Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 70
(#) Tomi20 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Szia
Én itthon sima UTP-vel jártam így (nem kamera, LAN hálózat) emeleten van gigabites switch, pincébe kellett lekábelezni, max 35m, kb 20 méteren párhuzamosan futott a kábel erősárammal, gigabit helyett 100Mbit, 10mp múlva 10Mbit, utána nincs kapcsolat. RJ45 teszterrel ellenőriztem a csatikat, az jó. FTP kábel lett a megoldás, azóta stabil Gigabit a kapcsolat. Érdekes dolgok ezek, nem gondol rá az ember, míg meg nem tapasztalja...
(#) kalmi.kalmi válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Nekem is komoly fejtörést okozott ! Persze ez csak az érti aki 2 napig keresett már ilyen hibát.
(#) menyus válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Vagy CAT5 kábelt használtál (azt adták hozzá) ami csak ennyit tud. CAT6 al már ment volna szerintem.
(#) fachox válasza menyus hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
CAT5 max sebessége 1 Gbit, CAT6 10Gbit.
Nem az volt a baj, hanem, hogy nem tartotta be a szabványt.
(#) sargarigo hozzászólása Jan 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Erre esetleg tudna valaki javasolni valamit? Köszi
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) dB_Thunder válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Olyat kell venni, olyan helyről:
-Aminek meg lehet nézni a képét!
-Vagy vissza lehet vinni ha szar!

Meg van a C verzió, amikor veszel valami occót, aztán reménykedsz! A képminőségében meg az üzembiztosságában...
(#) fachox válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Szia!

Nekem egy Hikvison rendszerem van. Azért döntöttem ez mellett a neten sokkal olcsóban kaphatókkal szemben mert megbizható és nem fog akadni ha tavasszal kivirágzik minden és millió szín jelenik meg. Úgyanis az olcsó rendszereknek az a problémája, hogy kevés a hardver a kép feldolgozáshoz, és akadni fog. Sok ilyen posztot fogsz találni a neten.
Ha PoE DVR veszel akkor még a táppal se kell bajlodnod, csak szabványosan csinálj mindent és akkor nem csinálsz bajt.
2 MP bőven elég, inkább arra figyelj, hogy mekkora teret akarsz megfigyelni. Ezt a lencse mérete szabja meg. Ha távolra szeretnél nézni akkor kicsi 2,8mm. Ha közelre akkor nagyobb 4mm.
A fent említett rendszerhez kapsz távoli elérést is ami számomra hasznos hogy valós időben kapjak értesítést android vagy iOs-re eszközre. Azt nem tudom, hogy ezek az olcsóbbak is tudják-e ezt.
(#) Remci válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Szerintem egy családi házhoz bőven elég 2Mp-es Turbo HD kamera. Ilyet találsz a neten, lehet picit drágább mint amit belinkeltél, de legalább minőségi,van szervize, garanciája stb. Hikvisiont ajánlanám. Vifist semmi pénzért nem tennék fel,még magamnak sem,pláne az e-bayről. A vezetékesek sokkal megbízhatóbbak.
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Egyébként én a C verziót választottam.
Wanscam IP kamera lett kb 7ezres darabja.. szűk 1 éve megy.
Egyik becsíkozott zajos a képe, a másik talán beázott egy gumitömítés miatt, de 2 megy probléma nélkül.
(#) sargarigo hozzászólása Jan 6, 2020 /
 
Köszönöm a véleményeket! Átgondolom akkor a dolgot (most már van mit )
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Sziasztok! Hikvison rendszeren gondolkozom. 5 külső kamera, mozgásra rögzítsen, éjjel is használható képet adjon, riasztás OS-re. Telepítése egyszerű lehet mivel padlástéren vihetők a kábelek. A lakásba a levezetés csövezve. Csak céggel szereltessem, vagy egyénileg is kivitelezhető? Előnyök - Hátrányok? Köszönöm a véleményeket.
(#) Zsolt 73 válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 15, 2020 / 1
 
Szia !

Én Provision rendszereket telepítek. A Mellékelt képeken egy 2 MP-es kamera képeit látod.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Az éjszakai kapu mögötti részen már nincs semmi értékelhető! Lehet ezen javítani?
(#) Zsolt 73 válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Igen, kiegészítő IR fényvetővel.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Kb milyen értéket képvisel nálatok egy fent emlitett rendszer?
(#) Zsolt 73 válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Anyag 105 ezer. A telepítés díja helyszín függő.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Ez érdekes eddig 250 és 350 ezer közötti ajánlatokat kaptam csak. A szerelés több mint az anyagköltség?
(#) Zsolt 73 válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
A munkadíj a kivitelezés körülményeitől függ, nem az anyagártól . Helyileg hol lenne ?
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Vecsésen egy jól járható padláson és csak az eresz alatt lennének a kamerák, ott egy deszkán keresztül felmehetnek a kábelek. Egyetlen falátfúrás sem kell a lakásba a levezető 23-as cső használható a rögzítőhöz. A ház alapterülete 8x10 méter szépen elvezethetőek a kábelek a fagerendákra csatornában vagy csőben.
(#) Zsolt 73 válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
80 ezer 2 év garival.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Köszönöm ez már egy nagyon jó viszonyítási alap.
(#) Zsolt 73 válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Szívesen !
(#) Remci válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 15, 2020 / 1
 
Idézet:
„Ez érdekes eddig 250 és 350 ezer közötti ajánlatokat kaptam csak”


Nem akarok beleszólni,semmi közöm hozzá, de az árajánlatban le van írva hogy milyen eszközöket szerelnek fel, kb mennyi vezeték kell hozzá,meg egyéb anyag költség is fel van tüntetve. Plusz a szerelési,beüzemelési költség. Csak ezt nagyon sokan át sem nézik,egyből a végösszeget keresik. Utána jön az, hogy miért adtál nagyobb árat mint a másik ajánlat tevő,mert az a 4-5 kamerát fel tudja szerelni fele ennyiből is. Hát azért,mert előtte el kellene olvasni hogy a két-három ajánlatba mi van leírva, kiajánlva.
(#) niedziela hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Én sem a beleszólás miatt, csak...
11eFt / wifi kamera, mobilról PC-ről, követhető minden akár 5000Km-ről is.
Kép meg nem rosszabb mint amit fentebb linkeltek.
(#) Zsolt 73 válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
A HE butítja a feltöltött képeket .
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
A problémám ott kezdődik, hogy a felsorolt kameratipust és rögzitőt nem ismeri a google valamint nincs készülék ár, munkadíj csak egy végösszeg bruttó ill. nettó. Úgy gondoltam ezért illik alaposabban körbejárni a dolgot. köszönve hozzászólásod!
(#) sargarigo válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 15, 2020 / 1
 
Ez már alapból gyanús, ha nem tételes az ajánlat!
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Én is így gondolom, ezért érdeklődtem itt is.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Tisztelt Úrak! Pillanatnyilag úgy gondolom, hogy nem rendszerben, hanem összeválogatva kellene megoldanom a kamerarendszert kiépítenem. 5-6 kamerés IP renszert alakitanák ki. Amire szükség van: 2Mp felbontású kamerák, NVR rögzítő, switch, Közös táp. A kábelezést a legjobb minőségű UTP-vel gondolom. Tippeket, ötleteket szívesen fogadnék.
(#) voodoo válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Szia. NVR-hez szükség lesz krimpelőfogóra, +csati, vagy gyári kábelekre (de akkor a dugónak nagyobb furat fog kelleni) illetve switch nem kell, simán a routeredből bemegy a jel az NVR-ig (egy kábel pl fel a padlásra) onnan meg már szétossza az annyira, ahány csatornás. Egy kábelnek mindenképp felkell kuszálódnia, hogy legyen Nete, ha tavoli hozzáférést is szeretnél, de ezért meg mindegy, hogy analóg-e vagy NVR a rendszerpakk.
Következő: »»   49 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem