Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap,sütő bekötése, kábelek kiépítése
Lapozás: OK   4 / 8
(#) Zsolt 73 válasza feenty hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Azért, mert nem vagy hülye, még nem tudod biztonságosan megoldani a feladatot ! Társasházban nagyon komoly dolog az elektromos tűz ! BTK 165 § , BTK 259 §
(#) Joe_001 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Errefelé, (Hollandia, más a színsorrend mint otthon,) 5x2,5 viszünk egy fázisra is. Gyakorlatilag 2db fázis-nulla, 20 A biztosítóra van kötve, aminek a kapcsolói, mind a 4 közösen mozog, mint a 3 fázisú automatán. A tűzhely mögött egy 3 fázisú, Piralaxnak (gyártó után) nevezett 3 fázisú aljzatban végződik. (Dugó is van hozzá.) L1 barna, L2 fekete, L3 szürke N kék, védelem Zöld sárga. L1-N a baloldali biztosítékon, L2- szürke, a jobb oldali biztosítékon van. Így 2x2.5-ön jön a power. Egy fázist kapnak. Ha lenne 3 fázis akkor a feliratok szerint jönne , és a biztosíték is 3 fázisú lenne. Tehát ha valaki 5x2,5 -et visz a tűhelyhez 5-10 méterre, akkor nem hibázik. Bekötését elvileg szakember végzi a tűzhely garanciája miatt, tehát nagy gáz nem lehet.
(#) Zsolt 73 hozzászólása Jan 5, 2020 /
 
"Bekötését elvileg szakember végzi a tűzhely garanciája miatt, tehát nagy gáz nem lehet." Jelen esetben sajnos nem ez a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) Gafly válasza feenty hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Segítő szándék jegyében: Nálad a már említett 1 fázisú bekötés jöhet szóba (kizárásos alapon, lásd melléklet).
Ami az agyamban mocorog:
- Linkelt adatlap szerint a készülék 10.5 kW-os, neked 1 fázis/25A áll a rendelkezésre (ami nagyjából a fele). Értsd: Vagy sütsz, vagy főzöl (TV/porszívó nuku ).
- Amit írtak, külön vezeték oda nagyon megfontolandó. Alaprajztól függően nem biztos hogy nagy rombolással jár.
- Áramvédő kapcsoló tényleg jó ötlet. Ahogy elnézem, kis racionalizálással be is fér oda.

Azt leszámítva, hogy hívjál villanyszerelőt, én mindenképpen javasolnám a következőt (pénzbe nem kerül, bajt nem csinálsz vele):
Küldd el a családot moziba/bevásárolni/bárhová.
Majd amikor egyedül vagy, akkor kapcsolj le minden kis megszakítót, majd egyenként felkapcsolva nézd meg, hogy éppen hol van áram/mi világít. Egyből ki fog derülni hogy ki kivel van. Ez egyébként mindentől függetlenül nem árt, ha ott van a dobozban.

Ps: Szerintem, a csengő helyére kis racionalizálással befér az FI relé.
(#) feenty válasza Gafly hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
A külön vezeték az ott van. Az egy 4x2,5-es. Annál mértem 2 érben fázist.
A tippet köszönöm, ha hazaértem megy a kapcsolgatás, hogy megnézzem mely biztisíték/ok tartoznak ahhoz a közvetlen szálhoz.

Ui.: köszönöm szépen, így legalább már előrébb vagyok, tudom merre induljak el!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) Joe_001 válasza feenty hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Ha megméred a kettőt egymáshoz képest is, (multimétered van), és van fesz köztük akkor egyértelművé válik.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) Joe_001 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 5, 2020 / 1
 
Pedig jó volna.
(#) Zsolt 73 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Miként lenne két fázis egy egyfázisú mérőről ?
(#) Joe_001 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Ez az info nem volt meg. legalábbis bizonytalan info volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2020
(#) feenty hozzászólása Jan 5, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek, egy fázisra bekötve működik a ketyere.
Azzal számoltam, hogy a 10A-es kismegszakítót hamar le fogja vágni ha egyszerre több dolog üzemel rajta (pl főzőlap+sütő), ezzel nincs is bajom.
Most a következő lenne a kérdésem. A falban a tűzhelytől a kismegszakítóig 3*2,5-es réz vezeték megy... Kint az óránál 25A-es a megszakító. Egy 20-as vagy esetleg egy 25-ös kismegszakítóra kicserélhetem a jelenlegi 10est?
(#) Peter220 válasza feenty hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
"Most a következő lenne a kérdésem. A falban a tűzhelytől a kismegszakítóig 3*2,5-es réz vezeték megy..."
Nos erre az ágra tegyél 20 A kismegszakítót, a 10 A hagy meg, mert ott lehetnek vékonyabb vezetékek. Tehát válaszd le a melegítőt!
(#) Atis57 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Szia!
Ez ennyire nem egyértelmű ; Tatabánya .Oroszlány környékén a házgyári panelben gyárilag palackos gáz van!
(#) Zsolt 73 válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Igazad van. Amennyiben az építésnél engedélyeztették, akkor rendben van.
(#) Andreaska91 hozzászólása Jan 13, 2020 /
 
Hello .
A képen látható főzőlap bekötése érdekelne 230v ra.
A mellékelt képen bejelölt részbe érdekelne hogy kell e valamilyen áthidalást készíteni ? A régebbi főzőlapon volt áthidalás . köszönöm a válaszokat előre is .
(#) zolika60 válasza Andreaska91 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
az 1 2 3 pontokat kell áthidalni. Ahogy az ábrán látni is.
(#) kérdező007 hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Indukciós főzőlap (IKEÁ-s Möjlig) és elektromos sütő (IKEÁ-s Görlig) bekötésével kapcsolatban kérném a segítségeteket. Mindkettő konyhai eszköznek 3-3 vezetéke van (fázis, nulla és földelés). A fali csatlakozó egy zöldsárga, egy nulla és 3 fázis fogadására alkalmas. A lakás konyhája és az elektromos hálózat eleve ilyen eszközökre lett tervezve, gáz nincs a lakásban. Szeretném megkérdezni, hogy az eszközökből kijövő 1+1 zöldsárgát be lehet-e kötni együtt a fali zöldsárgához, a gépekből kijövő 1+1 kéket együtt a fali kékhez, illetve a gépek két barna fázisát a fali csatlakozó két különböző fázisához. Olvastam áthidaló használatáról is, de nem tudom, hogy arra szükség van-e az én esetemben. Előre is köszönöm a segítséget. Üdvözlettel
(#) erbe válasza kérdező007 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Pontosan megfelel, ahogy leírod. Ha belefér a sorkapocsba. Ellenőrizni kell a csavarok meghúzása után, hogy mindkét vezetéket megfelelően rögzítik a csavarok.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) kérdező007 válasza erbe hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Szia erbe!
Nagyon köszönöm a választ és köszönöm a tanácsot is.
(#) egonovics hozzászólása Feb 10, 2020 /
 
Sziasztok! Egy gyors kérdés főzőlap bekötéséhez a 2,5 ösvezetéknek milyennek kell hogy legyen? Sodrott rézv agy sima réz kábel? Vagy mindegy.
Nem találtam sehol.
Köszönöm! Laci
(#) egonovics hozzászólása Feb 10, 2020 /
 
5x2,5 réz vezetékem van.
Sodrottat meg vennem kellene .
Kb 12m re lesz a főzőlap a kismegszakítótól.
(#) levaitamas válasza egonovics hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Szia!
Mindegy.
(#) Joe_001 válasza egonovics hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Szia!
Ez tök jó! itt Hollandiában 5x2,5 vezetéket használunk. a sütőnek.
Bekötése: Barna fázis, - kék nulla, egy ák., Fekete fázis -szürke nulla. (Itt a színsorrend L1-barna, L2 -fekete, L3-szürke.) A biztosíték,2x16 A Fázis -0, L1-barna,0-kék, L1'-fekete, 0'-szürke. A 4 biztosító kar együtt jár, mint a 3 fázis,0 biztosétéké. Tehát a négy van közösítve. Lényeges! (Nem tudom a nevét.) 5 m vezetéken is.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2020
(#) egonovics válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Köszi!!
(#) Mugibor hozzászólása Márc 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Kérdező007 által csatolt felépítés található meg nálunk is, annyi kivétellel, hogy a géphez kapott vezeték 5 darabból áll. Ebben az esetben, mindegy, hogy a falból jövő fázisokat (3fekete) melyik szürke-barna) fázisokkal párosítom össze a csokiban?

Be lettek minimálisan cinezve a vezetékek, mielőtt a csokiba kerültek. Közbe kiderült, hogy ez nem feltétlen jó megoldás. Ez tud galibát okozni?

Újépítésű lakásról van szó, vezetékezés indukciós főzőlapra lett megcsinálva.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Mugibor válasza Mugibor hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
..., annyi különbséggel*
(#) palako hozzászólása Szept 18, 2020 /
 
Sziasztok, nem tudom, hogy jó topik-e, de próbálkozom itt.
Vettünk egy IKEA FINSMAKARE villanysütőt (https://www.ikea.com/hu/hu/p/finsmakare-legkev-sueto-oentiszt-parolo-funkc-fekete-50411730/), ma üzemeltem be, vadonatúj bekötés (előtte gázsütő volt). A lakáselosztó dobozból közvetlenül hoztam egy új vezetéket (MBCU 3x2,5). Szépen működik, fűt, forog, villog, csipog, stb. Viszont van egy érdekesség, hogy amikor a sütő fűt, akkor hangos búgó hangja van, mint egy trafónak. Két szobával arrébb még szépen hallom. Nem a légkeverés ventije, mert az nem megy, és nem is a hűtőventillátor, mert az szuper csendes. Ez tényleg ilyen, vagy ennek valami baja van? Ez az első villanysütőnk és én úgy képzeltem, hogy ezek szupercsendesek.
(#) Inhouse válasza palako hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
A mi Zanussi-nk nem búg. Mégis mi búghat benne? Érdekes...
(#) Bakman válasza palako hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Talán a fűtőbetétek rezegnek benne.
(#) palako válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Igen, nekem is ez a tippem, bár fura, hogy ilyen hangos, néha még a gép alján a lemez is rezonál tőle. Kicsit játszottam vele, és már kátom, hogy az alsó fűtés lehet ilyen hangos, ha pl csak a felső fűtőszál megy, akkor az néma. Ha viszont csak az alsó, akkor búg és rezonál.
(#) palako válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Engem is meglepett Úgy képzeltem eddig, hogy egy villanysütő az csendes
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem