Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   347 / 373
(#) devergo74 válasza janigel hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Köszi, jók lesznek, pont rajta van amit keresek.
(#) szajo válasza Laci66 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Szia!

Nem lehet, hogy ez egy STK4211 másolat (hamisítvány)?
(#) devergo74 hozzászólása Jan 14, 2020 /
 
Sziasztok!
Gondoltam felteszem itt a Goldtstar FG-2002C-műszer kapcsolási iránti kérelmemet hátha valakinek megvan. Próbáltam a neten keresni hozzá kapcsolási rajzot, de nem jártam sikerrel.
(#) madazg77 hozzászólása Jan 14, 2020 /
 
Sziasztok!

Keresem az EROSIN-B, SM 64-40 magyar gyártmányú szikraforgácsológép rajzát.
Tudom hogy ez nem hobbielektronika, de hátha.

Üdv.
(#) igor4122 hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.

Van néhány ledes LCD panelom, mind törött, de világításnak még megfelelő.
Be is tudom indítani őket a mellékelt ábra szerint, viszont a fényerejét szabályozni nem tudom.
Egy olyan egyszerű analóg kapcsolásra lenne szükségem, amire csak rákötöm az LCD panelt, meg egy potmétert a szabályzáshoz és működik is.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) gyulank hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Ilyen potmétert lehet csinálni optikai enkóderrel? Illetve, úgy, hogy értelme is legyen. Nem tudom, hogy ez potméter visszajelzéssel, vagy potméter kivezérlésjelzővel. Engem olyan érdekelne ami betölt egy potméter szerepet, és mellette jelzi, hogy hol tart.
(#) qvasz2 válasza gyulank hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Ha jól megy a programozás, akkor igen. Ebben egy mikrokontroller dolgozik.
(#) wbt válasza gyulank hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Úgy is csinálhatod, hogy sztereó-poti, egyikhez csinálsz egy (2) LM3914-el szintjelzőt, a másik meg potifunkciót lát el. Ha ragaszkodsz az enkóderhez, akkor ajánlott egy 200Ft-os kontroller, annak kimenete vagy PWM feszültségkimenet lehet vagy melléteszel egy digitális potit. Utóbbi esetben illik menteni az utolsó beállított állást (vagy nem...).
(#) gyulank válasza wbt hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Én egy potmétert helyettesítőre gondoltam tartósság miatt, meg mert jól nézne ki, amit bárhova be lehet rakni, és azt jelzi, hogy hol tart. Szerintem sem hülyeség megjegyezni, hogy hol állt. Azért írtam, hogy nem tudom, hogy a videóban az csak egy kivezérlésjelző-e, és direkt arra lett csinálva, hogy ha azt tekeri, akkor az ellenállás függvényében egy kivezérlésjelző mutatja, hogy hol tart, vagy egy potméter, aminek a kijelzése nem függ a feszültségtől, és nem zavar be az áramkörbe. Szóval nem feltétlenül csak hangerő gombként gondoltam.
(#) wbt válasza gyulank hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Sarkalatos probléma az analóg potenciométer rész, mert az akár lehet úgy is használva, hogy +60V-on szabályoz 1V-ot vagy hangjel megy rajta, vagy lebeg valahol a kapcsolásban akármilyen potenciálon. DigiPot-ot használva gondoskodni kell a leválasztásról és a tápfeszültségéről is. uC-s megoldások általában feszültséget adnak ki vagy digiPot-tal GND és Vref között működnek. Teljesen általánosan használható nem lesz egyszerű feladat (és olcsó sem).
(#) igor4122 válasza igor4122 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Bocsánat, csak most veszem észre hogy nem voltam teljesen világos.
Az LCD panelek Laptopba való ledes kijelzők.

A képen látható módon szoktam beindítani, a potmétert beállítom hogy a középső érintkezőn a negatívhoz képest 3,3Volt legyen, amit kivezetek a kijelző hátulján található nyáklap Led EN és PWM feliratú forrszemeire, a 12Volt-ot a VLED forrszemre és már világít is, de csak teljes fényerővel, szabályozni nem tudom.
(#) proli007 válasza igor4122 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Hello! Nem ismerem ezeket a bigyókat, de a leírásod alapján, 3,3V-os PWM jelre van szükség. Ezt így elő lehet állítani. A frekit a C1-ellehet a kívánalom szerint beállítani.

PWM3V3.png
    
(#) igor4122 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Köszönöm, nemsokára kipróbálom.
(#) igor4122 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Proli007, köszönöm a PWM3V3 kapcsolási rajzot.

Dugdosós próbapanelon kipróbáltam, tökéletesen működik, nem kellett a C1 kondenzátort módosítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2020
(#) Laci66 válasza szajo hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Szia!
Nem hiszem, annak kétszer annyi lába van.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Hello!

Keresem ennek a 94V-0 KPC 7694V-0 kapcsolási rajzát
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020

s-l1600.jpg
    
(#) fastaction hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Sziasztok ! Keresem a Ganz DM2 asztali multiméter kapcsolási rajzát és bármilyen leírását . Köszönöm !
(#) sanya26 hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Sziasztok!

Öcsém hozott egy onkyo ES-600PRO erősítőt, ehhez keresek kapcsolási rajzot.
Segítségetek előre is köszönöm.
(#) mindenes válasza sanya26 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
(#) sanya26 válasza mindenes hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Köszönöm
(#) bajibela hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Tiszteletem!
Egy Mechlabor STM-200-b stúdió magnetofont javítok éppen.
Szükségem lenne a készülék tápegységének és logikai áramköreinek kapcsolási rajzára, de szívesen megvásárolnám a teljes doksit, ha megvan Neked. A magnó műszaki leírása, szervízkönyve és a hangfrekvenciás áramkörök kapcsolási rajzai a szilícium tranzisztorokra való cseréről ezen az oldalon megtalálhatók:

http://mechlabor.infostream.hu/

Engem főként a relékkel kivitelezett logikai vezérlés, és tápegység rész érdekelne, amit sajnos nem találtam meg a világhálón.
Várom a leveled a bajibela@gmail.com email címre vagy hívásod a 06-20-376-40-83-as telefonra.
Üdvözlettel:
Baji Béla
(#) Antal Pál hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Tisztelettel kérném az RFT EO 201 Oszciloszkop kapcsolási rajzát, ha lehetne az alkatrész beültetést[b]
(#) Ge Lee válasza Antal Pál hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Ezért kár volt új topikot nyitni.
(#) mineral válasza Antal Pál hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Mellékeltem önnek.
(#) Antal Pál válasza mineral hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Köszönöm..nagyon jó, csak sajnos egyetlen értéket nem tudok leolvasni a rajzról. Ha egészen lekicsinyitem akkor sem. Most vettem ezt a gépet, azt hittem kőnyebb lesz a javitás . Ha megmozditom a panelt törnek le a vezetékek. Sajnos erröl a rajzról nem tudok egy feszültség értéket sem azonositani. Megprobálom az elektrolit kondikat kicserélni, aztán a potikat kitisztitani kontakt tisztitóval-aztán meglátjuk..Fény van vizszintes eltérités is müködik, hibás ferde szakadozott csikkal..A függöleges még nem reagál semmire..Ha lenne egy olvashatobb rajza, nagyon meg köszönném..Tisztelettel..Antal Pál nyugdijas amatör..valamivel foglakozni kell..
(#) laci_w hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Üdvözlöm,

mellékletben a kapcsolási rajz és kezelési útmutató, igaz német nyelven.
(#) Antal Pál válasza laci_w hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
üdv-sajnos nem jöt meg..a lehet ismételje meg...Pál
(#) laci_w válasza Antal Pál hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Üdvözlet,

az én hibám, céges tűzfal nem engedte feltölteni, de most más okés.
További sok sikert a javításhoz.
(#) Antal Pál válasza laci_w hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Nagyon köszönöm-igy már ok..Olvashatok az alkatrész adatok..Pál
(#) Epu2 hozzászólása Feb 13, 2020 /
 
Üdv! Némi keresgélés után nem találtam épkézláb kapcsolási rajzot, MK42-es asztalai kazettás magnóról. Véletlenül nem akad egy, digitális formában a "fiókotok" alján? Persze jó lenne megosztva. Szeretnék némi életet csiholni belé.
Következő: »»   347 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem