Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 164
(#) mrkatona válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 20, 2006 /
 
(#) Karesz válasza hzsolt77 hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Hali!

Adott egy 92-es audi 100-as.. és nem müxik a központi zár..
Amíg működött, addig a vezető oldalról lehetett nyitni.. zárni.. + riasztóval nyitni.. de bezáráshoz elöbb manuálisan kp.zár vezető oldalról csuk, aztán rá a riasztó.. nyitásnál elég volt a riasztó távirányítója..
Most viszont manuálisan sem nyílik.. sőt, a balhátsó ajtó gombja néha szorul..
Ha vkinek ötlete van, azt kérem ossza meg velem.. pl ebben a típusban merre van a kp.i zár modulja.. fő vezérlője v. ilyesmi..

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) hzsolt77 válasza Karesz hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
Szia Karesz!
A központi zár az Audiban szervomotoros vagy vákuumkamrás megoldású?
(#) Inhouse válasza Karesz hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
Ha levegős, akkor a csövek eltörtek, vagy lecsúsztak, kompresszor behalt...
Ha elektromotoros, akkor a motor, vagy a kapcsoló dőlt ki, vagy az ajtó átvezetőnél eltörtek a vezetékek.
Ha egy ideig úgy ment, hogy a riasztó csak nyitni tudta, de egyébként működött, akkor a riasztó egyik vezetéke nem érintkezik a központizár moduljánál.

Üdv
Inhouse
(#) kukac_24 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
Hali!
A múlt 7en szereltem Audi A4-es kombi központizárat, abban pneumatikus volt. A jobbhátsó kerék mögött volt benne a komresszor, onnan mennek a levegötömlök.
Üdv
(#) Ády válasza kukac_24 hozzászólására (») Máj 27, 2006 /
 
Sziasztok!

Autómba szeretnék valamilyen egyszerű pl. rejtett kapcsolós riasztót készíteni, de sehol nem találok hozzá rajzot. Tudnátok ebben segíteni?

Köszönettel!

Ádám
(#) vicsys válasza Ády hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Ády!
Több megoldás is van...Kicsit konkrétabban (sziréna vs kürt, ajtónyitás, billentés, fesz esés, ütés,...)
A legegyszerűbb riasztó amit láttam, olyan volt, hogy be volt sorosítva a kürttel egy rejtett (nagyáramú) kapcsoló meg egy csavarral beállított rugólemezke, pecássúllyal a végén. Ha az autó megbillent a lemezke belengett (az ólommal a végén) és ahogy a csavarhoz hozzá ütődött zárogatta a kürt áramkörét. Jeleggzetes tá-tá-tá-tá dudaszó hallatszott kb fél percig.
(#) Ády válasza vicsys hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Hello!

Köszi a segítséget!

Én valami olyasmit szeretnék, hogy ajtónyitásra induljon el és mondjuk egy szirénát, kürtöt vagy eleve a kocsiban lévő dudát szollaltassa meg.

Nemtudom hogy lehetne ezt a legegyszerűbben megoldani.
(#) Slope válasza Ády hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Az ajtókban lévő kapcsolók nyitásra zárnak... ettől ég a lámpa, ha kinyitod. Legegyszerűbb az lenne, ha egyszerűen raksz egy kürtöt (vagy a dudát) a belső lámpa körére. Ebben az esetben viszont mindég szólni fog akárhányszor kinyitod, ami nem túl cseresznyés.
Szóval kell egy 5-10mp-es időzítő, amit az ajtó nyitása indít, ha ezen időtartamon belül nem történik deaktiválás, meghúz egy relé és indul a zenebona. Deaktiválni meg lehet egy rejtett kapcsolóval, vagy épp a gyújtás ráadásával.

egyszerű időzítőt 555-el építhetsz, szerintem itt az oldalon is találsz kapcsolást hozzá (bár én még nem kerestem)
(#) jack válasza kertaij hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Az őtvezetékesnek a betápon kívül a vezérlőszáljai jönnek ki. de ezek általában csatikkal kapcsolódnak az "agyhoz". Ha a másik oldalon is 5 szálas, akkor ha onnan nyitod is nyílik mind.
(#) Ády válasza Slope hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Értem. Én is valami ilyesmire gondoltam. Időzítő rajzom van is 555-el. Köszi!

Ha esetleg van még valakinek ötlete azt szivesen várom!
(#) kripower hozzászólása Máj 30, 2006 /
 
Kikisérleteztem egy kis kapcsolást 555-el, ami hasonló működést eredményez, mint az autókban levő riasztó led. Csatoltam az eredeti rajzot is,amiből készült és a négyszögjel számolgatását is.
Bocs, ha kicsit ronda a kapcsolás, de az EWB néha kiakaszt, és gondoltam így átlátható már. A kimeneten levő jel fordítottja jelenik meg a leden.
Remélem hasznos lesz másoknak is!

(Lehet a címet autórisztóimitátorra kellene módosítani most jutott eszembe)
(#) Báddzsó válasza kripower hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
nem akarlak elkeseríteni, de létezik villogó led, nem kell hozzá semmi + elektronika, max egy ellenállás sorosan....
(#) kripower válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Tudom.
Nem is kesergek miatta.De áruld el hogyan változtatod a kitöltési tényezőit.
(#) Báddzsó válasza kripower hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
elárulom, de csak neked! sehogy.
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
kitöltései tényező:91,67%
freki: 1,2Hz
Így villog egy autóriasztó led??

szebben:

riaszt555.GIF
    
(#) kripower válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Kb így ja. Ez már szebb megoldás
(#) kripower válasza kripower hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Csak invertálni kell a kimenetén a ledet, mert így fordítva fog "villogni".
(#) damatic válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Na most akkor 1 mikro, vagy 10 nano az 5-ös lábon?

Mert a többi érték azonos a 2 rajzon!
(#) szabi83 válasza damatic hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
5-s lábra 10nF
(#) Inhouse válasza kripower hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Megértjük az örömöd!
Talán ha nem álriasztós kapcsolásként tetted volna fel, hanem 555 alapkapcsolásként, ami jó lehet, pl. riasztóimitátornak is, bár arra tényleg inkább 1 villogó LED + 1 ellenállás.

Üdv
Inhouse
(#) kripower válasza damatic hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Jó a mikró is Amiből több van otthon olyat tegyél.
(#) damatic válasza kripower hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Na de azzal vagy a szünet, vagy a bekapcsolt időszak növexik.
(#) damatic válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Ezzel vitatkoznék, mert pont olyan van az autómban, de ahányszor otthagyom, mindig azon agyalok, hogy mekkorát röhög ezen az, aki kicsit is tájékozott abban hogy a riasztó hogy villog.

A zönmagában villogó led villogása:
XXX-XXX-XXX-XXX-XXX-XXX-XXX-XXX

A fenti kapcsolásé meg:
X---X---X---X---X---X---X

Bocs Inhouse, de abba gondolj bele, ha te lennél AT, melyiken röhögnél?

Mert én a másodiknál meggondolnám. Nem azt, hogy elvigyem-e, hanem azt, hogy ezt feszegessem, vagy egy olyat, ami az első példa szerint villog, vagy sehogy...
(#) dbase válasza kripower hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Tisztelt topic indító.Az ewb-s oscilloscop bekötése híbás ,a két alsó kivezetés A és B csatorna éa a felsö kettő kivezetés trigger és föld.Helyes bekötés a földet a földre, és nem a másik bementre.
-Az oszcilloszkóp a földhöz képest mutatja a kimeneti jelet 111011101110
A led meg a + táphoz képeset van bekötve így annak a jele ha mérnénk, kijeleznénk 000100010001 lenne.
Szerintem így megfelelő a kívánt célnak, és a kripower-nek igaza van.
De ezért topikot nyitni?
(#) szabi83 válasza dbase hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
**up**
(#) zzz válasza damatic hozzászólására (») Máj 30, 2006 /
 
Hobby Elektronika 2004/6 számában találtam ezt az egyszerű kapcsolást. A villogások ciklusideje kb. 1,5 s és a felvillanások ídőtartalma mintegy 3 ms. Az áramfelvétele 16V-on 220 uA. A LED extrafényű, víztiszta tokozású legyen. A villogó kiválóan alkalmas gépkocsiba, mint riasztószimulátor.
(#) Inhouse válasza damatic hozzászólására (») Máj 31, 2006 1 /
 
Idézet:
„Ezzel vitatkoznék, mert pont olyan van az autómban, de ahányszor otthagyom, mindig azon agyalok, hogy mekkorát röhög ezen az, aki kicsit is tájékozott abban hogy a riasztó hogy villog.

A zönmagában villogó led villogása:
XXX-XXX-XXX-XXX-XXX-XXX-XXX-XXX

A fenti kapcsolásé meg:
X---X---X---X---X---X---X

Bocs Inhouse, de abba gondolj bele, ha te lennél AT, melyiken röhögnél?

Mert én a másodiknál meggondolnám. Nem azt, hogy elvigyem-e, hanem azt, hogy ezt feszegessem, vagy egy olyat, ami az első példa szerint villog, vagy sehogy...”


Ezt most nem mondod komolyan????!!!!!
Egy ilyen cucc semmire sem jó, akárhogy is villog. Ha az autót pl. egy kicsit is megfigyelik, amikor ki/beszállás van, látják, hogy nincs benne riasztó. A másik, hogy hogyan villog...ezzel kikészítesz...hány riasztót láttál már életedben? Mind egyformán villogott???? Elárulom, hogy van olyan riasztó amiben gyárilag egy villogó LED van...
Csak óvatosan a vitatkozással...

Üdv
Inhouse
(#) Frankye válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Gyerekek!
Nem villogó/villogtatott LED kell az autóba, hogy el ne vigyék!
A gyújtáselosztó kábelek közül ki kell egyet venni. Nincs az az AT, aki minden kívánatos (neki kívánatos) márkához hurcolna magával egy-egy kábelt!
De ha kivenni nem akarod, elég, ha kettőt felcserélsz a fedélnél. Tuti nem fog beindulni, és még csak fel se tűnik, ha nem a gyertya felőli végét variálod! (Csak arra vigyázz, hogy ha elfelejted, melyik kettőt cserélted fel, akkor egy ideig játszogathatsz vele, mire a helyes sorrendet megtalálod! )
(#) nyulbul válasza Frankye hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Idézet:
„kettőt felcserélsz a fedélnél”

Az a helyzet hogy amelyiknél ezt meglehet csinálmi azt már nemigen lopják,az már nem egy ifju menyecske.
Amúgy az AT"urak" szakosodtak,s mindeggyik csak azt tudja elhozni amihez "ért". Ám nehogy azt hidjük hogy ők a profik. Ők csak megkapják a "csúcstecnikát"és betanitott "munkás"-ként dolgoznak néha egy egy zacskó "por"-ért. A Tolvajtempó cimü filmbeni technika 75%-a valóban működik,és már nem a gyujtáskapcsoló kábeljait érintgetik össze.
Következő: »»   2 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem