Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Buderus Logano 124 gázkazán
Lapozás: OK   1 / 1
(#) AJabraham86 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Szép napot Mindenkinek! Buderus Logano 124 kazánom nem gyújtja be az alaplángot. Az égőrelé kigyullad, újraindítása után sem kapcsol gyújtólángot. Az alap hibaforrásokat mint gázhiány , oxidos égőfej vagy elektródák , fúvóka tisztítás után az elektronikus gáz szelepből kiinduló alumínium gyujtólánghoz vezető csö szorító csavarját kivettem és így próbáltam újra . Megállapítva,hogy a gáz szelep gyújtás közben nem adja a gyújtólánghoz szükséges gázt és ezzel meg is érkeztem a hiba kiiduló forrásához, ami szerintem az elektronikus gáz szelep én lehet. A kérdésem ,hogy hogyan tovább? Gáz szelep csere vagy a relé nem ad ki olyan jelet ami nyit valamit a szerepben és a relézést kell cserélni. Köszi.
(#) Elektro.on válasza AJabraham86 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Szerintem jó eséllyel gázszelep hiba.
Nekem a Radianton volt tavaly cserélve.
(#) tiggersoft válasza AJabraham86 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
A Buderus-ok gyengéje... Az előző munkahelyemen 3db 424-es volt, néhány havonta kellett gázszelepet cserélni valamelyiken. A legtöbbször látható is volt rajta, hogy megégett.
(#) AJabraham86 hozzászólása Nov 14, 2019 /
 
Buderus Logano 124 típusú álló gázkazánom gázszelep hiba. Köszönöm a gyors hozzászólásaitokat ! Valóban a gázszelep elsődleges és leggyakrabban előforduló hibái közé tartozik a két mágnes tekercs közül az egyik megáll és nem húz be. Itt a gyújtólánghoz nem adott gázt miközben a satronic 812 -es vezérlő hibátlanul adta a gyújtást. A donor megoldás jöhetett szóba egy Wolf kazán gázszelepéből. ..mellesleg egy mostani beszerzesből egy Buderusba való Honeywell gázszelep csak átalakítószettel 185.000.-Ft és nincs más ha újra van igény. ! Szóval a felső hibás tekercset kivettem a 2db lehúzó csavart megbontva ,a takaró műanyag átlátszó védőburkolat visszahelyezve a donor alkatrész felső műanyag kiálló pereme miatt milliméteres eltéréssel ,de ráilleszthetővé vált. A gyujtóláng csövet még nem raktam vissza ,hogy megbizonyosodjam a főkapcsoló és relé inulásakor gyújtás közben jön e a gyujtógáz a szelepből.. Rögtön hallhattam a tekercs behúzómágnes kattanásat és a gáz adást . A gyújtást megszakítottam a főkapcsolóval ,majd rögzítettem a gyújtóláng csövet a szelep tetején és egy kapcsolással tovább engedtem a folyamatot ami aztán hibátlan lett., eztán jöhetett a csavarzatok tömörségi ellenőrzése .
(#) ER hozzászólása Nov 27, 2019 /
 
Sziasztok! Buderus Logano 124 el van nekem is gondom... A jelenség: begyullad a gyújtó láng, majd pár másodperc múlva (amikor kellene indulni a fűtő lángnak) elalszik! A satronic 812.2 leold, hiba jelző lámpája kigyullad! A kazán kijelzőjén a hibaüzenet: ÉGŐRELÉ HIBA H18! Köszönöm előre, ha valaki tudna segíteni!
(#) netember hozzászólása Dec 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Buderus Logano G234 kazánunk van otthon.
A Satronic TF812 vezérlő pár éve cserélve lett a Honywell 972-re.
Nem sokkal ezután furcsa hiba jött elő, időnként (nem mindíg) nagyobb nyomással engedi be a gázszelep a gázt és olyan a kazán hangja mint egy rakétáé...
Kikapcs bekapcs után normális, vagy gázcsap elzárás lassú nyitás után is időnként helyreáll.
Az eredeti DUNGS BM 762-012 gázszeleppel kezdte, vettem hozzá bontott Hanywell VR4601CB1024-et, azzal is csinálja időnként. Utóbbihoz láttam neten: GAS REGULATOR V5306E 1143
Van valakinek tapasztalata ebben, érdemes kicserélni? 2 csavar tartja.
Vagy olyan szakember is érdekel, aki kijön Isaszegre megcsinálni nem csillagászati áron.
Köszi!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem