kapcsolhatna a szagelszívó automatikusan?
A szituáció: főbérlő vagyok egy nagy házban. Lakóim vannak, s mindenkit megkértem, hogy ha süt, főz vagy melegít valamit az elektromos kerámia tűzhelyen, akkor kapcsolja be a szagelszívót, mert különben a ház telemegy ételszaggal és zsírral, ami mocskot és penészt csinál a konyha környékén. Persze mindenki fittyet hányt rá, ezután kulturáltan kiírtam egy kis cédulára és semmi.
Most arra gondolok, hogy automatikusra kellene alakítani a szagelszívót, vagyis kapcsoljon be ha kell. Gondoltam, hogy termosztátot rakok bele, vagyis ha meleget észlel, akkor beindul. Vagy megbontom az áramköröket, reléket teszek be, amik meghúznak, ha bármelyik gombot elforgatják a sütőn vagy a főzőlapon. De ehhez sok relé és bonyolult bekötés kell, ráadásul szét kell szednem a dolgokat. Most az jutott eszembe, hogy a bemenő tápkábelre kellene csak felkattintani valami kütyüt, ami ha áramfogyasztást érez, akkor kapcsolja az elszívót.
A kérdés lényege: létezik olyan elektronikai eszköz, ami ezt tudja? Vagyis a bemenő tápkábelben érzékeli az átfolyó áramot? Persze tudom, hogy a tápkábelben párhuzamos erek vannak, de ha szétválasztom a kábelt, akkor tudom érzékelni az áramot valahogy, valamivel?
(#) ferci válasza doominogame hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Ha tudod, melyik kábelre ( ill. szálra ) kell tenned, akkor egy megfelelő áramváltóval próbálkozhatsz.
(#) synergy válasza doominogame hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szia,

áramfigyelő relével megoldhatod. Létező termék, pl ilyen:
Elko Ep PRI-52 áramfigyelő relé 0,5-25A. (nem akarok céget belinkelni, mert itt azt nem szabad, de megtalálod)
Üdv
Zoli
(#) kaqkk válasza doominogame hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Egyszerű hőkapcsolóval megoldható . a páraelszívó bekapcsol ha érzékeli a felszálló hőt és kikapcsol ha már nincs gőz ...
(#) Petyaa válasza doominogame hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szerelj a sütőre felnyitható üveges fedlapot majd köss rá egy mikro kapcsolót majd arra egy relét.
Ha meg sütnek annak a gőze annyira nem száll össze vissza, mint amikor főznek.
(#) dbase hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Lehet kapni master-slave hálózati elosztót. Bár korlátozott teljesítményű.
Földgázos rendszernél csak akkor kapna a gázszelep áramot hivatalosan ha el van indítva az elszívó amúgy.
(#) proba válasza doominogame hozzászólására (») Nov 4, 2019 / 1
 
Van páraérzékelős fürdőszoba ventillátor. Azt / vagy az elektronikáját felteszed a tűzhely fölé, és már megy is az elszívásvezérlés, amíg gőz van. Nem kell semmit alakítani a tűzhelyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) doominogame hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Köszönök minden hozzászólást. A fő gond, hogy mindez Angliában történik és nem tudom az áramrelé angol megfelelőjét. Véletlen valaki nem tudja mit keressek itt?
(#) synergy válasza doominogame hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Amit én írtam, az áram figyelő relé angolul current monitoring relay
(#) doominogame hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Találtam áramfigyelő relét a neten, de borzasztó drága. Nem lenne olcsóbb, ha egy reed relét tennék a figyelendő vezetékre és az kapcsolná amit kell?
(#) ferci válasza doominogame hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
A reed relére rá kellene tekerned elég sok menetet, ami annyit jelentene, hogy meg kell szakítanod a "főáramkört" és kérdés, hogy a váltóáramhoz mit szólna.
Ezt így felejtsd el. Mindenhogyan egy nyitható lemezelt vasköteg kell, amire sok menetet tekerhetsz és azzal a "szekunderrel" már variálhatsz.
Szerezz egy kis hiperszil vasmagot, tekerj az egyik felére pl. 0.25-0.3-as zománchuzalt, aztán tedd rá a tesztelendő vezetékre, illeszd hozzá a másik felet és ragaszd össze. Utána tudsz kísérletezni. Az áramváltókról pedig olvass előtte.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) Iceman válasza doominogame hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Ez nem olyan drága szerintem. Pár nap múlva akciós. Bővebben: Link
(#) zsoltee0001 válasza doominogame hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Szerintem nem az áram figyelésből kellene kiindulni, eleve ha a sűtő megy, akkor minek dolgozna az elszívó?
Meg nem lehet, hogy 3 fázisú? Belenyúkálni a főáramkörbe??
Azon kívül, ha kikapcsolják még menni kéne az elszívónak.
Én valahogy a páratartalmat figyelném egy DHT szenzorral.
Bár neked valami egyszerűbb kell gondolom.
Nem lehet, hogy használják, csak szart se ér?
Üdv
(#) doominogame hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Szuper, az tényleg nem drága, utánanézek.
Utolsó: sajnos nem kapcsolják be, sza*rnak mindenre, mert nem az övék. Rongálnak, pazarolnak, ég a villany mindenhol úgy hagyva, itt 3 féle kuka van a szelektívnek, a zöldnek, meg a rendes szemétnek, teljesen érdektelenek. A szobánk a fürdőszoba mellett van, halljuk, hogy kézmosás sza*s után nyema persze. Ha meg szólni merünk bármiért, akkor mi vagyunk a szemetek. Volt egy lakónk, az betett a sütőbe egy (1) szelet kenyeret, majd 3000W-on megpirította úgy, hogy van kenyérpirítónk is persze. Késsel kivagdosta egyikük a konyhai garnitúra bőrszékeit, soroljam még?
A szagelvívó meg ha nem megy, akkor a az üvegből készült konzervatory (télikert) mennyezetéről csöpög a zsír meg a víz.

Mod: Trágárságot kérjük kerüld, és használd a válasz gombot.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Inhouse válasza doominogame hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Válaszoláskor kattints a hozzászólás keretén levő "Válasz" feliratra!
(#) doominogame válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Köszönöm az ötleteket és elnézést kérek az ide nem illő szavak miatt, de nem trágárkodtam, hanem tényeket írtam le.
Az eredeti kérdésre azt a megoldást találtam, hogy rendeltem áram érzékelő relét és egy időzítőt, ezekkel fogom megoldani. Szerintem így bolondbiztos lesz.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem