Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1534 / 1672
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
A V4, ha jól látom. Sajtitól vetted, vagy Te vagy Sajti?
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Utóbbi Sajna itt már foglalt a nick...
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Üdvözöllek dicső lovag, szép a a ruhád, szép a lovad....
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Köszi!
(#) Karesz 50 hozzászólása Nov 7, 2019 / 22
 
Hogy néha én is csináljak valamit... a héten fejeztem be az előerősítőm módosított Reed-relé vezérlésével készült új és végleges változatát.
(#) janigel válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szép igényes munka.
Egyoldalasban tervezted, és nem látok átkötést. Ez külön jó pont.
Gratulálok.
Működik is jól ?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
(#) mcc válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Példa értékű munka! Nagyon szép lett!
(#) Karesz 50 válasza mcc hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
Igen, az első változat egy éve működik gond nélkül.
(#) mnyugger válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Csodaszép!
(#) janigel válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 7, 2019 / 1
 
Hát Te aztán jól kiszúrtál velem.
Ahányszor bekapcsolom a gépet mindig a képnél kötök ki.
Nem tudok betelni vele, ez kiállításra való.
Amatőr viszonylatban az első helyen áll.
De szerintem ez a munkád is, Te biztos hogy tervező mérnök vagy.
Ez aztán igazán profi, még egyszer GRATULÁLOK.
(#) sany válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Több mint szuper!
Esetleg az előlapról is tennél fel képet?
(#) Marko Ramiusz válasza Medve hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
70 mérföld????
(#) elektroncso válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Nov 7, 2019 2 /
 
Az elektronikában az alkatrészek lábtávolságánál sok helyeken nem mm-t hanem mil-t (ezred inch) használnak. Már csak azért is, mert sajnos (pár CCCP IC kivételével) az IC-k lábkiosztása nem metrikus rendszerű.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
(#) granpa válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Ezt kérem pontosítani.
(#) Alkotó válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 1
 
Minden esetben egy mennyiség megadása a mérőszámból és a mértékegységből áll. Akármilyen alakú, formátumú a mérőszám, és akármilyen a mértékegység, a kettő együtt egyértelműen meghatározza a mennyiséget.
Az alkatrészek definiálásánál általában a hosszúság (távolság) kap jelentőséget. Ha pl. 2 kivezetés távolsága 0,5 col, akkor az hajszál pontosan azonos a 1,27 mm-el. Tehát ha tudjuk a mérőszámhoz tartozó egységet, akkor az információ pontos.
Kilóg ebből a sorból a műszaki rajzok nagyon széles köre, mert ott egyszerű kimondás alapján rögzítették, hogy ha nincs egység megadva, akkor minden mérőszámot mm-ben kell érteni.
Talán annyi előnye lehet ragaszkodni valamilyen egységhez, mert azzal könnyebb számolni, ha abban esetleg egész számokkal leírhatóak a méretek. De a mai tervező programok rasztereinek beállítása nagyon könnyen megtehető, tehát akár gondolhatunk a méretre úgy, mint a beállított raszterünk valamilyen többszöröse.
Megjegyzem, ma egyértelmű szabály van arra, hogy minden alkatrészméretnek mm-ben is meg kell lennie az adatlapon. Én ennek külön örülök, mert jobban el tudom képzelni mekkora is egy-egy távolság.
Érdekesség: Faiparhoz közeli területen dolgozom, és itt rendszeresen előfordul olyan rendelés, amiben pl. egy pallót így adnak meg: "50x15x4". Tehát az első szám mm, a második cm, és a harmadik m-ben van.
(#) teddysnow válasza janigel hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Idézet:
„és nem látok átkötést. Ez külön jó pont.”


Most már akkor értem a 0 Ohmos ellenállások piaci igényét és célközönségét.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Nem Neked, de szomorúnak tartom, amikor egy szakmában odáig alacsonyodnak, hogy nem követelik meg a méretek szabványos jelölését, mivel az nem szokás kérdése lenne.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Idézet:
„rendszeresen előfordul olyan rendelés, amiben pl. egy pallót így adnak meg: "50x15x4". Tehát az első szám mm, a második cm, és a harmadik m-ben van.”

(#) Karesz 50 válasza janigel hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 3
 
Még egyszer köszönöm
Előerősítőből ez a hattyúdalom. Ennél sem szebbet, sem jobbat nem tudok és nem is akarok már csinálni. Szerintem kifogástalan a hangja és különösen büszke vagyok a Reed-relés hangerő-szabályzóra amit évekig finomítgattam. Most már bemeneti jel nélkül csak a relék halk kattogása hallatszik ki az előfok dobozából, zenénél pedig észrevehetetlen, hogy nem analóg poti szabályoz, nem hallatszanak ki a "lépcsők".
(#) Karesz 50 válasza sany hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 15
 
Köszönöm! Tessék...
(#) Karesz 50 válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 6
 
Számold meg az átkötések számát a jelútban... légy szíves.
(#) sany válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Köszönöm! Gondoltam az sem egy csúnyaság.
(#) morgo válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 9
 
Ha lenne benne átkötés, az mit vonna le az értékéből? Annak ellenére, hogy néhányan ördögtől valónak gondolják az átkötéseket, sok esetben korrektebb megoldás, mint tekergetni a jelutakat teljesen értelmetlenül.
(#) sandor1632 válasza morgo hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 3
 
Nincs semmi baj az átkötésekkel, pár embernek ez a heppje, hogy az rossz..
Nézd meg a Philips CD 304-es paneljét, meg sem tudom számolni azon mennyi átkötés van, mégsem ront az értékén..
(#) Karesz 50 válasza morgo hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 1
 
Teljesen igazad van. Ha tekergetni kellene a jelutakat én is inkább átkötöm, de ha a rövid jelúttal meg tudom oldani és átkötés nélkül, azt azért korrektebbnek érzem.
(#) teddysnow válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Én még a jelutat sem találom, megmondom őszintén. Csak most világosodott meg, hogy vannak akik nem használják és helyette 0 Ohm -os ellenállást tesznek az átkötésfóbiások. Engem nem zavar az átkötés.
(#) teddysnow válasza teddysnow hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Most látom te is használsz 0Ohm-ost. Le vagyok maradva.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2019
(#) janigel hozzászólása Nov 8, 2019 /
 
Sziasztok !
gondoltam hogy ekkora port kavarok a megjegyzésemmel.
Idézet:
„Egyoldalasban tervezted, és nem látok átkötést. Ez külön jó pont.”

Ezt én nem azért írtam, hogy hátrány lenne az átkötés, mert én is sokszor használom.
Semmi bajom nincs az átkötésekkel (csak látnátok a nyákjaimat mennyi van rajtuk).
Sőt a gyári készülékekben is sokszor megtalálható.
Nekem az tűnt fel, hogy egy ilyen áramkört átkötés nélkül tervezett meg egy oldalra.
Ez azért nem mindig egyszerű.
(#) Zoli_bácsi válasza morgo hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 1
 
Jajj, de nagyon egyet értek!!! Egy átkötésnek ugyan olyan létjgosultsága van, mint bármelyik alkatrésznek.
(#) adapter válasza morgo hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Nekem olyan tanárom volt aki eretnekségnek tekintette az átkötéseket, pont levonások voltak miatta, így ma sem tudom ezt a rossz beidegződést levetkőzni, így sikerülni is szokott egy túlbonyolított nyák szörnyű topológiával, ahelyett, hogy egyszerűen átkötés lenne benne.....
Következő: »»   1534 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem