Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   241 / 276
(#) erbe válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
A kisebb hűtőborda melletti 3 mütyürre mérjél rá! Nem minden szín látszik.
Mérheted a tranzisztor két szélső lábán az ellenállásváltozást, miközben tekered a potmétert.

Hetope: Ez a panel nem olyan, mint a rajzodon.
(#) Ignasow válasza Hetope hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Végigmértem, nincs szakadás a nyáklapon, van kontakt mindenhol. Hasonló de nem pontosan ilyen az enyém.
(#) Ignasow válasza erbe hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Szia, üzem közben a tranzisztor két szélső lábán nincs változás tekergetésre, viszont az 1-es pont és a középső lábnál tudom mérni a változást.
(#) 13_Balu50 válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 23, 2019 /
 
A BDV tranyó bázisára megy egy ellenállás (470R), na ezt kövesd vissza, hogy hova vezet vissza. Valószinüleg a főpanelon egy IC kimenetére ami jelet kap a főtrafóról. A színkódot itt a segédprogramokban megtalálod és érdemes megtanulni, sokunknak már fejből megy.
(#) Ignasow hozzászólása Okt 23, 2019 /
 
Vállalná valaki a kimérést/javítást? postát állom.
ignasow@gmail.com
(#) Csapeti válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 23, 2019 / 1
 
(#) Csapeti válasza Ignasow hozzászólására (») Okt 23, 2019 / 1
 
(#) greczn01 hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Hello szakik !

Érdeklődnék :

Lenne egy háromfázisu egyenirányító aminek elszállt az egyik diódája .
A tipusszám alapján neten keresve nincsen találat
Ha valakinek ismerős az alkatrész vagy esetleg tudná milyennel lehetne helyettesíteni legyenolyankedves és segítsen .
A másik dolog ami érdekelne ?
Miremondják hogy dióda sebessége ?

SW 14 TCN 055

Üdv Norbi
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2019
(#) Gafly válasza greczn01 hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Hasonlít valamelyikre?
(#) greczn01 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Köszönöm !
(#) greczn01 hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
A ház a katód
(#) greczn01 hozzászólása Nov 18, 2019 /
 
A diódahíd és környéke

Üdv Norbi
(#) greczn01 hozzászólása Nov 23, 2019 /
 
Ilyen nagyátütő szilárdságu
Gafly rendeltél már az oldalról amit ajánlottál ?
(#) mpisti válasza greczn01 hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Ha szabad megkérdezni, ez milyen masina hogy ilyen nagy feszültségű dióda kell bele?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) Body85 hozzászólása Nov 24, 2019 /
 
üdv
Adott egy einhell sga 145 co hegesztő.Az a problémám vele hogy nincsen benne mágnes kapcsoló,a huzal folymatosan áram alatt van nem csak akkor ha megnyomom a gombot.Milyen mágneskapcsolót lehetne beletenni és hova kellene kötni?
(#) greczn01 hozzászólása Dec 7, 2019 /
 
Hello szakik !
Sikerült diódákat szerezni !
És egyéb alkatrészeket is
Talán összeáll a szisztem .
(#) sector99 hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Sziasztok !
Szerintetek EZ a munkakábel megfelelő minőségű "házi" használatra ?
(#) nyekk válasza sector99 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia.Házi használatra bőven elegendő.Valami hasonlóm van, központi kazánokat hegesztettem vele.Persze ilyen használatra,már határ eset.
(#) sector99 válasza nyekk hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Köszi ! Elég ritkán használom, viszont szeretném a gyári beépített kábelt lecserélni valami normálisabbra.( Güde 170)
(#) greczn01 hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Hello szakik !
Boldog új évet .
A gép bekapcsol !
Ami jó hír de a tápegységgel magában úgytűnik hegeszteni nem lehet mindenképpen kell kontroll egység .pálca módhoz is ... üdv Norbi
(#) Dzsudimanó hozzászólása Jan 31, 2020 / 1
 
Sziasztok!Elég csend van itt a topikban.Úgy tünik nem sokan érnek rá gépet építeni .Sajnos én is így vagyok vele. Szerettem volna már rég összerakni a gépem ,de nem akart össze jönni.Na most egy műtét utáni lábadozás adott időt számomra így végre sikerült amit eddig csak terveztem.Szép lassan összeállt a gép persze még van rajta mit csinálni pl a burkolatot még ezután csinálom meg hozzá illetve a palack rögzítő kengyel is hiányzik róla.Mostanában volt idő így újra átolvastam a topikot és a hegesztő trafó egyenirányítása és a hegesztő gépek javítása topikot is.Sok jó ötletet láttam ezekben igyekeztem felhasználni őket.Igyekeztem a gépet nem barkács áruházas elrettentő példás kivitelre készíteni!Remélem sikerült…Majd megírjátok.Teszek fel a félkész gépről néhány képet.
(#) Bubu54 válasza Dzsudimanó hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szia,

szépen megcsináltad, gratulálok hozzá. A CO kábel csatlakozót illetve a hozal toló motort hol vetted?

Üdv Bubu54
(#) sector99 hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Sziasztok !
Beszereztem az alkatrészeket a Güde 170 gépem átalakításához: munkakábel, EURO aljzat, gázszelep (230V)
Rajzot nem találtam a gépről, de valószínű hogy ugyanolyan panel van benne, mint a 155/4-esben A mechanikai átalakítás az tiszta, a kérdésem az, hogy a gáz mágnesszelepet hova
kössem ? Én az X4-X6 csatlakozóra tenném, ha jól értelmezem a rajzot.
(#) Moszkvai hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Einhell bt-gw 150-es gépen. Egy kicsit szeretném feljavítani, de lenne pár kérdésem.
A kondikra rakott kisütő ellenállást le kell-e választani relével, amíg működik a hegesztés vagy felesleges?
Ha az előtoló motornak külön trafót szeretnék, akkor azt, hova kell bekötni?
A hegesztő trafó után van egy egyenirányító dióda hűtővel, ahová rá van kötve a vezérlőpanel is.
Oda kellene vagy máshová?
Illetve fokozatkapcsolóra valami ajánlás mert a régi széttörött. Sokat nem akarok rá költeni, minimalista megoldás érdekelne.
Hálózat kapcsolót külön is meg tudom oldani
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
(#) dobo válasza sector99 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Én beépítettem az én gépembe egy mágneskapcsolót. A panelen lévő kis relé kapcsolgatja a mágneskapcsolót ki be ezzel az élettartama gyakorlatilag végtelen. Ezzel a mágneskapcsolóval van kapcsolgatva a főtrafó , a mágnes szelep és a kondenzátor kisütő ellenállása. 41000mikró 50 v van benne fixen bekötve a diódahídra. Az ellenállás ami kisüti 50 ohm 50W.
(#) sector99 válasza dobo hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Akkor Neked is ilyen géped van ? Tehát akkor az X4-X6 csatlakozóra kell kötni a mágneskapcsoló behúzótekercsét ? Kondit már én is tettem a gépembe, de kisütő ellenállást még nem.
A huzalelőtolás sebességének visszajelzéséről nem gondolkodtál még ? Mert az a három led nem sokat mond, és hogy éppen az enkoder hol áll, arról fogalmunk sincs.
(#) dobo válasza sector99 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Szia .Nekem Güde van de hogy milyen típus pontosan? Azt ne kérdezd.Talán Güde 155. Az előtolást minek visszajelezni? Ott a poti skálája.
Ha kevés akkor adsz rá egy picit.
Kisütés azért jó mert ha lerakod a pisztolyt nem szikrázik a munkadarabon a huzal .
(#) erbe válasza dobo hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Nem célszerű összekötni a kikapcsolást a kondi kisütésével. Ha pl. pöttyögetve kell hegesztened vagy sok kis varratot egymás után, értelmetlen kisütögetni a kondit, a következő ívfogáskor meg újra feltölteni. Eléggé meg is tudja viselni a mágneskapcsoló érintkezőit. Ha már ilyent akar valaki, tegyen be még egy relét, ami hamarabb húz, mint a mágneskapcsoló és picivel később ejt ki. Azzal már biztosított a gázutánfolyás és a kondi késleltetett kisütése. Így ha az idő letelte előtt újra ívet fog, nem kell a kondit nulláról tölteni.
(#) dobo válasza erbe hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Igazad van. De ez csak egy hobbi gép én csak a kondi jótékony hatását tapasztaltam eddig. A kisüléshez így is kell 1-2-3s . Így a pöttyözéskor sem tapasztalok semmi hátrányát.
Következő: »»   241 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem