Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   140 / 171
(#) jani1987 hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
A torzítós topikba felraktam az egy triódás áramkör működő verzióját. A tápegység egy két diódás feszültség duplázó a kimeneten 219-220V-tal. 3 darab 100µF-es kondit alkalmaztam. Maximális kivezérlésnél tekintélyes zaj van mint a hasonló áramköröknél általában. Lehet a tápegységet olyan szintig szűrni hogy ez a zaj tényleg minimális legyen? Vagy békéljek meg vele hogy ez van?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2019
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Az alap zajt mobillal tudtam mérni.
(#) Sebi válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Inkább használj 2db pici hálózati trafót. Célszeren 6V szekunderű lehet hogy a fűtést szolgáltassa. Az anódfeszhez pedig elég egy 0,33VA-es a 6V-ja felől táplálva.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Korrekt módon megépített csöves áramkörök nem zajosak.
Használj direkt az áramkörödre méretezett hálózati trafót, megfelelő fűtés és anódtáp tekerccsel.
A feszültségtöbbszörözőt felejtsd el.
Anódtápnál használj sima graetz/puffer/fojtó/szűrőkondi felállást.
(C-L-C szűrést, ha így jobban tetszik.2-3H-s fojtóval már jó szűrést lehet elérni, szkóppal meg lehet nézni az AC komponens tartalmat a tápon.)
Vagy ha egyszerűbb számodra ,akkor fet-es stabilizátort is használhatsz.
A hálózati (230V ac) kábel között ne fűzögess át semmit, mint a fotódon, ez zajt visz be az áramkörbe, és életveszélyes is.(Főleg hogy szigetelve semmi nincs)
A hálózati kábelt,és trafót a lehető legtávolabb helyezd el az áramkörtől, ha szükséges árnyékold.(A fém dobozt/sasszit földeld)
Használj fémházas potmétereket, ahogy a torzítós topicban ajánlottam, a műanyagházas Piher-ek semmilyen audio célra nem megfelelőek.
Röviden ennyi.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Múltkor voltam a helyi fém kereskedőnél. Én hülye nem hoztam el a fénycső trafót. Majd legközelebb.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Következő kérdésem lenne: van valami frissített trafó lemez táblázat mint a Magyari féle zsebkönyvben? Az EI mag 104mm-es de a táblázat EI106-ot közöl. Maga az ablak méret 20x52mm. Két project is lenne és most azt kell figyelembe venni melyik a gazdaságosabb. Ahogy Kálmán fogalmazott: ha dupla vastag lenne a huzal akkor is elférne benne.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Lehet, hogy van, de nem érdekes. A lényeg az oszlopszélesség×pakettvastagság. Ez határozza meg a teljesítményt. Némi matekkal kiszámolható, hogy az ablakméret elegendő-e a kiszámolt teljesítmény huzalbefogadására. De ez is üzemidő függvénye: rövid üzemidőre lehet nagyobb gerjesztés, nagyobb áramsűrűség, hogy beférjen az ablakba a huzalmennyiség.
Amúgy a trafós téma képei közt többféle vasméret-táblázat is van.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Majd később elő keresem a rajzot de emlékeim szerint a szerző leírta, hogy milyen lemezt használt, milyen huzallal de a tényleges feszültség-áram adatokra nem tért ki. Ennek még utána járok hátha tévedek. Ja és ott 220-as hálózattal számolt.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Az tök mindegy, ha tudod a teljesítményigényt, meg a szükséges feszültségeket. Kiszámolod arra a vasra, amid van. Persze a primert 230 V-ra.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Mondom is: szekunder 500V 0,1mm. 200V 0,22mm. 3x6,3V 1mm. A trafó lemez 12 MSZ 42 85M 0,35mm 12,5cm2. Más szóval a huzal terhelhetőségből még vissza lehezt következtetni az áramra. Holnap megyek a kijelző csőért aztán uccu neki.
Forrás Rádio technika 1969 július. 280.oldal.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Neked van ilyen vasad, vagy a cikkben volt? Ez a vas kimenőnek is való.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Ez a cikkben volt. De hogy nekem van e ilyenem nem kizárt. Van egy 85mm-es M vasam bár azt kimenőnek szántam eredetileg. DE nincs meg a 12 és fél ez biztos.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Ha vékony (0.35) az M85, el ne herdáld hálózatinak. Oda bármi jó.
Más: Akit említél a minap, a szegedi szkópcsöves, mikor hirdetett, mit lehet tudni róla?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Nem mostanában de Cinema elküldte amire szükségem van. Holnap megyek érte. Ha olvassa akkor még egyszer köszi.
A neve totya694. Hogy a csövei meg vannak e nem tudom. Valamikor tavasszal beszéltünk.
Amúgy jobban szeretem az EI magot mert az M magos trafó bontás egy rémálom volt a részemről.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) jani1987 hozzászólása Márc 9, 2020 /
 
A békéscsabai találkozón hozott valaki egy szinuszos tápegységet az egyébként zavarokban bővelkedő hálózat miatt. Hogy néz ki egy ilyen berendezés kapcsolási rajza?
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
(#) mhl hozzászólása Márc 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Gondolom jó helyre írok..?
LM szériás erősítőhöz szeretnék tápegységet készíteni. Nem túl bonyolultra gondoltam, de ami mégis szűr a hálózati zavarokon is.
Ez így jó lenne?
A transzformátor 80VA-as, 2x 18Vx2.3A, akkor mekkora diódákat érdemes használni?
Ugye a biztosítékot a trafó elé kell rakni?
Esetleg a trafó elé is érdemes kisebb szűrést építeni?
Kösz!
(#) gerenk válasza mhl hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Forditsuk meg a puffer kondenzátorokat, a + nem + a - nem minusz
(#) gerenk válasza gerenk hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
vagy a diódákat, biztosíték a - és a + kimeneti ágba a puffer után. Kell a primer oldalra biztosíték és a bemenetre egy jó szűrő.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2020
(#) mhl válasza gerenk hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Kösz... Megvan
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2020
(#) gerenk válasza mhl hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
használj diódahidat egy tokban benne van 4 dióda 5 A-s nem kerül sokba, a feszültségtűrése legyen kétszeres mint amire méretezed a tápot, jelölése így néz ki pl 80C5000 80V5A
(#) mhl válasza gerenk hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
"bemenetre egy jó szűrő" pontosan hova és milyen szűrő?
Gondoltam a dióda hídra, de sokan a sima diódára "esküsznek" ahogy olvasom.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2020
(#) gerenk válasza mhl hozzászólására (») Márc 10, 2020 / 1
 
valami ilyesmi
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2020
(#) mhl válasza gerenk hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Ez jó! Kösz!
(#) gerenk válasza mhl hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
PC tápokból ki lehet termelni, meg sok minden mást is
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2020
(#) erbe válasza mhl hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Hirtelen kellett diódahíd, PC tápból kifűrészeltem azt a sarkot biztosítékkal, szűrőkkel együtt.
(#) mhl válasza gerenk hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Van régi elfekvő tápom, belenézek, de nekem a kapcsolóüzemű táp kész labirintus.
(#) mhl válasza erbe hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Kösz ezt is megfontolom, ez lehet nekem való...
(#) Kovidivi válasza gerenk hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Szerintem jól vannak a kondik. Ha megfordítja, pukkanni fognak. Vagy valamit rosszul látok?
(#) gerenk válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Nem most már jó mert átrajzolta, irta is utána
Következő: »»   140 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem