Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   238 / 244
(#) golem hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Javasoltátok nekem a Tamp S150 mk2 hídba jó lehet hozzá.
A hangszóró a képen látható van a ládába 1db hangváltóval.
A hangszóróra rá van írva 250 Watt 8 Ohm nem egy mai darab az tény.
Sajnos nincs adat róla a interneten.
Lehet megrendelem majd az erősítőt.
(#) highand válasza golem hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Szia. Mozogsz a topicok között. A másik topicban már megkaptad a hangszóró adatait, de most ide linkelem.

link/
(#) golem válasza highand hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Megjött az erősítőm be is kötöttem hídba hibátlanul szól.
Egy kérdésem lenne hogy spaekon csatiba be van vezetve a hidalt mód?
Ha nincs az se baj akkor a csavaros szoritó lesz használva.
Az erősitő the t.amp S-150 MK II
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2020
(#) andras99 válasza golem hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szia!

Számomra se a feliratok, se a manual alapján nem egyértelmű, de gyanítom hogy igen. Ki kell próbálni.
(#) mraulajos válasza golem hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Hali!
Használtam több ilyen típust, (1050, - 2400) nincs bekötve. Itt már aránylag nagyobb feszültség folyik, azért kell a szorító kötés. Ügyeljél rá, hogy jól meg legyenek húzva a csavarok.
(#) golem hozzászólása Feb 15, 2020 /
 
Így dolgozik az új erősítőm: Bővebben: Link
(#) misi93 hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Sziasztok. Vettem a minap egy alto ts315 aktív hangfalat házibulihoz. A problémám az, hogy ha le van tekerve a poti nullára nincs rákötve semmilyen jel sistereg a magas hangszóró. Nem annyira zavaró, de engem zavar ezeknél ez "természetes" vagy egy hibásat fogtam ki? Esetleg van valakinek tapasztalata vele? Vagy esetleg milyen hangfalat ajanlotok altiv vagy passzív lenne a jó, mert váltottam passzivról költséghatákonyság szempontjából nem tudom hogy jól döntöttem-e illetve ár/érték aranyban jó-e.
Segitséget köszönöm.
(#) Csupasz hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Sziasztok! Nem hangtechnika, de talán belefér. Néhány évet állt füstgépet hogyan kell kitakarítani? Vettem tisztítófolyadékot, elég azt felszívatni, átküldeni rajta, és közben meglátom az estleges hibát? Vagy valamit előtte tisztítsak még ki?
(#) DJ_Tacee válasza misi93 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Minden aktív hangfalnak van valamekkora alapzaja. Ha ezt a sistergést csak közelről hallod halkan, akkor az teljesen normális.
(#) fery45 válasza misi93 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Kedves misi93! Korrekt erősítőket gyártó cégek az erősítőikről (aktív hangfalaikról) több műszaki adat között jel-zaj viszonyszámot is megadnak. Szinuszos jellel maximálisan kivezérlik az erősítőt (túlvezérlés nélkül!), majd felcsavart potival, maximális hangerőn a bemenetet "rövidre zárják", és ekkor mérik a kimeneten a zajos jelet. A maximális jelet osztva a zaj jellel kapják a jel-zaj viszonyt. A hányados értéket dB-e számítják át és negatív dB értéket közölnek. Ha hangszórón halkan egy "H-S" szerű hangot hallunk. A szakmában dolgozók egy része ezt a zajt "fehér hangnak" nevezi.
Tisztelettel H.F.
(#) Cannon válasza misi93 hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Ár érték arányban a legjobb döntés volt. Én 2db TS312 típust vásároltam egy éve, hasonló célokra és 1 év alatt semmilyen probléma nem volt vele. Az enyém is sistereg, de mivel ezt PA célra tervezték így nem probléma, talán filmezésnél lehet inkább zavaró.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2020
(#) Cannon hozzászólása Márc 6, 2020 /
 
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy van-e valakinek valamilyen tapasztalata az RCF ART 312 MKIV hangfalaival? Megéri-e ALTO TS312-ről váltani rájuk? Eddig csak jót hallottam róluk megbízhatóság vagy hangerő szempontjából, de kíváncsi lennék egyéni véleményekre is.

Köszi előre is!
(#) djkoxi válasza Cannon hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Szia! Bátran megveheted, szerintem ár-érték arányban a legjobb aktív hangfal. Van itthon egy pár Art 315 mk3 és egy pár HD10 mk4. Ismerősi körben több RCF hangfal is van, egyikre sincs panasz.
EV ZLX 15p hangfalaim voltak, mikor meghallgattam az ismerősöm RCF Art 312 mk3 hangfalait pár napon belül eladtam az 1,5 éves EV-ket, és vettem használt, újszerű Art 315 mk3-at. Szebb a hangja, egyértelműen hangosabb, szinte semennyire sem melegszik. Az mk4 a fhirp processzáláson kívül teljesen megegyezik az mk3-al.
Az ALTO-ról nincs személyes tapasztalatom, de a zenészfórumon többen panaszkodtak a gyenge magas driver-re és a bonyolult, kötözködő garanciális ügyintézésre.
Az RCF ART szériában egyedül az nem tetszik, hogy nem tele előlapos. Sokkal elegánsabb lenne teleráccsal az elején.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) Cannon válasza djkoxi hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
A ZLX szériát szebb hangúnak tartják az ALTO-nál, szóval tuti hogy jó váltás lenne. A driver gyengesége miatt is szeretnék váltani. Nem szeretném megvárni, hogy az egyik buliban elfüstöljön és cserélni kelljen. Mondjuk én direkt úgy használom, hogy vágok egy picit a magasból mert a maximum kivezérlés közelében amúgy is szinte már csak harsog. Az RCF-ről azt hallottam, hogy limitnél se torzul a hangja. Meg tudod ezt erősíteni?
(#) djkoxi válasza Cannon hozzászólására (») Márc 7, 2020 / 1
 
Még sosem hajtottam limitig, néha be-be villan de inkább a mélyekből vesz el. Nekem is mindig le van véve kicsi a magasból, így is bőségesen elegendő. Ha tudod hallgasd meg valahol és azután dönts.Csalódni tuti nem fogsz.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 7, 2020 /
 
Hali!
Ezen az erősítőn nincs olyan vonal kimenet, amit ki lehet vinni egy külső keverőre, mondjuk szabadtéri hangosítás céljából.?
(#) TAttila77 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Üdv. Úgy látom sem elől, sem hátul nincs vonali kijárata semmilyen módon. Ezzel a típussal ezt nem tudod megoldani, ez egy nagyon egyszerű kis kompakt keverőerősitő. Egyszerűségében ott a hátránya, hogy nem fűzhető tovább.
Ha szertnéd, akkor azt javasolnám, hogy ezt eladod és nézned kell egy olyan típust amin van ilyen kijárat. Pl. a Yamaha keverő-erősítőknek van ilyen csatlakozójuk. Két 6,3-as jack aljzat van elől. ( ha ilyen kialakítású keverő-erősítőben gondolkodol)
Üdv. Attila
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) mraulajos válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Találtam egy manualt, amit nem igazán értem. Ahol a hangszóró kijárat van, 2 db aktív falat ír. Sajnos nem értem a szöveget.
(#) TAttila77 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Aktív hangfal????? Be ne kösd! Ennek amit belinkeltél passzív hangfal kell a kimenetéhez. Ott van hátul az a két piros anyás 6,3-as jack. A kimeneteket úgy mint a Yamaha ilyen stílusú ketyeréin is kapcsolóval át lehet kapcsolni paralel monóra, azaz szétválasztod és az egyik kimenet szól a közönség felé, s másik kimenetre kötött hangfal pedig láb monitor hangfal pl. neked, vagy a zenekarnak, hogy visszahallják magukat.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) mraulajos válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Dehogy kötöm. De ebben a leírásban úgy értelmezem.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) TAttila77 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Most tölteném le de rohadt lassan jön le.
(#) TAttila77 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Na megvan, már látom is, a 4. oldalon van a képen hogy “ Output A&B connect to passive PA speakers” Tehát semmiképpen sem aktív hangfal!! Oda passzív hangfal(ak) kell. Össz. eredő impedancia nem lehet 4 ohmnál kisebb. Valamint kis helyekre használnám, mert 2x250W amit kiad a végfokja sztereóban a kkmeneteken. Nagyobb helyre nem ajánlanám neked semmiképpen sem.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) mraulajos válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Az oké, azt én is látom, de a második oldalon is van egy rajz, csak a csatlakozó tálcáról.
(#) TAttila77 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Ez már megvan neked, vagy mèg ezután akarod megvenni?
(#) mraulajos válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Megvan, de nem az enyém. Egy kicsit jobban körüljártam volna mit veszek.
(#) TAttila77 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
A második oldalon a monitor keverést mutatja, de csak azzal az aktív dobozokkal amiket ott a képen ír. Mert azokon az aktív hangfalakon van olyan bemenet ami nagy jelet tud fogadni és a keverő hangszóró kimeneteiről rendesen arányosan leosztja az aktív hangfal belől a saját erositőjének a jelet. De csak azokkal a hangfalakkal.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) TAttila77 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Hát ha azt szeretnéd hogy tovább fűzhető legyen, akkor biztosan nem ez lesz a neked való. Nézz szét a Yamaha termékek közt, azokon van vonali sztereó jel kijárat hangfal kimenetektől függetlenűl.
Én pl. ha hangositok valahol, és ilyen cuccal jön egy zenekar, akkor elrakatnám velük gyorsan és én magam keverném ki őket normálisan monitorozva a saját nagy digit.pultomon.
Szerintem fontold meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) mraulajos válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat. Értek mindent. Hogy lehet ma egy erősítőt ilyen funkció nélkül gyártani/kiadni.?
(#) TAttila77 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Ez kicsi kompakt. Ez arra készűlt hogy egy két-három tagú kis akusztikus zenész csapat gyorsan leteszi, bedug két kis piklit rá csatlakozik gyorsan a jelekkel és szól kisebb létszámnak. Komolyabb hely-esemény már komolyabb normális technikai megjelenést kíván, ill. igényel. A választék temérdek, csak mindenki saját maga döntse el mit bír a büdzsé, mennyire szegény az eklézsia.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2020
(#) mraulajos válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Minden így van, ahogy leírod. Csak mikor ezt a kis csapatot meghívják egy falunapra zenélni, és ki kell hangosítani. Persze, akkor ráviszel minden a Te keverődre, és úgy. De ők ragaszkodnának ahhoz, hogy ők kevernek maguknak. (?) Akkor vigyenek olyan cuccot. Zenéltem is, hangosítottam is. Ismerős a helyzet. Szerintem ezt ki beszéltük. Köszönöm!
Következő: »»   238 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem