Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 70
(#) Remci válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
4 kamerát ne tegyél egy UTP-re, max 3-at. 4- nél bezavarosodik a kép. Az UTP- t toldhatod forrasztással, nem lesz vele gond. Csak arra figyelj, hogy a toldandó kábelek forgás iránya megegyezzen, mert különben sok zavart összeszed.
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
200 Ezer nagyon kevés egy minőségi 16 kamerás rendszerre.
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Azért, mert UTP kábel van a szettben, használhatsz koaxot...
(#) aroxol válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 2
 
Szettben nem vásárolunk. Magára adó telepítő összeválogatja a rendszer eszközeit.
(#) Zsolt 73 válasza Remci hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
5 MP-es rendszereknél én is tapasztaltam ilyen hibát.
(#) Remci válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
A koax max 100m-ig használható, utána erősíteni kell. Az Utp akár 3-400m-ig jó. Azonkívül nem mindegy hogy a koax mennyi helyet foglal el, meg mennyit az UTP.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Csak kezdő vagyok. Figyeltem az erek forgását is de maradt a hiba. Van olyan kamerarendszer ahol a kép digitálisan megy a kábelen ?
(#) kalmi.kalmi válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Én látom a hibát de a tulaj nem, ez a szerencse.
(#) aroxol válasza Remci hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Mint említettem 4 kamera van 200m. UTP-n. Semmilyen zavar nincs, még a tápot is teljesen máshonnan kapják. Forgásirány tök mindegy. Itt az a lényeg hogy nem legyen kisodorva, mert akkor itt szed össze zavarokat.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Kisodorva nincs max 3cm.
(#) aroxol válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
AHD nem digitális. Az IP kamera digitális adatcsomagokat küld.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Akkor azt fogok venni a jövőben, nem bolondulok meg a hullámoktól.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Az is 2 eret használ ?
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Nem, IP rendszereknék minden kamerának külön kábele van. Vigyázz, IP rendszerek között is van gagyi bőven !
(#) kalmi.kalmi válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Hány ér van bekötve ?
(#) aroxol válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Egy ip kamera 1 UTP kábel. Ez az alap.
Lehet cifrázni Switch-el, és POE-val. Ha olyan a hely a nagyon kevés vezetékkel meg lehet oldani.
Ip-nél meg a beállítás macerásabb, ill számolni kell azzal hogy általában nem kompatibilis egymással a gyártok kamerái, másik gyár NVR-el. ONVIF ide vagy oda. Ha elromlik a kamerád 4-5 év múlva, nem biztos hogy tudod pótolni. Persze nagy gyártónál ez nem gond.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Akkor ez sem egyszerű. Megpróbálok FTP kábelt használni.
(#) Zsolt 73 hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
AHD rendszerből is van jó . Provision AHD 2 MP nappal-éjel
(#) kalmi.kalmi válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
És az ára ?
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
DVR 4 CH 19900-Ft Kam 11000-Ft / db Hdd 1 TB 16500-Ft
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) Remci válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Biztos így van, én hiszek neked. A tapasztalataimnak még jobban.
(#) Remci válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
Azt még elfelejtettem írni, hogy ha fémházas a kamerád, akkor a házon valószínűleg kint van a 12v negatív pontja meg még össze van kötve a kimenet testpontjával. Ezt egy multiméterrel kicsipogtatással ellenőrizheted. Ha ilyen kamerát fémvázra szerelsz fel, akkor földhurkos lesz és a monitoron látható is. Ilyenkor mindig egy műanyag szigetelő lapot tettünk a kamera talp alá és nem érintkezett a fém vázzal. De ha nálad nem ez a helyzet, akkor máshol kell keresni a hibát. Meg kérdés hogy milyen UTP kábelt használsz? Mert vannak ami réz erű, meg van rezezett alu vagy vasdrót. Na ezeket ell kell dobni. Nem muszáj árnyékoltnak lennie, csak minőségi legyen.
(#) kalmi.kalmi válasza Remci hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Halljátok ma tetőzött a hiba !! Nagyon könnyen törik a kábel. Szerintem rezezett vas !
De ami történt: Visszanéztem az éjszakai felvételt és 2 kamera képe eltűnt, nincs kép. Nappal van éjszaka nincs. Az esti szürkületkor a 2 kamera képe összeomlott. Holnap megyek és átnézem.
(#) Remci válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Azt írtad hogy feszítetten megy a táp. Előfordulhat hogy mikor bekapcsolnak a kamerák infrái, azt már nem bírja.
(#) kalmi.kalmi válasza Remci hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Igen, próbáltam másik táppal, de a helyzet nem változott. Valóban az infrára hal meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) kalmi.kalmi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Holnap lesz a napja, hogy kijavítom. Reggel 7-re megyek.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) aroxol válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Az UTP kábel nem törik, ha jól blankolod.
(#) kalmi.kalmi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Kijavítottam. Nem volt eltörve a kábel.
(#) Zsolt 73 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Hol hibáztál ?
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Dec 14, 2019 / 2
 
Visszabontottam az alapokra a rendszert. Már csak a problémás kamera volt bekötve egyedül, és nem jött át a kép a 25m kábelen. Elővettem a maradék 60m kábelt és bekötöttem a kamerát. Nem volt kép. Hibás a kamera ! Rákötöttem egy még felszerelésre váró kamerát és semmi. Ha a tápot közvetlen rádugtam a kamerára akkor jó volt , a videojel átment a 60m-en. Kötöttem a tápot így-úgy de a táp nem volt hajlandó odamenni a kamerához, ill. ott volt századvoltnyira pontosan. Hibás a kábel, gondoltam. De a felszerelt másik irányba futó kábel 30m nem hibás !? A véletlen oldotta meg a problémát, a BNC-csati és a kamera minusza- között 18V-ot mértem (másik kamerával is), de csak ha a hosszú kábellel volt bekötve. Rövidzárat mérve nulla ohm. Fogtam a BNC csatit a kameránál összetesteltem a táp negatívval. Azonnal rendbe jött a kép, már nem omlik össze az infrára sem.
Nem ipari terület de egy nagy komplexum ahol van földkábel (pont a központ alatt), falban áramok, szerintem összeszedte a hálózati zavart.
Minden kameránál megcsináltam a hurkot, bár azoknál nem mértem hasonlót.
UTP kábelt kaptam a csomagba, amit többet nem használok, és itt köszönöm meg többeknek a tájékoztatást a kábelekkel kapcsolatban.
Legközelebb FTB kábellel szerelek.
Következő: »»   48 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem