Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 19
(#) pipi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Hali!
Itt jobboldalon a HE hirdetésben volt:Bővebben: Link
itt írkálnak időket...
(#) D_Zsolt válasza pipi hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Köszönöm! Ez azért megint egy újabb megvilágítása a dogoknak Az időket a sok-sok interneten talált gép legmagasabb értékeire állítom, aztán meglátjuk, hogy mi lesz belőle Ez a több impulzus felbukkant ebben a projektben is.... Kicsi lesz a 2x16-os LCD
(#) gabilow hozzászólása Ápr 23, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Én az alábbi akku ponthegesztőt építettem meg. Szerintem az akku ponthegesztéshez nagy áram és rövid idő kell, hogy a cella ne melegedjen. Nekem a relé(finder) jött be egy inpulzussal (30ms). A vezérlés tudja a teljesítmény szabályzást(PWM),de nekem a triakok megpusztultak, nem tudom miért(Moc3036 + BT139 800E), 8A-t kellett volna rövid ideig kapcsolni.
A primer 25 mm2, 3 menet, a kábel vége réz hüvelybe megy, satuba összeszorítva plusz megpontozva. Az elektródák szintén beszorítva,pontozva (képen látható módon).
Az nikkelezett acél szalag - amit használok - 0,15mm vastag (kínai).
A szoftver tudja a dupla hegesztést ( time1-pause-time2), minegyik 0-500 ms-ig állítható 10 ms-os lépésekben(epromban eltárolja). A teljesítmény 0-100%-ig (ami relénél természetesen 100% és nem állítható!). A "direct welder" menüben addíg hegeszt míg nyomjuk a lábpedált. A hegesztés minőségéről majd teszek fel képeket...
video
fájlok
(#) granpa válasza gabilow hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
"A primer 25 mm2"?!
(#) msandor77 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
gondolom elírás
(#) D_Zsolt válasza msandor77 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
A képen az van pedig...
(#) gabilow válasza granpa hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Bocs,elírtam természetesen a szekunder,a primer eredeti mikrosütő trafó.
(#) D_Zsolt válasza gabilow hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
...én automatán a szekunderre gondoltam... grr.. nem figyelek eléggé...
(#) dokidoki válasza gabilow hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
8 Ampert kellett volna... Szerintem a 40A -s triak is meghajlik, ha szerencsétlen pillanatban kapja el. Bekapcsolási áramlökés akár tízszerese is lehet a névlegesnek.
(#) gabilow válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Szia!
Teljesen igazad van, azért nem is erőltettem,hanem maradtam a relénél.Tettem be egy képet a fájlok mappába,hogy hogyan hegeszt.
(#) mr.Cara válasza gabilow hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Azon túl tettem magam, hogy az a 25mm2 szekunder szerintem bakfitty.... Valaki legyen szíves magyarázza már el mi értelme van az egy színusz előmelegítés + szünet + 4 x színusz
hegesztés több ciklusban ? Mert ha két trafóról különböző teljesítményeket küld ki ... Talán... De így , valahogy értelmetlen nekem az előfűtés miértje !
(#) sector99 válasza mr.Cara hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Én is kíváncsi vagyok, hogy ennek mi értelme van ?
(#) gabilow válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Bővebben: Link Itt is írja, hogy miért, de nem kell használni. Egy inpulzust használok én is(30 ms),a többi nullára van állítva. Akku cella hegesztéshez elég ez a kábel, bika trafó, söntök nélkül.
(#) Kiky007 hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Nekem is sikerült összeállítani.
A tapasztalatom az, hogy nem szabad nagyon nyomni.
Kínai potis, 100A-es elekteonikával, és szintén kinntről rendelt elektródával. A szekunder 75mm2-es, a munkakábel 25-ös, az is kinntről van.
1 impulzus, 80%-on 2 pici pötty, kézzel nem tudtam letépni. Miután fogóval letéptem, lyukas lett a lemez... Korábban erősen rányomtam, nem ragadt, hosszabb idővel meg felizzott a lemez, meg egy akku alját ki is égette...
2 impulzussal kicsit nagyobb a pötyi, nincs elszíneződés. Éppen csak lenyomom a lemezt, de ezt jobb érezni...
Sokat segített a fórum, jó, hogy végigolvastam, köszönet érte!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2019
(#) pipi válasza Kiky007 hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Gratula
Légyszi az elektródát linkeld már be, milyet vettél. Köszi.
(#) Kiky007 hozzászólása Máj 12, 2019 / 1
 
munkakábel
elektróda
Az elvékonyított rész lehervadt a kísérletezgetés közben, de talán jobb is. Féloldalasan megköszörültem, oszt jószél.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2019
(#) Kiky007 hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
Amúgy a két vastagabb savállót is összepöttyintettem max gázon, de ott a 3. után már meleg lett az elektróda befogatója.
Persze a vastagnál egymással szemben nyomtam az elektródákat. Nem tuti, de megfogta... Oda kevés a 25-ös kábel...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2019
(#) Kiky007 válasza pipi hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Köszi.
(#) Kiky007 hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
(#) pipi válasza Kiky007 hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
köszi
(#) Kiky007 hozzászólása Máj 13, 2019 /
 
Na ilyet produkál 3 impulzus, 80% mellett.
(#) Kiky007 hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
US $6.04 7%OFF | 10mm Long 100mm to 500mm T2 Copper Round bar copper rod Solid Lathe Bar Cutting Tool Metal milling welding metalworking crafts
Aliexpress
Ha valakinek vastagabb kell, azt is találni.
(#) martin96 hozzászólása Jún 2, 2019 /
 
Sziasztok!
A trafó vezérléséhez melyik a legjobb megoldás? Arduinoval szabályoznám. Figyelném a betápot és aszerint kapcsolnám a trafóra a betápot.
1. 25A-es diódahidat venni, meg egy erősebb mosfet-et. A mosfetet egy tc4420-assal működtetném. Ez külön tápról menne és egy 4n25-ssel vagy valami hasonlóval választanám el az arduinotól. Természetesen varisztorokat tennék bele.
2. vennék egy SSR-t.
Első megoldással akkor is meg tudnám szakítani a primer tekercset, amikor éppen folyik rajta áram. Másodikkal nem.
Elsőnél meg tudnám határozni, hogy mennyi ideig legyen pontosan bekapcsolva, míg ssr-nél a hullámok számát tudnám csak.
(#) mr.Cara hozzászólása Jún 3, 2019 /
 
Üdvözlet mindenkinek !
Nagy nehezen összeraktam egy működőképes rendszert.
Az első verziókban (szerintem) 1.) kicsi volt a trafó
2.) primer vezeték anyaga/keresztmetszete kicsi
3.) szekunderen folyamatosan növeltem a keresztmetszetet
Másik trafóval szekunder 185-ös keresztmetszet (csupaszítva..+ zsugorcsőben összefogva) .
Így stabilan működik. 1színusz (20ms) 75...85% telj.
5..6 pontozás után a csúcsokat smirglivel takarítani kell.
Szóval így jó...
Viszont van egy töltésvezérlő (mellékletben!) amivel bizonytalan vagyok.
A P- megy a csavarozó csatlakozóra , a B- az akupakra.
Honnan tudja a töltésvezérlő, hogy tölteni, vagy meríteni akarom a pakkot?
Köszi a választ !
(#) mr.Cara válasza martin96 hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
12V-ot szoktak akuról kapcsolni a hegesztéshez mosfettel... (5..6db-ot mert nagy az áram).
Ha primert akarod kapcsolni, vagy két tirisztorral , vagy egy triakkal .
A kínaiban BTA40-700B (nekem ezzel megy) a kisebbikben, BTA100-800B triak van a erősebben.
A tirisztoroshoz rajz van...
(#) dB_Thunder válasza mr.Cara hozzászólására (») Jún 5, 2019 1 /
 
Idézet:
„Honnan tudja a töltésvezérlő, hogy tölteni, vagy meríteni akarom a pakkot?”


Áramirány?? R005 ott figyel..
Ha töltöd feszültséget kapcsolsz rá, nagyobbat mint az akku névleges feszültsége -> töltést figyel
Normál állapotban pedig a kisütés módban van, túlmerítést figyeli
(#) dB_Thunder hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Valakinek van hegesztője Fejér megyében? 8 celláért nem, biztos hogy megéri építeni..

Köszi!
(#) mr.Cara válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Hello ! Attól tartottam nem jót vettem.... Köszönöm a választ !
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Olvastam egy leírásban Olvasd hogy az akku ponthegestésekor 400gram erő szükséges, nem kevés ez?
Az akkukra a kupak hogyan van felhegesztve lézerrel?
(#) e-chipmunk hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Építettem egyet én is, a szekunder tekercs először 1x16mm vezetéket használtam, de nem működött, nem hegesztett semmit sehova. aztán toltam mellé még 1x16mm vezetéket, de így sem történik semmi. A rövidzárási áram ~250A. Valaki tudna tippet adni, hogy mi lehet a baj, miért nem működik? Kevés a 32mm, vagy nem jó az elektródám?
Következő: »»   11 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem