Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony erősítő hiba
 
Témaindító: antal27, idő: Aug 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 19
(#) sansrival válasza kadarist hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
És valóban. Bár a zéner anód-katód pontján mérve meg van a 6,2V. Na mindjárt utána nézek ennek az anomáliának.
(#) sansrival válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Valóban egy kontakt hiba volt. Nem volt könnyű kideríteni, mert elég kacifántosan oldotta meg a Sony a vezetékelést. Sikeresen beindult az erősítő.
A továbbiakban megy az ellenőrzés és a tesztelés.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) Apa60 hozzászólása Jan 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy Sony STR-DE235 receiver jobb oldala néma, a hangszóró és a fejhallgató kimenetnél egyaránt.

Nincs elektornikai végzettségem, bár bízok benne, hogy segítségetekkel sikerre viszem a dolgot.

Felszerelteségem: többek között egy digitál multimeter és forrasztó készlet.

Köszönöm a segítségeteket!
(#) Apa60 hozzászólása Jan 4, 2020 /
 
Sziasztok, Boldog Új Évet Mindenkinek !

Egy Sony STR-DE235 receiver jobb oldala néma, a hangszóró és a fejhallgató kimenetnél egyaránt.

Nincs elektornikai végzettségem, bár bízok benne, hogy segítségetekkel sikerre viszem a dolgot.

Felszerelteségem: többek között egy digitál multimeter és forrasztó készlet.

Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) ferci válasza Apa60 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Szia!
Először is töltsd le a netről a service maual.pdf-et és kezdd el tanulmányozni a kapcsolási rajzot, hol válik szét konkrétan a két oldal. Utána lehet méregetni, összehasonlítani, végfok hiba van-e ( tápfeszek, stb.) vagy csak kisebb szintű kontakt hiba.
(#) Apa60 hozzászólása Jan 4, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) diginewl hozzászólása Jan 4, 2020 /
 
Tiszteletem!
Jól olvasom, hogy ezekhez a Sony erősítőkhöz eléhetők kapcsolási rajzok?
Nekünk van egy sony STR-GX-707ES rádióerősítőnk, aminek a motor-meghajtású jel bemenetválasztója nem tökéletesen kapcsol (hol az egyik, hol a másik oldal nem szól..). Ha lenne kapcsolási rajz hozzá meg tudnám oldani, hogy legalább egy sztereó bemenetet rendesen átkössek, így mindkét oldal szólna. Több nem is kellene.
Tudtok ebben segíteni hol keressek hozzá kapcsolási rajzot?
Köszönöm!
(#) Johnny0004 válasza diginewl hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Szia! Tessék: rajz.
(#) diginewl válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!

Így talán teljesen is meg tudom javítani! Rajz nélkül már többször nekifutottam, de ez a forgómotoros bemenetválasztó kapcsoló mindig kifogott rajtam.
(#) Apa60 hozzászólása Jan 6, 2020 /
 
Helló!

Csupán egy biztosíték kontakthibája volt az egész, most már tökéletesen működik.

Köszönöm.
(#) Dozso hozzászólása Jan 18, 2020 /
 
Sziasztok,Dozsó vagyok.Van egy Sony TA-F590ES erősítő,a problèmája a következő:a bal oldal szól rendesen,a jobb csak nagy hangerőállásnál válik hallhatóvá.A potikat kontaktspray-vel fújtam,a problèma maradt,minden bemeneten,ès a fejhallgatón is azonos a problèma.Van egy vègfokhibás donor is.Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) reloop válasza Dozso hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Szia! A hangerő panelen kösd össze a mellékelt rajzon piros iksszel jelölt pontokat! Ezzel a hangerő potik csúszkáját közösíted. Ha ettől a két csatorna hangereje egyforma lesz, akkor a hangerőpotiban, vagy előtte keressük a hibát, különben a végerősítő irányába indulunk.
(#) Dozso hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Köszönöm szèpen a segítsèget,a donorból az egèsz panelt átraktam,gyönyörűen működik,általad kiderült,a hangerő poti volt a ludas...
További szèp napot,mèg egyszer köszönöm!
(#) reloop válasza Dozso hozzászólására (») Jan 19, 2020 / 1
 
Így könnyű - mondanám. A lényeg, hogy rendbe jött a készülék.
(#) ocsaiz hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy Sony F419R-es erősítőm, ami 1-2 évnyi állást követően a bekapcsolás után kattan a relé, de nem szól és a hangerő gomb led villog. Ez azt jelenti a service manula szernit, hogy vmelyik csatlakoztatott komponens (hangfal, de azt levettem) vagy a DC bemeneti oldala zárlatos. Van bárkinek tippe, hogy hol kezdjem a hibakeresést? Service manual link Köszi, Zoli
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) cadsite hozzászólása Júl 17, 2021 /
 
Sony STR-DG 510 erősítőmet próbálom életre kelteni. 2007 es vásárlás, alig használt. Jelenleg sem lemezjátszót, sem rádiót, sem tv bemenetekkel sem szólal meg. A hangfal kalibrációt megcsinálja, tehát az összekötés működik.
Korábban volt beragadt gombja leöntés miatt, az kitakarítás után tökéletes. Bakelit lemezjátszó a cél.
Szeretném ekeket az erőssítőmön keresztül hallgatni. Igény esetén bevinném Önökhöz szervízbe.
Választ előre is köszönöm, aki tud segítsen.
(#) diginewl válasza Johnny0004 hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Köszönöm! Eljutottam a "javításig". Mivel ezt a forgómotoros jelbemenet választót lehetetlen (számomra) kiforrasztani, ezért átkötöttem a választót egy-egy vezetékkel. Így több bemenetet is tudok vele egyszerre használni (a DC-t kötöttem át - és a rec out selectorral lehet még vele párhuzamosan 3 bemenetet használni azaz összesen 4-et). Az a lényeg, hogy egyszerre csak egy beszéljen
A rádiója, és a lemezlejátszó bemenet használható, de hallatszik rajta, hogy kontakthibás a forgókapcsoló (idegesítőm, mert hol szól rendesen, hol nem, hol az egyik oldal, hol a másik).
Az igazi az lenne, ha kiforrasztanám a kapcsolót (rengeteg láb) és szétszedném, megpucolnám. De a kiforrasztás nem fog menni a rengeteg lába miatt. Mindenesetre most megint használható, és ez nekem bőven elég!
(#) dB_Thunder válasza diginewl hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Idézet:
„jelbemenet választót lehetetlen (számomra) kiforrasztani,”

Ha van helyette másik, akkor a soklábú szörnyeket én csípőfogóval forrasztom ki!
Aztán egyesével kiszedegetem a maradékot.

Minden másra ott az ónhíd, a több pálka, a forrólevegős, a bedugós bádogos forrasztó, stb...
(#) diginewl válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 22, 2021 /
 
Idézet:
„Ha van helyette másik”

Ha ja persze, egy több mint 30 évnél régebbi géphez csak az van Ha lett volna új akkor is nehéz kiforrasztani, mert a mozgatómotor fémrögzítői nagy plecsnivel vannak a NYÁK-ra felforrasztva. Biztos vagyok benne, hogy nálam szakavatottabb ember ezt simán megcsinálja, de nekem ez így is bőven megoldás. Ezt jeleztem az előző hozzászólásban, és ismételten köszönöm a kapcs. rajzot hozzá. Jelen pillanatban így egy CD-t, és a TV-t szolgál ki teljesen jól. Ha ezt az elkövetkezendő 20 évben még teszi, akkor együtt megyünk a sírba. Nézd, ebbe a gépbe szentségtörés csípőfogóval hadonászni. Sajnos nem vagyok egy audiofil füllel megáldott ember, de én ezen az egy erősítőn nőttem fel, szinte velem egyidős. Közelébe nem vinnék ilyent.
(#) vfd ora hozzászólása Feb 25, 2023 /
 
Üdv!
Segítséget kérnék a Sony HCD SD1 erősítő része részben működik!
A végfok teljesen csendben van, viszont a fejhallgató kimeneten csak a jobb csatorna üzemel, a bal csak búgó hangod ad ki! A hátsó vonalkimeneteken szépen szól külön erősítőre kötve.
Még nem szedtem szét, viszont a kapcsolási rajz megvan, hol keressem a hibát?
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023

hcdsd1.pdf
    
(#) reloop válasza vfd ora hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Üdv!
Valószínűleg tönkre ment a bal csatorna végfok IC-je. A védelem egyszerre választja le a két hangszórókimenetet.
Ha ügyesen tudod használni a multimétert, teszem azt nem csinálsz zárlatot a tapogató csúccsal az IC lábak között, akkor a doksi alapján kimérheted megkapja-e a tápot és egyenfeszültség van-e a kimeneten (3-as láb). Ez esetben cserélned kell az LM3876-ot.
(#) vfd ora válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget!
Óvatosan nekilátok bemérni az ajánlott területet.
Viszont azt nem értem, ha egyszerre választja le a relé a két csatornát, akkor a fejhallgató egyik kimenete miért szól, a másik pedig csak búg, mert a sematikus rajzon úgy látom, hogy a végfok kimenetéröl üzemel a fejhallgató kimenete is. Vagy a kapcsolási rajzon az SPL - SPR, vagy a HP-L - HP-R kimeneteknél van szétválasztva a hangfal, illetve a fejhallgató kimenete?
(#) reloop válasza vfd ora hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
A fejhallgató a relé előtt van az erősítőre kötve, a PDF 29. oldal C-7 mezőben található 150 Ω-os ellenállásokon keresztül. A relé pedig a 31. oldal B,C-7,8 metszésében van.
(#) vfd ora válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Köszönöm. Így érthető hogy miért szól az egyik oldal, és a rossz végfoknál pedig búgás van a fejhallgatónál.Nemsokára nekilátok, majd jelentkezem hogy mire jutottam!
(#) szamóca hozzászólása Ápr 18, 2023 /
 
Régen porosodik nálam egy STR-DE 235. Most megint elővettem és beleástam magam, de addig jutottam mint 10 éve.
Vagyis, a végtranzisztorokat kicseréltem, a végfok kimenetein 0-0,022V-ot mérek, ennek ellenére a Protect felirat villog a kijelzőn, és semmit nem csinál. A védelmi résznél a relémeghúzó tranzisztorok kollektorán ott a 20,9V, a bázisukon 68mV, Emitteren 10mV (<ezt még nem derítettem ki miért van).
Visszakövetve rajzon, ezek egy központi mikrovezérlőtől kapnák a jelet (4,6V) a nyitásukhoz a 21-22-es lábakon, de ott bíz 70mV van. Van egy védelmi láb 14 amin szintén nincs jel.
Na itt esik be az eső. Mit lehet kezdeni ilyenkor a százlábú mikroprofesszorral?
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Minket a processzor negált PROTECT lába érdekel, amit 16-osnak látok.
A CN5201 csatin kéne mérni a 4-es láb feszültségét, a PROTECT vonalat. Ha nem magas szintű, azaz 5 V közeli, akkor valami tiltást generál, vagy hibás alkatrész van a tiltó áramkörben.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Igen már rájöttem itt kínomban, és méregetem is buzgón a protect switcs tranzisztorok lábain a feszültségeket. És ott van valahol a kutya elásva, mert 1,85V van csak az 5,1 helyett. Vegyem ki, és mérjem meg a tranzisztorokat? (Mondjuk ehhez darabokra kell bontani a készüléket, mert nincs alul levehető szerviz fedlap.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2023

so235.png
    
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 18, 2023 / 1
 
Egyelőre méregessünk!
A Q722 láthatóan nyitva van, a Q721 DC figyelőről, illetve az OVER LOAD DETECT tranyókról kaphat áramot. Ebben a körben minden tranzisztor B-E feszültsége nulla alapesetben. A tranzisztorok bázis-emitter feszültségeit mérném végig.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Ezt fogom tenni. De már csak holnap. Köszi a segítséget! Holnap végigmérem.
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
A túlterhelésfigyelők négyen vannak, bizonyára megtalálod őket. Lehetnek zárlatosak is, az a negatív táptól eltérő kollektorfeszültségben nyilvánul meg. Ez nem akad fenn a B-E mérés szitán.
Következő: »»   17 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem