Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC mikrovezérlő és N-csatornás MOSFET
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bubuszoft hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni, mert nem jutok előre ezzel a dologgal. Fórumon sem találtam, a Pic fejezetek között, ezért nyitottam egy újat. A gondom, hogy van egy Pic 12F675 és a 6-os lábára ráratam egy 330Ohm plusz egy 10K GND-re húzás után egy IRL2203N Ncsatornás Mosfetet. A Drain lábára egy 1N5400 diódát, és egy R ellenállást ( fogyasztót) a másik lába GND re kötve. A kapcsolás mégis úgy látom, hogy nem nyit a mosfet, szoftverből próba kedvéért állandó kimenetre programoztam a lábat, de olyan mintha nem nyitna ki. az r ellenállást vettem ki, és ott akartam feszültséget mérni, de semmi. Hogy kéne ezt megoldani? segítségeteket köszönöm, és elnézést a moricka rajzért!

végfok.png
    
(#) Ge Lee válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Mekkora feszültség van a gate és a gnd között? Mert ha van legalább 3,5-4V akkor a fetnek ki kell nyitni. Ha nincs, akkor nem jól programoztad, vagy halott a pic.
(#) bitmixer válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Biztos, hogy a FET-et jól kötötted be?
Biztos, hogy a PIC (és nem PIK ) GP1 lábát átállítottad digtálisra?
helyből ugyanis analógként indul... egy CLRF ANSEL segít a dolgon.
Továbbá, ha az R jelű ellenállást kiveszed, akkor persze hogy nem fogsz semmit mérni a drain-en Mérj előbb feszt a gate-en, majd így öszerakott állapotban a drain-en.
Ja, és mennyi a PIC tápfesze? Mert az 2,5V-ról már jár, de az a FET-nek még kevéske lehet.
Egyébként pedig mi a célod a soros 1N5400 diódával?
(#) bubuszoft válasza bitmixer hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
5 voltot kap a Pic es azt adná ki a lábán, de sok kapcsolásnál, nem húzzák le 10 K val földre, csak 330 ohm azt kész
(#) ferci válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Nem mindegy, hogy " azt adná ki a lábán" vagy ott is van az 5 volt.
A 10 k-t hagyd csak ott, mert egy lebegő kimenet vagy kontakthiba bezavarhat a működésben.
A r1 meg kell a "zárt áramkörhöz", a soros dióda felesleges, vedd ki és kösd át a helyét.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
(#) scooby_ válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Szia!
Ha konkrét kapcsolást nem is találsz, én rakok ide fel egyet. Szándékosan olyat kerestem, ahol IRL logikai fetet hajtanak meg PIC mikorvezérlővel. Gondolom hozzá se kell tennem, ezt a kapcsolást a CNC-sek között ismerjük már mint a rossz pénzt. Kismillió formában látott napvilágot, sok-sok példányban megépült, működő KAPCSOLÁS
(#) bubuszoft válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Köszi
Ott a rajzon egy 5 ohm van a G felé nálam ez 330 ohm. A lehúzó elenállás ott 100K nálam 10K lehet itt a hiba?
Rendeltem egy Dso skópot, hátha azzal látok valamit.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem