Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   79 / 85
(#) Lacaboy hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Sziasztok!

Erdeklodnek, hogy normalis e egy ebayes 200W D-class modulnal, hogy az ir2092 ic forrosodik?
4et rendeltem mind a negyen melegszik.
Tapfesz 2*48Vdc
(#) CIROKL válasza Lacaboy hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Van rajta hűtes ?
(#) samtron77 hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Sziasztok. Hozzám került egy 70'-es évekbeli erősítő. Darlingtonos (bdx85/b és bdx86/b) végek vannak benne de az egyik olal nagyobb hangerőn torzít. Utalhat ez a komplementer páros fáradására, vagy lehet csak a pufikondi száraz?
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Ez igy kevés ,többet kellene tudni milyen erősitőről van szó!
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Europhon Rck 3005A. Eredeti minden benne. Sajnos semmilyen leírást nem találtam hozzá.
(#) pucuka válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Ha a két oldalnak közös a tápja, akkor annak jónak kell lenni.
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Hú ha ez tényleg nem lesz egyszerü ,olasz cucc a 90 es évekből.
Megtennéd hogy csinálsz a belvilágról képeket .
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Persze hogyne. Amint hazaértem.
(#) Lacaboy válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
A vezerlo icn nincsen hutes.
(#) samtron77 hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Van egy csiptetős kivezetés és egy a műszrethez beforrasztott 5w-os ellenállás amit modoltam eddig rajta. Ha esetleg tudnátok ajánlani egy tranzisztor kereső vagy kiváltó appot annak is örülnék!
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Mondjuk tape 1 bemenet hangszinek közép állasban filterek kikapcsolva ,ugy próbálva mit mutat?
Ki kellene deriteni hogy honnan ered a torzitás ,mert egyáltalán nem biztos hogy maga a végfokozat torzit
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) samtron77 hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Rakok videót is.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) samtron77 válasza Lacaboy hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Teszteltem. nem melegszik semmi. Még huzamosabb használat mellett sem.
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Aux-on teszteltem eddig. Az instrukcióid alapján ugyan nagyobb hangerőn de jelentkezik a probléma.
(#) samtron77 hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Az rossz ötlet ha megcserélem a két végfokot és úgy tesztelem? így marad az előfok...
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Mérni kellene nyugalmi áramot ,de itt nem oly egyszerü ,jó lenne leválasztani a végfokot mindenről .
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Ezt is megteheted ,igy is tudunk előbbre jutni
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 / 1
 
Nekiugrok. Eltart egy kis ideig.
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Nézted a videót? Kihallatszik?
(#) samtron77 hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Megcseréltem. A torzítás is átköltözött.
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Minden félekép mérni kellene van ott 4db elko 4db+4db kicsi kondi azokkal kellene.kezdeni ,de összehasonlitást is végezhetsz a másik oldallal mint már irtam nyugalmi áramot is ellenörizném.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Idézet:
„van ott 4db elko 4db+4db kicsi kondi”
A végfok panelra gondolsz?
Idézet:
„nyugalmi áramot is ellenörizném”
Nyugalmi feszültsére gondolsz nem?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Igen
Azt megtennéd hogy bekapcsolt állapotban hangszórók nélkül letekert hangerő szabályzóval rámérsz a hangszóró kimenetekre ,mind kettőre .

Nyugalmi áram !
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
a jó oldalon 1.75 mV
a rossz oldalon 2,95 mV
(#) CIROKL válasza samtron77 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Mérni ,amiket mondtam még egy kérdés a panelen milyen ic vannak.
(#) samtron77 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
bc537
bc527
bc238b
bc308a
ua748tc
darl
bdx 86b
bdx 85b

bd375
(#) samtron77 hozzászólása Jan 1, 2020 /
 
Hosszas küzdelem után lábraállt a masina! Mindössze egy tranyó (BC238B) gondja volt. Érdekességképpen a méregetés közben vettem észre, hogy a rossz tranzisztor visszacsatoló ellenállása gyárilag rossz értékűen volt beépítve (összehasonlíottam a jó oldalival). Egyébként a két végpanelon is eltérőek voltak az ellenállások mármint alapszínüket tekintve (valószínűleg más gyártótól származhattak).
Nem véletlen alakult ki az olaszokról a hanyagság sztereotípiája.

Külön köszönet CIROKL kollégának!
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) Zsiroskenyer hozzászólása Jan 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy Denon AVR-x500 erősítőt próbálok megérteni, majd javítani.
Azzal a problémával került hozzám, hogy néha szól, néha nem. Legalább is az ügyfél szerint.
Valójában bekapcsolás után azonnal -25V az összes kimeneten, utána egy szerény relé kattogás, majd kb. 2mp után beáll a kimenet és kb. 1Hz-es halk kattogást hallani a hangszóróból. (Már amikor hajlandó elindulni...) Mert van hogy a védelem letilt kimeneti DC fesz miatt és kikapcsolja az egészet. A védelemmel való hosszas hadakozás után úgy döntöttem, hogy a végfok panelt külön letesztelem, mivel a fő tápfeszen kívül (+/-50V) csak +12V kell neki ezért meg is próbáltam. A teszt eredménye, hogy az összes kimenet kiült pozitív tápra és meg se nyikkan. A végtranzisztorok mind jók. Mivel "A" osztályú végfokról van szó, a nyugalmi áramnak mindentől függetlenül folynia kéne. De nem vesz fel szinte semmi áramot. Amikor még egészben elindult, akkor melegedett a hűtőborda, tehát volt nyugalmi áram is. Mivel az összes kimenet ugyanazokat a hibákat produkálja, ezért kerestem közös pontot a végfokok kapcsolásában és találtam is. A "PRE-B" elnevezésű vonal az összes végfok elejére be van kötve, de ötletem sincs, hogy mire szolgálhat. Az én értelmezésemben ez egy negatív táp késleltető valami lehet, de nem vagyok biztos benne. Bejelöltem a rajzon a kérdéses részt. Amikor a pattogás hallható a kimeneten, akkor +31V-ot, amikor csak külön a végfokot teszteltem, akkor +14V-ot mértem ezen a "PRE-B" vonalon. Ami kicsit furcsa nekem, mivel az egész a negatív tápra van kötve.
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mire szolgálhat ez a rész és hogy minek kéne lenni ezen a vonalon a helyes működéshez?
(#) Karesz 50 válasza Zsiroskenyer hozzászólására (») Jan 8, 2020 / 1
 
Ez a tranzisztor a negatív táp szűrésére szolgál, ún. kapacitás sokszorozó. Minden jel szerint átment szakadásba vagy ez a tranzisztor, vagy a kollektorköri 22R-es ellenállás. Első lépésben forraszd ki a nyákból Q5702-őt és zárd rövidre az E-B-C lábakat egymással. Ekkor a 22 Ohm-on 0.6V feszültségesést kell mérned (az 5 db végfok meghajtófokozatának együttes árama 27.5mA kellene, hogy legyen). A végfokokat hagyd kiemelve a dobozból és így mérj feszültségeket.
(#) Zsiroskenyer válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Erre nem is gonoltam, hogy ez szűrés. Ha haza értem kipróbálom.
Köszönöm!
Következő: »»   79 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem