Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Canon nyomtató probléma
 
Témaindító: Hurka, idő: Feb 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 45
(#) Bubu15 hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Üdv. Van egy MG3550 nyomtató, ami csíkokban kihagy. Folyamatos használat mellett valami történt vele, mert sem a fejtisztítás sem patron csere nem segített. Eredeti patronok vannak benne. Mi lehet a gond? Van rá valami megoldás, vagy ez fejcserét jelentene???
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) layzi hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Hello. Van nekem egy canon nyomtatóm, MG5250. Az utóbbi időben vékonyabb fotópapírra nyomtatáskor az utolsó kis fogaskereket ami a kifele adagolásnál vannak végigszántják a papirt, és pöttyös csíkos lessz tőle. Most ezt mért csinálja?
(#) nagym6 hozzászólása Szept 3, 2018 /
 
Üdvözletem.
Canon ip7250 nyomtatóm nem nyomtat semmi tintát semelyikből, egy cseppet sem, de a papírt átviszi. Saját gyári tesztoldalt sem nyomtat. A tintatartályok mennek jobbra-balra. Nem üzem közben jött a hiba, hanem bekapcsolás után semmit sem nyomtat. Másik számítógépről próbálva sem jó. Mi lehet az oka? Utángyártott tinták vannak benne, talán letiltott valami?
Köszönöm.
(#) gyuszo válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 3, 2018 / 1
 
Vedd ki a patronokat a tartóval együtt, majd helyezd vissza és próbáld ki. Ha azt kéri, hogy cseréltél-e patront, írd be, hogy igen.
(#) nagym6 válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Ezt megcsináltam a patronokkal, mindet kivettem, visszatéve kérdésre beírtam, hogy cseréltem. A tartót, azaz nyomtatófejeket ennél nem lehet egyszerűen kivenni -ip4500-asnál egy kar felengedésével lehetett- csak szerelve. Nem tudom ennek a kiszerelésének van-e jelentősége. Elektromosan átnéztem, csatlakozások jók.
Jut eszembe, a fejegység szalagkábelek csatlakozásaihoz könnyű hozzáférni, lekötöm, megpróbálom így is.
Köszi.
(#) gyuszo válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Nekem még a régebbi IP2000-es van és megoldotta a problémát, a fejegység csatlakozóit is óvatosan érdemes megtisztítani.
( 300 Ft a patron bele és 14 éve használom )
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2018
(#) nagym6 válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Nálam max 4-5 év volt eddig, de sokat nyomtatok munkához kell, egyszerre több százat. Ez az ip7250 alig több egy évesnél, ez hamar kifeküdt, pedig neki már viszonylag kevés munka jutott. Patron ehhez sem drága, 500Ft. körül van.
(#) nagym6 válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Most láttam yutubon, a fejegység simán kivehető szerelés nélkül. Rosszul tudtam eddig.
(#) gyuszo válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Igen, nálam is csak egy kart kell elmozdítani.
(#) Busz hozzászólása Szept 4, 2018 /
 
Canon LBP 5000 lézernyomtató, volt már itt téma, de a csíkozás már az egész papírlapot érinti. Merjek bele új tonert venni vagy fuserfilm hiba is lehet?
(#) biliczkics hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Üdv. Canon MG 5150 es B200 hiba üzenetet ír ki,meg éri e fejet cserélni ami 17000 ft ba kerül.
(#) gyuszo válasza biliczkics hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Ha a fejegység érintkezőinek és a nyomtatófej szakszerű tisztítása nem segített, akkor nem.
(#) akeebaby hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Sziasztok,

ki tud segíteni egy Canon MP 610 hibakeresésében ? A szokásos U051 és U052 hibaüzenet van.
Azt kellene kiderítenem, hogy egy fejcsere orvosolja e a problémát.
Valakinek lenne ilyen típusa? A Fej QY6-0067 számú.... tudom dobjam ki de egy próbát még megérhet elvégre egy fej csak 15-17 ezer forint.
(#) gyuszo válasza akeebaby hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
A tisztítás nem segített ?
(#) akeebaby válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Szia,

arra gondolsz hogy a fejet meleg vízben áztatom, nyomtatófej tisztítóval átmosom ???

A nyomtató fejtisztítás az nem megy mivel nem jutunk el oda. Bekapcsolás és egyből a hiba üzenet... de érdekes mert ha áll pár hétig akkor bekapcsol és másol is de csak feketével.
(#) gyuszo válasza akeebaby hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Én erre gondoltam : Bővebben: Link
(#) akeebaby válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia,

igen ezen már túl vagyok ....
(#) abcdabcd válasza akeebaby hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
A neten van egy ilyen leírás is ilyen hibakódhoz:
Bővebben: Link
(#) nash hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni : adott egy Canon MG7753 nyomtató, ami egyik pillanatról a másikra megállt, és standby módból nem lehet bekapcsolni. Lehúztam a fej szalagkábeleit az alaplapról, de így sem volt hajlandó elindulni. Ezután a tápot (K30360 24V 0,5A és 32V 0,5A) kivettem belőle, szétszedtem, kimértem benne a biztosítékokat, mindegyik rendben van. A táp kimenet 5 pines, 2 föld, 2 kimenet, egy vezérlő pin. A két kimeneten 10,8V és 8 V körüli feszültségek mérhetők. A vezérlő pin-t itt is egy 10K-n keresztül nyugodtan köthetem a 8V-ra hogy a táp elinduljon teljes feszültséggel ? Vagy hogyan tudnám elindítani az alaplaptól függetlenül kvázi manuálisan ?
Előre is köszönöm !
(#) gyagya80 hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Sziasztok van egy Canon lap 5000 nyomtató de a PC nem ismeri fel programra lenne szükségem Windows 7 fut a gépen köszönöm
(#) Bakman válasza gyagya80 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Biztos, hogy Canon LAP 5000 és nem LBP 5000? Google első és második találata.
(#) gyagya80 hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
El írtam lbp 5000 canon de amit a Google kidob az nem jó telepítéskor nem jelenik meg és 3_rom PC is próbáltam
(#) BeróSzilárd hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Sziasztok! Canon IP7250-es nyomtatómban kicseréltem a Kék patront, mert már csíkosan nyomtatott és most sehogy Érzékeli, hogy tele van a kék patron, de hiába csináltam fokozott tisztítást is, semmit nem nyomtat kékben. Hibaüzenetet sem küld.
A helpben ezt olvastam:
Ha van narancssárga szalag, azt teljesen lehúzta?

A szalag fennmaradt része elzárhatja a tinta kiáramlását.

Nem látok narancsszárga szalagot Hol kéne legyen?

Visszaraktam az előző patront, de azzal sem nyomtat semmit. Esetleg beletegyek egy újat, de akkor amit bontottam, az be fog száradni, attól tartok. Amúgy érzékelte, hogy betettem egy új kék patront.
Van valakinek ötlete?
(#) abcdabcd válasza BeróSzilárd hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Szia! Az a sárga szalag, az az a ragasztószalag, amivel le szokták ragasztani a patronon a nyílásokat gyárilag, és használat előtt le kell venni őket.
Tisztításként nyomtatni próbáltál vele nagyobb adagot, csak azzal a színnel? Ráadásul ilyenkor a kijövő tinta a papírra kerül, és nem a nyomtatóban lévő hulladéktinta-tartályba, amit meg egy idő után lehet tisztítani vagy cserélni emiatt.
(#) MBmann hozzászólása Jan 25, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy Canon IP4600-as nyomtatóm (2009-es évjárat), amiben második fej dolgozik. Egy pár hete kezdte el, hogy a fekete szín esetén elcsúsznak az egymás alatti sávok. Ez a legjobban úgy szemléltethető, ha függőleges vonalakat vagy sávokat nyomtatok. Természetesen szöveg nyomtásnál is kitűnik a probléma. A színes sávoknál nem annyira szembetűnő a hiba. Emiatt először azt hittem, a nyomtatófejjel van probléma, így rendeltem egy új fejet. De a hiba sajnos megmaradt. Szerintetek mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019
(#) farad válasza MBmann hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Szia!
A nyomtatófej pozíciójának beállítását segítő encoder szalagot (ez egy 4mm széles, fekete rovátkákkal sűrűn jelölt műanyagszalag) nézd meg. Valószínű valami „kosz” került rá, ami legtöbbször tinta pötty, paca…, zsírfolt. Cérna vagy gumikesztyűs kézzel, alkoholos ruhával (vatta koronggal) töröld végig, vigyázva, hogy a rögzítő csapból ne ugorjon ki…, a jobboldali végén egy rugó feszíti ki.
(#) MBmann válasza farad hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Szia. Ezt sajna már próbáltam, fülpiszkálóval és féktisztítóval letörölgettem mindkét oldalán. Nem segített...
(#) hegylako hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Üdv mindenkinek

Gondom a következő
canon pixma ip5000 nyomtató nem adagolja a papírt, hibajelzés nincs.
Papír bent van, de adagoló meg sem nyikkan.
Leírásom sajnos nincs hozzá, canon oldalán ehhez a típushoz már nem találni semmit.

Ebben kérnék segítséget

Köszönöm
(#) gyuszo válasza hegylako hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
A tápegységgel, vagy a meghajtó motorral van a gond.
(#) crazyman hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Canon MG5450, mindegyik fúvóka nyomtat, színes nyomtatás egyébként tökéletes. Fekete nyomtatás esetén viszont a pixelek szétcsúsznak.

A csatolt fúvóka ellenőrző mintán is látszik, hogy a fekete minta közepe felé a pixelek széttartanak, alul felül viszont nem. Minta a két irányban az egyik irányban nyomtatott pixelek máshova esnének...

Mitől lehet ez?
Következő: »»   43 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem