Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   337 / 371
(#) mapetek válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Ne haragudj, de szégyelném.De lerajzolom és abból bárki megértheti. Ha így megfelel ,ezt tudom vállalni.
Találtam egy képet. Impalába (ez a gánit neve) nem lesz a legszebb,világos gránitba csak ha utólag fested sötétre mert külömben nemlátszik.
(#) kaqkk válasza mapetek hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Ha így gondolod nem erőltetem , a rajzot viszont szívesen látnám
(#) iamrob válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
A motorokból, orsókból és használt anyagok vastagságából ítélve masszív, erős gép lesz. Remélem, az enyém nem lesz ilyen poros, mire elkészül. Bár sok időm sajnos nekem sincs foglalkozni vele.
(#) kaqkk válasza iamrob hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Remélem ! 3Nm es mocik 16*5mm es golyós orsók felelnek a mozgatásért , csak nem lesz túl gyenge egy kis bükkfához ...
(#) mapetek válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Nagyon jó.Elindult mind a két irényba.Egy kis szépséghiba,hogy(gondolom a fékezés miatt) vissza irányba visszaüt eggyet, majd ujra előrre. Így oda vissza ugrál.
(#) KKobra válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Értem én hogy Cnc meg hogy milyen jó is lessz ha elkészül. Én még Ezzel az együttessel muzsikálok. Illetve vettem egy másik vezérlőt is
Egy dolgot nagyon megbántam! A lineális csapágyakat nem jót választottam.
Hobbi célokra használnám (nyák készítésre). Alacson költségvetéssel készül (Amit a zsebpénzből erre tudok fordítani nem túl sok )
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) kaqkk válasza KKobra hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Hát igen a linsín (vagy lin tengely) a lelke az egés gépnek . A legelső cnc kezdeményem 12mm es tengelyekkel 30cm *30cm asztalmérettel készült volna de már amikor a tengelyek rákerültek látszott hogy csak játékra lesz jó , ezért inkább koncepciót váltottam és elkészült a kicsigépem amit vagy 2 évig használtam nyákfúrásra és mindenféle anyag gravírozására . Ez tejességgel hulladékból maradék anyagokból készült kivéve a lintengelyeket -síneket -motorokat
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019

kicsigép.jpg
    
(#) kapu48 válasza mapetek hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
A gyorsulási és fékezési rámpát azt külön rutinban meg kellene oldani.
Főleg irányváltáskor, vagy a PID rutint a rendszer mozgási tehetetlenségéhez állítani.
(#) mapetek válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Köszi mindent. Épitek egy próbagépet, és kisérlet.
(#) András123 hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Szeretném megkérdezni hogy közületek tapasztalt e valaki olyat hogy bizonyos programokban egy ablak legördülő menüjében ,nem lehet változtatni a beállítást. Legtöbbször a Mach3 programban pl g kód megnyitásánál nem tudom megváltoztatni azt hogy Tap helyet NC vagy TXT g-kódot nyisson meg. De más programokban is előfordul ugyanez. Olyan mintha befagyna egy pillanatra a program ,majd bezáródik a menü. A gépen Win 7 fut 1GB memóriával 2 magos procival. Nem túl erős gép ,ezért memória vagy processor problémára gyanakodok. Néha többszöri próbálkozásra sikerül a dolog. Marás közben nem tapasztalok egyéb hibát vagy azt hogy belassulna a gép annak ellenére sem hogy a mach mellett más program is fut egyidejüleg
(#) kapu48 válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Idézet:
„A gépen Win 7 fut 1GB memóriával 2 magos procival.”

Szerintem ehhez a rendszerhez az 1GB, iszonyúan kevés!
(#) Pali79 válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Lehet esetleg hardver hiba, de a Mach3 biztos nem terheli túl, az még egy P3-as is simán elmegy.
(#) bbatka válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Én is P4-et használok és nem találtam lassúnak.
(#) kapu48 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Igen a Mach3 működik kisebb gépen XP rendszeren.

Itt a Win7 eszi a memóriát. Főleg ha még a videó kártya is alaplapi?
Elfoglalja annak az 1GB-nek nagy részét.
(#) Pali79 válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Idézet:
„Itt a Win7 eszi a memóriát.”
Ebben lehet valami. Esetleg a feladatkezelő mutathat valami hasznosata terhelésekről.
(#) bbatka hozzászólása Nov 29, 2019 /
 
Voltak gondjaim nekem is anno a Win7-tel. Le kellett tiltani a frissítési funkciót benne, mert folyamatosan magas értéken terhelte a procit. Jellegzetes probléma, először ezt kell megvizsgálni.
(#) András123 válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Néztem a feladatkezelőben a memória és CPU grafikont, de semmi jelentős eltérést nem látok, A programok is jól futnak ,csak ez az egy probléma jelentkezik. A műhelyembe internethez sem csatlakozik a gép. Egyébként már korábban más gépeken is előfordult ugyanez, még XP rendszeren is. Nem értem mitől lehehet...
(#) sargarigo válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Esetleg Java update amit ki lehet írtani, emlékeim szerint az egy gépgyilkos volt.
(#) kokozo válasza András123 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Nem fut véletlen a vindóz saját víruskeresője? Az is okozhat ilyen hibát.
(#) András123 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Nem használok viruskeresőt azon a PC-n. JAVA 8 van rajta, de az szükséges....
(#) sargarigo válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Próbáld meg átnevezni a java updatert updater1-re, hogy ne tudjon magától elindulni! Hátha segít.
(#) kasas hozzászólása Dec 18, 2019 /
 
Sziasztok . Nem tud valaki segíteni mitsubishi m70v nél hogy miért nem jelzi ki a szerszámkorrekciót a pozíciókijelzőn a gép? Nincs valaki aki ilyen gépen dolgozik?
(#) kaqkk hozzászólása Dec 23, 2019 / 6
 
Ma beindult a kicsi gépem 1000*1000*200mm munkaterület... A beállítás már holnapra marad ,aztán jöhet a faszántás ...(faipari gépnek készült)
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2019
(#) Pali79 hozzászólása Dec 25, 2019 /
 
Mivel a másik témában napok óta semmi válasz, felteszem a kérdést itt is:
Próbáltam ma ismerkedni az opencncpilot-tal, nem sok sikerrel. A letapogatás közben kihagy egy-egy pontot. Vagyis úgy "érzékeli" mintha sokkal magasabban lenne a többi résznél. Ennek köszönhetően természetesen selejt is lesz a végeredmény. Találkozott már valaki hasonló problémával?
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Ahogy sejtem itt sem kapsz választ (nem hiszem hogy túl sokan használják ezt a programot) próbáld ki az autolevellert ...
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Köszi, de az autocncpilot-ot is olvastam, úgyhogy biztos használja más is.
Most néztem, az autoleveller java alapú... Az nekem nem pálya.
(#) kokozo válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Nem lehet hogy zavarjelet szed össze valahonnan?
(#) Pali79 válasza kokozo hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Hát végülis nem lehetetlen. Két sima kábelt használtam hozzá. Lehet árnyékolt kellene?
(#) kokozo válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Ha a motor kábelek mellett megy akkor nagy a valószínűsége. Nem ismerem a gépedet és az elektronikáját de még az is lehet hogy az egyik fel6lehúzó ellenállás értékének a módosítása is elég lenne.
(#) Pali79 válasza kokozo hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Az elektronika sima Ardunio és cnc shield. Így nincs messze semmi semmitől. A felhúzó ellenállás szerintem az uC belső felhúzója és külső alkatrész, de ennek is utána nézek.
Következő: »»   337 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem