Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1538 / 1670
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 19, 2019 / 1
 
Nem a vágy fáj, hanem ahogy nyalom a szájam szélét.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Én majdnem elkéstem miatta a munkából.
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Nekem az fáj, hogy nem nekem csinálta, meg hogy nem az én fiam.
Ez nem foci, ilyenkor jó magyarnak lenni.
(#) golem hozzászólása Dec 19, 2019 / 5
 
Sziasztok!
Egy kicsit unatkoztam és csináltam egy kis RGB fény vezérlőt.
(#) haragati válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Klassz a citera.
Az a Moog ott hátul az is saját gyármány?
(#) mark.budai válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 21, 2019 / 1
 
Jól kitettél magadért, arany Barátom! Gratulálok, szép munka!
Biztos minden fenyőfa arra vágyik? Gondolj bele, megölik őket, a hullájukat meg b.zinak öltöztetik, én sem vágynék erre, akkor egy fenyőfa sem! (Most nagyon nem voltam píszí, elismerem )
(#) madzagos hozzászólása Dec 24, 2019 / 6
 
Elkészült két órám így Karácsony alkalmából.
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Nagyon letisztult formatervezés! Mennyi időnként vált? A 24-nek milyen tokja lesz?
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Köszönet kaqkknak a programért! Valószínűleg ennek is fatokja lesz. A numitron óra ma készült el.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2019
(#) kaqkk válasza madzagos hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 24, 2019 / 13
 
Készült egy Bombaóra karácsonyra. Hetekig hirdettem itt a kész panelt, nem kellett senkinek, így végül teljesen készre csináltam, és ajándék lett belőle.
(#) sany válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
A barnát vagy kéket kell elvágni?
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Dec 25, 2019 / 2
 
Mindig a pirosat, mindig a pirosat. Így ezt nem lehet hatástalanítani sem...
(#) vanzerr válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Jó lett nagyon! Nem láttam, hogy hirdeted, pedig pont ilyen panelre lett volna szükségem...
(#) golem hozzászólása Dec 25, 2019 /
 
Még egy kicsit unatkoztam be fejeztem az erősítőket.
RGB LED modulok a hátérben
Csináltam nekik egy szekrényt.
Vettem egy gagyi fejegységet hogy USB -ről lehessen zenét be játszani.
Meg a végén A kari Ajándékom A Hestore jóvoltából.
Egy kis ízelítő Bővebben: Link
Kellemes karácsonyi ünnepeket minden kedves fórum táramnak!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2019
(#) sargarigo válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Azt nem értem, hogy mindegyik rúdba egy vezeték megy, ami vagy barna, vagy kék. De középsőbe mindkettő. Annak mi az oka? Oda van beépítva a fluxuskondenzátor? Vagy az duplagyutacsos, a biztosíték, hogy valamelyik biztosan durranjon?
Mancsos!
(#) Alkotó válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Esetleg onnan kapja a tápfeszültséget az áramkör....
(#) sargarigo válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Erre nem is gondoltam! BUMM
Felületes voltam, a kondik meg a hűtőborda is felhívhatta volna rá a figyelmem..
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2019
(#) EcoPityu válasza haragati hozzászólására (») Dec 27, 2019 /
 
Szia!
Igen, én készítettem!
Arról is van fent videó a csatornán, nézd meg nyugodtan!
(#) EcoPityu válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 27, 2019 / 1
 
Nekünk is műfenyőnk van, nem bántom a fákat!.Ez csak egy mondás, tán valami mese is volt erről!
A lényeg az elektronikai alkatrészekkel párhuzam vonás!
(#) Bakman hozzászólása Dec 28, 2019 / 31
 
Estét!

Kollégának, motorvédő szivattyúhoz. Túláramra és szárazon futásra is reagál. Előbbit öt, utóbbit 60 másodpercig tűri, mielőtt lekapcsolja a motort.
(#) klausz18 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Nagyon profi, gratulálok!
Meg szabad tudni, hogy a doboz milyen típus, honnan van?
(#) Bakman válasza klausz18 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Nem tudom milyen doboz, bontásból van (mobiltetefon bázisállomás). Darálóba ment volna annó, én meg elhoztam párat, hátha jó lesz valamire.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Professzionális kivitelezés. Gratulálok.
Tudható milyen kapcsolást valósítottál meg? A túláramot még el tudom képzelni, de a szárazon futás érzékelést nehezebben. Hogyan érzékeled a szárazon futást?
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2019 / 2
 
Kézzel kell megadni a maximális és minimális motoráramot, a képen (tesztelés alatt készítettem) perpillanat mindkét érték 0,3 A-re van állítva.

Ha a kontroller 0 vagy 0,1 A-t érzékel, akkor a rákapcsolt eszközt kikapcsoltnak tekinti, tehát nagyon kis motorokhoz ebben a formában nem használható. Itthon egy búvárszivattyúval teszteltem. Normál üzemben 0,9 A-t vesz fel, szárazon 0,5 A-t. Ha a maximumot 1 A-re, a minimumot 0,8-ra állítom, könnyen "észreveszi" ha gond van.

Átalakítható kisebb motorokhoz is de nagyobb felbontású ADC kell, a jelenleg használt 10 bites belső (PIC 18F14K22) már nem elég, vagy a mérési módszert kell teljesen újragondolni.

A lényegi rész a mellékletben. L1 egy áramváltó, R1 pedig a hozzá tartozó ellenállás. Ilyesmi: PP AC 1010 (HEStore). A TL072 egyenirányító szerepet tölt be, R5 - C3 pedig a kimeneti jel puffereléséhez kell. Több alkatrész, cserébe viszont nem kell precízen időzíteni a feszültségméréseket, több mintát venni egy perióduson belül, azokkal nyakra-főre számolni, lassú ADC-hez is jó stb. Nem precíziós fogyasztásmérő de arra amire kell, megfelelő. Porszívóval is teszteltem, nagyon szépen lehet látni, ha befogom a szívónyílást, drasztikusan csökken a motor által felvett áram.

A grafikon két értéket mutat. A mért maximális és minimális áramfelvételt, egy pixel öt percnyi időtartamot jelent.
(#) exabit válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2019 / 7
 
Kár hogy nem az én kollégám vagy!
Én is csináltam idén hasonlót. Igaz nekem nincs túláramvédelem. Az egész elektronika csak annyit csinál hogy ha nincs vízáramlás (a reed relés áramláskapcsoló kinyit) akkor lekapcsol két dolgot, amik közül az egyik maga a szivattyú. Meg beleraktam egy bontott üzemóraszámlálót mert ez egy csúszólapátos szivattyú és időnként ki kell cserélni.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) sonajkniz válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2019 / 3
 
Szia!
Gratulálok, elmés megoldás.
Nekem néhány hete adott a főnököm ravasz feladatot. Tegyem "láthatóvá" hogy az új fejlesztésű motoros lemezvágó gép motorja milyen terhelést kap vágás közben.
Persze, mint megértő (ám roppant laikus) főnök
Nem kérte azonnalra, csak másnapra.
Nem mondom, izzadtam egy darabig. De aztán találtam a szekrényben egy 50/5A-es áramváltót. Ennek a kimenetét egyenirányítottam, rátettem csillapításnak egy 100 nF-os kondit. Egy fűtőbetét áramát vezettem át rajta, ami pont 5A-t vett fel. (Ezt lakatfogóval mértem) elkezdtem nézegetni oszcilloszkóppal a jelet. Sajna, nem kaptam megfelelő eredményt, mert kikapcsolásnál nagyon lassan esett le a jel. Ezért a kondival párhuzamosan többszöri próbálgatásra egy megfelelő értékű ellenállás került. Így, habár kissé csipkézett a jel, de láthatóvá vált, miképp terhelődik a motor.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Ötletes. Köszönöm az ismertetést.
(#) kissi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Szia!

Ezt nem ismered ?
Bővebben: Link
(#) sonajkniz válasza kissi hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Szia!

Ismerem, van is itthon, de a legnagyobb is "csak"
30A- t tud, így ide az kevés lett volna. A bekapcsoláskori tüske 35A-es.
Következő: »»   1538 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem