Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3397 / 3947
(#) Csupasz válasza spgabor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
A HC SR-501 modult kellene használnod, mert ez ki-be kapcsol.
(#) spgabor válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Az a baj, hogy ahova szeretném tenni, oda a HC SR-501 túl nagy méretű. De elvileg az 505 is ki és bekapcsol, csak nem állítható.
Viszont megcsináltam most simán tranzisztorral. Egy a baj vele, hogy a 3V helyett csak 2,8 jön az érzékelő kimenetén, ezért nem kapcsol a BC337, így a ledek nem világítanak.

Tasznka: ez a késleltetési idő, amit ott írnak az nekem nem lenne probléma, a kimenet magas állapotának időtartalma a problémám.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2020
(#) Bakman válasza spgabor hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Annyinak is elégnek kell lennie. A 10 kΩ-os ellenállást cseréld le 1 kΩ-osra. Már ha jól értem az egészet...
(#) urh hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Ez egy Xenon trafó belseje, kiváncsiságból szeretném szétbontani és megvizsgálni a nyák másik oldalát is, de mi lehet ez a szilikon szerű valami rajta?

Mivel lehet ezt oldani?

Bővebben: Link
Bővebben: Link


(#) pipi válasza urh hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Szerintem értelmesen nem oldja semmi, ha mégis, akkor az nagyon agresszív anyag, és az alkatrészeket is tönkreteszi...
Csak kapirgálni tudod
(#) urh válasza pipi hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
A probléma az, hogy alá is van öntve, emiatt ki sem bírom szedni....

Írták a vízben forralást más fórumba. Ez tényleg működhet?
(#) pipi válasza urh hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Valamit lágyulhat...
De a víz is tönkretehet dolgokat, ha beszivárog hosszabb időn keresztül, pl trafóba...
(#) Tasznka válasza spgabor hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
2V8-nál simán kellene kapcsolnia. Talán megoldás a kimenetre dióda,utána elkó,és a végére ellenállás a bázisra.Mellékeltem ami talán jó lesz .

Z3.jpg
    
(#) spgabor válasza Tasznka hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Köszönöm a tanácsot, este kipróbálom.
(#) Bakman válasza Tasznka hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Felesleges ennyire bonyolítani.
(#) spgabor válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Akkor elsőre ezt fogom kipróbálni. Köszönöm!
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Ez igaz, de cél a lassú felfutás is.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Hol láttál te ilyet?
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Sűrű elnézést kérek, de annyi az off mostanában, azt sem tudom hol járok. Hasonló rajzot láttam egy másikban, ahol a lassú felfutású 2,4V volt a kimenet volt a cél.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Itt talán a nagyon rövid bekapcsolást nyújtaná a bemeneti RC tag, aminek lassítot fel-le futását gyorsítja vissza a két tranzisztor. Mint egy monostabil. Vagy nem ez a cél, csak úgy tűnik nekem.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Jobban végigolvasva nekem úgy tűnik, hogy a mozgásérzékelő által adott jel időtartama rövidebb a kelleténél. Ezt könnyű orvosolni egy 555-ös astabillal. No majd meglátjuk.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Tart még a szilveszteri láz?
(#) kissattila88 válasza Petya810729 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Helló Fórumnak a linkjét eltudnád küldeni ahol a rajzot találtad?
(#) Bakman válasza Petya810729 hozzászólására (») Jan 3, 2020 / 1
 
A rajz szerint az egész az autó 12 V-os rendszeréről megy. 15-25 A-hez kevés a D1-es dióda de igazábol nem is kell, kihagyható, vagy a dióda előtt megcsapolod a 12 V-ot és azt vezeted az injektor-hoz. D2 lehet 1N4001 - 1N4004. A kondenzátorok feszültségtűrése legyen 25 V. R1 és R9 legyen inkább 820 Ω, 2 W. R8 legyen 1 W-os, a többi ellenállás lehet egészen kicsi is. FET lehet IRFP064N, annak bírnia kell.

Ha külön tápegységről akarod hajtani az egészet, akkor zsebbenyúlós erősen, 25 eFt környékén kezdődnek a 300 W-os tápegységek.
(#) attika válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Google első találata.
Helló fórum.
(#) kissattila88 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Ez nem jó? Tudja 25A ampert 12V -on.
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
A számítógépes tápegységek csak egy kimenetet figyelnek, az alapján állítják be a feszültséget. "Feltételezik", hogy minden ág arányosan van terhelve. Az a tápegység melyik ágat figyeli? Mit szól egy hirtelen terheléshez? Ha védelem lekapcsolja, újraindul magától vagy áramtalanítani kell?

Válaszolva a kérdésedre: talán igen, talán nem.
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2020 / 1
 
Módosítottam a rajzot mert még a kötési pontok is hiányoznak róla.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2020
(#) Flatlander hozzászólása Jan 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem,hogyan tudnám kiszámolni,hogy adott feszültség egyenirányítás illetve pufferelés után hány volt? Sajnos régen foglalkoztam már ezzel és elfelejtettem.Köszönöm előre is a segítséget!
(#) Kovidivi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 3, 2020 / 1
 
Gyök 2-vel szorozd meg az AC-t. Alacsony feszültség esetén levonhatsz 2 diódányi feszültséget.
(#) kissattila88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Nem a Dc kell megszorozni?
(#) Flatlander válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Köszönöm!

Van egy genius mélynyomóm.Ebből szeretném felhasználni a 7294-es végpanelt.Mekkora feszültséggel érdemes hajtani? 2x27 Ac-t kap gyárilag,ezt bírja 4ohm-on tartósan? Akarok egy rendes trafót alá 2x24 vagy 2x28V amiket általában kapni.Régen egy videoton erősítőböl kiszuperált 130W 2x23V-os trafóval hajtottam egy ilyen panelt,az bírta szépen.
(#) kissattila88 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 3, 2020 / 1
 
Én úgy tudom hogy az egyen irányított feszültséget kell meg szorozni gyök 2-vel és meg kapod pufferelt feszültséget.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Idézet:
„Ha nincs lehetőségünk vagy nem, akarunk két szekunder tekercset alkalmazni, vagy közvetlenül a hálózatból nyerjük a tápláláshoz szükséges energiát (bizserát) a Graetz- vagy hídkapcsolású egyenirányítókkal, mindkét fél periódust hasznosíthatjuk. A képen látható, hogy a Graetz-egyenirányító négy egyenirányítóból épül fel, amelyekből kettő – kettő sorban kapcsolódik. A terhelésen átfolyó áram időbeli lefolyása azonos lesz a kétutas egyenirányítóéval. A megvalósításához tehát négy egyenirányító egység szükséges, melyek mindegyikén a terhelésen átfolyó áram fele értéke halad át. Ezen tulajdonságaiból következik, hogy elektroncsöves egyenirányítókkal nem érdemes az egyfázisú hídkapcsolást megépíteni, mivel az egyik szekunder tekercs elmaradása, szemben a fűtésükhöz felhasznált három tekercshez képest, nem túl nyereséges. A nyerhető kimenő feszültség az 1,25 ∙ Uszekunder képlet közelíti. Egy diódát záró irányban az Uszekunder ∙ √2 feszültség terheli.”
(#) Bakman válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 3, 2020 / 1
 
Amit a műszered AC állásban mér, az az effektív érték. Egyenirányítás után ez nem változik, csak pulzáló DC lesz belőle. Pufferelés után az eredeti feszültséget szorozd meg 1.41 -gyel (négzetgyök 2). Ha pontosabb akarsz lenni, vonj le az egyenirányítás után kb. 1 V-ot, ennyi feszültségveszteséget okoznak a diódák.

Ha az egyenirányított és pufferelt feszültséget terheled, a feszültség hullámos lesz. Ehhez számoló itt: Feszültség hullámzás.
(#) Flatlander válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Köszönöm szépen! A pufferelt feszültség érdekelt mindenképp, szűrés nélkül nem igazán használom sehova.
Következő: »»   3397 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem