Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 300B SE
 
Témaindító: konyak6, idő: Okt 15, 2019
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 8
(#) TAttila77 hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Itt is vanegy:
http://www.tubebooks.org/tubedata/we300a_b.pdf
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2019
(#) 6C4C válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
O.K. De hogy lesz pl 30mA nyugalmi áramból 2000 Ohmon 3W???
Első sorban...
Nem értem
(#) MacGiver válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Már épp fel akartam tenni, a Hiraga könyvben (is) van. Tehát azt mondani, hogy 2,5K az optimális illesztés, a dolgok túlzott leegyszerűsítése. Ez a gyári táblázat közérthetően hozza a fizikát a triódák esetében, amit a diagramokból is ki lehet olvasni:
1. Nagyobb tápfesz, nagyobb teljesítmény.
2. Azonos tápfeszültség esetén nagyobb illesztő ellenállás: Kisebb teljesítmény, kisebb torzítás.
Mint egy étlap. Mindenki kiválaszthatja a neki megfelelő beállítást, kísérletezhet. Pl. azonos kimenő teljesítményt többféle beállításban el lehet érni, más illesztéssel. De ha más az illesztés, már a kimenő trafó tulajdonságai is bejönnek a képbe. Nehéz szakma.
És még szóba sem került a cső gyártója, alkatrészek, csillagállás, stb..
(#) 6C4C válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
30mAx0,7=21mA
21mA2x2000=0,882W
A megígért 3W helyett...
Mit rontottam el???
(#) MacGiver válasza 6C4C hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Ez az első sor. A többi sem stimmel?
(#) 6C4C válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Pl... 350V 60mA 2000 Ohm 10,2W
Nekem valahogy 3,5W jön ki.
MIÉRT???
A gyártó csak jobban ért hozzá...
(#) TAttila77 válasza 6C4C hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Úgy, hogy az anód táp csak 200V. Ott figyel.
(#) 6C4C válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
...csak az áramkivezérléssel számoltam. A belső ellenállás meg a tápfeszültség szóba sem került. Így sem jött össze az ígért 3 W
(#) MacGiver válasza 6C4C hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Meg kellene nézni a jelleggörbéket. Mindkét esetben az általad kifogásolt beállítás alul illesztett, nagy torzítással. Nem ismerem a majdnem száz éves mérési eljárásokat, de akár rácsáramos üzemmódban is mérhették, ez akár meg is magyarázhatná a nagyobb kimenő teljesítményt..
(#) TAttila77 válasza 6C4C hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Gondolom aki hajdanában-danában kiötlötte az tőlünk bizonyára sokkal jobban tudhatta. Én, ha létezne időutazás szivesen betekintenék abba az alkotóműhelybe, ahol az első 300b-t pl. mozi erősítőnek beépítették a hangos fim kezdetén. Az a 300b-k 300b-je lehetett minden bizonnyal. De hamar unnám, mert nem lenne jó abban a korban nekem, mert nem szólhattak valami hű de szuperűl azok a Westwrn tölcsérek. Akkoriban még a hangszórók se tudtak se szép mélyeket, se szép magasakat. ordítani biztosan tudtak. A történetek, a legendák sokkal érdekesebbek mint a cső valódi tudománya. Manapság már van vagy két nagyobb tudású is a KR-nek és az Emission labsnak horror áron ki is lehet rimánkodni belőlük 20W-ot. Szerintem az már nem 300b, az egy olyan formályú mai cső ami árnyéka önmagának.
(#) 6C4C válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Rácsárammal kapcsolatban végülis igazad lehet... Bár akkor is kicsit sántít nekem az a táblázat.
Karakterisztika ide vagy oda... Áramkivezérlés...
(#) 6C4C válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Jól tudod hogy egy A1 osztályú végcső nyugalmiáramának 0,7szerese lehet az effektív anódváltóáram.
Ez pedig szerintem a 40-es években is ilyen kis effektív teljesítményt produkálhatott ilyen anódterhelésen... Ismétlem, javítsatok ki még mindig nem értem ezt a táblázatot...
(#) MacGiver válasza 6C4C hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szerintem fogadjuk el. Primer oldali teljesítményről van szó. Ha valaki 300B SE-t akar építeni, én a középutat javasolnám. 350V, 60 mA, 4K, 7W.
Szerencsére a hallás nem lineáris, 1 és 10 wattos erősítők között csak kétszeres hangerőt tudunk detektálni.
(#) 6C4C válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Nekem teljesen jó ahogy van... De akkor sem értem Az Általad közölt munkaponttal/illesztéssel viszont egyetértek.
További sok sikert a fejlesztéshez/építéshez MINDENKINEK!
Üdvözlettel:
6C4C
(#) MacGiver válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Idézet:
„Én, ha létezne időutazás szivesen betekintenék abba az alkotóműhelybe, ahol az első 300b-t pl. mozi erősítőnek beépítették a hangos fim kezdetén.”

Te is tudod: időutazás nem létezik. Az eredeti 300B és társai egyszerű (no majdnem) egyszerű távbeszélő/telefon alkalmazásokra fejlesztették ki. Pl. telefon kábelek meghajtására.
(#) TAttila77 válasza MacGiver hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 3
 
Igen, az óceán mélyén. De mikor a hangosfilm megjelent a két háború közt (úgy rémlik) akkor ezeket a csöveket használták erősítőkben. Mivel igen csekély produktumaik voltak óriási tölcséres hansugárzókat hajtottak meg velük. Pl. a japánok előszeretettel szeretik lemásolni azokat, fellelhető egyes ottani hifisták tulajdonában itt ott egy-egy hajdani ilyen páros. Ráadásúl az igazi elvetemültek minél régebbi kiadást próbáltak megkaparintani különböző aukciókon, hatalmas darabok, és régi nyomású lemezeket korabeli lemezjátszókon, korabeli zenéket hallgatnak. Néha elvétve látni ilyen hangrengdszerekről képet itt ott, különböző cikkekben beszámolókban. Én sosem lennék ennyire elveteműlt.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2019
(#) sutemenyx válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Valóban, 1938-ban jelent meg a 300B és tényleg először telefon vonalerősítő volt. Aztán elég hamar átkerült audio vonalra. Akkoriban, a 40-es években már voltak igencsak komoly hangsugárzók is. Mondjuk érdemes megnézni a WE 753C-t. Van róla youtube-on video, azert nemsemmi hogy szol. Európában is a klangfilm -ami szintén mozihangositasra szakosodott- már gyártotta a durvábbnál durvább szélessávú hangosítást. Ezek is mostanra rendkivul ritka és “sought after” darabok. Ha jol tudom, az a technika került át a haboru utan az NDK-s VEB-hez, akik pl az RFT L3060PB-t is gyartottak.
(#) TAttila77 válasza sutemenyx hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Azon a képen Tim De Paravicini áll egy ilyen gigantikus tölcsér előtt és magyaráz. S basszus meg alatta figyel fából, kilèpo nyilások szövettel takartak.
(#) TAttila77 hozzászólása Nov 28, 2019 / 1
 
Üdv mindenkinek. Ma jöttek meg a csöveim, ismeri valki, hallottátok már szólni?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) biji válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Szia!
Szép cső ,de hallani még nem hallottam szólni.
A kimenő milyen vasra készül majd?
(#) TAttila77 válasza biji hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Már készül. Egy meg van tekerve a másik várat magára mert elfogyott a derót
Ha hazaértem teszek egy fotót a kimenőről. S csövet nem ismerem de nagyon jó márkánál tartják. Ez egy alap típus. Direkt nem akartam kezdésnek csudacsövet venni.
(#) TAttila77 válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
A kimenő 16cm2 vaskeresztmetszeten 4k/6ohm, 1950/80 menet. 5 prim./ 6 szek. osztással. 106-os a speciális hőkezelt, visszaeresztett Grain Oriented Steel trafó vas. Nem kicsi, de szeretem, ha van elég basszus, ki nem állom, ha csak nyávogna a végfok.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2019
(#) biji válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Nekem csak SM102B vasaim vannak, abból lesz majd valamikor.
Nekem ilyen csövek lesznek benne:

https://www.ebay.com/itm/Matched-Pair-300B-Vacuum-Tube-HIFI-Amp-JJ-....l2649
(#) biji válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Milyen vastag huzallal tekered? Milyen széles a cséve belseje?
(#) TAttila77 válasza biji hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Na akkor tudjál róla hogy én is néztem ezt, a fajta 300b-t, de mivel előzetes informálódásom végett a Psvane tipusokqat eléggé megbízhatónak mondják és az én csöveim az alapszériás tipusok ezt nem mertem megvenni. Ídegen nekem azon kívűl, hogy szép, de mivel ezek is ugyan onnan jönnek mimt az enyémek, még azt is megkockáztatnám, hogy egy ugyanazon helyen készűlnek. amúgy később végűl Genalex Gold Liont fogok beszerezni. Már rég hallottam, hogy ezek hagja mindenek feletti. erre a napokban olvastam vagy két külföldi 300b-s tesztet különböző gyártókéval, mindkettőnél torony magasan a Genalexes nyert, Még a KR-t, Emission Labsot is verte.
(#) Ge Lee válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Jó ára van. Az Amazonon van 269 dodóért is, csak hát arra meg még jön tréfa meg vám.
(#) biji válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Huzal átmérő, cséve szélessége?
(#) TAttila77 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Igen. Majd ha megnyertem az euró jackpotot veszek egy párat. Míg játszadozok az áramkörével addig jó a Psvane mèg nagyon is. Azt mondogatják nagyon barátságos a Genalex hangja a többinek vékonyabb gyengébb a mélye meg a magasa is ehez viszonyítva.
(#) Ge Lee válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Iparkodjál, mert én már várom a hangjával kapcsolatos beszámolót.
(#) Ge Lee válasza biji hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Lehet hogy tévedek, de ha jól láttam abban is ilyen cséve van, a doksiban ott vannak a méretek.

Most nézem ez nem jó oldal mert csak 96-ig van.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem