Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   845 / 1116
(#) krauszkrisztian14 válasza pittti hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Nincs minden biztonsági mentve.
A lemezt nem lehet visszaállítani régebbi formájára?
(#) pittti válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Rendszervisszaállítást tudsz csinálni, viszont ez a képeken, dokumentumokon végrehajtott változtatásokat nem állítja vissza (gondolhatod, így logikus).
(#) krauszkrisztian14 válasza pittti hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Akkor bukta?
A képeimből nem lesz semmi?
(#) attika válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Szerintem elég világosan leírta neked pittti, melyik az a rész amelyiket nem érted?
Írd le és megpróbálok segíteni.
(#) pittti válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
Amennyiben nincsen róluk biztonsági mentés, sajnos igen - így jártál...
(legalább legközelebb nem mászkálsz mindenféle kétes letöltő oldalon)
(#) bbb válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
A zsarolóvírusokra néha jön ki visszaállító a különböző víruskergetős oldalakon, mint a Kaspersky labor. Ha szerencséd van, akkor pár hónap alatt találsz hozzá visszafejtőt.

Sajnos a magad kárán tanultad meg a leckét, miszerint menteni kell, több helyre és bizony, OFFLINE másolatokkal megspékelve! (Nekem pl. idehaza a NAS mellett van egy HDD a szekrényben, amire párhetente szoktam kimenteni a NAS tartalmát, s a gépeinkről a NAS-ra mentünk.)

Amit még ilyennél nem próbáltam ki (szerencsére nem volt rá szükség), hogy vajon a SHADOW COPY is sikeresen megfertőződött-e, illetve pl. a Testdisk vissza tudja-e hozni a korábbi állapotot.
Az előbbit nagy valószínűség szerint nem kapcsoltad be (helyet foglal, de ekkor működik a korábbi verziók visszaállítása a jobbklikknél), az utóbbi meg a felülírt fájlokat vagy visszahozza, vagy nem.
(#) pittti válasza bbb hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Valóban vannak ilyen oldalak, és körülbelül három évvel ezelőttig lehetett is az akkori zsarolóvírusokra dekódolót találni (kár, hogy nem mindegyikre)

Sajnos az újabb dögök már fejlettebbek - például egyedi kulcsot használnak minden egyes fertőzéskor, amit visszaküldenek a „fejlesztőnek”. Ez azt jelenti, hogy ha valaki fizet, szerencsés esetben kap egy dekódolót amivel a saját fájljait vissza tudja állítani - viszont az ugyanezzel a vírussal fertőzött szomszédét már nem!

Szintén az újabb vírusok „kedvessége”, hogy a Shadow Copy bekapcsolása semmit sem ér, jellemzően ezt intézik el legelőször...

A file visszaállítás sem működik mint a régebbiek esetében - azok ugyanis először kódoltak, kiírták a kódolt állományt, majd az eredetit törölték. Tehát egy adatvisszaállító programmal lehetőség volt legalább az állományok egy részének a megmentésére. Az újabbak sajnos először kódolnak, majd az eredeti állományt felülírják változó bitmintával, végül ugyanerre a helyre mentik a kódoltat - ergo semmi lehetőség nincsen akár csak egynek is a helyreállítására!

Marad a legelsőnek ajánlott módszer: menteni, menteni, és megint csak menteni...
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2019
(#) Szasza9668 hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Sziasztok.

Valószínűleg idióta kérdés.
Bios 5 gb ramot lát. 32bit linux le tudná kezelni?

Köszi!
(#) pittti válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Semmilyen 32 bites oprendszer nem tud 4 Gigánál több memóriát kezelni.
(vagy még annyit sem...)
(#) Doky586 válasza pittti hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
16 bites procival szerelt gépek (pl Z80 vagy C64 család tagjai) még tudtak 2^16=64kB-nál nagyobb memóriát címezni, sok gyárilag 128k szerelt gép volt, Enterprise128 akár 1MB ramot is kezelt a Z80 16bites címbuszával.. Ezen módszerek mára feledésbe merültek?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2019
(#) pittti válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
A 16 bites Win98 pedig 1 Gigát - ezeket én is mind tudom.
Viszont itt 5 Gigáról volt szó - nem értem a válaszod lényegét!
(#) Doky586 válasza pittti hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
A win 3.11 a 16 bites. A win98 már 32 bites!
(#) nedudgi válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Ezek a gépek a címbusz maximumánál nagyobb memóriát hardveres támogatással tudták kezelni. Manapság nincs igény ilyesmire...
(#) kadarist válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Ezek 8 bitesek voltak.
(#) pittti válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
„...A win 3.11 a 16 bites. A win98 már 32 bites!”

Igazad van, ezt benézem! (hiába, régen volt már hogy használtam!)
(#) Doky586 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Igen. A CPU adatbusza 8 bites volt, de a címbusza 16 bites volt.
(#) bbb válasza pittti hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Nem néztem meg melyiket kapta be. Ezért mondtam én is a mentés fontosságát. 15év képeit elveszteni nem vicces, megértem, ha kétségbe van esve, de hát örök tanulság - MENTENI KELL!
Én pl. a fényképezőmről addig nem szoktam törölni a képeim, míg a korábban említett PC->NAS legalább meg nincs. Utána meg persze a NAS->OFFLINE (szekrényben lévő HDD) mentés is megtörténik, csak az ritkábban.
Egyszer a cégnél is sikerült beleszaladni ilyenbe. Az igazán durva az volt, hogy a Linuxon futó FTP megosztást is behúzta magának a vírus (sajnos fel volt csatolva a fertőzött gépnek). Még jó, hogy (többnyire) van kazettás mentés
A legjobb ellenszer ezek ellen a felhasználók képzése, informatikai biztonsági tudatosítása.
(#) KaloLaci hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Sziasztok! Nem pont ide kapcsolódik de felteszem a kérdésem. Optikai net-em van.. volt egy régi rutim siemens, feszt lefagyott,,, kaptam eggy asust, ami alapból win 7, de én xp-t használok, az istennek nem tudok belelépni, talán a 32 bites rendszer a gond? Ha 10-es alól beállítják nekem az megoldás, vagy felejtsem el? Köszi!
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Üdv!
Kiderült, hogy minden le volt mentve egy régi winchesteremre.
A vírus rajta lehet még a gépen?
Érdemes újrarakni?
Előre is köszönöm!
(#) tibibalogh520 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Már miért ne lenne rajta?
Takarítsad le az egészet! Formázd, és telepítsd újra.
Addig a mentett winyót se tedd rá a gépre, mert...
(#) krauszkrisztian14 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Rendben
Köszönöm!
(#) minitrue válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Igen, kivéve ha a kernelt kiterjesztett memória támogatás nélkül fordították, ami nem jellemző átlagos disztribúciók esetében.
Pittti válasza Windows operációs rendszerekre érvényes.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2019
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Ha a CPU is és az alaplap is tud 6GB ramot kezelni akkor inkább x64 linuxot használj, mert a 32bites linux hamarabb ki fog kopni mint a 32bites windows..
(#) Szasza9668 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
64 bites openmediavaulttal próbálkozom. Eddig nem sok sikerrel.
Teljesen új nekem ez a linux izé. Ráadásul Az OMV-ben csak kívülről van grafikus felület, a szerveren csak konzol elérhető. A két gép között meg egy garázs és egy pince.....
Valahogy rákötöm majd a konyhai tv-re és beviszem a szervert. Úgy könnyebb lesz.
Egy hp t610-ből szeretnék egy nas-t kreálni. Kiváncsi vagyok mennyire jók ezek a freenas rendszerek....

Köszönöm!
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Adott egy WinFast TV2000 XP Expert analóg tuner kártya. A "Windows Media Center" nem látja:
Idézet:
„TUNER NOT FOUND
The tuner hardware is either malfunctioning or not installed. Please ensure that both the tuner hardware and a valid tuner hardware driver are installed.
[OK]”
DScaler magától felismeri és kis beállítás után megy is vele, csak eléggé gyenge a teletext megjelenítése (bármely megjelenített oldal eléggé hiányos), ezért gondoltam volna hátha a "Media Center" jobb lesz, de be se engedi állítani. Szerintetek miért nem akar működni?
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Milyen Op rendszer alatt?
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Windows XP Professional! A gép korából adódóan sem mehetne rá újabb...
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 18, 2019 /
 
Idézet:
„megy is vele, csak eléggé gyenge a teletext megjelenítése”
Hagyd a fenébe a teletextet.. örülj hogy működik..
(#) SzervízMacska válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 19, 2019 1 / 2
 
Én már az egészet unom, havonta előjön ezekkel az analóg tuneres marhaságokkal..
És akkor a szigetelőszalagos, melegragasztós stb. tákolmányai még szóba se kerültek.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
De a kérdés az az hogy a Windows Media Center miért nem látja a tunerkártyámat? Minden egyéb programmal mködik csupán valamiért azzal nem...
Következő: »»   845 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem