Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1537 / 1672
(#) janigel válasza sany hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Meg tudod csinálni.
Minden terv / infó publikus.
(#) Tomi20 válasza janigel hozzászólására (») Dec 14, 2019 / 1
 
Szia
Szép munkák, egy dologra szeretném a figyelmed felhívni, itthon a hőmérőm előlapját lézernyomtatóval nyomtattam, nem tettem rá védőfóliát, és letakarították Clin-el, vitte a feliratokat is, nem tudom a Tiéden van-e, akkor megtanultam, minden eshetőségre fel kell készülni.
(#) janigel válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Ez nem nyomtatott.
Ez az előlap egy speciális tasztatúra fóliára van alulról szitázva.
Szintén erre való speciális kétoldalas ragasztó lappal van felragasztva.
A gyári fólia előlapok (pl. mosógépek, fólia billentyűzetek stb.) is ezzel készülnek.
A külső felületen nincs semmi, nem sérülhet meg a rajzolat.
Az 1.jpg képen ez jól látható.
Azért köszi hogy figyelmeztetni akartál.
(#) Tomi20 válasza janigel hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Akkor engedd meg, hogy ezért külön is gratuláljak, nagyon tetszik.
(#) janigel válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Köszi szépen, miden jót.
janigel
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 15, 2019 / 16
 
Nixie projektek készen. (Kellene találni egy újabb nixie projektet...☺️)
(#) enree válasza janigel hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Minden elismerésem, ment a pacsi!
Egy dolgot azonban hadd jegyezzek meg; a tápcsatit én biztosan a hátlapra tettem volna, de ettől függetlenül is csodás munka!
(#) janigel válasza enree hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ha a hátlapon van a táp csatlakozó, akkor elveszem a lehetőséget a falra akasztástól.
De azért köszi.
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 15, 2019 / 1
 
Meteorológiai állomás a következő logikus lépés.
Abban még speciális csöveket is fel tudsz használni, például szélirány illetve lökések kijelzésére...
(#) kalmi.kalmi válasza janigel hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Lehet tenni rá 2 csatit.
(#) pont hozzászólása Dec 15, 2019 / 8
 
Egy mini projekt, a fagyasztóláda esetleges olvadás közelbe kerülésekor (-2) riasztás, hang és kék fényjelzés. A hang és sárga jelzés az az akku lemerülésére figyelmeztet. Ds18B20-ra épül.
(#) kaqkk válasza pont hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
A fagyasztóládán van egy piros lámpa az pont ugyanezt a célt szolgálja csak az már -10 környékén elkezd világítani . Egyébként ötletes a cucc ...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
(#) pont válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Mivel napokig rá sem nézünk, így azt a lámpát nem látjuk időben...
(#) nagym6 válasza pont hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ez igaz, legtöbb helyen pincében kamrában van a fagyasztó. Nálunk nemrégen olvadt ki teljesen csak azért, mert a hosszabbító kábel dugóban kilazult a bekötés.
(#) pont válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ezért megy akkuról
(#) nagym6 válasza pont hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Volt idén még egy nem teljes kiolvadás, az ajtó nem lett teljesen becsukva egy nem teljesen betolt fiók miatt, akkor nem lett észrevéve. Talán jobb lenne -8 - -10 fokra a jelzés.
(#) EcoPityu hozzászólása Dec 18, 2019 / 27
 
Sziasztok !
Kicsit elektronika, de mindenképp elektro... Készítettem egy elektroakusztikus citerát , másfél hét alatt ,ajánlom figyelmetekbe a róla készült videót !
Elektroakusztikus citera Ecopityu
(#) sany válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Gratula nagyon profi munka! Na jó a profinál több.
Nagyon szeretem az eredeti citera hangját is.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
(#) igor4122 hozzászólása Dec 18, 2019 / 7
 
Üdv mindenkinek.

Most végeztem egy kisebb projekttel.
Nemrég kaptam egy Nokia 3210-es mobil telefont, aminek az akkuja halott volt, ezért elhatároztam hogy kissé felújítom.
Az akku burkolatából kikaptam a két NI-MH cellát, a cellákat szétvágtam, kibeleztem, majd távtartó gyanánt használtam fel, hogy a + és a - csatlakozó felfeküdjön rá, pont mint eredetileg.

A két cellából arra következtettem hogy a Lítium 4,2V-ja sok lenne neki (az akkura 2,4V van írva), ezért mivel a legtöbb kapcsolásnak egy +10% feszültségtöbbletet el kell tudnia viselni, tettem bele egy 2,5V-os Low Drop feszültség szabályozó IC-t (a töltöttség ikonból ítélve mehetett volna bele 2,8-3V-os is).

A kondenzátorok Tantál kondik, mire bezárlatosodnak a telefon már tízszer is tönkremegy, egy kapcsolót viszont még tehettem volna bele, hogy az akkuból csak akkor vegyen ki áramot az IC amikor tényleg használatban van.

Szép napot és jó barkácsolást mindenkinek.
(#) kalmi.kalmi válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Nagyon Ügyes Vagy !
(#) kalmi.kalmi válasza igor4122 hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
A töltöttség jel nem mocorog használat közben ?
(#) igor4122 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Köszönöm.

Nem mocorog.
Kettő darab párhuzamosan kötött, frissen töltött, 250mAh-ás Lítium akku van benne, melyekről stabil 2,5V-ot kap, az IC adatlapját csatolom.
Azt sajnos nem tudom, hogy mekkora feszültségűnek kell lennie egy NI-MH cellának, amikor frissen van töltve, inkább ahhoz méreteztem volna, mint a 2x1,2V névleges feszültséghez.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
(#) bbatka válasza igor4122 hozzászólására (») Dec 18, 2019 / 1
 
Frissen töltve inkább 1,5V-hoz vannak közelebb a NiMh cellák. Néhány hét múlva beállnak 1,3V-ra.
Az LM1117-nek kicsi az 1A-es terhelhetősége. SMS küldéskor vagy telefonáláskor 2A körül van a telefon áramfelvétele. Már amennyire így 15 év távlatából vissza tudok emlékezni. Én külső tápról tápláltam meg a 3210-est akkor. Riasztóban SMS küldésre használtam.
(#) TAttila77 válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Szia EcoPityu. Te egy istencsászár vagy! Meg kell hajoljak előtted. Nagyon jó kis hangszer lett. Ezzel sokat tudnál keresni.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
(#) mnyugger válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
De elkérném a tervrajzát.....
Nagyszerű munka.
(#) Directors válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Nem tudok többet hozzá fűzni mint hogy nagyon komoly az egész.
Még ennyi munkát. Le a kalappal!
(#) igor4122 válasza bbatka hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Bbatka, köszönöm az információt, legközelebb így számolok.

Az LM1117 bőven elég nekem, úgysem fogok vele telefonálni, hanem a gyűjteményem 37-ik tagjaként lesz kiállítva, eddig minden mobilom működik, ezzel se legyen másképppen.
Áramfelvétel ügyileg csak tippelni tudtam, mert az akkura nem volt ráírva a mAh érték, bár a 2Ampert álmomban sem néztem volna ki egy ilyen régi jószágból.

Erröl jut eszembe, holnap a buszon lehet megcsörgetem magam... majd eljátszom annak az Eötvös számnak "Van máásik" a mobil változatát, mikor pedig végre kezembe akad az amelyik csörög, kinyomom, és annyit mondok "hát nem letette, meg sem várta míg felveszem".
(#) EcoPityu hozzászólása Dec 19, 2019 / 4
 
Sziasztok!
Köszi az elismeréseket!
Mai világunkban, amikor majdnem minden kapható készen újan, vagy használtan, vagy kínából, csak akkor nem fásul bele az ember a szakmába, ha kreatív felhasználást ötvözve új ötletekkel alkot!
Csak javítás sokszor az agyamra megy, bár úgy fogom fel, hogy tanulás, és tréning az egész, viszont amikor kihívásból nekiállok a meglévő (enni nem kérő) alkatrészeim felhasználásának, örömmel tölt el, ha valami értelmes, használhatóvá változtatom őket!
Mondják, hogy minden fenyőfa arra vágyik, hogy karácsonyfa legyen, minden elektronikai alkatrész áramra vágyik, persze nem túl sokra, csak amennyi kell neki...
A csöves thereminnél is sok alkatrészem került hasznos helyre, ez megnyugtató!

Szóval, köszi srácok!
(#) Gafly válasza EcoPityu hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Fel foglak jelenteni, emberkínzás mián.
47 perces videó...
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Utoljára a vágy hal meg.
Szóval már nézni is nehéz?
Következő: »»   1537 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem