Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1319 / 1384
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Pedig tettem fel rosszat is , de nem kéne ismételgetni itt mindig fent vannak azok is.
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Hát ja , de még mindig tartozol egy iciny piciny nyák készítéssel , amit azóta sem csináltál meg , ha jól emlékszem , de lehet , hogy nem .
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Megcsináltam keress vissza ....Azt a pici százlábút .....De hagyjuk a vitát , semmi értelme megint elkezdeni
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Akkor én tévedtem
(#) janigel válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Lehet hogy kikerülted a megoldást !!!
Hát te tudod, de ha nem próbálod áztatni akkor hiába jártatom a számat.
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
(elég sokan írták korábban, hogy a kínai sárga papírt nem kell áztatni, én se áztattam soha. Vasalóval és laminálógéppel jól működött, most másik eszközt használok a melegítésre...)
Ki is fogom próbálni, de majd csak a következő adag NYÁK-nál.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2020
(#) janigel válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Oké.
Szerintem érdemes kipróbálni, mert jó eredményt fog hozni.
Puding próbája ...
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Mindenképp kipróbálom, csak jussak 1-ről a 2-re
(pontosan a pudingos példád miatt és mert nem kerül semmibe)
(#) janigel válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Majd írd meg légyszi az eredményt, - ha már rávettelek.
Nagyon érdekel, hogy tudtam-e segíteni.
(#) szeky76 hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Üdv,
valaki tud segíteni ORCAD V2.1 (dosos) tervezőből gerbert csinálni?
Én ezt használom száz éve (sajnos) és mára egyre nehézkesebb...
Addig tudom az utat, hogy plot fájlokat mentek ki belőle, már csak abban kellene segítség, hogy ezt mivel tudnám egybegyúrni gerberré?

Köszönöm!!!
(#) pipi válasza szeky76 hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Hali!
Gerberben nem tudok segíteni, nekem a nyákgyártó megcsinálta a pcb fájlból (annakidején).
Lassacskán kellene váltanod, Ha a kicad-et választod, akkor a schematic-ban lévő alkatrészeidet át lehet konvertálni kicad formátumba. Sajna a pcb-ből nem. A kapcsi rajzot/pcb-t sajnos nem tudja olvasni. Kicadban nem bonyolult a gerber előállítása, de figyelni kell, melyik nyákgyártó milyen formátumot igényel, rá kell kérdezni, aA kínai nyákgyártóknál meg a weboldalon fenn van miket kell bekattintgatni...
(#) Peter65 válasza szeky76 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Üdv!
Valamikor régen én is használtam az Orcad valamelyik változatát.
Úgy emlékszem, hogy a plot fájlok voltak maguk a gerber fájlok, ha a formátumot megfelelően állítottam be.
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
200 fok, 6 perc préselés (felfűtött állapot után 2 percet még vártam)
Hideg-vizes áztatás is volt
Egyre tanácstalanabb vagyok.
Üveglapot még nem találtam

Mire gyanakodnátok?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) kaqkk válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Két eset lehetséges, vagy nem volt tökéletes a nyák tisztítása ( tisztavizes öblítés a végén egybefüggő réteget kell alkosson a víz a lapon) ,vagy nem volt tökéletesen egyforma a leszorító erő mindenhol .
(#) pisti89 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Finom fémdörzsi (nem tudom mi a pontos neve, de nem a konyha szappanos), aztán alkolos törlés, addig amig tiszta nem marad a papírtörlő.

Hoztam fel a műhelyből egy ugyanilyen üres NYÁK-ot,m hogy a leszorító erő egyenletesebb legyen (2 panel közt lesz a papír)

Ezt a vizes tesztet még régen alkalmaztam, mikor súrolóporral pucoltam, de kipróbálom újra

Vasalós technikánál ugyanígy pucoltam a panelt, ott nem volt gáz, demajd a víz megmutatja

Köszi
(tesztelem és jelzek)
(#) pisti89 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Kipróbáltam:
-Vízteszt ok volt
-2 panel közé rakva
sajnos még rosszabb, bár szerintem így a 8 perc is kevés, vagy a hőfok rossz
(#) Ge Lee válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Nekem ha vizet kapott a vasalás előtt a nyák, akkor voltak ilyen anomáliák, hogy egyszerűen nem értettem miért nem tapad mindenhol rendesen, meg miért lesznek ilyen hiányok benne, hiába törölgettem utána izopropillal meg nitróval vagy akármivel. Amióta nem vizezem a nyákot azóta nincs is ilyen gondom vele.
(#) pisti89 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
2 panel közt, 200 fok, 10 perc
Azt hiszem feladom, ez a gép megy eladásra, marad a lamináló vagy a vasaló
(esetleg a aceton+alkohol)

Ennyi energiafeszítéssel jobban jártam volna ha kínában gyártatom le, min 10x ennyit kerestem volna, de hát ezt hívják hobbinak...
(#) pisti89 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Nálam a vízpróba előtt is ilyen volt sajnos
(#) kaqkk válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Még egy dolgot megpróbálhatsz mielőtt eladod a prést. A megtisztított nyákot egy pár másodpercre mártsd bele a maratóba , majd tiszta sósavba , ezután jöhet az alkoholos törölgetés ,de nem papírtörlővel hanem mondjuk mikroszálas kendővel . Ha ilyen előkészítés után is hibás lesz a nyomat akkor már csak a toner vagy a papír hibája okozhatja .
(#) pisti89 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Arra gondolsz, hogy valami oxid réteg maradna a panelon?
Csakmert mindig fémtisztára pucolom.
Marató csak oxi+sósav van nálam
(#) kaqkk válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Az oxi + sósav teljesen jó ,elég ha belemeríted és már veszed is ki . a módszer lényege hogy a csiszolás "mély" egyenes csíkjai helyett mindenhol egyenletesen mikroporózusan belemar a felületbe evvel növelve a tapadást és eltávolít minden szennyeződést , de előtte nem kell sőt nem is szabad csiszolni a rezet .
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) janigel válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 / 1
 
Sok múlik a tisztításon.
Én csiszolószivacsot használok (semmi vegyszer), folyóvízben megcsiszolom vele a nyákot.
Utána tilos megfogni, papírtörlővel szárazra törlöm.
Nem tudom, ez a leszorításos módszer milyen, de az biztos hogy így nagyon nagy erővel kell lenyomni, mert a nyák is lehet kissé hullámos. Elég egy tized mm rés a papír és a nyák között, és már nem marad ott a festék.
Ahogy kiveszed a szorításból azonnal (forrón) kell a langyos vízbe tenni.
Nem szabad időt adni neki, hogy valamennyit is hűljön. (Ha szárazon hűl, akkor a papír púposodik, és felszedheti a festéket).

Ilyet kellene rendelni, én is ezt használom
(#) bubuszoft válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Szia. Műnyomó papítta minimum 2400bpi vel kell nyomtatni, festék kímélés nélkül. A vasalót nem nyomjuk, csak rárakjuk a papirra, nem vasaljuk, ha nahyobb nyák akkor vasaló felemelésével melegítjük, nem a papíron húzzuk. Ha jól felmelegedett, a rajzolatot kell a papíron látni. Ezután vasaló levesz, és én egy papírzsebkendővel finoman el szoktam még simogatni. Megvárom míg kihül a panel, és csak utána áztatom vízbe.
(#) janigel válasza janigel hozzászólására (») Feb 22, 2020 / 1
 
Ezeket tegnap csináltam, az általam leírt módon.
Viszont én laminálom.
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Köszönöm, van ilyenem.
Leszorítós módszer:
2 merev lap közé van rakva egy daráltszivacsos anyag, meg egy habos állagú szilikon lap, így ez elvileg egyenletes, ha a 2 nagy lap nem deformálódik.
A tisztításról már kiderült, hogy ok.
(#) pisti89 válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Ezeken én is tudtam, köszönöm.
Pont így csináltam én is korábban és most is
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Van Photoart LSI17 laminálm, megcsináltam rajta az "átalakítást" de így nem akar 160 fok felé menni, így most azt a projektet pihentetem.
Heti 1x van kb 3 órám ilyennel foglalkozni és már beleúntam a kísérletezésbe.


Nekem most ilyen lett a vasalásos módszerrel.
a fehérebb egy matt szines újságpapír (jobb oldali)
a másik egy fényesebb újság
Sajnos osztrákoknál nem olyan fényes a szórólap mint otthon

A nagyon vékony vonal a Sprint layout "Board outline" funkciója, ilyen vékony vonalra soha ne lesz szükség


Tesztelgesés során kiderült a turpisság is.
A fényes papír volt selejtes(vasalva is ugyanaz volt sajnos az eredmény vele...)
Lehet mégis marad a présgép, még 1 esélyt adok neki (fényes papírral)
(#) Epu2 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Elég gorombán csiszolsz. Talán sikítóval?
(#) janigel válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Kell hogy működjön a lamináló átalakítás.
A hőfokot fel kell vinni nyomkodással 160 fokra.
Zárt kapcsoló állásnál 152 fokot fog mutatni a kijelző, de ez már valójában 192 fok.

DSCF3129.JPG
    
Következő: »»   1319 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem