Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus szulfátoldó (Akku aktivátor)
Lapozás: OK   71 / 83
(#) Joe_001 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Bocsi, igazad van 12V az 6 db cella. Ezen egységben gondoltam. Most magyarázkodhatok...
Mindenesetre ennél tovább nem meríthető károsodás nélkül az akku. és a 6 db cella max töltőfesze 13,95V szünetmentesben.

Elnézést korán volt még.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2020
(#) Chipmunk1960 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Igen, indulhat 14,1V -nál, de az autó-akksiról szólt, szulfátoldás után, a másik pedig a szünetmentes akksiról. Nehezen látszik, Float charging_:14,0+-0,2V, Cycle Charge:14,8+-0,2V ugyanaz a szünetmentes akksi, csak 6Ah-s
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Segítséget kérnék.

Conrad árulta annó avr-s aktivátorát 4 led volt rajta piros sárga zöld, a geszültség szintet jelezte, a negyedik piros, amikor rásüt az avr. Nem ralálom, a terméket, pedig annó a nyákterv is fentvolt. Tudtok ebbe segíteni? Ha jól emlékszem, Tronic mátka volt, de nem esküszöm meg rá.
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Sziasztok

Találtam egy fotót róla, a neve H Tronik Akkuőr volt
(#) orcika70 válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 22, 2020 / 1
 
Kettő fajta is volt kapható, csak elavult és már nem rendelhető. Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) bubuszoft válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Szia

Nekem, nem a kit paneles volt. Miért elavult?? Nincs márr olyan Avr? Jó lenne nyákrajza, vagy a shematic diagramm meglenne.
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Akarok egy szulfátmentesítőt csinálni, ha nem a H-tronic, ami AVR-el működött, akkor milyet javasoltok? Nyáktervel együtt érdekelne.

Köszi szépen
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Sziasztok

Megtaláltam, a kapcsolását, a H-tronic nak, ha valakit erdekel. illetve meg tudnátok nekem mondani milyen értékű lehet az R4 ellenállás?
(#) dokidoki válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
HA nincs meg a uC programja, és újra meg kell írni, akkor az értéke annyi amennyire a programot írod, illetve a megkötés, hogy az AD referencia értékét ne lépje túl az osztó kimenete. Illetve az AD - uC bemenete plusz figyelembevéve a maximális értékét akkunak.
(#) bubuszoft válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
A benne lévő zéner nem engedi túl, és már meg is van a program
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Szerintem 3*R5
(#) dokidoki válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Akkor akár be is kalibrálhatod az értékét a ledek visszajelzése alapján. De mit Kokozo írt, az helytálló kezdésnek. Ha megvan a hex vagy a forrása, akkor tedd fel ide ha nem ütközik senki érdekével. Így lenne teljes és értelme a lentebbi kapcsolási rajznak.
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
szerk. lemaradt: Ha újra kellene írni a programot, akkor én módosítanám a kapcsolási rajzot,: uC-nek elég lenne egy Z-diódás táp, ekkor az AD-t belső ref-re állítanám, a visszajelző ledeket meg fordítva vezérelném, uC kimenetei testre húzása kapcsolná őket...
(#) bubuszoft válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
Szia

Itt megtalálod.
Bővebben: Link
(#) bubuszoft válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Annak idején, a nyákrajzal is találkoztam, a neten. Tudnátok segíteni, megtalálni, mert most nem akar velem szembe jönni.

Köszönöm
(#) bubuszoft válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Sziasztok. Megtudná valaki layoutba csinálni a nyákrajzát? Köszönöm előre is
(#) Joe_001 válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Szia! Több is van, melyiket keresed?
pl
(#) bubuszoft válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Szia

H-Tronic cég gyártotta, de megszünt a gyártása, ők AVR-t alkalmaztak, én Pic-et. itt a kapcsolás.
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Sziasztok
Rá tudnátok nézni, erre a kapcsolásra, hogy mindent jól csináltam-e? Ilettve nem tudom az r4-et meghatátozni, hogy milyen érték legyen, elvileg 4 ohm-ra számolom, lehet az? Köszömön előre is.
(#) proli007 válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Hello! Annyi hibát látok, hogy az Ubat jelet az R4-el Te a stabil +5V-ról vetted le, holott a bementi D1 anódjáról kellett volna..
(#) bubuszoft válasza proli007 hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Nagyon köszönöm, én is észrevettem, sőt még azt is, hogy a PIC 4-es láby nem lehet kimenet, ezért azt egy 10K val felhúzom pozitívra.
Az R4-elvikeg 3-R5 lenne= tehát 6K?
(#) proli007 válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Most én is megnéztem a 675-öt, valóban ne lehet kimenet. Viszont a három Led helyett betehetsz agy piros-zöld kétszínűt és akkor meg van a három szín két kimenettel. Mert a rajz alapján úgy is csak egyik világítana mindig.. (Persze ekkor az anódba kell két ellenállás, nem egy a katódokba.)
(#) Inhouse válasza proli007 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Szia!

Ha ott egyből egy 4,7V-os zener van (R4 4ohm, R5 2kohm), akkor hogy fog tudni 12V-ot mérni?
Ha R5 2k, akkor R4 inkább 10k lesz, nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Kicsit összekavarodhattak a rajzokon az értékek, itt jobban látszik, hogy az R5 alatt csak egy kosz van, az nem 4 lenne...ellenben R3-hoz utólag van odaírva a 10k, ami szerintem az R5 lenne, az R3 meg nem biztos. De egy ellenállás osztó azért jó lenne oda...ami 5V alá osztja az akku feszültségét. Nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020

batt.jpg
    
(#) kokozo válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Én a fénykép alapján azonosítanám be, mivel elég éles és kivehető a kép. Ez alapján R4 10k, R5 2k, R6 330, R3 10k, R7 10k.
(#) proli007 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 29, 2020 / 1
 
Hello! Én itt már kifejtettem, hogyan célszerű AD bemenetre vezetni egy jelet korlátozással.
bubuszoft:
Természetesen a megkívánt pontosság is meghatározza a szükséges megoldást. Ha 10k/2k leosztás van (mint ahogy a képen is látszik), akkor a kb. 15V maximálisan mérni kívánt feszültséget a 4,7V-os zéner még nem fogja jelentősen határolni, mert 15V bement mellett 2,5V lesz az AD-re jutó feszültség.
(#) bubuszoft válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Ez így van.
(#) Inhouse válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Huhh...akkor örülök, hogy rávilágítottam, hogy nem lehet 4ohm az R4...bár így utólag most mindenki úgy ír róla, mintha ez nem lett volna kérdés...
A jó minőségű képet is én raktam fel a panelról...na mindegy. Szívesen.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Hopp, itt amikor R5-öt írtam, végig az R4-re értettem...mivel az volt a kérdés és az érték nélküli.
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Na hát kérem tisztelettel, elkészült a remekmű!
Persze hétvégén maratok nyákot, és akor lesz puding próbája, de ha valaki utána akarja építeni, feldobom az anyagot. A progiba Delay utasításokat adok, teljesen feleslegesnek tartom, hogy ezért TMR-t beindítsam. Ha valami kérdés van a Progival kapcsolatban, írjatok.
Ja még valami a progiban az ADC értékek elvileg jók, gyakorlatilag ha készen lesz az áramkör, és élesbe megy, akor derül ki.
Következő: »»   71 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem