Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   42 / 53
(#) eyess válasza teglascs hozzászólására (») Jan 30, 2020 / 1
 
150 ohm az a 151 ohm.
(#) teglascs válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
44,5 mA a mérésem szerint.

DSCN3069.JPG
    
(#) nedudgi válasza teglascs hozzászólására (») Feb 1, 2020 / 1
 
P=U*I
12V feszültség, 44,5mA áram, ez 0,534W.
(#) teglascs válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Az egyértelmű, köszönöm, inkább az lenne a kérdés, hogy igazam van, ha úgy rémlik, hogy a LED szalagoknak teljesítményét egész méterekre vonatkoztatva adják meg, ugye?
Mert ez a darabka, ami a képen van, majdnem pontosan 10 centi, így ez egy 5W/m-es LED szalag lenne, ugye?
(#) nedudgi válasza teglascs hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Igen, jól következtetsz. De ennek jelentősége csak a tápegység méretezésénél van. Ami fontosabb, hogy elegendő fényt kapsz-e tőle?
(#) teglascs válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Így, hogy meg van a jelenleginek a teljesítménye, szerintem áttérek egy lépcsővel erősebbre (7-8 W/m).
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) nedudgi válasza teglascs hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Szerintem, a fogyasztás csak egy jellemző, a fontosabb a fényteljesítmény, amit Lumenben adnak meg. Ha már van sok szalagod, inkább tegyél mellé még egy csíkot.
(#) merciabc hozzászólása Feb 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene led témában profibb szaktársaktól!
Vettem egy philips hue led szallagot, de nem elég hosszú.
6 pólusa van, azaz vcc-w-r-g-b-és c. Jelerősítőt szeretnék rákötni, de azok csak 5 pólusúak!
Mi az a c?
(#) pipi válasza merciabc hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Ird be a guglinak a leded típusát meg mögé pinout
(#) Bakman válasza merciabc hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
1 - C Cold white
2 - B Blue
3 - G Green
4 - R Red
5 - F Warm white
6 - Vcc +24 V
(#) merciabc válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Köszönöm! Örök hála érte!
Akkor 5 csatornás jelerősítőt kell vennem!
...már féltem h a "c" az valami féle philips communikáció?!
(#) Bakman válasza merciabc hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Nincs ilyen LED szalagom, egy helyen találtam csak konkrét leírást. Ha lehet, ellenőrizd le az elméletet.
(#) merciabc válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Szia!
Igen, helyes az elméleted!
Sajnos ilyenhez nem találok jelerősítőt!
Ha egy RGBW jererősítőt+még egy 1 csatornást párhuzamba kötök, az kinyírja egymást a megosztott WCC-nél?
(#) rolie válasza merciabc hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
5 csatornás
Azt írják raktáron van. Egyébként kombinálhatod a kisebbeket, nem bántják egymást. Akár 5 db 1 csatornás is jó lenne, csak macerább a vezetékezés.
(#) merciabc válasza rolie hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Ó, hogy én mit vadásztam!
Letoltam a mobilnetem miatta!
Köszönöm!
(#) merciabc válasza rolie hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Még egy kérdés, ha lehet?
A VCC-t külön is meghajthatom?
Mert az a 6-ik pólus?
(#) rolie válasza merciabc hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
A linkel oldalon a kép szerint:
Bal oldalon: Option-nál a 12V-os csokiba kötöd a meglévő ledszalagod közösét, a 24V üresen marad. Alatta jönnek a színek CH1-CH5-be, a sorrend mindegy, célszerű a közöshöz képest sorban bekötni (ahogy a szalagon is vannak).
Jobb oldalon: Power V+, V- pontokra kötöd a 12V-os tápegységet, alatta Output V+ lesz az új LED szalag közöse, CH1-CH5 pedig a színek.

Szerk.: csak gyors keresés alapján láttam azt, hogy az eredeti szalagod 12V-os, ha 24-es, akkor természetesen bal oldalon a 24V-hoz kösd a közöset (VCC), jobb oldalra meg mehet a 24V
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2020
(#) cooi11 hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Sziasztok!
12V RGB 5050 LED szalagot szeretnék vásárolni.
De nem tudom melyiket!
Az egyik üzlet ajánlata https://www.energiahaza.hu/rgb-5050-60-led-szalag-st4312?search=rgb...er=ASC ; https://www.energiahaza.hu/led-szalag-5050-60-led-m-10-8-watt-m-rgb...er=ASC ; https://www.energiahaza.hu/led-szalag-led300-5050-14,4w-m-12v-dc-ip...er=ASC ;
Másik http://www.artled.hu/termekek/led-szalag/310/rgb-smd-5050-led-szala...elteri
Egy https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/7330
A negyedik https://www.vled.hu/led-szalag/belteri/rgb-szalag-60-led-m-5050-smd...t-2120
Még egy https://s-lightled.hu/rgb-5050-60-ip20-12v-led-szalag ; https://s-lightled.hu/rgb-4040-120-ip20-12v-led-szalag ;
És sok féle van, de nem tudom melyik a jó:
PC alaplapra rakom majd.
Az alaplapon kettő darab 4 pines csatlakozó van , amin 5050-es RGB 12V 3A és max 2m szalagot lehet csatlakozónként elhelyezni.
Ebbe a nagy választékba nem tudom melyik a megfelelő számomra!
Segítségre van szükségem.
(#) usane válasza cooi11 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Csak számolni kell. 12V*3A=36W 2re a maximum. Akkor 1m-re 18W a maximum. A linkek alapján mind 60 LED-es méterenként, 14,4W vagy 9W. Azaz mind megfelel. Mondjuk azt nem értem a hossz miért van maximalizálva, mert a 9W-osból 3m is belefér a 36W-ba.

Javítok. Nem kattintottam végig az előbb az összeset, de most látom van 120 LED-es is ami 28W. Abból 2m sok. Döntsd el melyiket akarod és száold ki mekkorát rakhatsz rá.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) cooi11 válasza usane hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Az hogy ki milyen áron kínálja, teljesen mindegy?
Minőség szempontjából kérem!
(#) quadxyz hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Nemrég a szobában a stukkóba helyeztünk 15 méter díszvilágítást.
Mindent sikerült bekötni, alátápláltunk 5 méterenként.
Minden szuper vele, de egy probléma van.
Ha a színt bármilyenre állítom (kivétel a fix piros), akkor az internet elmegy.
Próbáltam, hogy átdugom egy másik konnektorba (ami nem a szobában van) a Wi-Fi routert, vagy az ipari tápegységet, akkor minden rendben van.

Ezzel mit tudnék kezdeni? Nagyon zavaró, és interneten se találtam semmit erről.


Köszönöm a válaszokat.
Balázs.
(#) Bakman válasza quadxyz hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Próbáljatok a Router-en másik csatornát/frekvenciát beállítani, esetleg egy másik tápegységet kipróbálni de nagy valószínűséggel utóbbi nem fog segíteni.
(#) quadxyz hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Próbáltam az összes frekvenciát per csatornát. Ugyan azt csinálja az összesen. 15 percen belül az internet elmegy. De ezt nem értem, ha fix piroson van a LED, akkor semmi probléma nincs vele.
(#) Vacok hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy 20m-es led szalagot meg lehet táplálni az egyik végén, vagy érdemes mondjuk 5m-es szakaszokra osztani? Illetve polisztirol stukóba lenne bele ragasztva 5050-es led szalag 14,4W/m. Ez lehet így, vagy nagyon melegedni fog és elolvad?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) nedudgi válasza Vacok hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
A stukkó meglágyulhat, vagy a ragasztás elengedhet. Mindenképpen jó hővezetőre kell ragasztani a szalagot.
Öt méterenként egy nagy keresztmetszetű gerincre kell csatlakoztatni. Egyik végén megtáplálva 2,5m-3m után már feszültség (így fényerőcsökkenés) is tapasztalható, mérhető.
(#) Vacok válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Értem, köszi.
(#) Vacok válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Az megoldás, ha a polisztirol stukóba belefektetek egy alumínium lecet vagy U alakú led profilt? Vagy stukóba, akkor hogyan lehet ekkora teljesítményű led szalagot bele tenni?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) nedudgi válasza Vacok hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
A stukkó valószínűleg elég jó hőszigetelő. A keletkezett hőt pedig ki kell vezetni alóla, különben nagyon meleg lesz ott.
(#) quadxyz hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
Nekem is a stukkóban van benne.
Ha nem világít egész nap semmi baja nem lesz.
Bár elvileg érdemes alumínium profilra ragasztani, de nem fog megolvadni.
(#) nábrok hozzászólása Jún 18, 2020 /
 
Üdv!

Egy 4,5 méteres 5050-es RGB szalagot szeretnék medence világításnak használni.
Gondoltam, biztonságosabb lenne ha nem hálózati tápegységről használnám, hanem mondjuk egy autóaksira kötném. (természetesen vízálló szalag egy átlátszó csőbe húzva, rendesen leszigetelve stb... )
Tudnátok segíteni, hogyan tudnám megoldani, hogy egy aksiról fix 12V-ot tudjak levenni, kb 5A áramerősségben?

Köszönöm!
Következő: »»   42 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem