Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   851 / 1121
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Nem éppen... A meghajtók betűjelei azért is fontosak, hogy a számítógépen minden mindent megtaláljon (pl. parancsikonok, programok, mappák ikonjai, stb.)! Amúgy a meghajtóknak szoktam nevet is adni használat vagy valami tulajdonság alapján...
Ha jól emlékszek, akkor nálunk Windows 7 már csak egyetlen laptopon van, amúgy minden máson Windows 8 vagy 8.1 van ami napi használatban van (családtagok fő gépei).
(#) Taki33 válasza Skori hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szerintem az egész win 10 egy kémprogram és ezért erőltetik mindenhol, persze lehet, hogy csak városi legenda, de az biztos, hogy vannak furcsa dolgok! Azért kíváncsi lennék egy olyan statisztikára, hogy akik folyamatosan frissítenek, és akik nem, hány sikeres hackertámadás érte őket!
(#) Udvari Zsombor válasza Taki33 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Arra kíváncsi lennék én is!
(#) xitibi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia. A meghajtó betűjelei állíthatók win 10 alatt is...
Mutass olyant amit a win 7 tud és a 10 nem!
Még a programok is simán futnak, driverből sem kell mindig a legújabb.
Ami a win 10ben rossz az a gép és a tárterület igény.
(#) zsoltee0001 válasza Skori hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Idézet:
„Win7 váltás kapcsán. Simán előfordulhat, hogy az utolsó frissítéssel mondjuk elkezd belassulni a rendszer, vagy hirtelen inkompatibilissá válik valamivel...”


Nekem pont ezt csinálja: Bővebben: Link

Az első 5 percbe le van zsibbadva, nem tudom mit csinál, kávézik?
De utána jó.

És ez egy pár hete újra telepített gép.
Majd lehet, hogy kiszedem az utolsó updatet.
(#) xitibi válasza Taki33 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Az első ingyenes frissítéskor raktam fel majd később meg vásároltam. Még nem akartak meg hackerkedni.
(#) Udvari Zsombor válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Mindegy... Nálam marad a Windows 8.1 amíg lehet (eléggé nincs ingerenciám a komplett gépemet babrálni (amiről most is írok))...
(#) xitibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia. jó lenne látni egy processzor terhelést, pár infót a gépről, és az op rendszerről tudni kéne mennyire van kitakarítva az ideglenes könyvtár, mennyire tőrezedet, mekkora a vinyo átviteli sebessége, milyen driverokat tettél fel. soroljam még?
(#) nagym6 válasza Taki33 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Idézet:
„egész win 10 egy kémprogram”
Valami ilyesminek kell lennie. Én feltelepítettem, progikat is, folyamatos frissítés, fél év alatt nagyon belassult az indulása, kb 10x annyi idő kellett. Újratelepítés, ismét gyors, de már lassul.
(#) xitibi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ha még meg van a frissítéses, igazándiból nem is kéne aggódnod( az mellé tett egy op rendszert és együtt futott ) Később takarították ki a win 7-et alóla!
(#) zsoltee0001 válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia
Igen, azt elfelejtettem, hogy nem pörög a processzor,
i3, 4giga ram
nvidia GT630 video kártya
120giga ssd

Semmi vírus nem lehet, nekem olyan, mintha nem is akarna dolgozni, lazsál
De ezt csak bekapcsoláskor csinálja.
Most is jó
Üdv
(#) xitibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Csak egy tipp látatlanba.....
Bal windows gomb + R gomb
A kis ablakba írd be hogy msconfig + enter
Rendszerindítás fűlőn keresd meg a speciális beállításokat , nyomd meg..
Processzorok számát rakd fel maxra
Ramot úgyszintén maxra
Ne felejtsd el mind kettő felet ki pipálni a kis négyzetet ....
Alkalmaz, ok ,újraindítás
őrül......
(#) blasz válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Hát én kipróbáltam amit irtál,a ram újraindítás után ugyan úgy 2024 lett mint volt,hiába pörgettem fel 8gigára.
(#) xitibi válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Gyorsabb volt az indulás?
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Ezekről a frissítésekről nincs jó véleményem, itt egy friss példa

Idézet:
„A Microsoft úgy építhette be a bugos fejlesztést, hogy tudta, hogy az nem működik.”
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Erről a pl2303 dologról régebben már írtam, nem olyan durva a helyzet, régebbi illesztővel remekül megy továbbra is. Ennél agresszívebb az ft232 hamis eszközeivel voltak, ott lazán kinullázták az USB azonosítót az egyik akkori frissítéssel - amit viszont automatikusan lehúzott a windows, mert átment a tesztjeiken és zöld utat kapott.

A hamisítás meg érdekes kérdéskör, talán a hackaday oldalon volt mikroszkópos felvétel a hamis és eredeti ic-kről, s volt, ahol a hamis (kínai gyártású) cucc többre is képes lett volna, mint az eredeti
(#) blasz válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Nem.Olyan mint volt.
(#) xitibi válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Mivel mérted?
(#) blasz válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Már mit?Az időt?
(#) xitibi válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Igen, az indulási időt! (ugyanis ez valahol egy kis segítség azoknak akiknek nem megfelelően van konfigurálva az op rendszerűk. Ezáltal nyerhetnek némi időt!)
(#) blasz válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Nekem kb.5 éve van fent a win.7 64 megszoktam hogy hogy mennyi idő alatt indul.Sose mértem az időt.Most sem tünt gyorsabbnak.De lehet csak többet vártam a módosítástól.....Kikapcsolni nemigen szoktam,inkább sose, alvó módba van leállítva mindig igy kb 5 másodperc és áll a rendszer...
(#) xitibi válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Értem.Akkor kérlek olvas visszább miért is írtam zsolteee001 - nek. Ehhez képest neked valószínűleg van egy Windows által jó bekonfigurált rendszered. az általam le írt kis segítség a te rendszereden max 0,1-0,2 sec segít (nagyon jó esetben 1-2 sec) viszont akinek valamiért nem ismeri fel jól a cpu ját annak ez segítség... )
(#) Doky586 válasza blasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Igen az időt. Felhúzós vekkerrel vagy ingâs kakukkos órâval..?
(#) xitibi válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szia.
% ban szokták meg adni, És igen komoly ( és drága)programok adnak csak hiteles adatot. Ezt azért ugye nem baj ha nem várom alapban egy felhasználótól? Kevésbé pontos egy sima stopper de annak akinek mondjuk 48 mp volt eddig a betöltési idő, és mondjuk le megy 33 mp ra annak mérhető a javulás ilyen egyszerűen is.
(#) Gombszem válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Idézet:
„Mutass olyant amit a win 7 tud és a 10 nem!”

Például a Téma. Kivették a Win10-ből a régi Témát, mondván, hogy az új korszerű. Na persze.
(#) antikzsolt válasza xitibi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Na akkor írok egy nagy problémát. A kikapcsolhatatlan és szabályozhatatlan kényszerű frissítés. Amig a w10 volt fent a gépen havonta 100gb nappali netből nem jöttem ki. Most meg elég ritkán jön az sms hogy már csak 20% maradt rajta Win7. Sajnos nekem ez nagy probléma amíg ide nem ér az optikai kábel. Addig marad a havi adatlimit. Annyira nem rémlik de ha jól tudom nincs benne a paint sem. Annyira nem rémlik most hogy használtam e ott. A másik nagy gond a csempés téma.
Jah és legalább a win7 nél nem kellett félnem hogy gondol egyet és a második merevlemezről letarol mindent. 400-500 mega ram alapjáraton nem tud járni. Túl sok csicsa animáció efekt.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Idézet:
„havonta 100GB nappali netből nem jöttem ki”

Jó bűnbak..
Csakhogy ennek javarészét nem a win frissítései teszik ki.
Használj Haiku OS-t és csak olyan progit tölts le ami csak azon futtatható. Semmi videoletöltés, semmi youtube, semmi játék. És elégedett leszel.

Sajnos manapság már simán elhasznál az ember havi 50GB-ot ezek nélkül is csak sima böngészéssel. Ezért érdemes egy korlátlan internetkepcsolat, mégha csak egy sima 10Mbps ADSL is az..
(#) SzervízMacska válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Hát igen. Egy mobil többet használ havonta...
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Havonta 30-40gb adat marad meg a win7 mellett. Amikor a win10 volt bent már a fordulónap előtt 4-5 nappal már spórolni kellett a nettel. ÉS még így is volt hogy 1-2 napra már csak a face és az email maradt. Mióta a win7 van fent naponta 4-5 filmet megnézek sorozatból is elmegy 5-6 rész. Sokszor 480(?) felbontásban. Játszani nem szoktam. Töltögetni sem nagyon szoktam lefelé. 1-2 frissítést ha van. De csakis éjszakai adatkeretből. Na ezt nem tudom megcsinálni a win10 nél.
Reggel 8 és este 11 közt ne töltögessen nekem feleslegesen. És hiába piszkáltam a regiszterit és a fizetős adathasználat ugyan úgy megette. Tehát valami nagyfokú adathasználat van a háttérben.
(#) blasz válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Nekem Win7 64. bit van szinte mióta megjelent.Ha azt mondom hogy 3-4 évente volt újra telepitve akkor nem túlzok.Akkor is inkább a hardver cserék miatt.Van a másik vinyómon Win10.64b. de nem szeretem,főleg az erőszakos frissitése miatt elsősorban,másodsorban pedig nem lehet úgy magamra hangolni a rendszert mint a win7 esetében.Nem beszélve a félre sikerült letöltött telepitett frissitésekről.Nálam is volt frissités utáni újra inditás,és vége volt a rendszernek.
Ha áramszünet volt,és bevolt kapcsolva a gép win10-en egy istencsapása volt megreparálni a rendszert hogy újra felálljon. Mert ugye a 10 kikapcsolásnál nem kikapcsol hanem hibernálja magát.Egy szóval nem szeretem,nem nekünk készült ez a rendszer hanem maguknak,hogy mindent tudjanak rólad.....
Következő: »»   851 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem