Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1541 / 1670
(#) kameleon2 válasza llaczo hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
A hasonló vasúti órák főórákról mentek 2 vezetéken, nem volt elektronika. A főóra adott minden páros percben egy +- polaritású 24V-os impulzust, majd páratlan percben egy -+ polaritásút. (aztán lehet, hogy fordítva volt, már 30 éve nem dolgoztam ilyennel). Azaz minden perc léptetéséhez polaritást kellett cserélni.
(#) JZoli válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Hát ez még most is így van a mechanikus óráknál!
(#) llaczo hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
janigel és Frankye köszönöm szépen.
Videót nem tartottam fontosnak mert inkább az órásmesterek bravúrjait csodáltam mint a látványt. Például 23 óra után a háromas elpörög nulláig de olyan gyorsan hogy inkább csak csörgést hallani. Azért nem rossz ötlet.

kameleon2, pontosan úgy van. Többek között ezt kellett a PIC programban megírni. Érdekesség hogy nagy menetszámú, kis fogyasztású tekercs van benne. Valamiért nem tudtam tranzisztoros meghajtással meghajtani. Nem volt ereje. Akkor került bele a két relé.
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Igen. Tipikusan 2sec/24V.
KIVÉVE A GYEVI BÍRÓT (BP Keleti PU), mert ott 48V.
(#) manolo hozzászólása Jan 18, 2020 / 22
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Már régen megépítettem, de most be is dobozoltam. A szomszédom két kislány unokájának (kis zsiványok) fogom ajándékozni. Kapcsoló nincs rajta, mert ha semmi nem történik 30mp után magától alvóba megy. Az akkuját a kis adapter csatlakozóján lehet feltölteni. A videóját itt nézhetitek meg.
Derűs estét kívánok!
manolo
(#) manolo hozzászólása Jan 18, 2020 / 15
 
Még képek:
(#) bbatka válasza manolo hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Ügyes tervezés!
(#) konyak6 hozzászólása Jan 18, 2020 / 11
 
Sztereosítottam kék APX 100-at. A táp egyedi, a meghajtás is. A kábelezés meg lesz igazítva, de majd csak a végső beállítás után. Ma már nem tudom kipróbálni. Komoly súlyt képvisel.
(#) Bender92 válasza konyak6 hozzászólására (») Jan 18, 2020 / 10
 
Üdv a klubban! Igaz még ezen is van simítani való, meg egy takarítás ráférne már. Viszont első komoly építésem volt csöves kategóriában és beváltotta a hozzá fűzött reményeket.
(#) llaczo válasza manolo hozzászólására (») Jan 19, 2020 / 1
 
Jó formatervezés. Annó én is sok hasonlót csináltam a gyerekeknek. Telefon akkumlátorra ragasztottam rá a hasonló méretű nyákot. Sorba rendelték az osztálytársaik.
Később RGB villogó LED-ekkel csináltam. Akkor belenyúltam a HEX programba hogy fél perctnél tovább várakozzon. Jól nézett ki a sok kis szines LED.
Egy töltéssel fél évig is elment. Nem is tettem rá töltés csatlakozót.
(#) manolo válasza llaczo hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Szia!
Az RGB villogó jó ötlet, köszönöm! Szándékomban van egy kicsit nagyobbat is építeni (50X50 mm). Abba majd én is telefon akksit teszek, meg lassú villogó RGB LED-eket. Én abba is beépítek egy USB töltőcsatlakozót, mert semmi nem tart örökké! Ebben csak 60 mAh-ás az akku.
Szép napot kívánok!
manolo
(#) llaczo válasza manolo hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Én is beépített lassú villogású RGB LED-el kezdtem. Nem volt jó mert mire a harmadik színhez ért volna addigra kikapcsolt. Azért kellett meghosszabbítani a várakozási időt.
(#) kameleon2 válasza manolo hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Nagyon jó! Én maximum egy kinetikus töltővel és egy g-szenzorral bővítettem volna piros plexi mögött. Akkor rázással tölthető lenne, fordítással nem kellene a nyomógomb... Mindezt szuperkapacitással. De így is tökéletes.
(#) Bubu54 válasza manolo hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Szia,

Nagyon jól néz ki szuper tervezés. A tervek esetleg publikusok lesznek?

Üdv Bubu54.
(#) mnyugger válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Ez nagyon tetszetős project. Meg is rendeltem a két modult. Esetleg, ha elakadok kérhetek tőled segítséget?
(#) tomat5 hozzászólása Jan 20, 2020 / 10
 
Sziasztok,
Itt az oldalon van egy kutyaház fűtéssel kapcsolatos topic, onnan jött az ötlet... Nekünk macskáink vannak, ha nem vagyunk otthon, akkor nem lehetnek bent a lakásban. Kint van egy kis faház ahova bemehetnek, de az nem fűtött.
Maga a macskaház még nincs kész, és az elektronikának is csak első, teszt verziója van meg.
Amit tud:
-Külső, belső hőmérséklet mérése (DS18B20)
-A beállított értéknek megfelelően kapcsolgat egy ülésfűtést, relével
-Manuális/automatikus mód
-Van rajta egy 3.2' érintős kijelző
-Wifi kapcsolat
-Adatok feltöltése szerverre: Hőmérsékleti adatok, fűt/nem fűt, COB (Cat On Board)
-DIN sínes doboz és tápegység
A dobozban egy próbapanelen van egy ESP-07 panel, egy relémodul és egy tápmodul.

Ami tervben van:
-Konfig felület webszerveren és/vagy a kijelzőn


Üdv.
(#) sonajkniz válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 20, 2020 1 /
 
Szia!
Mint kivitelezés, mint technika szuper. Ehhez gratulálok!
Csak azt áruld el, mi értelme!? Ha a lakás fűtésére meg tud felelni egy mechanikus termosztát, akkor egy macskakuckóba minek wifi meg érintőképernyő? De leginkább annak mi értelme, hogy ebből diagramot készíts?
(#) tomat5 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 20, 2020 / 9
 
Szia,
Az ég világon semmi értelme. Játék, hobbi.
(#) granpa válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
97,5 cm-es kijelző? 3,2'=3.2 láb (feet)
(#) tomat5 válasza granpa hozzászólására (») Jan 20, 2020 / 1
 
Jogos 3.2"
(#) zsoltee0001 válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Jól van, látom, nem csak én vagyok elmebeteg, ha kutyaházról van szó, Bővebben: Link
Nem rossz értelemben
de te még rajtam is túlteszel.
Profi munka, jöhet a ház automatizálás.
Üdv.
Kijelzőről egy linket adnál?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2020
(#) zsoltee0001 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 20, 2020 / 1
 
Idézet:
„Ha a lakás fűtésére meg tud felelni egy mechanikus termosztát”

Egyáltalán nem felel meg.
(#) tomat5 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Szia,
Van itt HE-n is topicja a kijelzőnek: Nextion
(#) Gafly válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
COB szenzorról lehet tudni valamit?
(#) tomat5 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Szia,
Egy sima bemenet az ESP-07 -en. A terv az, hogy egy infrasosompót teszek a dobozba, amit a macsek kitakar ha bemegy. (van leszerelt garázskapu rácsukás védelemre használt infrapár) Ilyenkor a macska ikon megjelenik a kijelzőn és lehet látni a szerveren is, hogy mikor volt otthon a jószág. Plusz a külső és a belső hőmérséklet mellett a bent tartózkodás is befolyásolja a fűtést. Hogy pontosan milyen konstellációban azt még nem tudom, majd a tapasztalat megmutatja.
(#) Pumuckli válasza tomat5 hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Ha már mindent a cicusért, akkor a nyakába (nyakörv) tegyél egy RFID tag-et és csak akkor nyíljon ki az ajtó, ha a közelben van a cica... Így elkerülheted az idegen cicák bejutását és a fűtött kuckó később hűl ki.
(#) Lucifer hozzászólása Jan 20, 2020 / 2
 
Áh annyi mesét írtam, hogy elveszett...

Lényeg: ez nem igazán építés inkább tákolás: kerékpár hátsólámpa notebook LCD-ből.

A DCDC konverter nemes egyszerűséggel ollóval lett körbevágva, az EN meg ADJ lábak fel lettek húzva egy 3V3-as zenerrel előállított segédtápra. Kiöntve egy Wacker nevű szilikonos anyaggal van.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2020
(#) sargarigo válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Sőt, ha be van chippelve, akkor azt is lehet érzékelni, és nem kell nyakörv (kerítés alatt átbújva fennakadhat)!
(#) don_peter hozzászólása Jan 21, 2020 / 6
 
Szevasztok!
Már rég jártam erre, gondoltam megmutatom a legújabb készülő projektem.
Most először használok ESP32-őt, arduinot és Wifi-s webservert, tök jó, de ez az arduino nem nekem való.. Kezdőknek nagyon pöpec kis cucc lehet. (még én is az vagyok)

A mostnai projekt ötletem onnan jött, hogy karácsonykor feleségem szüleihez autóztuk és a távolság miatt, több helyen is meg kellett állnunk tölteni. (elektromos kocsi) Ez a távolság sok száz kilométer. Egyik másik töltőpontnál tök jól érezhetően jól töltött a kocsi, de volt egy olyan hely, ahol borzasztóan lassan, az átlagos töltési teljesítmény talán negyedével. Nagyon mérges voltam mert muszáj volt ott töltenem, így meg is fogant az ötlet. Mikor mennyivel is töltök AC-ról?
No erre fejlesztettem egy kis elvileg a töltőfejbe beépíthető (elvileg be kell férjen mert kicsi lett) eszközt, amely analizálja a töltést és a töltő adatait és azt böngészőn keresztül nyomon is követhetjük. Pár képet csatoltam, az többet mond..
(#) kaqkk válasza don_peter hozzászólására (») Jan 21, 2020 / 3
 
Védesd le az ötletet és add el egy autógyárnak ...
Következő: »»   1541 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem