Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   653 / 726
(#) gery20 válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Szia. Mivel autós hangszóró inkább kalaptartóba lettek tervezve valósnak valós lehet 297 liter. Bár akkora doboz egy szobában pláne kettő. Esetleg ha van próba dobozod ami ismert térfogatú meg lehet hallgatni hogy mit produkál.
(#) Szikra Lacika válasza gery20 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia. Igen kalaptartóban voltak valóban. Csak szerettem volna belőlük a műhelybe egy jó kis hangfalpárt. Hát marad akkor a kísérletezés
(#) gery20 válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia nekem egyszerübb van rendesen proba dobozom is meg komplet hangládám. Probálkoztam már autos hangszoroval de valahogy nem let az igazi. Mühelybe meg szerintem elég ha 40liter korul zárt ládában. Winisdi szerint is tervethetsz meg kell nézni menyire kicsi az elfogatható méret. Meg a másik dolog hogy meg kelene mérni pontosan a hangszóró paramétereit.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) P_Laszlo válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Nem kifejezetten autós/freeair paraméterei vannak, ez inkább zárt dobozos, de a programok, (pl. winisd) nem tudják kiszámolni mekkora dobozzal működik jól egy adott hangszóró. Nem is erre készültek, olyan képlet, vagy függvény nem létezik, ami ezt megmutatja, ezek modellezésre jók.

Próbadobozra, kísérletezésre, ebből a szempontból nincs szükség, a mélytartomány tökéletesen modellezhető, ha jók a bemenőadatok.

A hangszórók tulajdonságait nyilván ellenőrizni kell, az adatlapok mindig csak nagy fenntartásokkal vehetők figyelembe.

A 40 liter zárt, ennél a hangszórónál kb. a maximális használható térfogat.
(#) Csupasz hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Van 2db Technics hangdobozom, használtan kaptam őket. Kb 15-20 évesek. A mély hangok hiányoznak, de olyan dübögés szerű valami jön. Ez a hangváltó kondijának a hibája lehet?
(más erősítővel is ilyen)
(#) Petyaa válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Próbáld ki hangváltó nélkül, egy bass test zenével / hanggal. Vagy csak simán játsz le egy zenét ( persze amiben mélyhang is van, mélyhang kiemeléssel + 6-10 dB közöttivel. Ha akkor sem adja a mélyet, akkor a hangszóró nem tud addig lemenni, vagy nagyon nem belevalók vannak benne.
(#) Inhouse válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 6, 2019 /
 
Nézd meg, hogy nincs-e megfordítva a 2 doboz polaritása (vagy csak a mély hangszóróké)!
(#) P_Laszlo válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 7, 2019 /
 
Biztosan nem a kondenzátor a hibás.
(#) bogumil13 hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek erröl a hangfalról érdemes megvenni vagy inkább használtan nézzek vmit?
(#) Dióda válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Bővebben: Link



Ha érdekel a tesztelők véleménye.
(#) bogumil13 válasza Dióda hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Koszi,rossz velemenyuk nincs roluk ugy tunik.Meghalgatni nem tudom sajna a kozelemben nem aruljak sehol.Komolyzenet nem halgatok,pop,rock..szeretem a jo dinamikus baccust bccustnem akarok subot melle,az aggajom az,hogy vajon tudja e amit szeretnek.
(#) highand válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Alkalmatlan minőségi zenehallgatásra. Semmivel sem jobb, mint egy 25.000 Ft-os Akai hangfal pár pl. A mai világban csak pozitív teszteket fogsz olvasni.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2019
(#) bogumil13 válasza highand hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Ez jol hangzik..ez vonatkozik a szazezres nagysagrenduekre is?Mert akkor baj van..
(#) msteve válasza highand hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Igen,ezek sajnos már leginkább reklámujságok.
(#) P_Laszlo válasza highand hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Szerintem általános igényeket bőven kielégít, nem kifejezetten zenehallgatós hangsugárzó, hanem mozis front, tehát hangsúlyos a mélytartomány. Az Akaitól azért jobb hangszórói vannak, nagyobb doboz, tehát jobb az alsó határfrekvencia is, valószínűleg egy fokkal a hangváltó is jobban tervezett, még ha nem is tökéletes.
(#) bogumil13 hozzászólása Dec 27, 2019 /
 
Sziasztok!Erre gondoltam még,mint uj hangfalra.Használtban Brendle Goldline GL 130 Lautsprecher lenne eladó,viszont semmit nem tudok erröl.Ugy van hirdetve mint ART Audio H 125 az adatlapján viszont Goldline van.Vkinek vmi info?
Bővebben: Link
(#) P_Laszlo válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Mivel a kettő elég közel áll egymáshoz. A szovjet hagyaték (Radiotechnika). Átlagos Hi-Fi, nem annyira kifinomult. A magasa nem túl jó.

A Magnat valószínűleg rosszabb, mint a Heco.
(#) bogumil13 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Köszi
(#) latyakosa hozzászólása Jan 2, 2020 /
 
Az Orion LB-1031-s mélyközepéhez milyen magast javasolnátok 2 utas bassreflex kialakításban?
HS282-t alakítanák át.
(#) gyuszo válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Semmilyent. Az a bolgár mélyközép az eredeti 3 utas rendszerben szólt a legjobban, mint a HS280 és a HS282. A későbbi HS288-as bassreflex próbálkozás inkább a divat és a kereslet miatti próbálkozás volt, de sikertelenül.
Az eredeti hangfal átépítésére több kísérlet született, de azzal az eredménnyel, hogy utána kicserélésre kerül a bolgár mély is, de akkor már minek ?
Esetleg egy jobb 8-10 eFt körüli kapható magassal, aminek 3kHz -nél kezdődik az átvitele és egy ehhez méretezett váltóval.
(#) mek-elek hozzászólása Jan 3, 2020 /
 
A gardróbunk lomtalanítása van lassan soron. Ha valakit érdekelne egy minőségi mély hangszórópár, személyesben várom érdeklődését.
(#) latyakosa válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Monacor DT-99 alkalmas lehet?
(#) mek-elek válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Én annak idején DT254-eket vettem. Fontos tapasztalat, hogy saruzzátok a csatlakozókat, mert igen lágy a műanyagöntvény,és a pille nem volt rátekerve a túloldalon, és amikor a vezetéktüske megmozdult a forrasztási hőre, elengedett a pille oldali forrasztás. Vehettem elő mesterségeim címerei közül az iparművészit.
(#) gyuszo válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Igen, jó lenne, ilyenre gondoltam. Ennek 1,5 kHznél kezdődik az átvitele ez alkalmas 2 utas rendszerhez.
(#) bogumil13 hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy Yamaha R-S202D erősitő hozzá Magnat Monitor Supreme 2002 hangfalak.A kérdésem az lenne megfelelo e 2.5-ös hangfalkábel?Mellekelve a specifikácio.
(#) mek-elek válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Szép jó napot!

Kérdésed szerintem relatív.
A hangfalas zenehallgatás mindig viszonylagos, mert alapvető az adott helység akusztikája, és azon belül a hangfalak pozíciója. Az sem elhanyagolható milyen zenei anyagot fogsz rajta hallgatni, és milyen elképzelésed van a hallható hangképről.
Így ha több kábelt is meghallgatsz a rendszereddel, magad is eltudod dönteni a Neked megfelelőt.
Nem elhanyagolható azonban az a minimum 30W sem, ami a hangképet illeti. Remélem elnézik Neked a szomszédok a minimum 60W-ot, mert különben a hangfal adatait ne reméld. Azonban mindenben adódik kompromisszum.
Mindig Te döntesz abban, mástól ezt ne várd el.
(#) Cinema válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Ha nem hosszabb, akkor 4m-ig elég(oda-vissza az 8m) e-fölötti távolságra jobb választás a 4-es keresztmetszetű vezeték. Van aki szerint ez kevés, vagy éppen sok.
Neked kell döntened és fizetned a kábelért!

Üdv!
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Talán nem uncsi...
Az erősítőnél nem baj, ha nagyobb teljesítményű, sőt előnyei is vannak. Azonban a hangfal választás kifejezetten helységfüggő, ha az ideális hangzást nézzük. Ami egy helység akusztikájában 10W-nál hallunk, az nem biztos, hogy igaz 15W-nál.
(#) Kovidivi válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
"Nem elhanyagolható azonban az a minimum 30W sem, ami a hangképet illeti. Remélem elnézik Neked a szomszédok a minimum 60W-ot, mert különben a hangfal adatait ne reméld." - ez butaság. Olvasd el még egyszer a képen levő szöveget: Ajánlott erősítő teljesítmény minimum 30W. Nem a hangsugárzóra jutó teljesítmény!
Ilyet se hallottam még, hogy egy hangsugárzót kötelező, muszáj x W-tal hallgatni... "különben a hangfal adatait ne reméld"
(#) bogumil13 válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Már bocsanat de nem "döntést"vártam senkitől!Vmit felre ertettel!Csak javaslatot,tapasztalatot ennyi.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
Következő: »»   653 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem