Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   433 / 570
(#) Matthisa87 hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!!!
(#) Earl000018 válasza VIM hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Ennyi hiba latszik a panelen. Itt egy ugyanolyan 0ohmos jumper lehet mint az alatta levok?
(#) Antal Miklós hozzászólása Nov 27, 2019 /
 
Sziasztok.
Van valakinek tapasztalata: AEG GST243 macro típusú kazánnal?
Hiba: A digitális LED kijelző - 2x7 szegmens, piros LED - időközönként, rendszertelenül sötét, nincs kijelzés, majd újra bekapcsol. A kazán eközben hibátlanul működik.
Az LCD kijelzőt tartalmazó panelen, a valószínű stabilizátor környékén a panelen elszineződés látható.
Van valakinek ötlete? Előre is köszönöm
(#) vision61 válasza Earl000018 hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Szia!
Az a színe alapján inkább egy kondenzátor (volt).
(#) Antal Miklós válasza vision61 hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
a panel alsó szélén a stabilizátor látható
(#) Antal Miklós válasza Antal Miklós hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Talán ezen a képen jobban látható.
Ez szerintem egy stabilizátor IC.
Sajnos rajzom nincs róla
(#) Bereczkijanos87 hozzászólása Nov 27, 2019 /
 
Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy adott egy kombi kazán Vaillant vcw int 24-12h . A következőt csinálja, megy a fűtés és kozben csinal meleg vizet, de a fűtés kozben megy mert nincs az az átváltás mint kéne legyen. Viszont ha nem.megy a fűtés akkor nem csinal meleg vizet egyaltalan.. :/ mi lehet az oka vajon. Koszi a válaszokat.
(#) vision61 válasza Antal Miklós hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Nem ez volt a kérdés, és nem is neked válaszoltam!
Earl000018 paneljén van 2 db 0 ohmos ellenállás (vagy ha úgy jobban tetszik, rövidzár, átkötés).
Fölöttük van egy elfüstölt, barnás színű alkatrész, ami szerintem kondenzátor.
(#) vision61 válasza Antal Miklós hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Ha jól látom, akkor azon BSP51 felirat van. Az nem stabilizátor, hanem darlington tranzisztor, ami esetleg a kijelzők közös anódját, vagy katódját kapcsolja.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2019
(#) Antal Miklós válasza vision61 hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Köszi. Akkor nem értem: két számjegyet jelenít meg, és miért van csak egy tranyó? a két digithez kettő járna!
Mindkét kijelző kialszik.
Nincs esetleg kapcs rajzod?
(#) Earl000018 válasza vision61 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Athidaltam, jo lett. Amig nem jon meg bele a panel addig legalabb van fűtés
(#) Antal Miklós válasza vision61 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia. Nem jól láttam a valóságban és a fotón.
BSP52.
Ma reggel már be sem kapcsolt a kijelző. Van ötleted? Darlington csere?
(#) sszerzo hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Sziasztok,

Ismét hozzátok fordulnék egy kis segítségért. Adott egy Westen star condens 24+ kazán csak és kizárólag padófűtés. Elősször azért fordultam hozzátok, hogy nem ad meleg vizet használati oldalon csak felfűti a vizet 92fokig majd letilt és kiengedi a meleg vizet majd kezdődik az egész előröl. Arra kaptam választ nagyon szépen köszönöm. A megoldás a másodlagos hőcserélő kitakarítása elpiszkosodása lett. Nagyon jól is működött fél évig. Majd egy újbóli takarítás után most csak egy hónapig bírta.
A kérdésem az volna:
Kétszeri kitakarítás után honnan és miért tud még mindig így elkoszolódni?
Az előzetesen megállapított hiba nem a fő okozója volt így a takarítás igaz segített, de nem oldotta meg?
Ha ez lehetséges akkor mi lehet benne a hiba?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.:
Szerző Sándor
(#) Tomi111 hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Nem hiba, csak egy kérdés: mennyire helyes dolog pl. egy Westen Boyler Condens+24 kombi kazánhoz egy sima ki-bekapcsolós szobatermosztátot felszerelni? Ha jól tudom ennek kivehető az előlapjából a kezelőpanel, ami szobatermosztátként is használható, két szál vezetékkel bekötve. Ha ezzel van bekötve, akkor modulál a szobahőmérséklet függvényében? Mert a ki-bekapcsolós termosztáttal értelemszerűen nem tud.
Üdv! Tomi
(#) 444Tibi válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Nem ismerem a kazánodat de pl. az Ariston csakis kizárólag a saját Sensys termosztátjával tudja amit leírtál.
Gyanítom hogy a tiéd is csak a sajátjával tudja, de ezek biztosan részletesen le vannak írva gépkönyvbe, hogy tudja-e a modulációt ha beviszed a kezelőegységet a nappaliba.
Ha kipattintható, akkor spóroltál 40ezret, de egyébként a fiam is egy darabig vacakolt a Sensyssel aztán eladta és most egy Computherm rádiós van 2 éve.
Nem jelezte hogy ezzel ugrásszerűen megnőtt volna a fűtésköltsége pedig nagy fogtechnikus.
Egy n-edik fokig összelőtt rendszernél biztosan kimutatható a kevesebb fűtési költség, átlag esetben nem jelentős, vagyis biztosan az de a 40ezret ha behozza 10 év alatt akkor felesleges beruházás.

Viszont, padlófűtésnél vitathatatlanul ajánlott, a nagy hőtehetetlenséget egész gyorsan megtanulja lekezelni, itt van létjogosultsága.

Nálad semmi járulékos költség nem lesz a vezetékelésen kívül, miért nem léped meg ha minden adott hozzá...?
(#) Tomi111 válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Szia! Nem az én kazánom, egyik havernál szerelték fel és neki is rádiós computhermet szereltek hozzá. Csak kíváncsi voltam, a véleményekre. Már találkoztam máshol ilyennel úgy bekötve, hogy a kazánból kivették az előlapot( kezelőpanel), és azt tették a szobába termosztát helyett ( csak két szál vezeték köti a kazán vezérlőpaneljához) , a helyére egy takaró lapot pattintottak.
(#) ZeGa válasza ZeGa hozzászólására (») Nov 30, 2019 / 1
 
Sziasztok!

A probléma már megoldódott. A bajt a váltószelep elektromechanikájában lévő rugó okozta. El volt törve a rúgó utolsó tekercse így nem tudta a szelepet mozgatni. Csak azért írom le, ha netán valaki hasonló hibába ütközne nem biztos, hogy egyből meg kell venni az egész váltószelepet, ami igen drága.

Köszönöm a segítséget.
(#) Wind-Storm hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Sziasztok!

Átváltási hang alapján meg lehet állapítani ennek a váltószelepnek a hibáját? Bővebben: Link
Ha beragadt, esetleg még menthető kitakarítással? Már ha szétszedhető.
Mint egy leterhelt trafó, jelenleg olyan hangot hallat.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) VIM válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 2, 2019 / 1
 
Szia! Valami ilyesmire számíts ha szét akarod szedni de ahogy látom a nyuszis az nem mobil motoros megoldású (nem levehető egy mozdulattal a szelepről hanem csavaros rögzítésű az alaplapja).
(#) sandoristvan77 hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Üdv!
Semia Duval F24 gázkazánnál a következő probléma. Fűtés gond nélkül működik. Melegvíz előállításnál 2-3 perc után a kazán hibajelzést ad (piros led villog). Hőcserélő 3-szor volt tisztítva. Az első tisztítás után működött 2 hónapig. A második tisztítás után-ekkor már a váltószelep is tisztítva lett- 1 hétig nem volt gond. Most már állandóan fenn áll a hiba.
Tudna nekem valaki tanácsot adni?
(#) Madar65 hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy Ariston Genius One System 24 kondenzációs gázkazán ami minden reggel kiírja a 103,105-ös hiba kódot. A "keringtetési hibát" a nyomás a rendszerben hideg állapotban 1,2 bar Cube s Net termosztát van hozzá. Újra indítani a termosztátról nem tudom ki kel mennem a kazánhoz resetelni és utána indul magától.
A kérdésem a következő: mit kel tennem hogy a hiba kód meg szűnjön??

Előre is köszönöm a válaszaitokat.
Üdv.: Madár65
(#) VIM válasza sandoristvan77 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia! Kettő egyforma ilyen NTC van benne és a "robbantott rajzon" a 19.-20. oldalon van feltüntetve a csöveken. Talán valamelyik érzékelő nem megfelelő értékű és ezért tilthat le a vezérlő. Az értéküket meg kellene mérni lehetőleg azonos hőmérsékleten, hogy 10 kohm körül van e az értékük és egyforma értéket lehet e rajtuk mérni. A tágulási tartály nyomása az az előírt értéken van?
(#) sandoristvan77 válasza VIM hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia! A tágulási tartály nyomása megfelelő! Meg fogom mérni a két érzékelő ellenállását. Köszönöm! Szerinted ez lehet a baj? Én már az elmenő víz túlmelegedésére gyanakodtam. Viszont azt nem talaáltam sehol, hogy milyen hőmérsékértéknél tilthat le.
(#) sandoristvan77 válasza VIM hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Megmértem a két érzékelő ellenállását. Az egyik 11,2 kohm a másik 11,5 kohm.
(#) VIM válasza sandoristvan77 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Talán még annyit nézzél meg, hogy ha leveszed a burkolatot és HMV vételezést csinálsz, hogy akkor is lekapcsol e a kazán, mert akkor az égéstermék elvezetéssel lehetnek problémák avagy a ventilátor nyomáskapcsolója ejt el.
(#) sandoristvan77 válasza VIM hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Le volt véve a burkolat(az eleje), akkor is produkálta. Legszívesebben leverném a falról.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) balazsgy válasza sandoristvan77 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia! VIM az égőtér burkolatára gondolt, annak levételére, ahol az a presszosztát a műanyag csöveivel és az elszívó ventilátor is már szabadon látható. Ezt levetted?
(#) sandoristvan77 válasza balazsgy hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Azt nem. De ha az égéstermék elvezetéssel van gond, akkor fűtésnél nem csinálná ugyanezt?
(#) VIM válasza sandoristvan77 hozzászólására (») Dec 3, 2019 / 1
 
A HMV készítés az teljes terheléssel indul és majd a beállított hőmérsékletre modulál le. Csak találgatok, hogy mit tehetnél vagy nézhetnél meg átmeneti megoldásként, hogy valami is kiderüljön a hibával kapcsolatban.
(#) sandoristvan77 válasza VIM hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget! Próbálkozom.
Következő: »»   433 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem