Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   181 / 210
(#) jpocok válasza mazso1988 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Köszönöm válaszodat! Dehogy marad a helyén, éppen azért kell valamihez hozzálakatolni. Ha önmagában a 4 furatot beállítom az 1.27 mm-es raszteren a megfelelő pozícióba, majd átváltok 2.54 mm-re, akkor bizony az első rendezésnél átugranak a 2.54 mm-es rácspontra. Sőt, még akkor is, ha nincsenek kijelölve, hanem csak más alkatrészeket igazítok a rendezéssel!
(#) niedziela válasza jpocok hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Próbálom megérteni a problémád, de....
A 2.54 -es raszter az 1.27 többszöröse, nincs hova ugráltatni az alkatrészeket, mert azok mindig raszteren maradnak. Sőt az 1.27 összes többszörösén is raszteren marad.
Amit nem jelölsz ki az pedig nem ugrik raszterre ez 100 %.
(#) jpocok válasza niedziela hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Már hogyne volna hová "ugráltatni az alkatrészeket"! Ha egyszer a páratlan számú 1.27-en helyeztük el a szemeket, akkor a 2.54 szerint pontosan félúton lesz két rács között! Éppen emiatt kell használni az 1.27-et, mert különben elég volna a 2.54 is!

Kipróbáltam egy tiszta lapon, közvetlenül a program indítása után. Felraktam 4 forrszemet az 1.27-es raszteren (csak ennyit, semmi mást). Átváltottam 2.54-re és a rendezés hatására mind a 4 forrszem átugrott a legközelebbi 2.54-es rácspontra. Pedig egyik sem volt kijelölve!

Na de nem is ez a bajom, mert már több, mint 10 éve használom a programot, hozzászoktam és eleve rögzítem azt, amit nem a 2.54-es raszter szerint helyeztem el.

Az a gond, hogy az első hozzászólásomban bemutatott panelek egyikén működik, a másikon pedig nem működik a rögzítés. Hogy még pontosabban fogalmazzak:

Elkészítettem az első panelt, a 4 forrszemet lelakatoltam a kijelzőkhöz és tökéletes lett, nem mozdulnak el. Készítettem egy másolatot az első panelről, töröltem belőle a fölösleget, rátettem a 8 db IC-t, hozzálakatoltam a 4 forrszemet és ez mégis elmozdul!
(#) jpocok válasza jpocok hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Bocs, rosszul írtam! Volt még egy furat a 2.54-en is, azt jelöltem ki, mert különben nem lehet rendezni. De a 4 sarok furat nem volt kijelölve és mégis elmásztak a helyükről!
(#) niedziela válasza jpocok hozzászólására (») Nov 13, 2019 / 2
 
Mond el hol rontom el, mert nálam nem ugrál.

raszter.avi
    
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Már tudom mi a probléma gyökere, nem használsz raszter-osztást.
Ettől függetlenül ami nincs kijelölve az nem mozog.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2019
(#) jpocok válasza niedziela hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Arra nem tudok válaszolni, hogy nálad miért nem ugrálnak a jelöletlen objektumok, de szerintem ez mellékes.

Az egyetlen fontos kérdés: hogyan lehet a finomabb felbontású raszteren elhelyezett alkatrészeket úgy rögzíteni, hogy a rendezés során ne mozduljanak el? Tervezés közben nem akarok egyesével válogatni száz objektum közül, hanem Ctrl+A-val kijelölöm az összeset és úgy igazítom.

Eddig működött (több, mint 10 éven át), hogy a kérdéses objektumokat hozzálakatoltam a 2.54-es alkatrészekhez és akkor nem mozdult többé. De ezen az egy terven sehogyan sem tudom megoldani, mindenképpen elmászik és viszi magával a 2.54-es alkatrészeket is!

Nem értem, mit jelent az, hogy "...nem használsz raszter-osztást...". Esetleg azt, hogy nincs bekapcsolva a képernyőn a raszter? De igen, használom a bekapcsolt rasztert, különben hogyan helyezhetném el az alkatrészeket.
(#) jpocok válasza niedziela hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Készítettem egy teljesen új lapot, mert arra gondoltam, hogy valamilyen belső hiba okozza ezt a jelenséget. Az új lapra teljesen új alkatrészeket tettem fel. A négy sarok-furatot hozzálakatoltam az IC-foglalatokhoz... és ugyanúgy elmászik a rendezésnél, mint a régi rajzon!

Ismételten mondom, hogy eddig jó volt ez a lakatolós módszer, csak ennél az egynél nem működik. De akkor sem, ha teljesen nulláról kezdem, új alkatrészekkel. Az első panel, ahol a kijelzőkhöz lakatoltam a sarok-furatokat, most is tökéletes. Egyszerűen nem értem!

Eszembe jutott, hogy nem képezek csoportot az alkatrészekből, hanem egyesével lakatolom össze azokat: tehát egy furat egy IC-tokkal. De így se működik!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2019
(#) gulyi88 válasza jpocok hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Sok sok év alatt én sem tudtam rájönni, hogy mi alapján dönt a program, ha egy "merev" objektumot kell raszterra illeszteni, melyik pontját választja ki (legfőképpen hogyan választja ki), és teszi raszterra. (nem függ az időbeliségtől (melyiket tettem le késöbb), nem függ a tájoltástól sem (origóhoz mért helyzetek))
Érdekelne, hogy hátha van valakinek erről megfigyelése, sejtése.
(#) jpocok válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
De jó, hogy említed, lényegében nekem is ez a gondom! Egyszerűen kiszámíthatatlanul működik a program!

Viszont az én problémámat sikerült végre megoldani!

Töröltem a négy sarok-furatot. A jól működő rajzból átmásoltam a sarok-furatok plusz kijelzők csoportot, majd szétlakatoltam és a kijelzőket töröltem belőle. Ezek után a megmaradt sarok-furatokat összelakatoltam az IC-foglalatok csoportjával és így többé már nem mozdulnak el

De most meg azt nem értem, hogy korábban miért volt hibás, hiszen eleve úgy készült, hogy a jól működő lapról csináltam másolatot. Mindegy, a lényeg, hogy működik!
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Semmi nem véletlen.
Az adott nem raszteren lévő pont, legközelebbi raszterre ugrik.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Raszterre igazítás - ki lehet próbálni, mert mindig a legelőször elhelyezett pl. furathoz igazodik a többi.
- pl. állíts be egy 158,75 um raszterméretet
- tegyél le egy furatot X: 25,4 mm Y: -25,4 mm-re
- random szerűen helyezz el össze vissza körülött kb. 10 furatot
- állítsd át a raszterméretet 1-el nagyobbra - 0,3175 mm-re
- nyomd meg a "snap to grid" gombot, a legelőször lehelyezett furat a helyén marad, a többi közül az ugrik (elmászik) amelyik nem a 0,3175 raszteren helyezkedett el a 158,75 beállításnál.

Valószínű a másik verzió, hogy a nem raszteren elhelyezett furat ugrik a legközelebbire, ha megnyomjuk a raszterre igazítás gombot ...
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2019
(#) jpocok válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Ott a pont Godypapa! Bár nem nekem címezted, de köszönöm a megoldást! Valóban úgy működik, ahogyan leírtad. Tehát az elsőként elhelyezett alkatrésznek kell pontosan illeszkedni a raszterre és utána ehhez lakatolhatjuk majd azokat, amelyeket rögzíteni akarunk.

Köszönöm!
(#) gulyi88 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Nem erre gondoltam, hanem:
ledobsz random három furatot egyiket sem raszterpontra! Összelakatolod és utána cakompakk teteted raszterra.
Most hogy figyelem mégiscsak az időbeliség a meghatározó, az összeragasztott objektum "legöregebb" legrégebben a munkalapra behozott elemét teszi hálóra!
(Valamint ahogy látom a vonal objektumnál magasabb prioritása van a furat objektumnak!)
Vagyis jpocok előbb tedd le az IC-t és utána a négy furatot (majd lakat és raszterra), akkor az IC 1.láb kerül raszterra, minden más kényszerűen mozdul) (vagyis, ha IC/1 éppen raszterponton volt, akkor ott is marad, és minden más is a helyén marad).
Ha a négy furatot teszed előbb és utána az IC-t, akkor a legeslegelső furatot teszi raszterra és minden más kényszerűen mozog
(vagyis ha IC/1 raszterponton volt, de az első rögzítőfurat nem, akkor az IC elmozdul a raszterről, elviszi az elsőszámú rögzítőfurat behúzatása! ).
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2019
(#) jpocok válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Igen, a te kérdésed tényleg eltér egy kicsit az enyémtől, mert egyetlen alkatrészen belül kérdezed a rendezés szempontjait. Ezen már én is gondolkodtam, hiszen vannak például milliméteres raszteren megszerkesztett alkatrészek, amelyeket sohasem lehet tökéletesen illeszteni a hüvelykes raszterhez. Mégis azt látjuk, hogy az egyik furat pontosan rajta van a raszteren.

Valójában mégis ugyanaz volt mindkettőnk problémája és Godypapa válasza a megoldás: mindig a legrégebben elhelyezett objektumot igazítja rácsra a program. Ha ezt korábban tudom, elegendő lett volna a négy sarok-furatot törölni, majd újonnan feltenni és akkor a helyén marad.
(#) WaRL0 hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Sziasztok.
A csatolt lay fájlból, hogyan tudok vasaláshoz való nyák és beültetési rajzot varázsolni PDF formátumban?
Köszönöm.

psu.lay6
    
(#) niedziela válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Az alsó oldal nincs tükrözve.
A felső oldal tükrözve.
PDF-be nyomtatni pedig valamilyen virtuális nyomtatóval tudsz, ebből millió van a neten.
DocPrint.. PDFCreator...stb
(#) WaRL0 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Szóval ki kell mentenem képfájlba, aztán abból konvertálni pdf-be?
Így biztosan méretarányos lessz a rajz?
(#) niedziela válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Nem, ki kell nyomtatnod pdf-be.
Erre való a pdf nyomtató

Igy.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
(#) WaRL0 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Közben nekem is sikerült. Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) Alkotó válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
A "GDN" felirat nem elírás véletlenül?
(#) WaRL0 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Hát basszus, ez elírás persze, de hogy sikerült mind a kettőt elírnom
Köszönöm, ha nem szólsz reggel így nyomtatom ki.
(#) devergo74 hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Sprint layout 6 demóval mekkora nyáktervet lehet készíteni,
(#) niedziela válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Tökmindegy mert nem lehet menteni benne
(#) devergo74 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
És mit lehetne használni helyette, ami ingyenes és megnyitja a sprint layout fájlt? Ja, és lehet menteni?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
(#) niedziela válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ha sprint layout fájlt akarsz megnyitni, azt meglehet ezzel is, meg a viewer-el is.
A fájlt szerkeszteni és menteni csak a "nem demo" programmal lehet.
És itt ki is merültek a lehetőségek, mert ha lehetne más ingyenes programmal szerkeszteni és menteni is sprint layout fájlokat, akkor okafogyott lenne a sprint layout fizetett verzió, ahogy a demo is.
(#) brato hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Üdv!
Csak én vagyok béna vagy másnak sem sikerül frissíteni a programot?
Azt írja, hogy nem jó a win verzió.
(#) niedziela válasza brato hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
win7x64 frissült rendesen, bár kb 5 perc alatt tudta letölteni a fájlt.
(#) brato válasza niedziela hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Gyorsan letölti a fájlt el is indul a telepítő de a nyelv kiválasztás után hibát ír.
(#) niedziela válasza brato hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Én angol-t telepítettem, de ez gyakorlatilag mindegy mert ugyan azt telepíti igy is, úgy is.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
Következő: »»   181 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem