Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pizzakemence fejlesztés, digitális hőfokjelzés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zoltanbraun hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Sziasztok! Évek óta nem foglalkoztam már elektronikával , most úgy érzem
mégis szűkségem lesz arra, hogy ismét gyakoroljam kicsit. Adott egy pizzakemence aminek a hőfokszabályzója lent , fent tekerős. Az alsót korábban cserélnem kellett a meghibásodása miatt. A régi helyéri egy más típust került , ami szűkebb tartományban állít mint a gyári de gondoltam , hogy megfelelő lesz mert a tartományon belül szoktuk használni. A mostani talán 50-270 C° között állít, a gyári pedig 0-500C° körül. Ami nekem szükséges az kb. 180C°. Emiatt gondoltam, hogy megfelelő lesz ami most bekerült. Rosszul. A csere óta szívok vele.. Vagy nem süt , vagy éget. Arra gondoltam fejlesztek egy szintet a gépen. És teszek bele 2 db 3 digites kijelzőt. Nyomógombos állítást.. Teszek ide kettő képet egyet az enyémről, meg egy hasonlót amilyennek képzelem. Akinek lenne ötlete a kapcsolásra kérem tegye meg,hogy megosztja velem. Köszönöm.
(#) zoltanbraun hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Ilyesmit szeretnék
(#) Kékróka válasza zoltanbraun hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Szia!

Például: PID rex-c 100

Az én sütőm 1 fokot sem ingadozik
(#) zoltanbraun hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Köszönöm az érdemi hozzászólást! Nagyon jó kis cucc! Mi az ami kelleni fog még nekem ehhez?
(#) synergy válasza zoltanbraun hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
A rex c100 jó lesz, csak ssr (szilárdtest relé) kimenetűt vegyél. Ez fontos.
Plusz kell egy szilárdtest relé, ami bírja a fűtőszál teljesítményét.
(#) Gery78 válasza zoltanbraun hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
A hőmérő szenzorról se feledkezz el, amit fogad majd a PID szabályzó. Ez lehet K típ. termoelem, vagy PT100, csak a sütőben jó helyre kell tenni, hogy pontosan mérjen. Nekem van egy relés kimenetű West6100+ típusú szabályzóm, ha érdekel. Ehhez még kell egy pici elektronika ami egy nullátmenet kapcsolós triakot kapcsol. A szilárdtest relé egy picit drágább megoldás.
Itt a szabályzó, a neten mindent megtalálsz róla. Ha kell elküldöm a doksijait.
West 6100 +
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
(#) Gafly válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Ha ott lenne, baj se lenne...
(#) zoltanbraun válasza Gafly hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Ott van ahol gyárilag. Ha látnám melyik mit érzékel kiderült volna ,hogy hol van jó helyen. Mivel egy óra van ami a belső hőmérsékletet mutatja elég gyenge támpont és még csal is ..
(#) zoltanbraun válasza Gafly hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
A pid rex c-100 lesz a választás. Ebből rendelek kettőt és akkor ugyanolyanok. Köszönöm azért az ajánlatott, ami egyébként tudását tekintve nem rossz. De ide sok is.Amit ebbe beépítek benne is hagyom , így meg kár lenne érte.
(#) Kékróka válasza zoltanbraun hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Árulják ezt szett formájában is. PID + SSR+ hűtőborda + hőmérő
pl:
Bővebben: Link
Bár én az aliról rendeltem.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem