Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1107 / 1203
(#) usane válasza kitartás hozzászólására (») Feb 5, 2020 / 1
 
A win10 alatt most nem tudom hogy van, de az előző vindowsoknál azt hiszem a 3.1 vagy 3.5 nem emlékszem melyik volt, külön fel kellett rakni és párhuzamosan ment a 4.es mellett.
(#) kitartás válasza usane hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Sajnos nekem nem sikerült a régebbi .NET felrakása. Minden alkalommal azt vágta a fejemhez a win10 hogy már van fent újabb. A win10 nekem teljesen új. Azért próbálok váltani az xp ről mert már nem igazán akar működni az újabb progikkal. Alapvetően linuxot használok kb 20 éve de van néhány szoftver ami csak virtualbox vagy vmware segítségével megy. A műhelygép meg relatíve öregebb már mint én .
(#) kitartás válasza kitartás hozzászólására (») Feb 6, 2020 / 2
 
Megoldódott! A programok szolgáltatások alatt engedélyezni kell a .net régebbi 2.0 3.0 verzióit.

Itt találtam:
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2020
(#) nyuger hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék!!!
Vénségemre „megcsapott a PIC-ezés édes illata”!
Nos mim van hozzá: kedvem , kit150 programozóm ,16F877A, 16F628A,PC- Win 7
Terv az olyan programot kapni amivel programozóm és a próbapanelom kipróbálhatom.
Valamint olyan assemblyben írt egyszerű programot amit letudok fordítani vagyis a fordítás rögös útját végig járhatom. Segítséget is köszönöm (LEHET SZÁLYBA RÁGÓS? SŐT)
(#) Pali79 válasza nyuger hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
(#) nyuger válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Köszönöm
(#) whalaky hozzászólása Feb 10, 2020 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Mindenek előtt a modoktól kérek elnézést, vélhetően windows bajom van, de majd meglátjuk....
(legyetek szívesek türelmesem elmagyarázni ha értetlennek tűnnék, ez az egészségi állapotomnak is betudható így két stroke után.)
Csak hogy valamelyest megmozgassam az agysejtjeimet, ismét elővettem a PIC-eket.
Most ismerkedem újra a kommunikációval, de gondjaim akadtak.
Röviden. Összehoztam pár kis programkezdeményt mplab-x el. Jelenleg 4 féle van, és értetlenül állok a probléma előtt.
A jelenség:
Mind a 4 program a CDC szempontjából ugyan az (PID/VID ugyan az, csak a név és a versionstring változik az azonosíthatóság miatt), a hardver ugyan az, csak a PIC-ben cserélgetem a programot, de....
Az egyik programnál COM6 a másiknál COM7 a többinél pedig USB error 43.
Turkáltam neten és az emlékeimben ami megmaradt, de nem tudom megmagyarázni a jelenséget.
Gyakorlatilag a hardver állandó, még a kábelt sem húzom ki mégis más.
Segítsetek legyetek szívesek! Olyan mintha driver hiba lenne, de hozzá sem nyúltam. Az USB leírók rejtelmeibe nem merek belevágni, pedig van esélye hogy az is közrejátszik hogy hol COM6 hol COM7 (emlékeim szerint lenne még bőven, de nincs.)
Bármi jó ötlet jól jönne és ha egy rövid magyarázat is lenne mellé azt nagyom megköszönném.

Köszönöm!
(#) Hp41C válasza whalaky hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Szia!

Ez Windows sajátosság. Ha egy CDC -t telepítettél, elfoglal egy COM portot. Ha másikat telepítesz, ő már a következőt kapja. A Vezérlőpult / Portok beállításaival "össze lehet keverni" a már felrakott portokat.
(#) Peter65 válasza nyuger hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Szia!
Először is minden elismerésem, hogy ilyen fába vágod a fejszédet.
Azonban a programozód nem egy elterjedt típus, ezért ezzel nehéz lesz elindulnod. A már réginek mondható, de még mindig elterjedt MPLAB IDE (V8.92 talán az utolsó verzió) nem ismeri. Lehet hogy lesz aki használta, és tud segíteni, hogy milyen felületen, hogyan lehet vele fejleszteni és programozni, de így elsőre nekem reménytelennek tűnik ezzel elindulni. Szerintem egy Pickit3 vagy Pickit2 programozót kellene beszerezned (ezek a kínai oldalakon olcsón kaphatóak, de a magyar hirdetési oldalakon is szinte mindig van eladó, illetve a Pickit2-t te is megcsinálhatod), és a régi MPLAB IDE-t letöltened. Ez a többihez képest egyszerűbb, sokan ismerik, ezért könnyen segítséget kaphatnál, ha elakadsz.
(#) Hp41C válasza whalaky hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Ez jó lehet még.
(#) még1MbR hozzászólása Feb 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Pickit2-vel rendelkezem és egy 16C621A PIC-be szeretnék egy hex fájlt beégetni.
Azonban ezt a típust nem ismeri fel, kiválasztani sem tudom.
Varázsolni kell valamit hozzá? Más típussal minden simán ment, amit felismert.

Köszönöm szépen a segítséget!
(#) benjami válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Sajnos a pickit nem tudja a korabeli eprom alapú kontrollereket programozni. Az adatlap a picstart és a promate nevű programozókat említi csak.
(#) nyuger válasza Peter65 hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Köszi!
Pickit2- ről van valahól kapcsolási rajz?
(#) nedudgi válasza nyuger hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
(#) Peter65 válasza nyuger hozzászólására (») Feb 12, 2020 /
 
Elég sokféle verziót találhatsz a különböző oldalakon.
Az eredeti kapcsolási rajzot ennek a manualnak a végén találod.
Van egy cikk az oldalon, ami a furat szerelt alkatrészeket támogatja:
Bővebben: Link
Van egy téma az építésről, ahol még jó néhány változatot találsz:
Bővebben: Link
Ha az építés öröméért készíted, akkor hajrá, de egyébként lehet egyszerűbb Kínából megvenni a Pickit3 klónját:
Bővebben: Link
A Pickit3 többet tud, ezért érdemesebb azt megvenni. Az árukban nincs jelentős különbség.
(#) még1MbR válasza benjami hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Értem, köszi szépen!
(#) Hp41C válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Az eredeti PICkit2 nem fogja tudni a 16C (EPROM-os) sorozatot programozni kivéve a 16C83 ill 16C84 (FLASH) típusokat. A Vpp generátora nem biztosít elég áramot a programozáshoz.
(#) még1MbR válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Köszi a választ neked is! Tudtok ajánlani esetleg valami bevált, egyszerűen megépíthető égetőt+szoftvert amivel a 16C621A-t meg tudnám tölteni hex-el?
USB/COM port átalakítóm van...
(#) Swarcy hozzászólása Feb 15, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
A kövi problémám lépett fel, hátha találkozott valaki már ezzel. Ha esetleg korábban Írt már valaki erről akkor sorry és érdekelne hol van mert NEM olvastam végig az egész fórumot.

Mplab 8.92 ver legutolsó, és Win 10 Prof. A gép AMD RYzen5 16G ram AMD RX580 8G videokari ( Nem használom az X-et és nem is fogom, ezt hagyjuk, talán egyszer majd )

A probléma, a megírt progit lefordítom, és sima szimulátorban (F7 bill) szimulálom és itt a gond Baromi lassú ! Nagyon nagyon lassú mintha órákig gondolkodna a progi rajta! nem értem miért. És ha F9 el futtatom akkor is lassú!

Win beállításokon túl vagyok már kompatibilitási variációk meg rendszergazdai futtatás egyik sem segít, sőt ha pl. WInXp komp. -ba futtatom még lassabb!
(#) bbalazs_ hozzászólása Feb 15, 2020 /
 
Urak, a PICKIT3 programozót külső PIC táp esetén másképpen kellene használni?

Egy ideje azt vettem észre, hogy egyszerűen nem is ismeri fel a PIC-et, csak ha a Pickit3 saját tápjáról adom a PIC feszültségét. Próbáltam többféle kapcsitáppal, a végén már kínomban 3db 18650-es akksit is összeraktam+7805 két 100n kondival (hátha valami hálózati zavar), de nem segített.
Elromolhat így a Pickit3 vagy én rontok el valamit vagy ez eleve ilyen?
(az mplabban természetesen a saját fesz ki van kapcsolva, ha külső tápot próbálok, ilyenkor a 2-es lábat be sem kötöm)
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2020
(#) kissi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Szia!

Idézet:
„(az mplabban természetesen a saját fesz ki van kapcsolva, ha külső tápot próbálok, ilyenkor a 2-es lábat be sem kötöm)”


Akkor nem tudja, hogy kap a PIC tápot ! Hagyd rajta a 2-es lábat a PK3-ról, úgy majd érzékeli a tápot és fogja programozni !
(#) usane válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Ahogy kissi is írta kell neki a tápláb még ha nem is arról kap áramot, de csak akkor programoz ha érzékeli a tápot.
(#) Pali79 válasza Swarcy hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Én is ezt használom nálam nincs ilyen gond. Nézted esetleg a feladatkezelőt, hogy mi történik?
(#) bbalazs_ válasza usane hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Köszönöm Kissinek és neked is, valóban ez volt a megoldás.
Azért nem mertem eddig bekötni, mert egyirányúnak gondoltam...
(#) Swarcy válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Persze azzal kezdtem 0 és 1% között proci használat (furcsa lenne a 6 mag 12 szálat elhasználná ) 174M a memóriában és mivel 16G íg igen sok üres hely van még . Ezért nem értem én sem a dolgot, a videó kártyával is szenvedtem már mindenhogy állítottam hátha. De semmi baromi lassú.
(#) pipi válasza Swarcy hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Hali!
nem lehet hogy túl sok ablakod van nyitva, amit frissítenie kell, minden programléptetés után?
program memory, sfr, eeprom...
Vagy túl sok watch változód van
(#) Tasznka válasza Swarcy hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Bár nem látom a progidat,de nézd meg,hogy mindenhol lassú -e,vagy csak bizonyos dolgoknál?
Pl: csinálj ciklust,és csak váltogasd az 1ik lábat fel-le ,ha ott is lassú,akkor gáz van,de ha mondjuk delaynál ,akkor azt át kell variálni.Jó pár dolgot nem szeret a debugger,sajna ezt ki kell tapasztalni.
(#) Swarcy válasza pipi hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Szia
Nem valószínű nincs több nyitva mint máskor és a régi win7-es gépemen (ott kezdtem el ezt a projektet) meg Xp-n is a régi laptopomon kipróbáltam ugyanezt a Projektet és ott rendesen megy, ment. Én valamilyen videó kártya vagy dll vagy valami ilyesmire tippelek csak fogalmam sincs merre keressem, vagy hogy. Egyébkénk kb midig ugyanazok az ablakok vannak nyitva és eddig nem volt ilyen jellegű problémám.
(#) Swarcy válasza Tasznka hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Szia
Már az elején rögtön reset után az inicializálásnál is marha lassan fut nyomom az F7 et folyamatosan és komótosan lépeget csak minden sornál gondolkodik a pc pedig ott még csak sima regiszetrbe töltögetések vannak, amúgy néztem már de szinte mindenhol lassú ciklusban is de még F9 nél is. Időzítést a time watch az jól számolja de pl. a valóságban 1mp alatt lefutó progit vagy 15-20 mp-ig számolgatja F9 el .
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 17, 2020 /
 
Üdv!

Egy header file-ban csak ennyi látható: Bővebben: Link, és egy C fájlban vannak kifejtve az egyes függvények. Az a kérdésem, hogy a függvényeknek miért csak a prototipusa van a header-ben? Nem lehet beleírni az egészet? Vagy van erre valami szabályszerűség?

Köszi!
Következő: »»   1107 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem