Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1533 / 1673
(#) Skori válasza MPi-c hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Ha van kéznél egy oszcilloszkóp, akkor azzal is gyorsan megmérhető.
(#) kalmi.kalmi válasza MPi-c hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Nem értem, miért kell null átmenetnél kapcsolni a lámpát ?
(#) Karesz 50 válasza Skori hozzászólására (») Okt 31, 2019 / 1
 
Úgy tudom (lehet, hogy rosszul) a relé érintkezői között kikapcsoláskor keletkezik ív és inkább emiatt ég be. Bár bekapcsoláskor van némi "szikra", de nem ez rövidíti meg az érintkezők élettartamát.
(#) kalmi.kalmi válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Ott a pont !
(#) Alkotó válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Jelentős eltérés van a váltakozó és az egyenfeszültség megszakítása között. Szintén jelentős körülmény a terhelés jellege. Trafókat kimondottan macerás lekapcsolni.
(#) kalmi.kalmi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Relével meg pláne. Marad a triak.
(#) Bakman válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Kevesebb hálózati zavar, hosszabb élettartam.
(#) Topi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 1, 2019 / 3
 
Ez most komoly, hogy egy óra tetejére odacelluxozott két LED-et üzemeltetsz 230V-ról? Ha így folytatod, nem éled meg a 18 éves kort, előbb ér áramütés.
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 1, 2019 / 2
 
Ez olyan komoly teljesítmény, hogy ezt itt közzé kell tenni? Az életveszélyes megoldás a rád jellemző "szakértelemre" vall. Én a helyedben töröltetném innen ezt a hozzászólást.
(#) Medve hozzászólása Nov 1, 2019 / 8
 
Üdv, készült egy rádióskála az LC 7265-ös IC felhasználásával. az IC lábtávolsága 70 miles, igy "SMD módra" lett beforrasztva. Az előlapon a papír pedig nem lett kivágva, átlátszanak rajta a LED-ek. Ilyen. Az előlapon azért az a csatlakozó, mert később az erősítőt a dobozon kívülre szánom, külön FM-re és AM-re, oda pedig kell a tápfesz is.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2019
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 1, 2019 / 31
 
Készítettem sok év után ismét egy nixie órát. Semmi extra, csak az időt mutatja

VIDEO
(#) Medve válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Szép doboz, de hány ppm-es az az "oszcillátorkocka"? Fűtött?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2019
(#) Zoli_bácsi válasza Medve hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) janigel válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Szép, igényes munka
A villogó kettőspont miért nem az óra és a perc között van ?
Látom marógéped is van.
A plexit mivel ragasztod ?
Ügyes, gratulálok
(#) Medve válasza janigel hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
És miért visszafelé számol?
(#) Zoli_bácsi válasza janigel hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Köszönöm!

Az összhatás miatt gondoltam a perc-másodperc közé tenni a villogó kettőspontot. Valóban, marógéppel "egyszerűbb" a dobozolást megoldani. A plexit nem ragasztottam, szőrös illesztésel, és núttal illeszkednek az egyes darabok. Bár a teteje ha megnyomom, kissé behajlik középen, ezt átalakítom majd.
(#) Zoli_bácsi válasza Medve hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
A másodperc visszafelé számolása adja az óra egyediségét.

Az óra, perc természetesen előre számol.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2019
(#) exabit válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 2, 2019 / 2
 
Nagyon jó lett, de szerintem a kevesebb néha több: a visszafelé számolást és a feliratokat az óra elején elég feleslegesnek érzem.
(#) don_peter válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Nagyon szép igényes a kivitelezés. Szépek a forrasztások. Gratulálok..
(#) zsoltee0001 válasza Medve hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Szia
Vas boltba lehet kapni 2 centi széles alu szalagot méterre, ill. ha más nem hilti szalagot, amivel normálisan lehet rögzíteni azt a trafót.
Nem tudom, mennyire lesz mozgatva a kdoboz, de ha az a trafó elszabadul, tud csikákót okozni.
Üdv
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 5, 2019 1 /
 
Ügyes.
A másodperc visszafelé számolását hívhatod egyediségnek, de találóbb lenne hibának hívni. Az óra az idő múlását jelzi számunkra, és ebbe nem fér bele a visszafelé járás. Különösen zavaró hogy a jelzés egy részét előre, egy részét hátrafelé kell értelmezni.
Nekem bántja a szememet hogy "idegen" időt mér.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 5, 2019
 
Idő előtt jelezzük, hogy kérjük abbahagyni a miért ilyen-olyan nyelvű a felirat a készüléken vitát. Mindenki olyan nyelven feliratoz amilyen nyelven akar, sose tudható az egyéb ok vagy szándék, ami az adott nyelv mellett szól. Döntse el az, aki építi. Tessék észrevenni a szépet és a jót is.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 5, 2019 / 2
 
Tisztelt Moderátor!
Mindenki olyan nyelven feliratoz ahogy akar. És szintén mindenkinek lehet erről véleménye. Csak így kerek a történet.
(#) sooty válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 6, 2019 / 1
 
Ez a visszafelé járó másodperc egy bizonyos, többek által is megépített, óratipus sajátossága. Igaz, azokhoz speciális dizájn is tarozik, amely magában foglaja a speciális vezetékelést és néhány dekorációs célú papírcsövet . Egy rendes órán (ami nem tartalmazza ezeket a dizájn elemeket) kicsit formabontó, de semmi esetre sem hiba! Lehet rajta elmélkedni, hogy esetleg túl van tervezve, de a megvalósítása igényes és egyedi. Nagyon sok olyan óra van a piacon, amely direkt valami nehezel leolvasható, vagy érdekes megoldást alkalmaz (bináris karórák, fura számlapú analóg órák). A többi ízlés dolga, amiről ismeretes a római mondás... De gustibus non est disputandum.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) Alkotó válasza sooty hozzászólására (») Nov 6, 2019 / 2
 
A "római" mondás az latin, csak a hitelesség kedvéért.
A megvalósítás csillagos ötös, ebben kár is lenne erőltetetten hibát keresni.
Én abban látom a problémát, hogy az idő nem jár visszafelé, tehát a tervezői gondolat téves. De ez nem egy ratifikált törvény, hanem az én egyedi véleményem. Ez egy bemutatós fórumtéma, ami számomra azt jelenti, hogy az önként bemutatott produkciókra véleményt várnak a bemutatók. Nekem ez jutott eszembe, ezért nem írhattam mást.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 6, 2019 / 6
 
Kedves Alkotó!
Ami a saját véleményt illeti, ha nem haragszol, arról nekem is van saját véleményem.
Mégpedig az, hogy nem konstruktív, azaz öncélú, és így már lehet negatív. Nyílván, ha valaki csinál valamit, és azt nem megrendelésre teszi, akkor a maga elképzelései szerint szeretné csinálni. Az ebbe való beleszólás illetlenség. Olyannak mondanám, mintha vendégségben kritizálnánk a berendezést. Talán nem olyan nehéz ezt elfogadni, de képzeld el fordítva ugyanezt....
(#) Alkotó válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 6, 2019 3 / 3
 
Kijelenteni hogy az idő nem jár visszafelé semmiképpen sem öncélú, hanem egy megfigyelés.
Ha példát említesz, akkor én egy másikat találóbbnak érzek -anglománság okán-. Aki alkoholt fogyaszt, az általában jól meg tudja indokolni miért van ez így. Ehhez nekem az ég világon nincs semmi közöm, de mégis elítélő véleményem van róla.
Én jól tűröm, szinte vágyom a kritikát. Még a legkevésbé megalapozottakon is el szoktam gondolkodni. Nem csak a véleményt nézem, hanem a véleményt mondót is, mert ez is befolyásolja a figyelmemet.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 6, 2019
 
Egyértelműen kértük fentebb, hogy ne legyen nyelvi vita. Köszönjük.
(#) Kinka István válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia!
Szerintem nem zavaró a visszafelé járó másodperc. A napi életünk során az órákat és perceket figyeljük, ez a része normál módon jár, de ha valaminek a kezdetét akarjuk az órához igazítani (pl Szilveszter éjjelén a koccintás) ott jól jöhet a visszaszámlálás.
(#) mcc hozzászólása Nov 7, 2019 / 6
 
Aktuális erősítőm.
Következő: »»   1533 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem