Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   215 / 259
(#) shopping21 hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
köszi! mindjárt meg is nézem!
(#) shopping21 hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Megnéztem, de semmi. csont száraz . a szűrőt is szétszedtem és nincs benne víz, semmi. a lefolyó csövet is szétszedtem, de az is csontszáraz. az normális?? nem kellene benne víznek lenni??
(#) shopping21 hozzászólása Nov 4, 2019 / 1
 
lehet, hogy azért nem indítja el a programot mert vizet vár? de akkor csöndben búg, nem?? ez hangos!
(#) Mosomasa01 válasza shopping21 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Félre értettél! A gépházba kerül víz! Az alján van két csavar azt kitekerve tudod levenni a lemezt ami felett van az elárasztás kapcsoló! Ehhez elkell borítani a mosogatógépet!
(#) Epu2 válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Ki is folyik a víz és akár a probléma is elhárul. Így jártam én is. Nekem a kifolyócső megrepedt.
(#) thamasz hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Üdv! WHIRLPOOL ADG 698 FD mosogatógépünk egy ideje nem áll le a program végén, végtelen ideig képes lenne mosogatni, holott a kijelző is már rég 0:00 időt mutat. Valahogy rájöttünk, hogy a "T" funkció gomb bekapcsolásával futtatott program esetén viszont szépen megáll dolga végeztével, minden rendben. Így használtuk, újabban viszont már a "T" gomb aktiválása mellett sem áll le. Kivéve a fix idejű programokat, mint a gyorsprogram és a tiszta vizes öblítés. Minden más program esetében amikor gondolom valamilyen mért paraméterekre hagyatkozik, nem áll le a gép. A napokban volt, hogy F3 hibát is dobott, de újraindításnál szépen lefutott a rövid program, és melegít is. Mi lehet a hiba? Hőérzékelő?
(#) Golfer hozzászólása Nov 13, 2019 /
 
Halló!
Elöszöris szeretném megköszönni itt mindenkinek, aki hozzájárult ennek a forumnak a müködéséhez!

A héten rámszabadult a "Hibaördög".
Elöször a komputerem döglött be, majd jött az asszony mosogatógépe.
De mivel nem voltam elég gyors, a mosógép is bedöglött.
Mivel ugye jól el voltam látva munkával, megpróbáltam a városunkban (Miskolcon) mosogatógépszerelöt szerezni. Nem hiszitek el, de egyszerüen nem találtam csak egyet, de az sem jött el.... Egyik azt találta mondani, nem érdmes javítani. Túl zsufolt a felépítése és csak a baj van vele....
Mindezt egy 3 éves gép esetében???
Nos mivel a mosogatógéppel nem boldogultam hozzáfogtam a mosogéphez.
Whirepool 4éves.
A "kedvesem" új mosószert vett és túladagolta.
Viz a gép alján. Honnan jött nem tudom. De tisztába tettem és megy.
Ezen felbuzdulva és egy pár You tube video után a vizszintszabályzót leápoltam /a slagot kitisztítottam és ez is megy.
Hát ilyen apróságok után nem is lehetne sokat kaszálni a mestereknek inkább vegyünk ujjat!!!
De akkor miböl élenek?
(#) Golfer válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Halló!
ide kattintson kedves úram!

https://media3.bsh-group.com/Documents/9000292337_D.pdf
(#) bermuda87 hozzászólása Nov 13, 2019 /
 
Sziasztok,

Van egy Fagor 1LF-017IX mosogatógépünk és a következező a helyzet:
Ha engedem a vizet a mosogatóban, akkor a mosogatógép aljában szépen elkezd feljönni a víz.
Nem a lefolyón keresztül folyik vissza, azt már kizártam.
Kollégák az aquastop szelepre gyanakodnak.

Valakinek ötlet?

Előre is köszi!
(#) gyök2 válasza bermuda87 hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Milyen módon zártad ki, hogy nem a lefolyóból megy vissza a víz? Az aquastop szelep lényege, hogy a mágnesszelepet közvetlenül a vizcsapra tekered fel és nincs a vízcsap és a mosogatógép között olyan víz bekötőcső ami állandóan nyomás alatt van. Próbáld ki hogy elzárod a vizet a gép előtt, és úgy folyatod a vizet
(#) bermuda87 válasza gyök2 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
A mosogatógép lefolyócsövét átkötöttem az eredeti helyéről a mosogató szifonja fölé. Mosogatáskor pedig tiszta víz jön fel a gépben, nem pedig habos-ételmaradékos. Ezért gondolom, hogy nem a lefolyónál van a gond.
(#) Mosomasa01 válasza bermuda87 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Idézet:
„Ha engedem a vizet a mosogatóban, akkor a mosogatógép aljában szépen elkezd feljönni a víz”
Ezt hogy érted? Kikapcsolt állapotban is jön a víz a gépbe?
(#) Mosomasa01 válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Nov 14, 2019 / 1
 
Jaa értem már! Aqva stopnak semmi köze, az a bejövő vízet zárja a cső elején. Simán visszafolyik a szifonnál a kifolyó csövön keresztül. Erre direkt vannak, mosogatógéphez szifonok amikben van tötés, hogy ne tudjon visszafolyni a víz!
(#) Epu2 válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Akkor a csatorna eldugult. Különben képtelenség , hogy a csőben lévő 2 dl víz visszafolyásként jelentkezik.
(#) maszek0005 válasza Golfer hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Nagyon szépen KÖSZÖNÖM az infót! Sikerült megoldanom a problémámat. Az Ön és a Főbérlőm hathatós segítségével, sikerült megoldani a problémát. Tisztelettel: Jani
(#) maszek0005 válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Ja bocsánat! A hibával és a megoldással kapcsolatos tájékoztató lemaradt: Az előző lakó az alsó tálcát nem a helyére tolta be, és az alsó forgófej mindig elakadt. Még egyszer köszönöm a segítséget! Jani
(#) bermuda87 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Köszi az infókat. Tegnap nyomozgattam és valóban az történik, hogy lefolyáskor visszajön a lefolyóból a levegő és az tolja vissza a leeresztőcsőben maradt vizet a mosogatógépbe. Én is arra jutottam, hogy a lefolyó van valahol eldugulva. Az is gyanús volt, hogy ha vizet engedek a mosogatóba, akkor lefolyás után kopogó hang hallatszik a lefolyóból.
(#) Nagyné mónika hozzászólása Nov 15, 2019 /
 
Sziasztok!szeretnèm segitsègeteket kèrni.van egy szívemnek kedves candy csf 4575 e n9ve mosogatógèpem.kedves megadta magàt.inditáskor menet szerint ki engedi a vizet.majd rendesen be is szivja.aztán gondolkodik pár percet ès kiengedi a vizet.só van benne.szűrő tiszta.öblitő helyett ecetet használok az öblitèshez.kèrdèsem voltve már ilyen problèmája valakinek?ès talált e rá megoldást?segítsègeteket előre is köszönöm.mèg egy kèrèsem lenne.helyesírás elemzők kimèljenek.
(#) Nagyné mónika válasza Nagyné mónika hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Bocsánat,így nem teljesen èrthető a problèmám. Neki futok újra. Amit előzőleg leírtam problémàt,azt folyamatosan csinálja. Kienged,beszív ès ujra kienged. Dugulás nem hiszem,hogy lenne. Mint írtam ecettel öblittek minden egyes alkalomal. Mielőtt beteszem az edényeket,előtte el öblittem őket,tehát kajamaradék sincs benne. Vizet rendesen beszívja. Azt megnèztem. Rendessen ki is szivattyuzik. Ezt is leteszteltem. Viszintben is van. Ezért nem értem,hogy miért csinálja.
(#) Epu2 válasza Nagyné mónika hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Ha az alján, minden mosogató gépben valami túlfolyás érzékelő. Ha víz van benne ilyen jelenségeket produkál. Fejre állítva kifolyik és akár mehet is tovább, ha nincs utánpótlás.
(#) Nagyné mónika hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Szép jó reggelt mindenkinek! Köszönöm szépen a jó tanácsot, de sajnos nem vállt be. Viszont már leszedtem a burkolatot azzal a lendülettel,hogy na majd én megcsinálom,de belsejét látva rá jöttem nem lesz egyszerű. Ugyan is fogalmam sincs, hogy a szivattyún és a tartályok kívül fogalmam sincs mi micsoda. Ha tudnál segíteni azt nagyon szépen megköszönném. Nagyon szeretném a a kincsem már a hétvégén működne
(#) Nagyné mónika hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Azt szeretném még megkérdezni,hogy miután beszivta vizet,a labirintusban kell viznek maradnia?
(#) Nagyné mónika hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Ès igen!!! Ujra működik!!! Ràment az egész napom,de megcsináltam.
(#) pözsó válasza Nagyné mónika hozzászólására (») Nov 18, 2019 / 1
 
Megtudhatnánk a megoldást?
(#) judy82 hozzászólása Nov 22, 2019 /
 
Üdv!
Teka DW7 60FI mosogatógép elindulás után kb. 10 perccel kiszivattyúzza a vizet és megáll.
Hibajelzés szerint: "Váltakozó mosogatási rendszer meghibásodás".
Ez mit jelenthet?
13 éves gép. Sokat nem költenék rá....
Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) Epu2 válasza judy82 hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
Nekem úgy tűnik, a hibaüzenet a fantázia szülötte. Minden gépnél, ugyan arra a hibára más.
(#) tibibalogh520 válasza judy82 hozzászólására (») Nov 23, 2019 / 2
 
A vízelosztó hibájára utal, mely az alsó, és felső kar között váltja a víz útját.
(#) Gafly hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Ikea Renling DWTI60
Type: 911 98 93 06/02
Ajtó alatti gumi "elvásott", most ömlik a víz ezerrel.
Hogy kell cserélni?
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Nov 26, 2019 / 1
 
Ha nincs ott a gumi akkor sem folyhatna belőle a víz.Emlékeim szerint van egy perem arra kell rátolni a gumit.
(#) még1MbR hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Alkatrész beszerző helye címet keresek Budapesten vagy valami jó webáruházat, amit ajánlanak az itt lévő szakemberek
A beteg egy Bosch SGS44E32EU mosogatógép, semmi komoly baja nincsen, csak a főmotorra erősített szivattyú rész szimmeringje megadta magát és ettől elkezdett csapágyhangja lenni.(10 éve megy kb...)
A csapágyat kicserélem, ez sima ügy, de hol kapok nagycsaládosnak való áron ide való spéci szimmeringet? Orczy honlapján lapátkészletként 20eFt-ért van, kicsit vicces
Megköszönök minden tippet, túrom tovább a netet és a fórumokat!
Következő: »»   215 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem