Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   273 / 282
(#) kisslaszlo94 válasza wdTazi hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Érzékenység teljesen lent a minimumon?
(#) bright válasza wdTazi hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Igen, így EOL bal jumper kettes állás, jobb 15kg, potm. háromnegyed, és teszteled mikor áram alatt lesz.
(#) wdTazi válasza bright hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Köszönöm, beállítottam az ajánlásodnak megfelelően.
A sziréna bekötés ami buktató még.
A központ telepítőben 3 bekötési pontot ír, a solo papíja meg ötöt? Ezt, hogy kell EOL-ban bekötni rendesen?
Nincs még telefonunk, hogyan kell letíltani?
Attila
(#) bright válasza wdTazi hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
A telefon vonal figyelés kapcsolós opció a 015-ös címen a 7-est kell kikapcsolni Valamint a 380-nál a kommunikátort tiltani, 1-es ki.
Solo-ból több verzió van .Alapban bell+ sziréna + ra, Aux- sziréna -, bell - sziréna hang, fény, vez. sziréna tamper-központ zóna .Ha nincs beltéri sziréna a bell kimenetre a központban be kell rakni egy ellenállást is /típus függő / További lehetőségek is vannak PGM, szervizszál stb. A szirénába teszed az ellenállást sorba kötve a tamper kimenettel /EOL /
Program:
*8 xxxx 015 7 #
380 1 ##
A programozás első lépése a kezelő beléptetése és a modul felügyelet indítása minden más utána.

cím: 000 0 11 /kezelő/ 902 /m. felügyelet/ 903 /modul kijelzés/
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2020
(#) bright válasza bright hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
A szirénában be kell állítani negatív indító jelet is.
(#) Scooter1986 hozzászólása Jan 14, 2020 /
 
Sziasztok , szeretném a segítségetek kérni, a riasztora már teljes mértékben nincs szükség, nincs használva egyáltalán, minden hajnalba gondolom az akksi miatt elkezd csipogni és ki kell kodoznom... szeretném az egészet áramtalanítani, kikapcsolni teljesen, legyszi segitsetek hol kezdjem ? Mert nem tudom hol kezdjem el kihúzni hogy nem szolaljon meg majd kikötés közben ... pl az akksi miatt... ezekhez férek jelenleg hozzá ...
Köszönöm
(#) Gafly válasza Scooter1986 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Kis szerencsével már úgyis le van rohadva a szirénában az akku, tehát nem fog sokáig vernyákolni ha valamit nem jól csinálsz.
Én azt csinálnám, hogy:
- Bal oldalt, ahol a 230 hálózatot kapja, megkeresném hogy hová megy, és ott áramtalanítanám (kismegszakító, kikötés, stb.).
- Akkuról lehúznám a piros sarut.
- Ha sziréna vernyákol (nem fog sokáig), akkor kimennék az utcára, és az esetleges szomszédoknak fejvakarva mondanám, hogy nyugi, mindjárt abbahagyja. Éppen szereljük.

+1: Közelebbi kép a sorkapocsról jó lenne (ha már csendben szeretnéd megoldani).

+2: Ha sokat akarsz vele vacakolni (és normálisan van szerelve (amit nem látok pontosan)), akkor a sziréna szabotást ki lehet kapcsolni, és akkor csendben ki lehet belőle venni az akkut, és akkor nem fog zajongani.

+3: Én fent hagynám a szirénát a falon ((el)riasztásra még így is jó), de az akkut vedd ki belőle, ha már nem úgysem kell.
(#) wdTazi válasza bright hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Szia!

Köszönöm szépen
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Sikerült leszerelni?
(#) jocoka hozzászólása Jan 21, 2020 /
 
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Dsc1616 központontott szeretnék úgy felprogramozni hogy a 6.os zónára raknák fel egy támadás jelzőt de úgy hogyha lehuzzák akkor a PGM2 bemenet aktiválodjon. Az összes többi bemenet akitválodásakor pedig a PGM1 legyen aktiv. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2020
(#) kovist hozzászólása Jan 25, 2020 /
 
Sziasztok! S.O.S segítségre van szükségem. Van egy DSC-PC 585-ös központom. Van hozzá egy 1555RKZ kezelőm, 1 db mágneses érzékelő, 1 db lc-100PL dsc érzékelő, és egy beltéri sziréna: DSC SD-15W. Fizikailag össze van állítva, működik minden eleme, áram alatt van. De sajnos a programozáshoz nem értek... lelkes amatőr vagyok, és eléggé szájbarágós megoldást keresek. Az utasítás alapján nem tudtam tájékozódni. Mindent megpróbáltam a Zóna programozásával, de semmi. Van felhasználókódom, de a zónák miatt nem megy semmi. Szíves válaszát előre is köszönöm!
(#) bright válasza kovist hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Szia
mit értesz az alatt, hogy a zónák miatt nem megy?
(#) HA5AWS válasza kovist hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Szia!
Felhasználói kód kevés lesz a programozáshoz. Telepítői kód kell. Javaslom a programozói könyv átolvasását, nagyon részletesen le van írva igen szájbarágósan a programozás.
Üdv: Gábor
(#) kovist hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat, de ez nekem így is magas!
Sajnos az utasítást nem tudom teljesen értelmezni, sokszor hivatkozik erre, meg arra a menüpontra stb. Aztán meg sehol sem tartok... Valaki le tudja írni, hogy ezzel a specifikációval hogy lehet elindulni, és befejezni a telepítést?
(#) bright válasza kovist hozzászólására (») Jan 26, 2020 / 1
 
Rendben. reseteld le a rendszert ott van a leírásban. áramtalanít központ panelen Pgm 1 összeköt z1-el, áram vissza vársz csipog- áramtalanít pgn- z1 összekötés megszüntet eredeti állapot vissza, áram vissza. EZ a hardver reset a leírásban is kövesd. A panel gyári alapra áll. A többi ezután. telepítői kód5555, felhasználói 1234 gyári alap. Gondold át , hogy mit kell tudni a rendszernek és írd le.
(#) kovist hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) kovist hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Üdv újra! A zóna "1"-et úgy kössem össze a PGM 1-el, hogy a zóna "1" két kábelét vigyem át AUX-ból PGM 1-be?
Ja és még egy kérdés, a beltéri szirénámat kihúzhatom a központból a programozáshoz? Gondolom ha beprogramoztam, és utána visszadugom működik minden.
Elnézést az értetlenkedésemért .
(#) Razol3 hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy PC1616 központom, amire RFK5501 kezelőt kötötem. A kezelő ezt írja ki language failure call for service. Mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm
(#) bright válasza kovist hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Ok.
Nem AUX az táp kimenet ! A Z1 jelölésű sorkapcsot kösd össze a PGM 1 jelölésű sorkapoccsal /egy vezeték/.resetett tudod asztalon ellenőrizni az 1234 mester kóddal. egy sorozat rövid hangjelzés után valószínűleg egy hosszú. Ne lépj be programmódba! Utána szereld készre a rendszert mindent a helyére szirénát is. innen kell tovább lépni. Fórumon keresztül a legegyszerűbb megoldást kell választani , amikor működik kísérletezhetsz ha úgy gondolod.
(#) bright válasza Razol3 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Gondolom nem 5501 hanem 5500.
Nyomd a jobbra-balra nyilat egyszerre és tudsz nyelvet választani.
(#) aiyyo hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy PC1616 központom és egy PK5500 kezelő ami tegnap óta sárga háromszöggel hibát jelez.
A *2-re azt mondja, hogy "al. akku". Újabb * gomb nyomásra "al. akku kez.", majd még egy *-ra "Alacsony akku Kulcs 01". A központnál az akku kb. 2 hónapja lett cserélve, így gondolom nem az a baja. Van 2 db vezeték nélküli kulcs hozzá, amit a nagyszülők használnak, hogy ne kelljen kódot ütögetni. Tegnap is azzal lett nyitva, azóta van ez a jelzés. Hogy tudom ezt eltüntetni?

Köszi!
(#) DJ Tacki válasza aiyyo hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Szia,
Laikus vagyok, de én az utolsó képet úgy értelmezem, hogy a "Kulcs 01"-nek lemerült az akkuja (elem). Esetleg érdemes rámérni.
(#) aiyyo válasza DJ Tacki hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Igen, én is így értem és cserélni is fogom az elemet, de jelenleg nincs a közelben a vezeték nélküli kulcs. Addig viszont a hibát ki szeretném törölni. Ezt nem tudom, hogy kell.
(#) Kovabe válasza aiyyo hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Szia

Csak akkor tudod eltüntetni ha a jelzett kulcs ad egy olyan jelet hogy rendben van az aksija.
Van még egy másik lehetőség is de nem gondolnám hogy azt választanád, reseteled a központot és újra programozod.
(#) aiyyo válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Köszönöm! Akkor nem küzdök vele feleslegesen.
(#) Razol3 válasza bright hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Szia! Igen, 5500 a kezelő, teljesen inaktivak a gombok, nem reagál semmire sem.
Még a sarki státusz ledek sem világítanak, pedig a 8 helye programoztam a DLS-el a kezelőt.

Mit tehetek?
Előre is köszi
(#) bright válasza Razol3 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Szia.
Csak tippelek, esetleg globális lett 08-al 18 helyett?
(#) oregmotoros hozzászólása Jan 31, 2020 /
 
Sziasztok!
A párom vett egy lakást melyben egyDSC PC585H CLASSIC tipusú riasztó van felszerelve. Sajnos az előzó tulaj a ki-be kapcsoló kódon kivül semmi infót nem adott meg (adta a hülyét, hogy nem tudja, meg régi, stb.) Természetesen a mesterkódot sem adta meg.
Szeretnénk legalább a Ki-Be kapcsolási kódot megváltoztatni, ám nézegetve a NET-en található leírásokat, nem találtam a beépítetthez kompatibilis kezelőit.
Tudna valaki segíteni, hogyan kell kódot változtatni?
Egyeltalán mesterkód nélkül lehet?
(#) Razol3 válasza bright hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Hogyan tudom resetelni a kezelőt ha nem reagál semmire sem? *8 -ra sem reagál.
(#) HA5AWS válasza Razol3 hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szia!
Csak tipp: 2 másodpercig nyomd a # gombot ha csipog akkor az 1-est. szerintem globálisra van programozva a kezelő.
Üdv: Gábor
Következő: »»   273 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem